Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuziq8
17. jún 2012

@kvietocek7 ano, dokonca cestovka ponuka vylet do delfinaria v Alanyi, my sme tam boli a mozem len odporucat, neskutocny zazitok. Odchadzali sme 8.40 rano, cesta bola necelu hodku, 50 min. vystupenie, najprv tulene, potom delfiny, potom sa dalo fotit s delfinmi aj tulenmi, a na obed sme uz boli v hoteli. Vstupne bolo 29€ na dosp. osobu, dieta do 2r zdarma a 20€ za ostatne deti, ale nepamatam presne do akeho veku.

zuziq8
17. jún 2012

@kvietocek7 teda nie vstupne, ale cely ten vylet stal 29€ na dosp. osobu, v tom bola cesta a vstupne 😀 + dali sa tam extra zakupit fotky s delfinmi, tulenmi, a plavanie s delfinmi a tulenmi.

kvietocek7
17. jún 2012

@zuziq8 do Turecka sa da ist len na pas ci aj na obcianku?? inac velmi krasne dik za vycerpavajuce odpovede 🙂 🙂 🙂

sweetinka
17. jún 2012

Pas . Turecko nie je v EU 🙂

marketa1304
18. jún 2012

@danus.ka ahoj..my tiež letíme 26.6 z ke..sranda....

jankako
18. jún 2012

@katy1979 ahoj.ja chcem zobrať golfáč.ako to funguje s kočíkmi?ráta sa ako batožina?na osobu batožina je do 15kg bez poplatku že?keby máme len dva kufre rozratáva sa to medzi troch nie,kedže ideme traja.dakujem 🙂

jankako
18. jún 2012

baby ktorú destináciu odporúčate viac.Side alebo Antalyu???nám má začať posielať ponuky z cestovky s odletmi od 22.júna..tak čakám..tak aby som si vedela vybrať.Side či Antalya..?dakujem

katarinajurikova
18. jún 2012

Kocky chcem sa spytat,ideme prvykrat s detmi k moru a mensi je taky hyposko ...neposlucha ani vonku ,len bezi jak zbesily...mate skusenosti ,ako zvladaju dovolenku?Mama obavy ze nic ine nebudeme robit len behat za nim ....

luucia
18. jún 2012

@katarinajurikova s námi byli na dovolené známí z 1,5 letým chlapečkem, pořád jim utíkal, neposlouchal,... byli vyřízení, dovču si vůbec neužili 😒 držím pěsti, at je to u vás jinak 😉

katarinajurikova
18. jún 2012

@luucia hehheh pri najhorsom ho supnem do kocika a bude 😀

macocha
18. jún 2012

@katarinajurikova to je skôr otázka do témy o hyperaktivite. 😉 Ale moja pripomienka je, aby ste nezabudli na nejaké náramky s telefónom na Vás - kamoške sa hyperaktívna dcéra zatúlala na pláži v cudzine a bolo to na infarkt. 😝 Takže ja som dala vygravírovať na psiu známku moje mobilné číslo a prišila to malej na plavky. A potom aj na tie náramky hotelové som pripísala vodostálou fixkou číslo izby a telefón.
Možno trochu paranoia 😅 lebo nakoniec nebolo treba. Ale aspoň som bola kľudnejšia, keď malá utekala sama na WC a už "nemala čas" mi to prísť oznámiť. 😎

katarinajurikova
18. jún 2012

@macocha vidis to ma nenapadlo,akoze on nema zistenu hyperku ,ale proste ked vonku len bezi jak zbesily.... 😀 inak dobry napad s tim naramkom...

sakura77
18. jún 2012

@macocha to sme aj my mali ,tie naramky,ja som tiez paranoidna 😀

@katarinajurikova 😀 😀 no my sme boli so starsim ked bol v tom veku ako tvoj teraz v dubaji a ti poviem ze sme sa ani poriadne nenajedli,vsetci tam vyzierali od rana do vecera,vysedavali,vegetili, a my v sekunde do seba nahadzali jedlo a utekali za nim zas lebo hned zdrhal niekam....takze nooo,moc sme si neoddychli ale aj tak bolo fajn ,teraz uz ako su vacsi uz je to lepsie ale o oddychu nie je moc reci 😅 chodte aj tak,neboj .-)

katy1979
18. jún 2012

@jankako kocik sa nepocita do batoziny a je jedno aky kocik si zoberies.

@katarinajurikova tak ked sa tvoje dieta necha vorvat do kocika tak to si dobra. z mojich skusenosti je to na dovolenke ovela lepsie ako doma. sice ist sa najest bolo na infarkt kedze nechcel jest a ani tam sediet. tak sme zoparkrat jedli na etapy ale to bolo jedine minus s nim. Mne sa pre zmenu starsí stracal za tyzden sa stratil snad trikrat. z toho prvy krat to bol hned prvy vecer nevedela som ho najst minimalne 10minut. chytala som infarktove stavy kedze noc vsade tma a decka nikde. chudak taku vyfasoval ked som ho nasla ze som mala napuchnute prsty az do rana. toto je jediny krat co nelutujem ze mi ruka vybehla.
v tomto veku asi malo deti pocuva. je jednoducho zivy ale v pohode sa to da zvladnut. priprav sa radsej na horsiu variantu a mozno budes milo prekvapena. naramok ma u nas starsí tiez.

katarinajurikova
18. jún 2012

@sakura77 hihi no ved uvidime co bude 😀 pokupim mu tam nejake hracky do piesku a auticka ...a ked bude najhorsie ,pojde do kocika...nic s aneda robit 😀
@katy1979 hej on sa v kociku rad vozi nenamieta 😎 ja by som asi odpadla keby sa strati...a kde zozeniem tie naramky ?Neviete mi poradit?Lebo sak ani menovky na kufre nemaju nikde 😒 ....

sakura77
18. jún 2012

@katarinajurikova ja som to objednavala cez net,to su take ze aj vo vode to moze byt,skus pohladat,asi ako identifikacne nramky alebo tak nieco.menovky ti da aj cestovka priamo na letisku,len to tam vypises

katy1979
18. jún 2012

@katarinajurikova menovky na kufre som ja kupila v papiernictve.
naramky napr. tu:
http://www.idsys.sk/vsetko-pre-deti/ztracenka-n...
ja som sice objednvala z inej firmy tam ich mali kopu ale nazov si neviem spomenut.
tak to bud rada ze aspon v kociku sedi

katarinajurikova
18. jún 2012

@sakura77 aha diky ,lebo ideme cez koalu a ta nam dala dve ,len berieme 3 kufre...a tie naramky popozeram
@katy1979 dakujem 😉

katarinajurikova
18. jún 2012

@sakura77
@katy1979 babeny a este otazka ake veci ste si brali na dovcu ?myslim oblecenie ,pre seba ,pre deti ?dakujem 😉

katarinajurikova
18. jún 2012

ozaj a plienok na plavanie ste kolko spotrebovali ? 😀 uz mam cest.horucku 😀 😀

katy1979
18. jún 2012

@katarinajurikova nasi si vytlacili menovky a zaliali do folie a prilepili na kufor. dolezite je spoznat si svoj kufor ani nie tak ta menovka.
ja co som nabalila deckam tak polovicu veci nevynosili. sandale platenky kratase tricka. kazdy mal zbalenu jednu mikinu pre istotu a teplaky. vacsinu dna sme boli v plavkach takze aj to co si nahodou vecer obliekli nestihli zaspinit. s plienkami na plavanie neporadim. ked sme boli minuly rok tak som mala dva baliky

katarinajurikova
18. jún 2012

@katy1979 aha aj som si myslela,ze veci vela netreba ...asi aby som mala po ruke detom do leitadla ,lebo starsiemu byva zle ,keby sa nahodou ovracal....aj nad tim premyslal,aby sme si spoznali kufre...asi dam pod foliu nejaky farebny papier alebo co....

kvietocek7
18. jún 2012

@katarinajurikova no z mojej skusenosti tie plienky na plavanie recyklujeme proste po kupani ich vysusim a je na dalsie pouzitie 🙂

skor by ma zaujimalo kolko stoja plienky na bezne pouzivanie,resp kolko si ich zvyknete zbalit?

aalinka
18. jún 2012

@adka12 ahoj, mozes mi prosim ta napisat nejake info o club belinda beach? napr. ake bolo ubytovanie, byvali ste vo vilkach, davala si eurace do pasu, aby ste mali lepsiu izbu? strava, ktora bola na plazi, dala sa vybrat a najest? alebo trebalo chodit do hotela. osusky boli aj na plazi zdarma? niekde som citala ze na plazi su za poplatok. a s tymi komarmi bolo ich tam vela? dufam, ze nie prilis vela otazok, ale neboli sme este v turecku, tak nech mam aspon aky taky prehlad co nas tam caka 🙂

zebricka23
18. jún 2012

aj mna by zaujimalo ak bol niekto v beleku......ci sa tam da kupit plienky ...za cca kolko???mlieko,kase???

ttzuzana
18. jún 2012

@adka12 Ahoj Adka , aj my ideme presne do toho isteho hotela /tiez cez Koalu/. Mohla by si mi prosim napisat, ci bolo ubytovanie naozaj slusne /resp. ciste, lebo na nete som nasla strasnu recenziu, co ma dost vylakalo/. Inak, velmi si ma potesila, ze si napisala, ze to bola Tvoja najkrajsia dovolenka. Velmi pekne dakujem za odpoved. 🙂

jakomo
18. jún 2012

@alienka73 do toho hotela ideme 4.8.2012. Ako bolo? Mame 1.5 rocnu dcerku.

martanka11
18. jún 2012

Babeny a ako je to s batozinou? Ked cestujeme 4 a mame kazdy povolene 20 kg, je mozne mat napr. 1 kufor 30kg a druhy 10 kg? Spocitava sa to na rodinu? Alebo skratka mozu byt len do 20 kg? Uz som z toho jelen.

zuziq8
18. jún 2012

@kvietocek7 Do Turecka uz musi mat kazdy pas, aj najmensie deti.

zuziq8
18. jún 2012

@jankako Ahoj kocik sa nerata do batoziny, na osobu je 15kg, teda traja spolu mozte mat 45kg. Ale jeden kufor moze mat max 32kg.