Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

binki
28. sep 2009

atevi: tak to se neboj, stačí běžné očkování

atevi1970
30. sep 2009

Ahojky, moc děkuji, to mě potěšilo, už jsem se bála, že to očkování je nutné a co teď?! jinak můžu se zeptat, kolik asi stupňů je tam v té půlce října - přílet 17.10. odlet 24.10....abych věděla co vše vzít malému na sebe...Díky, pěkný den 😉

mizulienka
2. okt 2009

ahojte, my v nedelu odchadzame do turecka, belek hotel iberostar bellis...ma niekto nejake skusenosti s tym hotelom?
dakujem 🙂

evita_ij
2. okt 2009

Ahojky, my strávili krásné líbanky v Turecku na přelomu května a června, byli jsme v Alanyi v hotelu Merlin Beach, kdyby někdo chtěl recenzi, obraťte se na mě! Byli jsme tam mooooooooc spokojení.
😵 😵 😵

renca3
2. okt 2009

mizulienka...nebola som tam, ale myslim, ze Iberostar siet zarucuje kvalitu. 🙂

mizulienka
2. okt 2009

jeej reni, tak to si ma potesila 🙂 ked sa vratime, tak napisem ako bolo 🙂

euphoria
4. okt 2009

tak diecata, my sme boli na desat dni v side, hotel kumkoy beach.vrelo odporucam. boli sme velmi spokojni🙂)))

jessicca
27. okt 2009

Turecko - všem,kdo chtějí navštívit vřele doporučuji.Byli jsme s 2-letým prckem all inclusive v 5tihvězdičkovém hotelu a jsme nadšeni:.-)). sice do moře to jde rychlo do hloubky, ale stejně musíte být s dětma stále, hlavně malými, takžesi hrál u kraje a dál jen v náručí...měli jsme 25 - 28 st teplíčka, ideální teplota pro prcky... 🙂

binki
29. okt 2009

holky, víte kolik přijelo letos turistů do oblasti Antalya? prý 8.5 mil.

livia76
4. nov 2009

😉 BINKI ani sa nečudujem my sme boli zarátaní 2x 😀 😀 😀 😀 milujeme Turecko 😵

dasa123
9. dec 2009

Ahojte, my by sme chceli ist tiez do Turecka na buduci rok, ale az tak zaciatkom septembra. Mame male babatko, takze asi to nebudeme platit do predu ( aj ked ma to moc laka ), ale asi zoberieme nejaky last minute. Zatial sa mi paci hotel, ktory tu uz bol spominany Palm Garden v Side, alebo mozno Gypshophilu 🙂 Moc sa tesim na buduce leto, ak budeme zdravi, tak by sme urcite isli 😉

binki
12. dec 2009

😀 jojo, tak přijďte livia76, i další rok, Turci budou mít radost 🙂

livia76
17. dec 2009

binki 😉 my chodíme do Turecka 2x za rok už 8 rokov 😀 😀 😀 😀 ,manžel ešte viac 😵

bouncy
20. dec 2009

Pri vybere dovolenky v Turecku mne velmi pomohli videa hotelov ktore najdete tu: http://video.dovolenka24.sk/video/turecko

V lete tam boli aj super last minute ponuky do tych hotelov, urcite to bude podobne aj buduci rok 😉 My sme boli 2 dosp. + 2 deti a nasli sme si tam dovolenku 2 dni pred odchodom za super cenu.

danu
27. dec 2009

danasek • Dnes o 14:06
Ahojte kočky, chcela by som Vás poprosiť o Vaše skúsenosti. Chceli by sme ísť v júni 2010 na dovolenku do Turecka - Konakli. Máme však malé dieťa - v júni bude mať 21 mesiacov- a mám obavu. ☹ ☹ ☹
Ak máte nejaké skúsenosti s dovolenkou v Turecku a s malými deťmi podeľte sa o ne. Aká je tam klíma, ako to zvládali detičky, či je tam pre ne vhodná strava ......
ďakujem za rady 😅

mirka285 • 1d, 14tt • Dnes o 14:15
ahoj Danasek,myslim si ze kludne do toho Turecka mozes aj s malym 🙂 ak budete byvat v hotelovom rezorte,strava je naozaj pestra,nie je problem vybrat nieco pre dieta,vsety rezorty su aj s bazenmi pre deticky a more je tam tak isto od kraja dlho plytke..nebola som tam sice s malym dietatom,ale cestovali spolu s nami ine rodinky ktore malinke deticky mali a ziadny problem nebol 🙂

danasek • Dnes o 14:33
My máme vybratý hotelový komplex s All inclusive. Ja mám skôr strach, či tam nie sú nejaké infekčné choroby alebo nejaké žaludočné problémy zo stravy. Asi som moc opatrná. Taktiež sme ešte nikdy neleteli, bojím sa aj toho.

mirka285 • 1d, 14tt • Dnes o 14:46
no tak to sa neboj,ak mas na mysli zaludocne potiaze ako napr. v Egypte,tak tie v Turecku nie su 🙂 myslim,ze prave naopak,Turecko vyhladavaju rodiny s detmi ako jednu s najoblubenejsich destinacii...

danasek • Dnes o 14:54
Mirka285, vďaka za info. Myslím, že to poteší najmä manžela, pretože práve on vybral Turecko 😝 a mňa zatial len spracováva. Ale aj ja som rada, že nemusím mať obavy. 🙂 🙂 🙂

daducha • 2d • Dnes o 16:40
Ahoj,

aj my uvazujeme o Turecku, manzel nechce ist na viac ako 8 dni, tak moj Rhodos musi este pockat 😠 .Chceli by sme ist az koncom augusta a mladsi syn bude mat vtedy 20 mesiacov, tak hadam to zvladne. Od znamych mame same dobre referencie,u nas bude okrem ineho rozhodovat aj dlzka transferu z letiska. Takze do Antalye mi urcite nepôjdeme, je to najdalej-cez dve hodiny autobusom.Presny hotel este nemame, no musi to byt aspon 5*,all inclusive a vsetko mozne pre deti, od bazenov,cez ihriska a pod.

babula90 • 2d • Dnes o 16:56
danasek, my sme boli v juni 2008 s malou a bolo 43 st. v tieni, necakalôis me tolko, bolo to pre nu dost krute, bola v jednom kuse spotená. Mala len 11,5 mesiaca, takže s 21 mes. už asi lepšie, aj ked nam ta dovolenka bohuzial nevysla, dostala tam 6.chorobu, vysokanske horucky- samozrejme sme to ešte nevedeli, tak sme museli aj do nemocnice pre lieky, celu dovolenku sa nekupala v mori ☹ , mm sa venoval jej, ja staršej dcére, aby sme jej nepokazili dovolenku, doteraz nevieme, či to bola naozaj 6.ch., alebo čo, neprospela jej klimatizácia v autobuse do letoviska a cely nocny let preplakala. ☹ Turecko je super, len muž nechce o ňom ani počuť...
asi sme nemali ist tak daleko, ale chcela som zaruku dobreho pocasia , inak strava bola vynikajuca. Tak nech Vam to vyjde! 😉

babula90 • 2d • Dnes o 16:58
veru, transfer je dosť dolezity, nam vraveli, že hodinku, bolisme v kemeri, ale boli strašné zápchy a kým autobus rozdelil vsetkych do jedn.hotelov. malis me dosť a potom čakať na uvolnenie izieb 😠 , tento rok chceme ist autom, ked sa spocita , kolko casu nam zaberie cesta na letisko, 2h.pred odletom, smaotny let a transfer, za tu dobu sme uz niekde autom pri mori...

trixi • 1d • Dnes o 20:34
danasek, tu je velka tema o Turecku:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

danasek • Dnes o 21:05
kočky, ďakujem za tipy. 🙂
Bola niektorá z Vás v meste Konakli?

darina77 • Dnes o 21:33
Daducha, asi máš na mysli Alanyu, tá je najdalej od letiska, Antalya je priamo pri letisku, najbližšie k letisku ja pravdepodobne Lara je tam vela kvalitných ale aj drahších hotelov
Danasek, ked možem byt zvedavá, ktorý hotel ste si vybrali?

danasek • Dnes o 21:44
Darina77,
vyberal manžel. Je to Eftalia Resort.

janka5861 • Dnes o 21:56
Min. rok sme boli v KOnkali . Maly mal 20 mesiacov a boli sme maximalne spokojny . Tento rok iby sme chceli ist do Konakli opat 🙂)))

danasek
28. dec 2009

Ahoj Janka,
chcem sa spýtať ešte ako ste zvládli cestu lietadlom a trensfer do letoviska. Nebolo to pre malého veľmi únavné? A čo strava po dobu cestovania? Čo si mu dávala papkať? 😉

janka5861
29. dec 2009

Danasek IP

livia76
30. dec 2009

😉 Danasek, boli sme aj v Konakli-Eftalia Resort-bolo fajn, blízko /cez hlavnú cestu/ aj do obchodíkov. Kúpiš tam všetko, čo by si zabudla zbaliť 😀 Strava v v tomto hoteli bola Ok , k moru po cestičke asi 50 metrov, keďže tam postavili tesne ešte jeden hotel, pláž dobrá, jediné, nad čím by som sa zamyslela je termín v júni je v Turecku už dosť teplo. Odkedy máme dcérku, chodíme v máji a v septembri-oktobri.No ale 21 mesiacov je už v pohode aj na 35°C nemaj obavy 😉

danasek
30. dec 2009

Janka5861, Livia76 vďaka za povzbudivé rady. 😵

danasek
4. jan 2010

Ahojte dievčatá,
chcem sa ešte spýtať na Vašu skúsenosť - ak dieťa potrebuje papať v noci napr. mliečko / prípadne čaj / ako ste si ho pripravili? Mali ste zo sebou rýchlovarnú kanvicu?

anica
5. jan 2010

Ano, ja mam taku cestovnu rychlovarnu konvicu / ma asi objem 0,7 L / a nosim ju vsade so sebou 😉 pre istotu. Prevarala som balenu vodu, ktoru nam doplnali do chladnicky kazdy den

beadz
24. jan 2010

ahojte dievcata. rozmyslame toho roku nad dovolenkou v turecku. maly bude mat rok aj par mesiacov, a chceli by sme ist bud v juni, alebo maji (neviem ci je uz teple more...).
viete mi dat nejake dobre tipy, nie moc drahe, vlastne o nas ani nejde, len aby hotel nebol daleko od letiska a klasika - detsky bazen, postielka na izbe a plaz vhodna pre drobca.
dakujem za rady

livia76
26. jan 2010

beadz more má v turecku v máji okolo 22-24 °C keď bola Lesinka 11 mesačná boli sme 1X V SEPTEMBRI, to bola voda 28°c ked mala 1,5 roka 2x v máji a voda jej ani v tedy nerobila problém. Posteľku vám dajú v každom hoteli, o to sa báť nemusíš pri každom hoteli 3-5 hviezdičkovom je bazén lepšie rezorty sú ale od letiska 50-90 km, Antalia-letisko-Side-Konakli-Alania ale to v buse určite zvládnete. Konkrétne ti neporadím, treba pozrieť ponuky cestoviek, v máji sú ale last minity aj o polovicu lacnejšie ako je bežná cena my ale chodíme rakúskimi cestovkami, a niesom si istá, či zo Slovenska sa nelieta až od júna.Ani my sa už nevieme dočkať mája a šup do Turecka 😀 😀 😀 😀

darina77
26. jan 2010

elmi kvalitné hotely sú pri letisku v Lare asi 10 minút autobusom

beadz
26. jan 2010

dik kocky. inak to je pravda ze do turecka sa lieta az v juni, teda z kosic, mozno z bratislavy aj skor...

beadz
26. jan 2010

boli ste niektora v eftalia resort v konakli ?

livia76
27. jan 2010

Beadz, kukni pár príspevkov dozadu, písali sme o tom, my sme boli pred 3 rokmi, keď som bola tehotná na 2 týždne a aj tam bolo fajn 😉 v pohode odporúčam, je tam aj bazén pre detičky, k moru blízko pomaly ustupujúca pláž, takže vhodné aj pre deti, strava super 😉

tanaba
27. jan 2010

beadz my sme boli minuly rok a to ml maly rok a nejaky mesiac a v pohode zvladol let aj transfer z letiska. Boli sme pri side. Tento rok sa chystame zase, ak budu prasule...

Musim zistit recept na zeleninovu ryzu, ktoru tam maly vyjedal a neskutocne mu chutila. Skusam skusam a hladam recepty, ale neni to ono. 🙂

beadz
28. jan 2010

livia, dik, pozrela som.
tanaba, mozno tam maju nejake speci korenie na tu ryzu... 😉

danulik
2. feb 2010

my ideme v juni do lary, z letiska do hotela je to len nejakych 10 km 🙂