Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
4. júl 2012

@tanija133 teším sa, lebo sa tiež chystáme s hydrotourom - len niekde vedľa do hotela Kumkoy... Môžem sa opýtať ako dlho trvá transfér do hotela a ešte nejaké rady ohľadom výletov. A ešte či sa tam dajú kúpiť plienky resp. lepšie brať z domu. Ďakujem

tanija133
4. júl 2012

@martuska75 Ano , Kumkoy Beach Hotel je vedla asi 20 minut pesi, tieto 2 hotely ma ten isty majitel, tak mozes vyuzivat sluzby oboch hotelov, vsetko bazeny , jedlo ,pitie...my sme sa tam v Kumkoy boli pozriet..je to ovela vacsi komplex ako ten nas, viac moznosti ,ale aj vascia masovka...Sluzby oboch hotelov dokonale....Aspon co som pocula aj o Kumkoy....Transfer trva hodinku presne, co sa da, a plienky som kupovala v hotelovom shope.... 21 ks pl. c. 5 . Pampers tie biele najdrahsie, stali 7 E....ja som brala asi iba 12 plienok na zaciatok, potom som kupila tieto....Len jednina nevyhoda bol ten nocny let o 3: 30 tam,,mne krpec oka nazazmuril v lietadla co bolo dost narocne, a odtial o 8 rano....o 5 odchod z hotela, to uz bolo lepsie... Este super bolo, ze Hydrotour maju v oboch hoteloch slovenske animatorky, co bolo uzasne, kazdy vecer mini disco pre deti....a od 3 rokoch detickam sa plne venuju ,hraju sa s nimi v kutiku, kreslia , tancuju atd....Naozaj som bola velmi spokojna.... 😉

lara75
4. júl 2012

@martuska75 ak ideš do Kumkoy, budeš maximálne spokojná, my sme sa vrátili 30.6. a môžem o ňom písať len v superlatívoch🙂 ak by som chcela porovnať s Evren beach (tam sme boli minulý rok), tak Kumkoy je možno o level vyššie, síce my sme mali ubytko v ich "Lake houses" domčekoch, čo poskytujú väčšie súkromie.

martuska75
4. júl 2012

@tanija133
@lara75 váhala som veru medzi týmito hotelmi ale nakoniec mi v cestovke radili nech najprv vyskúšam kumkoy vraj klienti bývaju spokojní tak dúfam že to bude vpohode. Vdaka za info o plienkach. Teda nočného presunu sa bojím ale uvidíme zatial neviem kedy bude let my ideme až uplne nakoniec augusta.
@tanija133 Animátorky boli aké? Zatial sme mali šťastie že vždy boli srrrášne zlaté (aj chalani) tak dúfam že bude aj tento rok super lebo naša staršia si to s nimi zatial vždy úúúžasne užila.

katy1979
4. júl 2012

@macka381 my nemame ockovanie proti osypkam a aj keby ich chytil nic si z toho nerobim. choroba ako kazda ina

martuska75
4. júl 2012

@tanija133 zdá sa že ten nočný let sa nám tiež nevyhne 😖 Už teraz mám z toho depresie. Neviem si ten odlet o 3,30 predstaviť. Kde ste nechali auto?

tanija133
4. júl 2012

@martuska75 Animatorky boli zlate, my sme v Evrene mali jednu Lenku, no len moj maly je este moc maly na taketo aktivity ,ale vzdy sme boli deticky aspon pozriet ,co robia doobeda.... 😉 V Kumkoy su 2 baby..uricte tiez zlate...Nocny let bol zly, maly nic nespal , len 2 hody na letisku, v lietadle nic...musela som s nim chodit hore dole, po lietadle....a potom pol hodku pospal v buse do hotela, bol rano veeeelmi zly....ale potom sme to vsetko dospali...Vsetky lety aj s Hydrotour su vraj nocne....bohuzial... 😒 Ja som z Ba, takze auto sme neriesili, isli sme s taxikom....Inac maly mi tam na 5 den ochorel, teplota, sopliky , kasel....ja som vsetky lieky vyuzila co som mala...A potom som aj ja ochorela, asi z klimy, alebo co..... ☹ este sa doliecujeme, uz je to lepsie..

danus.ka
4. júl 2012

Prosím, poraďte - som ešte v Turecku - Side - Kumkoy a sme tu prvýkrát. Keďže máme 17 ročného a 3 ročného, manžel so 17 ročným okukujú okolie, boli priamo v Side a veľmi sa im páčilo. Ja sa v čase ich výjazdov venujem malému. Navnadili ma, že priamo v Side je veľa pekných obchodov. Poraďte prosím, oplatí sa tam trepať na nejaké nákupy? Nechcem šperky, skôr kožu, kabelku, topánky. Aké sú tam ceny? Mňa veľmi otravuje, keď ma všade ťahajú a ponúkajú niečo, nedá sa ich zbaviť. A ešte prosím poraďte, čo by som mala kúpiť ako nejakú tureckú špecialitu - myslím z tých sladkostí čo majú v tých obchodíkoch.

fabula
4. júl 2012

@danus.ka urcite chod .. pokial mate kocik , tak nie je problem .. ak kocik nemas ..tak zostan radsej pri mori .... nas chodi do Turecka od 18 mesiacov a vzdy nakupujeme .... riesim to tak , najskor jemu hracku 😉 a potom mozem ist nakupovat co chcem ... koza sa oplati ,ale len v certifikovanom obchode aj kabelky .. u mna turecko bez nakupov neexistuje .. aj teraz ideme v septembri a uz riesim nakupovanie 😉 ... to zjednavanie a tahanie do obchod patri k nim ... to je skratka Turecko 😉

martuska75
4. júl 2012

Skúsim sa popýtať aj ostatných. Kde ste v BA parkovali auto - na letisku, niekde v okolí? POzerali sme ceny parkovného a na letisku nevedia čo pýtať! Ale zase s 2 deťmi by nám bolo lepšie ísť na letisko vlastným autom. Poradte prosím.

fabula
4. júl 2012

@martuska75 tiez nenechavam auto na letisku ... nechame sa doviest kamosom ,dame mu na benzin , samozrejme aj naviac .. nech sa mu oplati a mame bez problemov .... a pride potom aj po nas ... skus to tak tiez ....

martuska75
4. júl 2012

@danus.ka
@fabula na tie nákupy je to z toho hotela Kumkoy daleko? Tiež máme drobca, ale uvažovala som malu nechať s babinami. Zo 2-3 hodinky by zvládla.

martuska75
4. júl 2012

@fabula aj my sme to tak doteraz robili, ale 2 autosedačky a 2 dospelý + batožina +kočík + vodič 😖 Budeme ako sardinky.

fabula
4. júl 2012

@martuska75 ja som to brala celkovo turecko Kumkoy nepoznam .... chodime inde .....do Konkali , Alanya ale ani taxi tma nie su drahe .... ceny su ako u nas ... na to ze je to turisticka oblast .. by som pocitala ,ze to bude drahsie ...

fabula
4. júl 2012

@martuska75 a CK co idete nema dopravu na letisko ?

martuska75
4. júl 2012

@fabula neviem, zatial som to neriešila. Ideme až na konci augusta, al už som nad tým teraz začala uvažovať, že čo s tým.urobíme 😉

danus.ka
4. júl 2012

@martuska75 z Kumkoy je to busom za euro tam a euro späť a je to nejakých 7 km, autobusy chodia každú chvíľu, nie je problém sa tam dostať ... len mne veľmi prekáža, že si nemôžem pozrieť v kľude tovar, lebo tí predávajúci sú takí dotieraví, že po chvíľke vybehnem a odchádzam ...
@fabula preto som sa pýtala, či sa to veľmi oplatí tam nakupovať, snáď by som to ich otravovanie nejako zvládla 😖

danus.ka
4. júl 2012

@fabula a ešte prosím napíš, je chutný ten ich turecký med? a s akou príchuťou to mám kúpiť? alebo čo z tých ich cukroviniek?

trixi
4. júl 2012

@danus.ka ahoj, v Side su naozaj pekne obchody, vsetko vsak napodobneniny original znaciek. Ale su ovela vyssej kvality ako na Bazaroch. Chces si kupit peknu, znackovu kabelku? Nakupis vsetko len napodobneniny, tak isto hodinky, okuliare, oblecenie, topanky. Ceny na tej obchodnej ulici su vyssie. Mam tam par obchodov, kde mam svojich oblubenych predavacov. Mam par veci a po roku-dvoch nosenia ani naznak poskodenia na kozi, ci textile. Na Bazaroch nakupujem skor oblecenie-obycajne tricka, nejake blbiny. Ceny v Side-najnovsia kabelka LV bola prave v modnom casopise pre tuto sezonu- prva cena 300 €, po zjednani, rozpravani, vypiti caju som sa dostala na 120 €, kvalita vyborna. Pri zjednavani mam svoju taktiku, nikdy ich neurazam, rada pokecam, ked ma volaju do obchodu tak slusne s usmevom bud odmietnem, alebo poviem, ze ked mi daju dobru cenu, ze mozno cestou spat sa stavim a pod. Vzdy si nieco vymyslim, najcastejsie vsak skoncime pri fotbale a kedze drahy je Cech a Turci zboznuju Barosa, tak je to vzdy dobra tema. Ja mam Turkov rada, pripadaju mi velmi priatelski, zhovorcivi a urcite nie vlezli ako napr. Egyptania alebo Arabi.

macka381
4. júl 2012

@katy1979 OK, tak si ma potešila aj ty?

Chcem sa ešte opýtať, aké lieky ste brali pre detičky keby náhodou bola teplota tak beriem Nufen sirup, ten je aj od bolesti, ale čo napríklad taká hnačka?? Zabrali by aj slovenské lieky, lebo viem, že v Egypte vôbec (vlastná skúsenosť)??

katy1979
4. júl 2012

@macka381 nurofen,panadol,probiotika, hykak,smecta, odporucam zobrat kvapky do oci a usi. Nieco na dezinfekciu. leukoplast, obvaz

aliza
4. júl 2012

@katy1979 mozem sa spytat, ze co konkretne do usi a oci?

katy1979
4. júl 2012

@aliza nazov ti presne nepoviem v lekarni ti poradia ale bezne kvapky typu opthalmoseptonex a usne hocijake. vsade sama klima moze detom robit problemy.

tehula
4. júl 2012

ahojte kocky, tak my uz sme spat z 2tyz dovci Boli sme hned vedla Avsalaru. Iba som chcela poradit, kedze mne tu bolo radene, najma ohladom balenia.
Takze, nespoliehala by som sa na nakup plienok v Turecku. 24kusove balenie pampersiek 15eur alebo nejake ich sunty ze 10ks za 8eur a podobne ceny, z ktorych sa nezjednavalo. Rovnako lopatky a kybliky, za jeden mini kybel bez nicoho 5eur. Netvarili sa moc ze maju chut zjednavat sa, ale zas ono tych nakupnych moznosti bolo v nasej casti pomenej. No prosto kupit sa dali nejake detske tricka, alebo nieco, ale radsej, co treba, si zabalte a vezmite so sebou, aj ked kufre praskaju vo svikoch

tehula
4. júl 2012

@aliza do usi by som brala burowov roztok a sterilnu gazu. Osvedcene.

aliza
4. júl 2012

@katy1979 ja sa preto pytam lebo tu v UK mame vsetko ine, tak by som povedala mamke, nech mi donesie zo Slovenska. Cize kvapky na zapal? nie na infekciu,ci? lebo tie musia byt v ladnicke, maly mava zahnisane ocka, tak on ma kvapky, ktore musia byt v ladnicke. A dceru minuly rok bolelo posledny den velmi usko, cely cas sa totiz potapala, tak asi z toho a na to sa dava myslim ten burowow roztok, co pisala @tehula, ze? tento rok jej kupim tie plavecke stuple asi 😀.

katy1979
4. júl 2012

@aliza jo jo ten burowow roztok som myslela. no lieky v chladnicke nam boli na dve veci kedze pri odchode z izby sa vypinala aj chladnicka. jaj fenistil kvapky som este mala a lieky na alergiu.
Nam boli kvapky aj tak na dve veci. maly sa jedneho rana zobudil a nic ine nerobil len plakal a plakal ze ho usko boli. kym sme povybavovali lekarov na obed sme uz boli hospitalizovany so silnym zapalom usi takze ani by som mu to nemala kedy kvapnut kedze vecer bol v poriadku a rano na umretie.

aliza
4. júl 2012

@katy1979 no to potesi 😒. Ja mam akurat iny problem, u maleho v skolke sa vraj vyskytli kiahne a my ideme na dovcu o 3 tyzdne, cize presne inkubacna doba 😖, tak snad mi neobodkavie v den odletu 😀

katy1979
4. júl 2012

@aliza kiahne su snad teraz vsade. my odchadzame ani nie za dva tyzdne do rakuska a tiez sa toho obavam kedze same kiahne okolo. ak ich chytia tak len zrusit dovolenku nic ine neostava

aliza
4. júl 2012

@katy1979 akurat to teraz pozerame v podmienkach, ze co keby a podla vsetkeho by nam nic nepreplatili 😕, dakych 10% z ceny