Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

espri25
8. jún 2012

ahojte idete zajtra niektora do side????

ciko85
8. jún 2012

Ahojte,nechystá sa tu niekto do hotela Silence beach rezort alebo nema niekto skúsenosti s tymto hotelom?

luucia
8. jún 2012

@mimkaa10 dali jsme 10 euro 😉
no musím říct, že jsem to s balením fakt přehnala, nevěděla jsme jaký tam bude počasí, tak jsem vzala teplejší věci, ale i tenší a pak z toho bylo tohle 😝 navíc pro malou toho bylo potřeba hodně..2 krabice Nutrilonu, kaše, příkrmy, plínky, ohříváček, rychlovarka, lahvičky,... 😝 nazpátek jsme měli už jen 3kg nadváhy a ty nikdo neřešil 😉
jj, letěli jsme s Travel service, kočárek jsme nechávali u vstupu do letadla, v Turecku byl až se zavazadly, což bylo blbý 😒 a v Praze pak byl zas hned u letadla 😉

zebricka23
8. jún 2012

Baby, v turecku Vam nikdy nevylozia kocik pri lietadle..vzdy ho najdete az spolu s batozinou :(

zebricka23
8. jún 2012

@libka1 kartago tusim jedine robi siet papillons....my ideme na konci juna do ayschi....uz sa neviem dockat.....a odlety sa daju zistit az ked mas zaplateny zajazd...lebo tam musis zadat Vs zo zmluvy.....ale urcite to nikdy z ba nebude dobry odletovy cas...prvy sme mali 4.05 rano a teraz nam to zmenili na 23.25...

macinek
8. jún 2012

Holky dávaly jste kočárek do nějakého ochranného vaku nebo tašky? Mám trochu strach z poškození, budeme mít golfky

libka1
8. jún 2012

@zebricka23 tak aj my mozno zajdeme do papillonu, uz sa na to tesim, mam ho medz vytipovanymi... uz ste tam niekedy boli alebo tam idete 1x? nam ten kocik nedali na pas s batozinou naposledy, ale do takeho stvorca co tam mali nakresleny na zemi kde vraj davaju nadrozmernu batozinu.... 😅

zebricka23
8. jún 2012

@libka1 a kedy chcete ist????neboli sme tam....ideme prvykrat sem.....su na to dobre recenzie..tak hadam budeme spoojni..

libka1
8. jún 2012

@zebricka23 aj mna presvedcili tie recenzie 😉 pojdeme az v sept. kvoli detom... a uvidi sa ci do papillonov, ale velka pravdepodobnost ze ano 😉 daj potom info ako bolo v ayschi, ja som sa este nerozhodla ze ktory z nich sa mi paci najviac 😅 myslim pomer cena vykon, lebo vsetky 3 maju dobre recenzie 😅

brandy123
8. jún 2012

Ja mozem este odporucit siet hotelov Delphin, tiez su vsetky super. Podarilo sa nam ist v maji na par dni na vyrocie svadby len s manzelom bez malej do Delphin Imperial, hned po jeho otvoreni. Zatial najlepsi hotel v akom sme boli, privitanie hned pri vstupe na recepcii sampanskym, voda s ladom a citronom, male obcerstvenie pocas check-in. Obsluha pri bazenoch na lehatka - casnicky na kolieskovych korculiach, obsluha na plazi tiez az na lehatko - mobilne bary. Jedlo a napoje v najvyssej kvalite. Pre deti strasne vela atrakcii, raz sa tam urcite vratime aj s malou. Teraz od nedele nas caka Royal Alhambra Palace, tiez uplne novy hotel, tak som zvedava, ci uz bude vsetko fungovat, ako ma... 🙂

Kto ste boli v Side a okoli, poradte, co sa oplati vidiet?

zuzanka.h
8. jún 2012

Prepacte ze sa vam sem mesiam, ale ja rozhdne nedoporucujem Arancia hotel v Conacli!

zebricka23
8. jún 2012

@libka1 ja ked som sa na toto pytala tak mi odporucili tu ayschu.....tak preto som vybrala aj ten....
@jaaty @danu kde vam povedali v cestovke ze budete ubytovani???nam ze nie v hlavnej budove,ale v tych domcekoch..tak dufam,ze to bude aj pravda

jaaty
8. jún 2012

@zebricka23 ja som všetko vybavovala cez internet a pravdupovediac som neriešila, kde budeme ubytovaní.
Ak však budem mať čas, môžem tam zavolať a spýtať sa. Ja by som samozrejme tiež uvítala tie domčeky.

luucia
8. jún 2012

@macinek my jsme kočárek zabalený neměli, ale pokud máš na něj nějakou tašku, tak bych ho zabalila, protože tam s nima docela hází 😖

macinek
8. jún 2012

@luucia No právě uvažuju jestli mám nějaký obal pořídit, vím jak zacházejí s kufry, tak si nedělám iluze, že s kočárky budou zacházet líp 😠

luucia
8. jún 2012

@macinek my máme od nich kočárek poškrábaný 😠 😠 😠

sisull
8. jún 2012

ahojte, chcem sa spytat ako je to s golfacom na letisku.. idem s nim az ku lietadlu a tam mi ho zoberu? alebo ho musim odovzdat uz ako sa odovzdavaju batoziny? alebo by som si ho mohla zobrat aj do lietadla ako prirucnu batozinu? diky

danu
8. jún 2012

@zebricka23 u nas este to nie je iste, kedze sme dvaja dospeli a jedno dieta, tak mozno v hlavnej.

mimkaa10
8. jún 2012

@zebricka23 ale keď ideme z Turecka, tak ho môžem odovzdať až pri lietadle však?

danula2
8. jún 2012

@brandy123 ahoj, tieto dva a este kumkoy mam vo vyhlade aj ja
mame rocneho synceka, neviem sa rozhodnut ktory bude lepsi ...... ?
ako je to z jedlom, bolo v ponuke aj v delphine, detske postielky, stolicky, ..... ?
dakujem

bangie
8. jún 2012

@sisull jdeš s ním až k letadlu. Pri vstupu do letadla ti ho seberou a vrátí ti ho až s kufry.

bangie
8. jún 2012

@libka1 Papillon belvil byl výborný !!! můžu jen doporučit !!

brandy123
8. jún 2012

@danula2 s rocnym dietatom odporucam urcite len oblast Lara kvoli kratkemu transferu z letiska... tam su tri Delphiny na kope, takze uz by som vyberala len podla vyhodnejsej ceny, lebo kazdy je super... aj Delphin Palace, aj Diva Premiere aj Imperial... ten bude pravdepodobne "vlajkovou lodou" tejto siete a ako som pisala, ma sluzby navyse ako servis okolo bazenov a na plazi, ale inak medzi nimi v kvalite az taky rozdiel nebude.. ale tento rok bude mat Imperial este pomerne vyhodne "uvadzacie" ceny, buduci rok uz na zaklade pozitivnych recenzii ceny stupnu... v priestoroch lobby su obrazovky, kde nabadaju hosti, aby pisali recenzie aj na holidaycheck aj na tripadvisor... takze si dost veria... 🙂 ...ale aj maju preco, naozaj skvely hotel... a zabudla som dodat - na plazi je pre deti vyhradeny v piesku zastreseny (zatieneny) priestor na hranie, kde je aj kopa hotelovych hraciek (hrablicky, vedierka, formicky,...) ...detske postielky, stolicky a jedlo je samozrejmostou... personal ma (ako asi vsade v TR) vyborny pristup k detom, dvaja casnici, ked mali chvilu cas, uspavali v kociku asi pol rocne miminko, aby mamina mohla v klude sediet a pit drink... 🙂 kedy by ste chceli ist?

kucejka
8. jún 2012

@trixi dakujem za info, uz som nasla jednu cestovku, kde predavaju parkovacie karty za dobru cenu.

zuzanka.h
8. jún 2012

A este ked sa bavite o kociaroch k lietadlu tak Vam poviem, ze po pristati v Turecku sme mali kocik pri batozine a nie pri lietadle... A navyse mu chybalo kolecko. Koro ma porazilo. tak som hned isla na reklamacie! Vsetko som im vysvetlila a predstavte si, ze nasli tri ine kolecka z kocikov az to stvrte bolo nase. hodinu som na to cakala a samozrejme ludia, ktori boli s nami na transfer do letoviska v autobuse cakali tiez. Ked sme sa konecne dotrepali k autobusu skoro nas zozrali! !!

danula2
8. jún 2012

@brandy123 chceme ist koncom augusta, moze byt prelom august september
akou cestovkou ste boli vy? citam recezie na ten imperial na tripadvisor, vyzera to super, len skoda ze nikto nic o detickach zatial od maja moc nepopisal .... 😎 😎
ide mi hlavne aby bol krpec spokojny
boli v blizkosti dostupne aj nakupne moznosti plienky a pod, nechce sa mi trepat z domu cela zasoba na dva tyzdne
jedine co nmi na turecku vadi je ze nemaju slnecniky na plazi ako v egypte napriklad, ale ze su tam tie hangare/plachty natahane a nie je tam ziadne sukromie ...... 😔

kucejka
8. jún 2012

@zuzanka.h To vazne? No my sa chystame v Istanbule prestupovat a toto ma fakt nepotesilo, myslela som si, ze v Istanbule mi ho vylozia a potom ho zasa pri vstupe do lietadla nalozim. Tak to bude zaujimave 2 deti, prirucna batozina, hladanie spravneho terminalu,.....

zuzanka.h
8. jún 2012

@kucejka no vazne. Aj to som tam s nimi robila poriadky. Moj muz iba kukal, ale Jurko mal iba 9mesiacov tak som si nevedala predstavit dovolenku bez kocika, v ktorom mi maly vtedy zaspaval a vecerne prechadzky do mesta a tak.

emily327
8. jún 2012

@zuzanka.h fuuha no to nepotesi ☹ Dufam,ze nas kocik bude v poriadku... co viem, tak vsetky reklamacie poskodenia boli cestovkou pri poisteni preplatene ale ked ti ho poskodia iba ked ti zacina dovolenka, tak to nepotesi, hlavne ked je dietatko male...

brandy123
8. jún 2012

@danula2 lietame z Viedne, v Imperiale sme boli s Neckermannom, ale je to asi jedno, ci neckermann, tui, FTI, alltours,... v blizkom okoli kupis vsetko, su tam butiky (vsetky "znacky" samozrejme fejky 🙂), ale je tam aj market, kde maju aj drogeriu, lekaren je hned oproti, nemusis brat zasoby... slnecniky na plazi nemusis az tak riesit, maju pavilony, tam mas sukromie, aj maly ti tam moze pospinkat... pri vstupe na plaz tie nalavo su zadarmo, za tie napravo sa plati... pytali sme sa, kolko a co za to navyse dostaneme... tak vraj 30 eur/den a navyse nic, ale slecna na recepcii bola dost chaoticka, tak neviem, ci sme si dobre rozumeli... 🙂 ...v kazdom pripade, nalavo su pavilony zdarma... http://www.holidaycheck.cz/hotel-fotografie_Hot...