Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuzla2
20. máj 2010

daniela to neviem,ze ci je tam az taka zima 😉 ked jedna baba odtial livia76 xodia tam povacsinou v maji a potom v septembri...myslim,ze aj minuly tyzden tam leteli 😉

marianne
20. máj 2010

myslim, ze voda v egypte je v poho

sakura77
20. máj 2010

jajaj,my mame let ze 5.30 ☹ noo,ale uz odoobeda budem "sunky valat",tak nejako dospim 😅 my ideme s firotour,vyhrala nejaku cenu za naj pre europu tak snad to bude ok

lenka03
20. máj 2010

Daniela, ved v Egypte neklesa voda pod 25 stupnov cely rook ... Ja som bola v aprili a bolo to ok ... V chorvatsku tolko voda nema ani v auguste a nechodia tam len otuzilci 🙂

daniela1978
20. máj 2010

Lenka ja nikoho nepresviedčam, pre mňa je voda pred letom,keď ešte neni prehriata studená všade a do Chorvátska by som nešla ani za nič. 🙂

lenka03
20. máj 2010

Ja som tam tiez nikdy nebola, vobec ma to tam nelakalo ale spociatku sme premyslali ze kym mala nebude chodit tak budeme dovolenkovat len tu za rohom ale nakoniec som svoju polovicku ukecala ze turecko je casovo lietadlom rovnkao daleko ako chorvatsko autom ... Inac kym nebol ukecany tak sme premyslali nad ostrovom ... neviem aky to mal byt ale ze je to tam super pre deti, ze taka plytka prehriata vodicka ...

daniela1978
20. máj 2010

lenka turecko je fajn, budete spokojní, teda ak budete mať dobrý hotel. užite si to.

🙂

soni78
20. máj 2010

sakura...mas dobry vkus🙂))...dufam ze sme vybrali dobru dovolenku /ALI BEY CLUB/...ale vyzera to super...tak snad to aj bude....skoda, ze nejde nikto 4.6. ale tak aspon tebe potom dam podrobne info...bude sa ti lepsie cestovat...🙂))

soni78
20. máj 2010

tiez neviem co brat malej na papanie...min. rok ked sme boli v Tunise, brala som pre nu komplet stravu na kazdy den...pre istotu, a aj to spapala vsetko...mala vtedy 14 mes. a vedela som ze mi ine nezje...teraz sice uz bude mat coskoro 2 roky ...ale aj tak mi este nezje hocico...dokonca este mixujem vela stravy...lebo inak vypluva...ale spolieham sa na Turecko, ze budu aspon jogurty a nieco pre deticky, ked nie, tak ju budem asi krmit pizzou a hranolkami🙂)) to zje🙂 ale uz asi nebudem brat stravu pre nu zo sebou...ved ak bude hladna snad spapa...snad nejake piskoty a brumikov🙂)) pre istotu🙂

daniela1978
21. máj 2010

soni my sme boli so stravou v Turecku maximálne spokojní 🙂 . náš malý je v jedle vyberavý a to bude mať 7 rokov, takže strava je pri našich dovolenkách niekedy problém, ale v Turecku, to nás prekvapilo, mali tam taký veľký výber, že malý si niekedy aj ťažko vybral. čo ma prekvapilo, tak bol kútik s jedlami pre úplne malé deti 🙂 (mlieko nutrilon, kaše, mixovaná strava, piškoty........). na začiatku som sa do Turecka bála ísť, ale keď sme sa ubytovali a absolvovali prvý obed, tak moje obavy sa vytratili a jednoznačne je to naša najlepšia dovolenka. 🙂

soni78
21. máj 2010

daniela, dakujem za info...tiez sa tak troska na to spolieham, ze tam bude detsky kutik so stravou pre uplne malinke deticky...predtym sme chodievali len do Tuniska, tak mozno teraz budeme chodit uz len do Turecka 😀 😎 😎 😎

sakura77
21. máj 2010

soni,no,niekde na nejakom fore som citala ze aj v tomto hoteli je aj baby strava ,tak dufam...ale tiez nieco zoberiem,ale urcite nie vsetko,som strasne zvedava ako sa vam bude pacit 🙂

petrusam
21. máj 2010

ahojky, za 14 dní letíme do hotelu Palmariva, neznáte někdo?

elly111
22. máj 2010

ahojte,želám všetkým ktorým sa blíži termín dovolenky, aby bola pohodová a krásna
A mám otázku: "Nechystáte sa niektoré do Turecka začiatkom septembra, niekde v blízkosti golfového ihriska?"

tanaba
22. máj 2010

soni, citam, ze idete do Ali Bey. Aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeem.

My sme boli minuly rok a bolo SUPER.

Maju aj baby stravu. Ale mne to vtedy rocny spunt nejedol. Uz nechcel mixovane...

strava je v pohode. Urcite vzdy nieco najdes. Ryzu s grilovanym kercatom alebo zemiacky (tie som brala s dietneho pultu), cestoviny.....

a hotel je fajn. A urcite sa vyhrate aj v aquaparku.

tanaba
22. máj 2010

pizza nebola. Hranolky ano, ale pizzu nemali.

Tam bolo tolko jedla, ze si urcite nieco najdes. S tym by som si nerobila starosti.

Krasnu dovolenku.

azifca
22. máj 2010

Ahoj, 4.6. letíme do Turecka do hotelu Vera Mare, nebyl tam někdo? Jedeme tam s 8 měs. a 2,5 letými dětičkami, tak hlavně řeším, jestli mám mladšímu brát komplet celou stravu na ty dva týdny - přesnídávky, kojeneckou vodu, obědy, kaše... plus pleny pro oba, to si asi budu moci vzít tak. max 2 trička aq plavky, abychom se vešli do 20 kg...

Díky za reakce.

soni78
22. máj 2010

tanaba, dakujem za info, si zlataaa....no ta pizza ma sklamala troska, som myslela ze to je vsade 😲 😝 😅 teda aspon doteraz ked sme niekde boli, vzdy bola pizza....ale tak snad tam bude zas kopec inych veci a nieco vyberieme...a mozem sa spytat, ci tam boli napr. jogurty??? ovocne? lebo aj s tym by sme sa vedeli dost prestravovat🙂)) a co vlastne bolo na jedenie v snack bare popoludni??? a este sa chcem spytat na tu kartu co sa pouziva miesto naramkou, nebol to problem nosit so sebou? vzdy to trebalo dat pri kazdom jedle, napoji???alebo ako to fungovalo???
Viem ze mam strasne moc otazok, ale ak by sa dalo, budem rada ak nejake info este hodis, budem vdacnaa...dakujem pekne... 😎 😉 🙂

livia76
22. máj 2010

🙂 Dnes sme sa vrátili 🙂 už som to x krát písala, že chodíme do Turecka 2xza rok už viac ako 6 rokov.... tentokrát sme 1x šli slovenskou cestovkou KARIA tours -A NIKDY VIACCCCCC 😒 4 hviezdičkový hotel na úrovni slabej 3,o to by ani tak nešlo ale je to pobočka Ruskej cestovky na Slovensku a hrôza 🙄 My sme ešte dopadli v pohode ,v lietadle ale iní ľudia rozprávali hrozné príbehy 😕 ak neprišli na začiatku obeda,či večere, neušlo sa im jedlo, nemali teplú vodu, ani bazén napustený , nemenili im uteráky -no hrúúúza ak môžte tejto otrasnej cestovke sa vyhnite čo najväčším oblúkom nesplňa ani z ďaleka, čo sľubuje 😵 inak Turci nijak nesklamali len naša cestovná kancelária. Nikdy viac cez KARIU 😠 opäť len cez Rakúske cestovky čo majú pobočky na Slovensku. Fakt niesom žiadna fajnovka 😀 😀 😀 ale aby som nemala čo dieťaťu dať o 19.30 jesť,keď večera má trvať do 21:00, alebo nemať možnosť ho osprchovať v teplej vode, to by bolo aj na mňa priveľa 😢 našťastie, my sme mali len slabý hotel jedlo a bazény OK ostatní na tom boli fakt príšerne chystajú podnet na štátnu inšpekciu a ani sa im nečudujem 🤐

gabika7706
23. máj 2010

Ahojte, letime z KE 18.6. do Turecka - Alanya, hotel Justiniano Park conti, boli ste tam niekto? Ake to tam je? Maly bude mat 7 mesiacov vtedy, dcera ma 4 roky...neviem, co vsetko brat malemu, zatial je plne kojeny, ale do nastupu na dovolenku uz budeme asi aj prikrmovat, daju sa tam niekde napr. kupit normalne plienky typu Pampers alebo to mam brat vsetko z domu?

tanaba
23. máj 2010

jogurty boli, aj konflexy, a tie gulicky cokoladove.., kolace, pecivo, sunky, syry...., prazenica, parky, lievance si moje decka casto davali a kopu ineho. Obed a vecera- su tam pulty - turecky, taliansky(tam mali cestoviny),cina, baby food, dieta a este vselico ine.

Moj maly si vzdy ukazoval co chce papat. Naj bola zeleninova ryza a riadne korenene fasirky - aj som sa bala, ci mu nebude zle, ale pohoda. a to este zajedal kolacikmi.....

Bolo ovocie a kopu sladkosti.

Karta neni problem. Musis ju nosit, inak nedostanes nic pri bare a v restike. My sme nosili jednu kartu, ked sme isli na plaz.
V snack bare boli muffiny, zmrzlina, kolace, a nejake oblozene rozky. Ja som brala deckam pecivo a banany na ranajkach alebo na obed, takze sme moc nechodili na snacky.

Hotel aj personal boli super. Ak odlietas vecer, da sa predlzit izba. Nemusis uvolnit do 12h. My sme boli 5ludi a mali sme family room a platili sme 20e, v tom boli vstupy,strava...ale my sme boli s guletom.
Slovaci za obyc. izbu platili 40e.

Aj nemocnicu sme odskusali. Aj ta je dobra. Taku mat v blave🙂

lenka03
23. máj 2010

baby tak sme tu ... v piatok pocko nic moc ale kedze nebol hic tak sme sli na obkuk okolia hotela a podobne ... v sobotu sme boli na hamam v side aj s malou a bolo super, boli tam take 3 rusky s cca 10 rocnymi dievcatami, male sa nechali len napenit ziadna masaz ani nic podobne tak sa mi o nu s radpostou postarali ... lepsie to ani dopadnut nemohlo a potom sme bli taki uvolneni-unaveni ze sme oddychovali... no a dnes uz je to tu - slniecko krasne zlte gulate - paradicka. Akurat pomyslame na predlzenie dovolenky lebo ja som si s malou netrufla hned na 15 dni ked som tu nikdy nebola, nielen v hoteli ale ani v krajine .. ozaj, neviem kto sa pytal na NASHIRU v Side ... slubila som ze napisem, tak sup supotazky do internej posty.

zuzujan
23. máj 2010

ahojte aj ja sa pridam, my ideme do turecka 22.6, dcerka bude mat 10 mesiacov, tak som zvedava......chcem sa poradit ohladom oblecenia pre malu. Chcem jej kupit take nohavickove plavky, aby nemusela mat plienky do vody, a staci mi dat len tricko s dlhym rukavom na to?? alebo odporucate do turecka cele tie komplety plavkove???
A este otazka co malej na nozky? este len zacina chodit a kedze tam bude tak horko, tak v plnej topanke bude asi horko. Kto ste boli pri mori s tak malym babom prosim poradte.

dakujem 😵

tanaba
23. máj 2010

zuzujan
nas maly a aj ostatne male deturence boli hore/ dole bez 🙂 pri mori, pripadne mali len tricka bavlnene.

V aquaparku sme mali akurat plienku do vody. A to som mala aj tricko plavkove a plavky. ale bolo mu to zbytocne. aj tak sa skor hral pod slnecnikom alebo v tieni a na tu chvilu co bol pri vode - do mora nechcel, ani na rukach. Bal sa. takze sa vyblaznil aspon v aquparku, tam sa mu pacilo.

My sme mali take topanocky-sandalky do vody. aj tam ich maju. A klasicke lahke boty.

Ona musi mat este pevnu nozku, ked zacina chodit, takze jedine sandalky. a pri vode , alebo v kociku. ti aj tak bude bosa

jeny
23. máj 2010

Livia taks teraz si ma poriadne nastrasila pretoze my sa chystame ist s tou cestovkou Karya....A v akom presne hoteli ste boli???Este by ma zaujimalo ci sa uz dalo kupat v mori aka bola voda???

jeny
23. máj 2010

dosť ma prekvapilo ze vo viacerych hoteloch s All inclusive som citala ze AI funguje od 10tej -24tej, takže vazne ranajky mozu zacat az o 10tej?? My vstavame o 5tej rano lebo nase dieta je ranne vtaca tak neviem ako do ranajok vydrzime. Ake mate skusenosti???

kaska
23. máj 2010

leni a ako oblecko by aj mna zaujimalo...je tam tak teplo, ze moze mat maly tricko a kratke nohavice? Dufam, ze budeme mat hic v juni...
my sne tiez kupili len plavky spodok a tie plavkove komplety pre fdeticky mi pridu starsne umele, ja si neviem predstavit, ze by v tom bol niekde na plazi a paril s av tom...radsej bavlnene tricko a dobry krem..

janka5861
23. máj 2010

ahojte, v turecku sme boli min. rok v juni a bolo tam super pocasie,teple more..... voda v bazene . no fakt super.
kaska malemu som vtedy kupila komplet ,ale neodporucam mu to dat, pekne sa mi z toho vyhadzal a potom chodil iba v spodku a plienke. tu mal vzdy aby sme nenahanali kako v bazene alebo mori 🙂

augustovka
23. máj 2010

ahojte!nepoznate niektora hotel Ali Bey Club Manavgat ???dakujem

soni78
23. máj 2010

augustovka...precitaj si kusok vyssie, tanaba tam bola....my tam ideme teraz 4.6. 😎 😉