Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

billam
2. sep 2012

@rybka31 hej, hej, pozerala som aj ja....mame vsak vypisanu dovolenku v praci na posledné dva týždne, tak do 30.9. musime byt spať...odlet sa musi prispôsobiť priletu 🙂

billam
2. sep 2012

@zebricka23 ibaže pre 2 dosp a 2 deti nad 5r. to vychádza 3178eur, co je teda dost vela na last minute. ☹

terina25
2. sep 2012

@billam ten firo má inak otrasné ceny pre deti.podľa mňa je ten last minute cez firo oblb.aj som im písala.veď dať za jedno dieťa 620 eur a za druhé 300 je teda riadna blbosť.ja mám deti 3 a 2 ročné a dať za 2 deti 920 eur si myslím,že je riadne veľa.a čo pozerám,tak vlastne to jedno dieťa platí toľko,čo dospelý.takže to ani nie je last minute.pretože cenu za dospelého síce znížia,ale zaplatíš to v cene za dieťa.a hlavné,že píšu napr.Až 2 deti úúúúúúúúúúúúúúúúúúúplne zdarma a pod.bludy.

rybka31
2. sep 2012

@billam A toto?Citala som zatial len recenzie na slovenskom webe, ale boli dobre.Nevime ake su na tripadvisor alebo booking.http://www.travel.sk/dovolenka/turecko/...

billam
2. sep 2012

@rybka31 pekný je, len tiež vychádza dost draho - 2+2 na 11 dni 2951eur...asi pojdeme zas do toho Pemaru, ten je za 1800 k dnešnému dnu, tiež je 5*, blizko Side...fakt mi zo všetkých slov.cestoviek vychádza najlepsie azur a hechter.

terina25
2. sep 2012

@billam nemožeš mi dať link cez akú CK si našla ten Pemar za takú sumu?ďakujem.

rybka31
2. sep 2012

@billam Uhmmm, rozumiem, skoda..fakt maju tento rok strasne ceny v Turecku. ☹

ivka1985
2. sep 2012

ahojte my ideme v nedelu do Side hotel Adalya a cena na osobu je okolo 820 e na tyzden cez Hechter.

billam
2. sep 2012

@terina25 to je ten azur reizen, co som ti pisala, len lietajú iba z BA si mi odpovedala...pozri: azurreizen.sk...alebo travel.sk, tak je zoznam všetkých cestoviek s last minute

terina25
2. sep 2012

@billam akurát som to pozerala.no,škoda,že je to práve cez ten Azurreizen.do kelu 😖

billam
2. sep 2012

@rybka31 no ved to, úplne som z toho sklamana...ono to vychádza lacno, ked sa ide s jednym dietatom, lebo za to druhé zaplatis strasne peniaze.

rybka31
2. sep 2012

@billam Podla mna je to uplne chore, o znamena, ze to druhe dieta ti vlastne zaplati aj to prve, co som pozerala. 😒

billam
2. sep 2012

@rybka31 jasne...jedine azur reizen má pevnú sumu pre deti 79eur, v neskorsich terminoch zatiaľ 99eur.

libka1
2. sep 2012

ak sa dobre pamatam tak sa tu niekto pytal aky je rozdiel medzi ali bey park a ali bey club park. toto som nasla v jednej recenzii:
The ali bey park and ali bey club park are in the same grounds just mirror images of each other, you can use facilties of both hotels and if they have an evening show on that appeals to you more you can go there and use their bar just the same, aquapark is shared between both hotels.

rybka31
2. sep 2012

@billam to je s tym odchodom od 4.9.?

billam
2. sep 2012

@rybka31 hej, 4.9. je za 79...neskor 99, ale aj to pojde dole...sledoval som to dlhšie, začínali so 179 🙂

rybka31
2. sep 2012

@billam Tak to mas akurat tie dva dni rped odchodom, kedy je cena obvykle najpriaznivejsia.Inak Pemar Beach mam vo svojom zozname, pisala si o nom na str.143,145.:)Chcela som sa spytat, mimo resortu bolo len niekolko obchodov?A co strava, bola rozmanita a neopakovala sa za tych 11 dni?

billam
2. sep 2012

@rybka31 oproti hotelu su rôzne obchody, aj potraviny, 2x do týždňa je neďaleko burza a boli sme s dolmusom aj v Alanyi...je to pekná cesta po pobreží, pozerala som po hoteloch 🙂....strava bola bohatá, ale obcas sa stalo, že sa jedlo opakovalo, ale pri tom množstve jedla si si mohla vybrat.

rybka31
2. sep 2012

A v meste Side ste boli?Alanya je vacsie mesto prdpokladam, ako bolo vzdialene od hotela zhruba?A aquapark a lunapark?Pre ako stare deti su urcene?Ci je to jedno?Takze ste boli spokojni?Izby, som pochopila, asi neboli nas 5* standard, ale ak bolo cisto a upratovali pravidelne a dobre, tak ma to netrapi.

billam
2. sep 2012

@rybka31 v Side sme veru neboli. V Alanyi sme boli v centre, na nakupoch 🙂. Isli sme asi 50 min. busom. Ten lunapark je asi od 2-3 rokov, ako co, je tam vlacik, na ktory ide aj rodic s dietatkom, potom maly retazak, veliky retazak pre dospelých, detsky kolotoč s figurkami, malinke mlynske kolo a auticka na baterky - za tie sa vsak platilo, tuším 2eura na 5 min....Boli tam 3 tobogany, chodili tam deti asi od 3-4rokov s rukavkami, potom asi 6 bazenov aj detsky s malinkou smyklavkou, izby boli úplne normálne - veľká manzelska asi 200x200, a dve pristelky, ale to neboli nejake lehatka, ale normálne postele, ktore sa asi dali zlozit...balkón, kupelna, vana, wc, chladnicka, tv...upratovali každý den a musím povedat, že naozaj bolo čisto. Jaj a priamo v hoteli bol taky fesny lekar 🙂, fakt tam bol každý den, lebo sme vzdy okolo neho chodili na raňajky, obedy, vecere....a animacie boli jednoducho neskutocne - ruski kozáci, baletaci, tanecnice 🙂

rybka31
3. sep 2012

@billam UZ by som len rada vedela posledne.Keby som malej chcela pripravit teple mlieko malej, je tam kde? A vstup do mora bol aky?A transfer z letiska?Na plaz sa ide cez rezort po chodniku?

billam
3. sep 2012

@rybka31 fuha, neviem ako je to s mlieckom, nase uz vtedy nepili, ale bol tam vzdy otvorený detsky jedálny kutik a možno v ňom bolo - musela by si sa v cestovke opytat, nech zavolaju svojej delegatke, aby ti to zistila. No a ten vstup do mora bolo to, co mi jedine na tomto resorte vadilo. Napisane bolo, že pieskovo - kamienkova, no a bola, ze kamenova, bolo tam síce molo, ale nie pre male deti. Tak aspoň spravili dobru vec, že tam dali tie okruhle veľké nafukovacie bazeny s morskou vodou pre male deticky a trampoliny 🙂 Z letiska to bolo asi hodinu, klimatizovanym busom a mali sme aj zastavku na takom motoreste. Na pláž sa išlo cez nadhernu záhradu, okolo veľkého detskeho ihriska, kde bol nafukovaci hrad, smyklavky, preliezky, domceky....a okolo bazenu s toboganmi, lunaparku a amfiteatru na animacie. Nám sa naozaj veľmi páčil tento hotel, len ako pisem, jediná nevyhoda je ten vstup do mora ☹

rybka31
3. sep 2012

@billam Rozumiem a dakujem za vycerpavajuce odpovede.Este ma predsa len napadlo a cez ktoru cestovku ste sli minuly rok do tohto hotela?Takze sa uz pomaly zacinate balit?Ked sa vratis, poprosim ta,ozvi sa,urcite budem mat este otazky,a rada by som sa ta popytala. 🙂 Uz to budes dobre poznat. 🙂 Krasnu dovolenku Vam prajem a vela oddychu.

billam
3. sep 2012

@rybka31 boli sme cez azur reizen...ešte sa nebalime, ved neviem kam pojdeme 🙂, chceme ist od 14.9. tak uvidime 13.9. co budu mat, aku ponuku a za kolko

rybka31
3. sep 2012

@billam Aha,chapem,stale hladate.🙂Jasne, ved ta ponuka plati od 4.9. a od 14.9. este nie su tie ceny znizene.My cakame zase na ponuky az okolo 23.9. , 24.9. na 11 dni.Preferujete niektoru oblaast na ureckej riviere, napr. Side, Okulkalar, ci Belek?Mna to stale vnutorne taha k Alanyi, ci do Side.

katarina.banska
3. sep 2012

@mima300 a kamelya sa ti nepaci? my tiez chceme ist do ali, ale kvoli plazi ma to tam velmi netaha. kamelya ma vraj aj krajsie izby ako ali, lepsiu plaz a je to blizsie z letiska. tak neviem...... 😒 tento tyzden to uz chcem poriesit, lebo letiet chceme 23.9.

katarina.banska
3. sep 2012

@mima300 dnes som volala do firo a ali bey urcite s cenou uz dole nepojde ☹ aj my nad nim uvazujeme, teda bud ali alebo kamelya

mima300
3. sep 2012

@katarina.banska známy boli v kamelyi a moc sa im nepacilo, vraj za tu cenu nic moc. Aj recenzie su rozne...Vraj Papillon je lepsi. Ale vy ked chcete letiet az 23.9. to dovtedy budu uz riadne zlavy 🙂 My by sme chceli ist tento tyzden tak do stredy musim vybrat 😉

mima300
3. sep 2012

@mima300 Ali bey je zatial moc drahy ☹ Ak neklesne tak musim vybrat nieco ine. Tolko sa mi teda za dovcu davat nechce...