Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mima300
9. júl 2012

Ahojte, uvazujeme o dovolenke v Turecku a velmi sa mi paci hotel Ali bey club Manavgat. Boli ste tam niekto ? Je trochu drahsi tak neviem ci sa oplati dat tolko za dovolenku ☹ Chceli by sme sice ist az zaciatkom septembra, ale ani v tedy su neni ceny nizsie. Dakujem vopred za odpovede 🙂

sasikas
9. júl 2012

@mima300 ahoj...my sme boli v ali bey asi pred troma ci styrmi rokmi.....super dovolenka,izby co sa tyka vybavenia zodpovedaju tureckym piatim hviezdickam, ale boli ciste, akurat kupelnu sme trochu starsiu, ale inak ok....,,strava vynikajuca, bolo z coho vyberat, v ramci all inclusive boli aj miesane napoje a originalne balene coly, fanty, atd, kava , latte, cappucina, algida nanuky takisto v ramci all incl......animacny program mali asi najlepsi aky sme kde videli, s detmi urcite ocenite....cize ak to mam zhrnut, boli sme spokojni po vsetkych strankach akurat tie izby by som si predstavovala o nieco lepsie vybavene, ale to uz je v turecku asi tak.... 😀 😉

sasikas
9. júl 2012

@mima300 este som zabudla, k hotelu patri aquapark, ktory je hned cez cestu, ten bol uplne super, pre mladsie deti, starsie aj pre dospelych....takisto tam platil all incl.... 😉

zebricka23
9. júl 2012

ahojte....my sme sa v sobotu vratili z dovolenky v tureku hotel PAPILLON Ayscha cez cestovku Kartago.......bolo uplne uzasne.......hned jeden jediny negativny bod co bol tak pisem na zaciatok.....ale za to nemoze ani cestovka.....kedze sme leteli o den skor.....a ubytovavaju zvacsa po 14hod...a my sme mali taky uzasny let cez slovensku letecku spolocnost tak sme prisli do hotela asi o 4tej rano...a ubytovali nas asi az po 11hodine doobeda.....cize cca 7 hodin na recepcii.....deti najskor nevdeli zaspat...tak sme sa o 5tej rano tulali po plazi, pri bazene.....ppotom zaspali o 6tej na recepcii ,my s nimi.......ale nas zobudili o 7mej ze su uz rnajky...a teda naznacil ze tm nemame spat.....ale maly spal na sedacke...a bolo nam ho luto budit...tak on tam spal,mala v kociu a my sme sedeli.....a aspon popijali......vyhoda...sluzby sa dali hned vyuzivat.......
hotel robil co sa dalo....je uplne vyfulovany.......aj sme boli kontrolovat upratovacku,lebo sme uz vedeli cislo izby....tak makali......
a po tomto neprijemnom....bolo vsetko uz len dokonale.....izbu sme mali nakoniec family room,co som necakala, plaz krasna..pri vstupe jemne kamienky,ale nam to nevadilo....voda ale bola dost rychlo hlboka.....lehatok na plazi bol dostatok, aj o 10tej sa dalo najst miesto na lezanie,...pri bazene to bolo horsie....tam si trebalo pristat tak okolo 7mej....kazdy den zmrzlina poobede algida....dalo sa jest aj v plazovom bare cez obed...uplne postacujuci.....bolo tam vsetko..nie len hranolky...takisto cez obed robili placky....hamburgery...zapekane a plnene velke zemiaky......pitie pocas celeho dna.....alkohol bol medzinarodny......napoje mojito,pina colada,cosmopolitan...alkohol teda nesetrili...kava z automatu....celkom fajn.....ked ste si vypytali cafe latte tak bola aj so slahackou....v hlavnej restike...na rnajky kopec jedla.....vela druhov peciva,sladkych peciv...nieco ako osie hniedza,cerealie, sunka ,syry..omeleta na rozne sposoby,volske oka,vajcia na tvrdo,parky ,kopec uvarenej zeleny.....bufet dietny....aj bufet pre deti v ktorom neboli len hranoky....cize ak chce nieto ist s malym dietatom vobec netreba brat jedlo.....ryza,zemiakova kasa,slize,rozmixovane maso, brokolica a ina zelenia......kopec ovocia....asi vsetky druhy.....na obed a veceru asi vsetko co si vie clovek predstavit....bolo aj sushi,krevety....
dzusy boli krabicove....
animatorske vecerne programy vymakane.....hotel 90% rusi...cize vsetko vacsinou takto...aj detsky klub boli rusky.....aj vecerne animacie rusi......mali vlastnu skupinu tanecnikov..co vstko robila....rozne predstavenia...mama mia,notre dame,chicago, moskovsky cirkus..rozne tanecne vystupenia......kazdy den detska mini disco...programy pre dospelych voleyball,petang, bingo, strielanie zo vzduchovky....cvicenie vo vode....
do mesta belek stal taxik 5 eur....kopec obchodik ...dalo sa v phode zjednat z ceny......teploty boli cely cas max.do 33-35C...... prvy vecer jemne prsalo...inak bolo stale teplo....
kazdy den tam fotili 2 fotoografy...a potom ste si mohli tie fotky pozriet a pripadne kupit....cena za footo 8 eur...
leteli sme spolocnostou sam air....bageta,alko -vino,pivo..nelako dzusy,cola voda.....
ziadne meskanie...az jeidne pri odchode 20 min.na letisku v ba lebo nemal kto nahodit batozinu do lietadla......ved jasne odlieta tam kazdych 5 min.lietadlo 🙂))
hotel fakt odporucam...
@danu hlavne pisem kvoli tebe

boli sme aj v delfinariu v beleku......a bolo to super predstavenie...cena 29 eur dospely...dieta do 6 rokov neplati....

danu
9. júl 2012

@zebricka23 ahojky, tak to si ma velmi potesila, uz sa nevieme dockat, kedy pojdeme. Mam par otazok. Kokteily aj v bare na plazi? Mojito bolo ake? Kokteily vsetky v cene? Izba, ktoru st mali, bola v hlavnej budove? Alebo tie druhy akoby domceky? Caffe latte bolo v cene AI alebo platena? Ake su ceny za fotenie s delfinom? Nevies nahodou?

janulabj
9. júl 2012

@ress možem Ta poprosit nazov hotela? dik

libka1
9. júl 2012

@zebricka23 potesila si ma to recenziou, je to jeden z mojich vytipovanych hotelov ktore su v hre 😀

zebricka23
9. júl 2012

@danu byvali sme v hlavnej budove na 3 poschodi.....co boli este s nami @jaaty oni byvali na druhom tiez family izba a este jedna rodina byvali na prvom...ti mali tusim klasicku....
koktejly vsetky v cene....mojito bolo fajn, trosku viac alkoholove...lebo alkohol liali ako vodu.....cafe llate tiez ale to je skor taka viedenska kava.....vsetko v cene...
ako su tam urcite druhy alkohol za ktore sa plati.....ale tych co sa neplatilo bolo neurekom,tak netrebalo.....
foto s deltinom by mala byt cca okolo 20 eur...my sme si nedavali.....fotia tam pocas prestavky alebo na zaciatku na magnetky....tie stali 8 eur...

@libka1 ak si vyberies neolutujes 🙂

danu
9. júl 2012

@zebricka23 dakujem 🙂

zebricka23
9. júl 2012
winna
9. júl 2012

Dobry den, chcem sa opytat ako riesite spanok deti (poobedny, nocny), ktore su naucene sami zaspavat a spat v izbe? Dakujem za odpovede.

mima300
9. júl 2012

@sasikas dakujem za odpoved. Paci sa mi ten aquapark, dcerka by bola nadsena 🙂 Dohodnem sa s muzickom a uvidime. No mne sa velmi paci 🙂

aliza
9. júl 2012

@sasikas ahojky, my ideme do Ali bey koncom tohto mesiaca. Chcela som sa spytat na ten aquapark, ten nie je v areali hotela?si spominala, ze cez cestu 😕. A plaz je tam aka? myslim vstup do mora a tak. Dik

jaaty
9. júl 2012

@zebricka23 mám pre Teba pripravené fotky -cca 120 ks 😉

danu
9. júl 2012

@zebricka23 leteli ste so Sam air? Lebo mne dnes v cestovke povedala ze budeme letiet tureckou spolocnostou Freebird airlines

zebricka23
9. júl 2012

@danu hej so Sam air

libka1
9. júl 2012

@winna neviem co konkretne myslis tou otazkou tak mozno odpoviem od veci, ale my nenechavame spavat na plazi pod slnecnikom, proste idu na izbu po obede spat aby sa ochladili a naozaj si oddychli... nocny spanok standardne ako doma, lahne do postele a spi, ak myslis na to ze bude s vami v izbe, tak pochybujem ze to dietatu bude vadit, skor vam 😀
@zebricka23 paci sa mi ako tam maju riesene slnecniky, neznasam tie trpaslicie co furt vrhaju tien niekde kde akurat nelezim a potom beham dookola nich s lehatkom... 😀

libka1
9. júl 2012

@zebricka23 mali ste vyhlad na more?

winna
9. júl 2012

@libka1 Myslela som na to, ci dieta zaspi na izbe aj so mnou (poobede), napriek tom, ze je zvyknuty zaspavat sam...Neviem si predstavit ani nocny spanok...ci dieta ulozim standardne ako doma o 20.00 a my dospelaci budeme niekde na balkone alebo pojdeme spat vsetci spolu okolo 22.00 plus minus. Vy ste to mali ako?

mojinecka
9. júl 2012

Ahojte my sme boli minulého roku v Lare v hoteli Titanic a bolo super. A predtým v Side v Alba queen. Oba hotely sú vhodné pre rodiny s deťmi. Ak má niekto otázky, tak píšte 🙂

ress
9. júl 2012

@janulabj Top Hotel - http://www.kartago.sk/zajazdy/turecko-antalya/t... . Odporúčam všetkými desiatimi, ale zase boli tam len jeden večer nejaký turecké tanečnice. Minulý rok keď sme tam boli, tak program býval častejšie, ale keďže je tam tak 60% hostí dôchodcov, sťažovali sa že boli hluční a zrušili to. Teraz nebolo už vôbec nič, nám to síce nevadilo, ale boli tam deti čo by radi niečo také mali. A vo vedľajšom hoteli, novo postavenom, zase boli všetky tak okolo 20tky a tí mávali diskotéky asi od osmej do rána do siedmej a potom zase celý deň nejaký program. Tých bolo počuť dosť. A ešte, nedalo sa tam vôbec ísť, keď sme sa chceli prejsť len tam po pláži tak nás už hneď ich strážnik vyháňal že tam nesmieme, v noci zase sme videli z balkóna že behá pomedzi lehátka s lampičkou a kontroluje 😅 Čo sa týka izieb, všetky majú výhľad na more, sú veľké a čisté. A pláž parádna, more tiež, strašne dlho je plytké, čiže pre deti by som povedala že úplne super 🙂 Ak ešte niečo chceš vedieť, pýtaj sa 🙂

ress
9. júl 2012

@janulabj Inak bolo tam teraz strašne veľa detí 🙂

martabalalajka
9. júl 2012

@mirka907 Ahoj, tak to ma velmi mrzi ☹ a kde ste vlastne boli, myslim rezort a aku cestovku ste mali, lebo uz teraz stresujem 🙂 dakujem

sariss
9. júl 2012

Ahoj holky,za nas Turecko super,urcite ale.nebrat hotel min jak 4* My byli v Side zacatkem dubna.

libka1
9. júl 2012

@winna no my sme chodili vsetci spolu okolo 22.00 a o 20.00 sme sa este motali vonku, detska disko napr. musela byt, niekedy zaspala v kociku, na izbe sme ju uz len vyzliekli a prelozili do postielky... ale ona je stastna ked moze spat s nami, to je taky bonus pre nu... a ja nejak netrvam pocas dovolenky na striktnom rezime, vela krat odpadla sama skor ako sme ju my chceli dat spat 😅

martabalalajka
9. júl 2012

Ahojte, letel niekto z KE? a akou spolocnostou? a kedy asi? Dakujem 🙂

mirka907
10. júl 2012

@martabalalajka hotel bol Caretta beach v Konakli, na sluzby, izbu , cistotu sa nemozem stazovat...krasny vyhlad na more...s tym sme boli spokojni.... a cestovka Kartago....tu sa necham prekvapit ako to dopadne

janulabj
10. júl 2012

@martabalalajka no my budeme isto letiet z KE, len ešte neviem kedy lebo stale vyberam 🙂

martabalalajka
10. júl 2012

@mirka907 Ahoj, my ideme s Kartagom druhykrat, prvykrat sme boli nadmieru spokojni 🙂 Aj sa tesim aj bojim aby vsetko dobre dopadlo...Dam vediet ked dojdeme🙂

martabalalajka
10. júl 2012

@janulabj A kedy planujete ist? ci hladate last minute?