Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

trixi
24. jún 2012

@abbey1 my sme nakupili hlavne tricka pre deti, susedke Hello Kity, Matej chcel tricko ako turecka zastava a tricko s Angry Birds. Ja som vzdy cenu zjednala. Zacali na 10 € za tricko 😲 a kupila som vzdy tak za 3-4 €. Skontroluj vzdy kazdy kus dokladne, ked je zabalene vybal a prezri. Mne sa stalo, ze sme jedno tricko zobrali zabalene a na druhy den sme ho isli vratit malo diery. Ak si budes chciet kupit nejaku kabelku ( znackovu 😉 ), na bazare su strasne nekvalitne fake. V Side na tej hlavnej ulici od Amfiteatra k moru su uz fake ovela kvalitnejsie ale aj ceny vyssie.

larmimi
24. jún 2012

@ivetka5 no to je tazko...a este aj som si myslela ze si to mozno ty...teda podla chlapca asi 3rocneho...ale nebola som si ista...vies keby sa prihovorim niekomu inemu to by bol trapas 😅
nemala si nahodou take ruzove kratasy ? a maly take modre golface?

ivetka5
24. jún 2012

@larmimi čo by bol trapas 😉 Ja som obkukávala všetkých slovákov 😀 ale ako hovorím, zrovna sme sa mohli míňať, nevadí. No ružové kraťase som mala, ale boli sme bez kočíka, takže niaka iná tetula to bola 🙂

larmimi
24. jún 2012

@ivetka5 ale by som sa hned vratilal....stale rozmyslam ako zbohatnut 😀

danula2
24. jún 2012

@abbey1 v ktorom ste boli hoteli?

abbey1
24. jún 2012

@danula2 Ešte len ideme. Club Belinda Beach 😉

reisi
24. jún 2012

Ahojte, baby nevratili ste sa niekto z hotela Royal palace holiday v Lare? Letime v utorok a posledne dni ma chyta stres 😝

trixi
24. jún 2012

Kratky kurz turectiny - pisem tak ako sa vyslovuje:
Dobry den (od rana do obeda) - Gunajdn
Ahoj - Merhaba
Prosim- Lütfen
Dakujem - Tešekyr
Dakujem pekne - Tešekyr ederim
Dovidenia (do skoreho) - Güle güle
Dobry den (popoludni) - äji günler
Dobry vecer - äji akšamlar
1 - bir
2 - iki
3 - üč
4 - dort
pivo- bira
cervene vino - kärmäzä šarap
biele vino - bejaz šarap
voda - su (suju)

aalinka
24. jún 2012

@adka12 su tam potrebne aj topanky do vody? dakujem 🙂

adka12
24. jún 2012

@aalinka určite nie, je tam jemnučký piesok 😉

hanka.knizkova
24. jún 2012

Ahojky..tak my jsme přiletěli v pátek večer hotel Kamelya Holiday a vážně super..ubytování krásný,všude čisto,uklizeno,jídlo taky super,moře 25st,pláž krásná,moře čistý a teplota vzduchu 36st,bazénů tam bylo spoustu takže nikde nebylo narváno....hned u hotelu tržnice kde jsme nakupovali,fakt si nemůžu na nic stěžovat,z lékárničky sem nic nepotřebovala,dcera tam odjížděla s rýmou,ale tam během 2 dnů už nebylo po rýmě ani památky..Turecko určitě doporučuji,příští rok bych tam chtěla letět znova ae určitě dýl než 7 dní.. 🙂

janulka32
24. jún 2012

Ahojte nejdete niekto do hotela Alba Queen Side? alebo neboli ste ??? dakujem 🙂

janicka38
24. jún 2012

@mimi21 Ups, tak to me s tou nemoci moc mrzi!!! Tak to je teda zakon schvalnosti. Casto jsem na vas myslela. Dekuju moc za reference. Letime v patek rano, tak ja pak taky pisnu jak se nam tam libilo, ale docela jsi me pozitivne naladila. Jdeme koukat na fotky.

zebricka23
24. jún 2012

@janulka32 my sme boli pred dvoma rokmi...bolo super,nemas sa coho bat....ak mas nejake otazky,kludne sa pytaj 🙂

macka381
24. jún 2012

@bosacka ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ja ale normáne rozmýšľam že ako aj čítam vaše odpovede, či tam naozaj ísť. V Turecku sme boli ešte za slobodna, všetko super, boli sme v Alanyi, maximálna spokojnosť aj v 3* hoteli. Len čo teraz. Najhoršie je, vybrať ten správny hotel čo sa týka stravy. Malý je maxinálne prieberčivý, hocičo nezje, skrz jeho zuby, má len štyri a nechce nič poriadne žuť a tiež nič nezje čo je len troška kyselé. Tiež mu cez deň beriem von kadejaké ovocie, aby si "zobkal", ale moc sa mu nechce. Tak fakt neviem....
@mimi21 tiež ďakujem za odpoveď.

Maminky, ak ste boli s detičkami v Alanyi, tak dajte tipy aj na rodinné hotely...veľmi pekne ďakujem.

emily327
24. jún 2012

@macka381 my sme boli v INCEKUM BEACH HOTEL, kde bola specialna kuchyna iba pre deticky... je pravda,ze vacsinou tam boli hranolky, chicken nugets, parky atd. ( ale to pre starsie deti) ale kazdy vecer tam bola neslana polievka, vzdy nejaka cestovinka len omastena a k nej vedla v nadobke omacka - paradajkova s mletym maskom- bolognese... zeleninka nakrajana, ovocie a v malych mistickach puding.... ale co sa tyka stravy pre dospelych, tak sme si fakt nevedeli vybrat.... moja mala je tiez dost prieberciva ale ked uz bolo fakt zle, tak polievocka s chlebikom alebo len pecene zemiaciky vzdy spapkala. Drzim palce, aby si dobre vybrala a aby aj maly sa tak dobre napapkal ako sa vy 😉

evaviki
24. jún 2012

@janulka32 boli sme v septembri.. co by si chcela vediet? 🙂

janicka38
24. jún 2012

@mimi21 Tak fotecky mate moc hezke a holky na nich nevypadaji vubec nemocne 😒 . Jen me napadla otazecka zda jsou nutne osusky. Cetla jsem, ze naplazi jsou zdarma, ale nevim jak je to u bazenu. No a pak me napadlo zeptat se na more. My jsme byli kdysi v Antalyi a tam bylo more nadherne.

danu
24. jún 2012

@zebricka23 prijemnu dovolenku a cakam na co najlepsie info a zazitky 🙂

zebricka23
24. jún 2012

@danu diky,ak sa bude dat podam info....

barborka0212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
24. jún 2012

@zebricka23 super, diky, my ideme az 18.8 😉

baklik
25. jún 2012

ahojte, treba pre dieta do Turecka pas alebo staci, ked je zapisane v pase rodicov?

elka74
25. jún 2012

@baklik odo dnes musia mať svoj pas všetky deti aj tie do 5 rokov

mimi21
25. jún 2012

@janicka38 ahoj, no co sa tyka osusiek, tak ja som mala len take tie ponca pre decka, na recepcii sme dostali 4 karty, ktore sme si vymienali za osusky, vacsinou uz rovno za ciste, mali sme 2 na lehatkach pri bazene a 2 na plazi 😉
co sa tyka mora, tak podla mna taky normal, boli vlny, takze uplne cire nebolo, hlavne poobede byvali vacsie vlny a uz potom aj more bolo dost mutne
inak plaz fajn, stale vsetko cistili, zametali, na plazi aj bary, dostatok lehatok, pri nich male stoliky na napoje, naozaj co sa tyka vsetkeho okolo hotela tak sme boli velmi spokojni, mozte sa uz tesit 😉
no babam vsetko tak rychlo ako prislo, tak aj odislo, dobre zabrali turecke antibiotika 😅 mensia dostala 39,3 teploty- trvalo to jeden den, po 2 dnoch uz isla aj von, nastastie, ze tam bolo tolko tiena, a po dalsich 2 dnoch to dostala starsia a ta uz mala "len" 38,5 - ona dostala len 3 davky atb na 3 dni, takze u nej sa to zachytilo asi skor...

baklik
25. jún 2012

@elka74 ano, ale citala som, ze niektore krajiny budu nadalej akceptovat zapis deti v pasoch rodicov, napr. Chorvatsko. Turecko tam asi nespada, ze?

elka74
25. jún 2012

@baklik tak to presne neviem, dnes to dávali v teleráne. pozri si http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=min...

billam
25. jún 2012

Turecko nie je v EÚ, tak s úplnou určitosťou musia mat deti pasy!

emily327
25. jún 2012

@baklik urcite treba pas, ziadna krajina nebude akceptovat zapisane dieta v pase rodica, tak mi to bolo povedane na policii. Urcite do Turecka by som bez pasu nesla... dokonca ani ta nepustia cez check-in ak nebude mat dieta pas. A do Chorvatska, tiez treba, nikdy nevies na koho v tej krajine trafis a ak nechces mat problemy, tak urcite cestovat s dietatom a pasom.... 😉

azarijka
25. jún 2012

@zuzuula ako sa vam pacilo na dofci ? az teraz podla fotky viem ktora si bola ty 😉 ste mali ruzovy kocik ze?