Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

peta1510
1. jan 2013

@martuska75 Takze by si znova volila slovensku cestovku?Niketore baby pisali na fore,ze cez rakusku je lepsie,ze tam nehrozi cakanie na letisku a ze aj letiskove poplatky su nizsie...

lauraa
1. jan 2013

@martuska75 a kolko vas to vyslo?

zebricka23
1. jan 2013

ja tiez okukavam opat turecko...ale vobec netusim co vybrat...min. leto sme boli v beleku Papillon ayscha...teraz by som radsej opat Side..

martuska75
3. jan 2013

@peta1510 to je vždy o prioritách a treba si najlepšie vždy porovnať. Tu to obvykle píšu že je to vraj lacnejšie ale u nás nebolo. Tiež som niekde čítala že cez zahraničné cestovky je lepší výber hotelov a odletov,0 ale lacnejšie pri rovnakých zájazdoch nie sú. Okrem toho nám lepšie vyhovoval odlet z BA a nie Viedeň. Chodievame s Hydrotourom aj kvôli tomu ich klubu a doteraz sme boli spokojní. Ale napr. ich výlety na mieste absolútne nevyužívame lebo sú zbytočne drahý.

martuska75
3. jan 2013

@lauraa Platili sme 2800 eur za 2 dosp. + 1 dieťa a 1 infant (do 2 rokov). Dosť tam stúpala cena pri 2 deťoch, lebo bolo treba priplatiť rodinnú izbu. Teraz som, ale videla že tento rok sa už dajú aj 2 deti na normálnu izbu. Inak štandardné izby sú vždy s 3 postelami. Jedna manželská a jedna normálna. Žiadne rozhegané prístelky. Len neviem ako tam chcú dostať to 4. dieťa. my sme mali detskú postielku - tá sa zmestila normálne.

martuska75
3. jan 2013

@peta1510 neviem čo myslíš čakanie na letisku? Vo Viedni netreba prísť skôr? Okrem toho si nemyslím že nas ubytovali nejako horšie lebo sme slováci. Mali sme super izbu - prefektne nám v cestovke poradili, chceli sme tichšiu a aj sme takú dostali a ubytovali nás hned ako sme ráno prišli, len sme sa najedli a už sme mali izbu - aj ked je vraj štandard ubytovávať až po 14,00. Takže určite sa nesťažujeme ani na hotel ani na cestovku.

peta1510
3. jan 2013

@martuska75 Nie,vraj vo Viedni sa nestane,ze by mal let 8hod meskane,ako sa to tu dialo minuly rok,tak neviem.

martuska75
3. jan 2013

@peta1510 je to možné, neviem. Ale nám sa zatiaľ stalo, že sme skôr meškali z dovolenky ako tam. V BA nejako plno nikdy nebolo 🙂 Takže sa mi to vidí dosť nepravdepodobne že by sa meškalo práve kvoli letisku v BA. Skôr býva problém v tých letoviskách, kde čakajú lietadlá jedno za druhým na odlet a nie ako tu že 2-3 do dňa 🙂

katulienocka69
3. jan 2013

@martuska75 Dost ma prekvapilo, ze ste museli za jedno dieta a jedneho infanta priplacat rodinnu izbu.... Robim v cestovnom ruchu uz 8 rokov, ale s tymto som sa este nestretla - hlavne preto, ze takmer kazda izba ma automaticky aj pristelku - ta by vo Vasom pripade bola pre jedno dieta. Infant je vzdy bez naroku na sluzby a bez naroku na sedadlo v lietadle, kedze sedi na rodicovi. Tym padom cestuje uplne zadarmo a detsku postielku vacsinou dostava od hotela gratis, resp. spi s rodicmi v posteli. A co sa tyka meskania letov - to zavisi hlavne od leteckej spolocnosti a tie nase su na zamyslenie.... Preto radsej aj mojich klientov doporucujem odlety z Viedne, hlavne, ked maju male deti. A aj parkovanie je podstatne lacnejsie ako na Bratislavskom letisku...;)

peta1510
3. jan 2013

@katulienocka69 A stale robis v cestovnom ruchu?🙂

katulienocka69
3. jan 2013

@peta1510 Momentalne mam cca 10 dni do porodu, cize som oficialne uz 3 tyzdne na materskej, ale ano, zatial som stale v obraze 🙂

peta1510
3. jan 2013

@katulienocka69 aha,ja som myslela,ze by si nam potom dala aktualne info🙂 Ale to uz urcite nestihnes🙂 Tak nech ti vsetko dobre dopadne 😉

katulienocka69
3. jan 2013

peta1510 @ Vsak skus potom napisat, rada poradim resp. napisem svoj nazor 🙂

peta1510
3. jan 2013

@katulienocka69 Dakujem 😉

zebricka23
3. jan 2013

@katulienocka69 aky odporucas hotel v turecku?? boli sme 3x..a teraz neviem co

adulik23
3. jan 2013

ahojte.

boli ste niekto v turecku zaciatkom juna?

mladsi syn bude mat 15.6. 2 roky, tak rozmyslame, ze by sme tesne predtym sli naposledy "bez platenia". 🙂
len sa obavam, ci tam este nebude chladno. hlavne v mori. 😒

katuliakb
3. jan 2013

@adulik23
my chodievame na prelome máj/jún... teploty max 32-34´C, pre deti úplne stačí. More osviežujúce, nie studené, chodime pravidelne už 5 rokov, vlani prvý krát sme mali 2 alebo 3 dni zatiahnuté, ale teplo bolo, predtým sme mali všetky dni krásne bez mráčika

adulik23
3. jan 2013

@katuliakb jeee. dakujem. toto ma celkom potesilo. 🙂
32-34 ´C je pohoda. 😎

nikinka1111
4. jan 2013

Ahojte, poradíte mi prosím dobrý hotel v Turecku? najlepšie v beleku, keďže to nie je tak ďaleko od letiska. malý bude mať v čase dovolenky len 13 mesiacov. ďakujem

martuska75
4. jan 2013

@katulienocka69 zle si ma pochopila. Nepisala som že sme platili rodinnú izbu. Píšem že cena stúpa pri 2 deťoch , ale my sme platili len za jedno dieťa. Druhé bolo ako infnat. Samozrejme viem čo je infant. To vysvetlovalo tú cenu za dovolenku čo som napísala v inom príspevku. Za 2 deti by to bolo na tých 11 dní asi o dosť viac. Parkovanie sme neplatili. Nám osobne pokial je dieťa malé lepšie vyhovuje nejaká necelá hodinka do BA ako dlhší transfér do Viedne. Ale už predtým som písala že je to o osobných prioritách a potom si treba ceny porovnať.

martuska75
4. jan 2013

@katulienocka69 Okrem toho si nemyslím, že je pravidlo, že každá izba má automaticky jednu prístelku. Poznám aj s prístelkami pre 2 deti a aj úplne bez prísteliek (len s príplatkom ako rodinná resp. väčšia izba) Podľa mňa je to dosť individuálne podľa konkrétneho hotela. Ale je pravda, že v cestovnom ruchu nepracujem.

katulienocka69
4. jan 2013

@martuska75 Mas pravdu, asi som zle pochopila, co si pisala 🙂

katulienocka69
4. jan 2013

@zebricka23 Hotely v Beleku su dost na vysokej urovni a su aj blizko letiska. Resp. este stredisko Lara je OK.

zofik
6. jan 2013

:kočky my byli loni v Kamelya SElin a super, jeli jsme až 20.6. na týden a teploty 55 stupnňu v poledne na slunci 😀
takže klidne letos můžem jet o 14 dní dřív a bude to tak akorát....protože to se člověk nemohl ani hnout od vody....jinak vše super 🙂

zofik
6. jan 2013

@adulik23 určitě to bude stačit, my letos pojedeme taky tak....jak jsem psala pak je až zbytečně moc teplo..... 😝

katka512
6. jan 2013

@adulik23 my sme boli v Konakli prelom maj -jun a bolo fajne teplucko aj vecer ale mne sa zdalo more studene a to nejsom nijaka zimomriavka 😀 😀 😀 😀 ale ludia sa kupali a bazeny to istia 😎

katka512
6. jan 2013

@adulik23 ale tiez ideme tento rok v juni teda sa chystame,mne to vyhovovalo nebol velky hic a nebolo tam tolko ludi 😝

katka512
7. jan 2013

Ahojte kocky,,,,taaak dnes som bola v cestovke popytat sa na dovoolenky v Turecku a za taku dobru cenu ako sme mali minuly rok nehrozi Tadeas bol v podstate zadarmo...
Tak tento rok mozem pocitat okolo 1800eur pre 3osoby vybrali sme na 10 noci v Side-Hotel Seher Sun Beach -5hviezd--mate snim niektora skusenost?????
alebo potom sme vybrali Belindu tiez v Side ale to mi pani v cestovke uz doporucila te Seher, ze Belinda nieje tiez zla ale ten Seher je novsi a 5hviezd je 5hviezd tak neviem 😖 😀

lauraa
7. jan 2013

@katka512 a cez ktoru cestovku si to nasla? my sme tiez 3 ale pod 2500 som nic rozumne nenasla...es

katka512
7. jan 2013

@lauraa Ten Seher sun cez Firo -to my v cestovke nasli ,dieta zdarma+nejakych 25% zlava tusim tak nejak a suma vysla 1801,14eura ale termin od 04.06 do 14.6.
a club belinda tiez od toho 4 za 1761,5eura cez Koala
Mne sa aj toto zda dost ale asi preto lebo min.rok sme vymakli super cenu+maly zdarma......
Rozhodujem sa ci zobrat ale hovorila ze kludne mozem pockat aj na nejaku last minute ze by som prisla na konci maja a zaciatkom juna by sme isli a le neviem 😖
a ty ake katalogy si pozerala???
Tiez ste rozhodnuty pre Turecko, kedy chcete ist??