Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

billam
24. júl 2012

@natalii6 ahoj, určite vyberaj z 5* resortov, tie su priamo pri mori...my sme boli minuly rok v PEMAR BEACH RESORT a bolo genialne...sú tam animacie každý večer, kolotoce pre najmenšie deticky, disco s minnie a mickey, veľké detské ihrisko so skakajucim hradom, hojdacky, 3 miestnosti, kde si deti kreslia, pozerajú filmy, tobogany, detský bazen...trampoliny na plazi...no jednoducho supeeer 🙂))

alexada
25. júl 2012

akurat sa divam na ten Pemar, ale na holidaycheck.de ma velmi zle hodnotenia.....

billam
25. júl 2012

@alexada to fakt? Musím si to pozriet.

billam
25. júl 2012

@alexada moc nerozumiem po nemecky, ale zo slovenských hodnoteni má hotel 9 z 10...take výhrady, že je tam vela Rusov - no kde v Turecku nie je 🙂...alebo, že nemajú výhľad na more - ono je to tak, že aké izby má cestovka v hoteli kupene, take jej klienti dostanú....alebo, že z hotela nie je kam ist - ano je tam len menšie nákupné centrum, ale o tom ľudia vedia, ked si o tomto hoteli precitaju....je v kludnej časti, nie v meste...a ideálny pre deti.

alexada
25. júl 2012

@billam ma len 46% odporucani a 3,9 zo 6 hodnoteni. Kritizuju: spinave izby, ze sa muselo za vsetko extra platit, nedoplnali Minibar a ten jeden pisal, ze mali otravu potravinami (z hamburgerov) - a to tam popisuju castejsie, ze s tymi hamburgermi nebolo nieco v poriadku..... plaz spinava, zdemolovane lehatka......

billam
25. júl 2012

@alexada tak to určite nie!...všetci Slováci, co sme boli sme mali dobre izby, nikto sa nestazoval...neviem ako tie hamburgery, tie sme nejedli...žiadne lehatka som nevidela polamane a pláž bola super, tak fakt nechapem..ale my sme boli v septembri...no ono je to tak, že si ten bordel robia turisti....nic sa extra neplatilo, jedine kupele, kadernik...no a ten minibar na izbe....ale to je vsade...za tieto veci sa musi platit.

macka381
25. júl 2012

@winna ahoj, nemusíš sa báť, že sa ti kočiar nejaké zničí. Počas nášho letu neutrpel ani jeden nejakú vadu alebo čo, a ani jeden nebol nijako špeciálne obalený vo fólii napríklad alebo v nejakom obale z kočiara. Iba zložené, nič viac, vôbec sa toho neboj. Inak všetky rodiny si kočiar nechali až do samotného nastúpenia na palubu lietadla. Nechali sme ho na schodoch a oni ho zobrali odtiaľ, pravdepodobne všetky do batožinového priestoru, prípadne neviem kam, keďže neboli na páse s batožinou. Takže iba pozor na to, že kočiar nie je na páse, ale pracovníci letiska všetky kočiare rozkladajú na mieste vedľa informácií. Mali by ste to bez problémov nájsť.
Topánočky do vody sme mu dávali tzv."kroksy", neviem ako sa to píše presne. V podstate ich kúpiš aj tam ak by bol problém.

macka381
25. júl 2012

@alexada nie nemala som ju zabalenú extra, iba zložená bola...

martuska75
25. júl 2012

@winna no neviem, osobnú skúsenosť nemám,ale tiež ma to teraz intenzívne zaujímalo. Tu na koníku som čítala, že nie všetky kočíky prežijú ten transport bez újmy 😖 Čítala som nejaké škrabance, škvrny od oleja, natrhnuté striešky, stratené kolieska ... Ja som teraz pre istotu kúpila golfáč lebo Brio si nedám 😉

kwetinka1
25. júl 2012

@martuska75 mne minuly rok znicili concord ☹ to mala mala 4 mesiace, tak som potrebovala hlboky. teraz sme boli mensim kocikom a nic sa nestalo. je to vzdy risk...my sme mali rezort, kde kociky detom pozciavali, cize nemuseli sme si brat, ale ja som predsa chcela vlastny.

martuska75
25. júl 2012

@kwetinka1 @winna no vidíte baby. tak predsa nie som paranoidná. Lebo toto riešim možno posledné 2 týždne. Brať či nebrať, to je otázka ... 😀 Tak budem brať kočík určite, to viem. Pôvodne som to vôbec neriešila, však beriem Brio, nie ! ? Ale po čítaní viacerých diskusií na túto tému som silno zmenila názor a v pondelok som už aj pekne objednala golfáč. 😒 Pozerala som aj z druhej ruky, nech mi ho nie je ľúto, ale nič rozumné som nenašla. Ale aj tak ak by dačo tak to bude menšia strata ako šporťák. Okrem toho chcem maminu poprosiť aby mi nať ušila nejaký jednoduchý obal - predsa len možno niečo zachráni.
@kwetinka1 a čo mu spravili ? chúďatko kočík. Malá by to asi orevala, tak ho lúbi.

janulabj
25. júl 2012

@kwetinka1 waw žw požičiavali kočiky, to je super, ešte som nepočula o tom...kde ste boli?

kwetinka1
25. júl 2012

@martuska75 odrazili koliesko a pokazili skladaci mechanizmus, ktory vlastne zabranoval rozlozeniu kocika (neviem to presne opisat)
inak ja som presne na takyto ucel kupovala cam portofino, ale novy. tak ten sme brali aj minuly rok, ked mala 7 mesiacov a tento rok tiez. je to taky nahradny kocik 🙂

@janulabj papillon v beleku. mali tam tie mclereny, ci aky to je golfac. no asi tak 75% dieti to tam mali. asi boli lenivi si brat vlastne, ale ja som vlastny zvolila aj preto, ze na letisku si mala moze pospat a moze sa cokolvek stat, meskat lietadlo a podobne....tak to je urcite prijemnejsie

martuska75
25. júl 2012

@kwetinka1 ved ja som tiež nakoniec kúpila nový - Jané Nanuq, ale predsa len je golfáč je lacnejší. Aj je kompaktnejšie zložený. Inak o tom požičiavaní kočíkov som tiež čítala na stránke hotela, ale presne súhlasím s tebou že je lepšie mať kočík aj na letisku.

winna
26. júl 2012

@martuska75 Ahoj, ja uz som sa rozhodla beriem golfac, ak by sa nieco stalo nebude mi az tak luto....
Prosim Ta ako budes riesit pitie pre malu? Beries konvicu a budes prevarat? My sme uz v Turecku boli, ale vtedy sme boli sami a co si pamatam, v minibare okrem coca coly apd boli este 0,5l balenej vody pre kazdeho jedna. Okrem toho pri bare bola velka bandaska z ktorej sa dala nacapovat cista voda. Tak neviem, ci malemu budem davat tuto...A ake ma topanocky do vody? Baby mi uz pisali, ze crocsy, ale nie so si uplne ista.. Napadla ma este jedna otazka ci beries aj nejaky stan na plaz...

kwetinka1
26. júl 2012

@winna neviem ako stare mas dieta, ale v nasom rezorte stale doplnali vodu a ked sme nahodou minuli, tak hocakom bare nam dali dalsiu flasu vody, ktoru som neprevarala. minuly rok sme boli v grecku a tam tiez boli aj bandasky, kde sa dala voda nacapovat a pouzivala som aj tu. neprevarala som a vsetko bolo v poriadku.
teraz mala do vody nemala ziadnu obuv, behala bosa a okolo bazena, ked nebola vo vode mala crocsy.
stan som minuly rok brala, ale zbytocne, lebo vobec nebol rozlozeny a tento sme nebrali nic...malej som iba kupovala overal od chicca (kratne nohavice a krate rukavky) k tomu bola ciapka, co ma dolu potiahnute, aby bol chraneny krk.
ked mate 5* rezert tak by som sa nebala....

martuska75
26. júl 2012

@winna
@kwetinka1 tiež som plánovala zobrať tak jednu flašku kým sa zorientujem a potom som bola presvedčená že nájdem nejakú balenú/ resp. vhodnú vodu v hoteli. Konvicu neberiem určite, na izbe budú ale ak zoženie vhodnú vodu tak určite nebudem prevárať malá je už veľká dosť. Topánočky som plánovala ešte rýchlo niekde kúpiť crocsy a do vody asi nič - pláž má byť piesková. Na hlavu som kúpila takú čiapočku z chicca asi tú istú čo @kwetinka1 lebo je aj na krk. Plážový stan určite nie. Ved na pláži sú tie "šiatre" nad lehátkami a okrem toho určite v ňom naša raketa nebude sedieť.
Ten overal je dobrý nápad možno ešte pokukám, ale má aj také celé plávky M&S tak asi tie + dobre namazať 🙂

matulik79
26. júl 2012

ahojte, prosím Vás, bola ste niektorá v hoteli Club Turtas v Konakli?? Aké máte skúsenosti?? Odlietame 1.8.2012. Dcérka bude mať o mesiac 2 roky, najväčší strach mám z cesty, konkrétne letu. Ako to zvládli vaše ratolesti??

janka5861
26. júl 2012

@matulik79 Boli sme tam uz 2 krat po sebe a ked nenajdeme nieco co nam padne do oka , tak idem tento rok opat .... Turtas to isti .... a este musim dopisat , ze chodime Turancarom a maju tam najuzasnejsiu gelegatku pani Helenku , ktora pre ludi robi aj nemozne .. snazi sa vzdy splnit nase poziadavky .. je to svetova zenska ..

zuzanka.h
26. júl 2012

@winna ja som to tu uz opisovala, ze mi stratili kolecko. Hodinu som sa s nimi hadala nakoniec ho nasli a medzi tym dalsie styri z inych kociarov.... Maly mal vtedy 9 mesiacov a 10 kil takze sme nutne potrebovali mat funkcny kociar 😀

natalii6
26. júl 2012

@alexada @billam caute zienky tak teraz som na pochybach jedna ten hotel vychvaluje a druha pisze ze hotel ma zle hodnotka tak teraz neviem ze ako to tam vlastne je lebo rozmyslam ze by sme tam aj isli ale teraz som na pochybach 😒

natalii6
26. júl 2012

@billam a este sa ta spytam akou cestovkou ste tam isli?a animacie su tam v akom jazyku?aje tam slovensky delegat?a je to rusne letovisko ci take kludnejsie?dik

winna
26. júl 2012

@zuzanka.h Tak dufam, ze nam kolecko nestratia, pisala som, ze by mi nebolo az tak luto keby sa nieco s kocikom stalo, ale potesit by ma to teda urcite nepotesilo 🙂

winna
26. júl 2012

@martuska75
@kwetinka1 dakujem obidvom 🙂 myslim, ze problem s vodou je vyrieseny, konvicu neberieme a malemu budem davat balenu vodu alebo vodu z bandasky..tak snad ziadne problemy nebudu...@kwetinka1 maly ma 20m 🙂

@martuska75 myslim, ze si pisala, ze budete mat nocny let, chcem Ta poprosit, ked sa vratite ci by si mi mohla napisat ako ste to zvladli...

billam
26. júl 2012

@natalii6 ahoj, isli sme tam cez azur reisen, neviem či si z BA, kupovali sme zajazd dva dni pred odletom za vynikajúcu cenu 1700e...tuším sme leteli 15.9...teraz cez sezónu by sme platili 3500e 😝 ...no a v BA je tá cestovka, co zhromazduje vsetky last minute - travel.sk, na Dunajskej oproti Tescu...ceny si môžeš pozriet na www.travel.sk....je to v pokojnej časti, oproti hotelu je maly shopping, dá sa ist busom do Alanye...my sme tento rok rozmyslali nad DRAGON ROYAL, vyzerá vynikajuco - aj jedna mamička z tejto temy ho odporucala...len zatiaľ sú dost vysoké ceny...počkáme na september, mame male deti, tak nemusíme ešte pozerať kedy začína škola 🙂...v septembri vsetko ide o 50% dole...je tam stále teplo avhlavne menej ludi...väčšina sú Rusi, ako vsade v Turecku, animatori sú Turci a Rusi, delegatka slovenska. Ale tie animacie boli úžasné!!! Napr.Kabaret, nieco ako Alexandrovci, muzikal...nás najviac potešilo, že to bol hotel výhradne pre deti - detsky lunapark /malicky retazak, malicke mlynske kolo, vlacik, detsky kolotoč so zvieratkami, auticka na baterky - za tie sa síce platilo tuším 3eura na 10min./...a hlavne detské centrum - tri domceky a v každom sa nieco ine robilo 🙂...v jednom kino, v druhom tvorive dielne a treťom kolky, sipky...každý den boli závody a večer udeľovali diplomy pred celým obecenstvom v amfiteatry 🙂...vzdy o 19.30 bola detská disco s minnie a mickey a potom uz vecerny program...nám dva dni prsalo a animatori nemali s tým problem - zabávali deticky cely den...my si fakt nestazujeme

kwetinka1
26. júl 2012

@winna ak ma 5* hotel nemusis sa niecoho bat, neviem ako 4*, v takom som nebola, ale co som pocula, tak vraj tiez v pohode. a rychlovarnu podla mna budete mat na izbe. maly je uz velky to si uzije 🙂

alexada
27. júl 2012

@natalii6 ja som tam nebola. Ja len uz tak trosku pokukavam po hotolech na buduci rok a ked tu niekto velmi odporuci hotel, tak si ho vyhladam a pri tomto mi padlo do oka, ze ma v Nemecku zle hodnotenia. Ale ked tam billam bola a odporuca, tak to je urcite istejsie ako tie hodnotenia.

natalii6
27. júl 2012

@billam ano som z BA a isli sme vcera aj okolo tej cestovky lebo sme isli pozriet do jednej co nam odporucili ale tie ceny su fakt teraz velke ja som si pozerala ten hotel co si mi poradila a hned som si aj vypocitala cenu a vyslo to kolo 2500 co je dost a to maju teraz akciu na 1.8...a v septembri je tam este teplo? mojho muza kolegyna ma dceru a ona bola v turecku v hoteli BEL CONTI a nesmierne si ho pochvalovali a ze tam sa dalo plavat aj z delfinmi a isli 3 ludia 2 dospely a 1 dieta za super cenu 900 euro a tiez kupovali 2 dni pred odletom tak aj ja by som chcela vychytat taku super cenu 😉

martuska75
27. júl 2012

@natalii6 Aj môj kolega kupoval ta takú super cenu 1000 eur Turecko asi pre 2 rokmi :_) a 2 dni po ich návrate cestovka vyhlásila krach. 😉 Asi treba trošku pozerať pomer cena a výkon a byť v realite.

natalii6
27. júl 2012

@martuska75 tak stat sa moze vselico nic nie ja na 100% ved aj nedavno skrachovala cestovka co bola na trhu tusim 20rokov..ja som len pisala ze natrafili na super cenu a boli nadovsetko spokojny a oto predsa na dovolenke ide..a bolo to preto take lacne lebo ta cestovka potrebovala doplnit na poslednu chvilu par miest inac by ich to vyslo ovela drahsie..my sme isli cez koalu do Bulharska a zaplatili sme dost a od prichodu az do odchodu sme neboli totalne spokojny 😠