Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zebricka23
7. aug 2012

@liviah ahoj tento rok sme boli v papillone bolo uzasne...aj som tu pisala recenziu s foto...nejake strany dozadu. je to strana 155 a zachvilu sa tam chysta aj @danu tak ti moze potom aj ona napisat.....inak s nami v autobuse sli aj zo zeugmy a tiez boli max. spokojni...a urcite niekde v teme je aj recenzia na hotel serra palace kde sme boli pred 4 rokmi....obidva uzasne....vyhoda v papillone blizsi transfer....a blizsie do centra, pripadne k spolocneskemu vyzitiu pri nakupoch.....v serre to bolo daleko k dolmusom a aj taxi bol odtial drahy,kedze bol uplne mimo...ale ako hotel taky ,strava,sluzby ,plaz vynikajuci

mimi21
7. aug 2012

@terina25 isla si cez hechter? ked sme leteli my, tak boli aj last minute a konkretne nas termin vychadzal asi o 200e lacnejsie - my sme tiez kupovali v januari
urcite su terminy aj na 11-12 dni, kukni sem, neviem odkial chcete letiet...a v akom termine

http://www.hechter.sk/index.php?Fkrajina=14&Fle...

janulabj
7. aug 2012

@vikinka2012 AHOJ,prosim Ta mohla by si mi viac napisat o vašom hotele? našla som letecky z Ke aj v termine aky by nam vyhovoval.....
napr. vzdialnost od letiska,od plaže, aka je plaž, aky vstup dp mora, proste čo Ta napadne. dakujem pekne.

ttzuzana
7. aug 2012

Ahojte, my sme sa vratili v nedelu zo Side, mala 1,5 r. a 6r syncek. si to poriadne uzili a ja mozem len konstatovat, ze take teplucke more /doslova ,ako polievka - malej to asi aj tak pripadalo, lebo veeeeelmi jej chutila, nedalo sa ju ustriehnut, aby nekostovala/ som nezazila ani v Egypte. Plaz uplne super, piesocek jemny, ziadne kamene. Bola som 1 x v Turcku a rozhodne sa chcem vratit. 🙂 No a zavidim kazdemu,kto ma dovolenku este len predsebou. 😉

jarus1
7. aug 2012

@ttzuzana ahoj, my ideme 11.8. do Side🙂))

janicka38
7. aug 2012

@terina25 My jsme tam byli taky, porad koukam na ceny a zda se mi, ze to dolu nejde. My jsme kupovali v dubnu a ted koukam na lasty a ceny jsou jeste vyssi 😨 .

janulabj
7. aug 2012

@ttzuzana prosim Ta ak yhotel ste boli? diky

liviah
7. aug 2012

@zebricka23 dakujem, kukala som si Tvoj prispevok, takže urcite podeme do papillonu, uz sme rozhodnutí, ale este vahame do ktorého. Známa v cestovke nám odporucila obidva- že su super. A aku ste mali pláž?

ttzuzana
8. aug 2012

@janulabj Ahoj boli sme Club Belinda beach. Kusok od mora, kopu aktivit pre deti /dokonca so slovenskou animatorkou/, detske ihrisko. No a hlavne uzasne more. 😎

ttzuzana
8. aug 2012

@jarus1 Ahoj, no tak si to uzite, mooooooc zavidim. 😀

jarus1
8. aug 2012

@ttzuzana dakujem, dúfam, že to zvládneme aj samé 🙂

alexada
8. aug 2012

Kto este nieje rozhodnuty, mozno mu pomoze toto 🙂
http://www.tripadvisor.de/TravelersChoice-Hotel...

vikinka2012
8. aug 2012

@janulabj ahojky ..to ma tesi ,ze idete do toho hotela..no my sme boli velmi spokojni 🙂 vzdialenost od hotela je cca 50 min..plaz je jemne kamienkova ,ale v mori sa da pokojne stat a malicka sa tam vyhrala do sitosti 🙂 pod slnecnikom..hotel je obrovsky a krasny 🙂 je tam neskutocne krasna zahratka a su tam vilky kde sme boli ubytovani takze som aj spokojna,ze sme tam boli nakolko sme boli ubytovani k krasnom prostredi a bolo tam prijemne ticho...pri hoteli je hned velky bazen pre nas starsich a aj pre deticky je tam malicky bazen kde sa mozu vykupat ...je tam aj tobogan a smikacka takze uplene pohode s detickami...vzadu v parku pri vilkach je tiez bazen ale cisto, len pre deticky smikacka a tobogan ale to uz skor tak do 10 rokov ...a opat pre najmensie deticky moja 11 mesacna sa tam vyhrala 🙂 su tam animatorky a oni dohliadaju na teticky su tam dve animatorky ..jedna dohliada na deticky a hra sa s nimi vo vodicke a druha ma tiez nastarosti deticky ale s nimi sa hra v domceku kolky alebo si kreslia vonku alebo su tam preliezky,hojdacky no pre deticky je tam toho vela to je super 😉 da sa papat vonku ked vyjdes z bazena na vonkajsej terase je tam toho hruza...potom sa da papat priamo v hoteli je tam to obrovske a da sa papat aj vonku hlavne vecer je tam super ked vonku papas pri bazene 🙂 len tam je malo co volne vacsinou si obsadia skorej ako davaju veceru ...co sa tyka jedla je tam toho strasne moc ci ovociasyry,zeleniny,salatov,masa,kolacov,ryza,ryby,cestoviny,zem.kasa, ci torty uzasne...moja mala si tam vzdy nieco nasla na papanie...aj deticky uplne v pohde strava aj pre deticky...na plaz je cca 10 min a aj na plazi sa da papat ked by ste do hotela nesli a chceli byt pri plazi...osusky su zadarmo...aj lehatka na plazi aj slnecniky...upratovat izby chodia kazdy den ..aj menia uteraky a umyvaju kuplnu aj wc..okolo hotela je krasne cisto ani jeden spak ani nic proste sa o to velmi staraju...animatory super..vecerne programi pre deti a potom pre dospelich...jedla kopec po cely den aj pitie..pre deticky caj ...izby su krasne,na izbe chladnicka,telka,balkon ...byvaju tam 1x za tyzden trhy tam sa da nakupit velmi lacno...1x za tyzden piatok byvaju trhy aj v hoteli vonku ale to je tam vemi drahe napr.tricko adidas 15 eur na trhoch 5 eur 🙂 let mala zvladla super ..a este nakoniec maju aj detsku postielku..ludia velmi zlaty aj v hoteli ...na buduci rok sa opat tam vratime 🙂 este nakoniec je tam vzdy voda a tu vodu sme prevarali v konvici a tak sme jej robili mliecko ci caj...konvicu sme si doniesli z domu..krasna dovolenka za nami 🙂
PS:ospravedlnujem sa za chyby 😒

janulabj
8. aug 2012

@vikinka2012 ahoj, diky za info, ešte mam par otazok: prosim Ta su potrebne topaky do vody? som zvyknuta na ieskovu laž, bojim sa tych kamienkov, aj ako maly bude behat a tak.moj ma 3 roky tak neobsedí 🙂 inak ešte tam neideme na sto pro 🙂 ale som rada že si napisala info, minuly rok som tiež takto vyberala dovču na koni z recenzii a vydarila sa 🙂
konvica teda na izbe neni ano?

vikinka2012
8. aug 2012

@janulabj vies co konvicu sme si mi zobrali z domu 🙂 ale ta voda je zo suda takze deticky co tam boli pili taku vodicku..do mora mozes topanky si zobrat to je len vyhoda... 🙂 prijemnu dovolenku 🙂

alexada
8. aug 2012

@vikinka2012 o akom resorte si pisala?

vikinka2012
8. aug 2012

@alexada greenwood resort 🙂

martuska75
9. aug 2012

@alexada je tam tých rebríčkov viac 🙂 napr. TOP 25 hotelov: http://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Hote...

libka1
9. aug 2012

@terina25 skus tento kuknut, tam mas dieta zadarmo, teda 1, pobyty su na 8,11 a 12 dni
http://www.zajazdy.sk/99374/223317/?doprava_id=...[]=z236&destinace[]=d23602&destinace[]=d23603&destinace[]=d23607&destinace[]=d23624&destinace[]=d23611&klasifikace[]=5.0&delka[]=11&delka[]=12&delka[]=13&delka[]=14&delka[]=15&odjezdOd=07.09.2012&odjezdDo=20.09.2012&odjezdOdDo=1&akce[]=1&strava[]=15&thru=s-adv&stranaZajezdu=99374,107164&celkem=2&pozice=0&orderBy=price

terina25
9. aug 2012

@libka1 akurát pozerám ten hotel.a druhé dieťa sa platí 500 eur 😖 vyšlo mi 2737 eur,čo je dosť.a ešte to má byť last minute a je zľava len 5%? ale inak ďakujem za tip.

jarus1
9. aug 2012

ahojte 🙂 kočky, dúfam, že v 5*hoteli nemusím riešiť osušky 😝 . Ešte jedna otázka, topánočky do mora sú úplne nutné? v popise hotela je písaná piesočnatá pláž

ivkapon
9. aug 2012

Ahojte, vrátili sme sa z Kumkoy Beach Resort hotel and SPA. Ak by chcel niekto o tomto hotely info, tak mi môže napísať.

libka1
9. aug 2012

@terina25 este vyckaj, to klesne... kupovat mesiac pred odchodom sa neoplati 😉

terina25
9. aug 2012

@libka1 veď samozrejme,že sa neoplatí kupovať už teraz.len sa obávam,aby to vobec kleslo 😖 Lebo čo pozerám,tak veľmi tie ceny neklesajú.alebo klesajú,ale také hotely,ktoré my nechceme - 3*,ďaleko od letiska,pláž z kameňmi a pod.ja len dúfam,že niečo nájdeme.lebo stále pozerám a pozerám a keď nájdem konečne niečo super,tak tam je vysoká cena.tak ja len dúfam,že tie ceny pojdu dole.a keď nie,tak potom pojdeme len na 8 dní,čo je dosť málo.ale radšej 8 dní ako nič.

libka1
9. aug 2012

@terina25 klesne, neboj, termin s odchodom co je za 6 dni ma uz 20 % zlavu 😉 a to je august 😉 akurat s cim tam moze byt problem ze ty potrebujes asi 2 pristelky...
http://www.zajazdy.sk/107164/246916/21274357/?zeme[]=236&destinace[]=23611&slm=1&doprava[]=2,75

terina25
9. aug 2012

@libka1 áno potrebujem 2 prístelky,ale nie postele ale postieľky pre obe deti.

libka1
9. aug 2012

@terina25 s tym skusenost nemam zatial... asi ani nebudem mat, nase deti su proti detskym postielkam a spavaju s nami, dcerka teda uz vo svojej velkej posteli... to ti v cestovke poradia, dobry hotel s tym nemoze mat problem 😉 a myslis ze za detsku postielku si uctuju ako za pristelku? mozno nie...

terina25
9. aug 2012

@libka1 veď práve to,že asi si účtujú za postieľku ako za prístelku.A pritom majú napísané v texte,že postieľka pre dieťa zdarma.takže vlastne by nemali platiť za ubytovanie,len za dopravu a stravu .Ja som zatiaľ pozerala len cez net,nebola som osobne.a všade majú písané len tak,že prístelka pre 1 dieťa a prístelka pre 2 dieťa.a ceny napr.že 1.dieťa 299 eur a druhé 599 eur.,čo sa mi zdá dosť veľa - na to ,že má 2 a 3 ročné dieťa.Hlavne,že všade píšu že 2 deti zdarma a vobec to nie je pravda.a takisto s tou postieľkou vraj zadarmo,ale oni to asi berú ako prístelku.čiže máš na výber či posteľ alebo postieľka a platíš rovnako,čo je podľa mňa nezmysel.

terina25
9. aug 2012

@libka1 práve som písala do fira a napísali mi,že sa platí za postieľku rovnako ako za prístelku.takže je to len veľké klamstvo ,keď píšu že 2 deti úplne zdarma alebo postieľka zdarma.pretože za 2 deti zaplatím aj 1000 eur so všetkými poplatkami a je jedno,či spia v postieľke ,či na posteli,či zjedia oveľa menej.je to len obrovské klamstvo 😖

libka1
9. aug 2012

@terina25 😕 tak to nas tiez coskoro caka 😝 to s tou postielkou je fakt pekny podvod...