Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katy1979
4. júl 2012

@aliza hmmm tak to radsej predat dalej za nizsiu sumu.

martuska75
5. júl 2012

@aliza v cestovnom poistení by malo byť poistené aj storno. S kiahňami na dovolenke nie je sranda, lebo na minulej dovolenke mali kiahne na vedlajšej izbe a skoro ich nepustili do lietadla (domov) - berú to ako vysoko- infekčné ochorenie. Nemohli ísť nikde ani jedáleň, bazén ..... ☹ Držím palce aby sa vám vyhli.

sakura77
5. júl 2012

@aliza nam sa toto presne stalo pred rokom,dostali mi kiahne par dni pred odletom,tak sme stornovali ,poistovna nam vratila 80% zaplatenej sumy,20% boli stornopoplatky.ja som to stornovala 7 dni pred odletom.

macka381
5. júl 2012

@katy1979 a aké probiotiká si brala so sebou? Ja mám INfant dophilus v práškovej forme, ale sa musia chladiť a vydržia iba 3 hodiny bez chladu, potom sa zabíjajú prospešné baktérie v tom.

pegggy
5. júl 2012

ahojte
zaujala ma táto témička, lebo uvažujeme nad dovčou v Turecku, hotel Kumkoi, ak vôbec bude voľný, pretože dlhodobo dopredu si nič rezervovať nechceme. Len sa chcem spýtať či by bolo v pohode ísť s 10 mesačným dieťaťom? Boli ste niekto s tak starým bábom?

bosacka
5. júl 2012

@pegggy my sme boli s vacsou, ale videli sme tam aj take nechodiace mimco... spalo na lehatku pod slnecnikom pri bazene 🙂 ci to bolo pre nich celkovo v pohode ale neviem 🙂

aliza
5. júl 2012

@martuska75 tak dik, snad sa im vyhneme 😖

jariam
5. júl 2012

@pegggy ahoj, my sme boli v Kumkoi beach minulý rok, mala mala 1,5 roka, a NIKDY VIAC!!!! nie pre vek dietata, ale pre hotel. viacerí sme chytili mokvajuce vyrážky, aj mala, hlavne medzi nožičkami a na nohách, teploty,... hrozné. doktorka nám potom doma povedala, že asi z bazénu:(( Ešteže to prepuklo tri dni pred odchodom,inak neviem čo by som robila. Teraz ideme do Orange country resort - kemer, tak uvidím, ... 🙂)
Boli sme tam asi pred 4rokmi, syn mal vtedy 6rokov, a všetko bolo super.

martuska75
6. júl 2012

@jariam celkom ma tvoj názor zaujal lebo sa tiež chystáme do tohto hotela a toto je celkom prvá negatívna recenzia na tento hotel ktorú som zachytila. Máš pocit že tam je nejaký problém s hygienou lebo zatial sme mali v tomto smere len pozitívne informácie.

katy1979
6. júl 2012

@martuska75 myslim ze sa nemas coho bat. toto sa ti moze stat vsade. Vyzera ze nejaky nezodpovedny dovolenkar s infekciou sa kupal v bazene. Takze to je o ludoch nie o hoteli

@macka381 tiez som mala infant d. Zober neotvorene tie mozu byt mimo chladnicky. Preto sme mali aj hylak so sebou. Ak sa vam bude vypinat automaticky chladnicka pri odchode tak mate smolu

jariam
6. júl 2012

@martuska75 Ahoj, no neviem, inak sa mi nezdal " špinavý " len tieto vyrážky sme mali, ale také velké ako 1€ minca, vnutry hnis a voda - brrrr, hrozné. Malej naštastie nič na nožičkách nazostalo/ mala to po nožičkách v o kolí medzi.... a to nosila plienku, tak to bolo o to horšie / , ale mužovi normálne zostali tmave A tý nemčúri - tak tý sa nevedeli chovať. flaky.Inak izby boli v pohode, akurát že jedlo bolo stale to iste.

martuska75
6. júl 2012

@jariam fúha, no hrozné. Dúfam, že to bola len smola a nie pravidlo ☹

aliza
6. júl 2012

@pegggy my sme boli minuly rok, maly mal 11 mesiacov a super bolo, najviac si to uzival 😀. Uz vtedy behal sam, z vody sme ho nemohli dostat, naobed spaval v kociku v chladku a jedol jedla z dietneho bufetu, ovocie...proste uplne bez problemov

tanija133
6. júl 2012

@pegggy ja si myslim ze s 10 mesacnym je to uplne pohodka, ked ti este nebeha a sedka pekne v kociku a pekne ho nosis...Zobrala by som mu stravu v poharikoch kupovanu ,alebo davala z dietneho bufetu....My sme boli takto minuly rok v Chorvatsku a to bola super dovolenka, kdezto teraz mal 20 mesiacov, a boli sme v Turecku a bolo to narocne, vrtulka v zadku, vsetko objavoval, utekal niekde, a my za nim.....Ale aj tak bolo fajn..Na predchadzajucej strane sme pislai o Kumkoi....my sme boli v jeho sesterskom hoteli , a boli sme aj pozriet v Kumkoi....a super....tam si isto uzijete, ja som tiez nikoho nepocula stazovat s a na Kumkoi...Aj ked tie vyrazky to je smola ze sa u jariam vyskytli.... ☹

macka381
6. júl 2012

@katy1979 no takto asi tak bude, zoberiem asi ten hylak, snad to bude stačiť keby čosi. A mooc ti dakujem za rady a odpovede.

azarijka
6. júl 2012

@zuzuula mne sa moooc pacilo, este by som sla ale bez mm a mozno aj bez malej 😀 ale to by mi zas bolo smutno za nimi 😉 a vam sa pacilo?

zuzuula
6. júl 2012

@azarijka ale hej, nebola som moc sice spokojna s pristupom v hoteli, ale tak zvladli sme to 🙂 najviac sa asi pacilo malej tak ta bola hotova z tych Turkov 🙂 doteraz ked ide nejeky chalan okolo na neho vykrika 🙂)))

azarijka
6. júl 2012

@zuzuula k nam boli vsetci strasne mili a ochotni, som sa citila ako kralovna tak okolo nas skakali. A Elus sa zalubila do nasho casnika 😀DDD ale ona sa bala mora takze asi si to moc neuzivala.

pegggy
6. júl 2012

Baby ďakujem za názory, uvidíme ako sa rozhodneme, ak pôjdeme, určite dám vedieť ako sme to zvádli. 🙂

bosacka
6. júl 2012

@macka381 nam poradila lekarnicka probiotika, ktore nemusia byt v chladnicke... prv mi davala take co musia byt (tusim kvapky), ze tie ludia beru... a potom vravi, nech zoberiem radsej take tobolky, lebo tie nemusia byt v chlade... no a nakoniec som jej ich zabudla davat a celu dovolenku sme prezili bez probiotik 😉

ttzuzana
7. júl 2012

Ahojte, dnes rano som sa zobudila total dostipana od komara, tak ma hned napadlo, ze sa musim opytat, ci je potrebne si zobrat do Side aj repelent....Dakujem za odpoved. 😎

macocha
7. júl 2012

@ttzuzana Dobré ránko teda... to Ti asi ťažko niekto zodpovedne odpovie, lebo závisí od počasia, kedy sa tie potvory vyliahnú. My sme boli v Side v júni t.r. a repelent som ani raz nepoužila. Ale neľutujem, že som mala so sebou, to beriem ako lieky - radšej mať a nepoužiť. 😎

ress
7. júl 2012

Tak my sme sa dnes doobeda vrátili, všetko v pohode, len neskutočné teplo bolo. Našťastie sme boli len na 8 dní, keby sme boli dlhšie tak asi odtiaľ už ujdem 😀 Cestou späť malo lietadlo cca hodinu meškanie, ale dalo sa to zvládnuť. A k tomu repelentu, my sme boli minulý rok v tom istom hoteli kde aj teraz, nestretli sme tam vtedy ai jedného jediého komára, čiže sme teraz repelent nebrali a prišli sme domov všetci doštípaní 🤐 Takže berte určite, nech idete hocikde. Ako povedala macocha- radšej mať a nepoužiť ako nemať a potrebovať 🙂

ress
7. júl 2012

A ešte sa chcem opýtať, nekupovali ste niektorá také tie farebné vrtuľky čo svietia a "vystreľuje" sa to do vzduchu? Ja som to kúpila synovcovi, lebo už jedno také podobné mal a pokazilo sa mu to, lenže toto je trochu iné a nevieme to nejako dať dokopy 😀

reisi
7. júl 2012

Ahojte, ak niekoho ukludnim tak sa potesim lebo mne chybala takato informacia pri odchode na dovolenku. Vsetk y lieky sa tam daju kupit, ja som mala pocit , ze mam super vybavenu lekarnicku a predsa nam nieco chybalo. A tiez zdravotna starostlivost je ako v americkom filme, myslim ich sukromne kliniky. Deti dostali vysoke horucky a po velkom strese som bola nadmieru spokojna. Je idealne uzit si dovolenku v zdravi ale zas ked sa stane bolo o chore dieta postarane na vysokej urovni, cena za osetrenie bola tiez taka ale v takej situacii chceme len to najlepsie. Aj to ma presvedcilo, ze turecku mozem doverovat. Hotel tiez bez pripomienok.

macocha
7. júl 2012

@ress ja som kúpila také ježaté čosi svietiace na dlhom gumenom vlákne, čo sa vyhadzuje ale v tme to vyzerá, že to lieta z ruky a nazad na ruku, neviem, či myslíš to isté... každopádne prvé vydržalo fungovať asi 30 min., aj som malej vynadala, že čo s tým robila 😅 ale babička samozrejme hneď dala peniažky, nech si vnučka kúpi nové 😠 😖 A na to si dávala ozaj pozor, bola som pri nej - a vydržalo asi 45 minút. 🙄 🙄 🙄 Tak som sa malej musela ospravedlniť a vysvetliť, že ďalšie už nemá zmysel kupovať.

ress
8. júl 2012

@macocha 🙂 🙂 Aj toto je takej kvality asi, ale to je len taká palička so svetielkom a hore to má také farebné papieriky a vystreľuje sa to gumičkou do vzduchu, aj to dosť vysoko lieta. Len vôbec netušíme či tie papiere tam nechať alebo čo. A ešte je k tomu taká ďalšia časť s háčikom, to už absolútne nevieme kam dať 😀 Pôjdeme to skúsiť niekam na lúku teda

libka1
9. júl 2012

@martuska75 nedaleko letiska pod dialnicou je parkovisko... je to podstatne lacnejsioe, odvezu ta mikrobusom, ked sme doleteli volali sme ze potrebujeme odvoz a do 5 minut prisiel... ma aj detske sedacky... na brat. letisku im sibe. su drahsi ako vieden 🙂

martuska75
9. júl 2012

@libka1 dík, popozerám na nete. Na letisku to je fakt hrozné ☹ a s 2 deťmi sa nejako terigať bez auta sa nám moc nechce. Bol teda ten odvoz spoľahlivý na to parkovisko? Musím zostiť či fungujú aj v noci.

libka1
9. júl 2012

@martuska75 uplne spolahlivy, vobec nemusis mat strach...
http://www.parkovanienaletisku.sk/