Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

augustovka
23. máj 2010

soni dakujem 🙂
a cez koho idete?

soni78
23. máj 2010

nemas za co....my ideme cez Firo....idete aj vy do tohto hotela? ci este sa len rozhodujete? 😕 😎

augustovka
23. máj 2010

aj my ideme cez firo,no uz ho mame zaplateny!a na kolko idete?potom mi prosim napises ako bolo a vsetky podrobnosti?

soni78
23. máj 2010

ideme na 12 dni...tiez uz mame zaplatene....jasnacka, ak prezijem, tak napisem 😀 😀 😀 a vy kedy idete???

seta01
23. máj 2010

@gabika7706
Ahoj, v tomto hoteli sme boli minulé leto, naša Nelinka mala vtedy 10 mesiacov. Boli sme maximálne spokojní. Mala som so sebou síce príkrmy, ale niečo sme aj doniesli domov. Malá papala ryžu s dusenou cuketou, cestoviny, na raňajky tiež nebol problém vybrať. Neďaleko hotela je Grand Alara Bazar, kde je lekáreň( mám pocit, že aj dve), kde sa dali kúpiť plienky, príkrmy i nápoje Hipp(všetko sa to dalo kúpiť aj priamo v hoteli, ale za hotelovú prirážku). V hoteli , pri bazéne aj na pláži bola v rámci all inclusive po celý deň k dispozícii aj balená voda. Čo sa týka ostatného jedla, závisí od toho, aké máte chute. Náš deväťročný syn sa ma pýtal, či sú Turci vegetariáni 😀, ale mne s manželom prevažne bylinožravá strava vyhovovala. Boli aj grilované ryby a iné mäso. Hotel má k dispozícii aj 3 tematické reštaurácie na večere - rybiu, tureckú a taliansku - v rámci ALL sme mohli navštíviť každú z nich raz za pobyt, večeru si v nich treba v dostatočnom predstihu objednať na recepcii,bohužiaľ, kým sme to zistili, už bolo voľno len v tureckej, ale bola fajn.
Inak majú super detský bazén, ktorý je pod stanom, takže sme sa nemuseli pred slniečkom schovávať, vždy sa našli voľné lehátka pri bazéne aj na pláži, a to sme boli začiatkom augusta. Po celý deň prebiehajú pri bazéne animácie pre deti aj dospelých, akurát že sú po rusky, keďže Rusi tvoria cca 95% klientely.
Bývali sme nie v hlavnej budove, ale v Tulipánovej(vedľajšie značia kvetmi), mali sme krásny výhľad na more aj na bazén. Na výlet sme si s malou netrúfli, takže to bola dovolenka more-bazén-hotel. Upratovali nám každý deň, Turci milujú malé deti a snažia sa rodičom vyjsť maximálne v ústrety. Hotel nie je najnovší, ale je čistý a myslím, že je úplne v pohode. Má krásnu záhradu a vzadu za hotelom je minizoo.
Tak to je snáď všetko, prajem príjemnú dovolenku 🙂

darina77
23. máj 2010

Soni, my sme v ali bey boli už dvakrát, tento rok ideme po tretíkrát. Pizzu bez obloženia teda bez šampinonov a šunky mali v aquaparku tam mali aj hamburgre, neviem prečo nemali tieto veci aj v iných častiach komplexu kde boli len obložené rožky a koláčiky. Tanaba s tými 40 euroami za predlženie pobytu si ma nepotešila, tento rok máme odlet naspat o 23:40.
Strašne sa už tešíme. Čo sa týka stravy, v žiadnom inom hoteli som nevidela taký výber, prvýkrat som jedla suši, vyprážané kalamáre a podobné veci a mna potešili aj velkým množstvom zapečenej zeleniny.

gabika7706
24. máj 2010

@seta01 dakujem velmi pekne za vsetky info 🙂

kika6
24. máj 2010

Pre Lenku03. Páči sa Vám v Nashire?. Je tam čisto? A čo strava? Voda na pitie je v bareloch, alebo aj v plastových flašiach? More je dosť teplé? A čo bazény? Dík

lenka03
24. máj 2010

Kika je tu super, je tu cistucko, vsetko sa leskne a aj plaz je cista ... vcera k nam chyzna nejak nedosla co ma nazlostilo (vies plienky v kosi a tak) ale ona k nam chodi az okolo 5 vecer ... od rana sme mali tabulku ze moze upratat ale ona si sla zaradoma asi ked k nam dosla tak sme akurat mali vyvesene ze spime ...
Co sa vody tyka tak barely spom nevidela ale z restauracie sa da vziat 1,5 litrovka balenej pramenitej vody a ta nam bohato staci ...

Strava mnam mnam, naozaj vyborna ale baby stravu tu nemas a pride mi to aj normalne sak babo je zdarma ... strava pre deti tu je, je tu taky detsky kutik v restauracii, pyre a cestoviny uz aj my papame ale tu je to solene a ja malej este nespolim takze sme na prikrmoch. Jogurty nie su balene len take hrnce s vareskou - z toho som trosku sklamana ale inac strave nemam co vytknut.

Inac cely hotel je taky medzinarodny - vela anglicanov, nemcov a neviem koho vsetkeho, take vyvazene, nie ej tu citit invaziu/prevahu rusov ... A je to naozaj hotel pre rodiny s detmi, je tu strasne vela babatiek a personal sa k nim sprava super ...

A pocasie - od piatka do soboty bolo zamracene a sme tam sprchlo ale v sootu v case ked sme boli v hamame tak bola strasna burka a odvtedy je krasne ...

kika6
24. máj 2010

To som rada, že sa Vám tam páči. Aby Vám aj to počasie vyšlo super. Ja už mám 6ročnú dcéru, takže so stravou nebude problém. Na nemeckej recenzii som čítala, že od tohto roka sú na izbe aj rýchlovarné kanvice. Je to pravda? More je už teplé? Dík

lenka03
24. máj 2010

Kika more je este chladne, ale vliezla wsom donho, malu som tam este nedala, pre nu mame taky detsky bazenik, tam dame morsku vodu, ta sa nahreje a tam sa cliapka ... trosku tu fuka tak ju tam dlho nenechavam ... Na poziadanie na recepcii nie je problem dostat dalsiu rucnikovu kartu pre dieta ... bazeny su chladnejsie ako more a ani ten vnutorny nie je vyhrievany, inac my si to tu asi predlzime o tyzden lebo naozaj je tu co robit ... boli sme v hamam cez miestnu cestovku,- 20$na osobu, indiovidualny pristup, poslali po nas bus a ked sme boli v hamame hotovi tak nam dali bus na cestu domov a cestou si vyzdvihli dalsi - nemecky parik ... naozaj super ze sme nemuseli cakat na celu skupinu kym sa vyhamamuje ... A v hamame bolo super- boli tam 3 rusky s deckami okolo 10 rokov a tie sa chceli nechat len napenit takze cely cas sa venovali malej tak ze som na nu videla a my sme mohli na procedury spolocne (povodny plan bol ze sa prestriedame) ....... a ten turek co nam to predal nam vyciarkal radu dalsich vyletikov kam sa moze s babatkom - vylet na jachte, jeep, a radu dalsich kde babatko je len a len vitane - vsetko niekolko krat lacnejsie ako cez nasu cestovku, pravda rustina, anglictina, nemcina ...no ale na lodke alebo v hamame nepotrebujes moc debatit 🙂 horsie by to mohlo byt keby si mala pocuvat nejaky hiostoricky vyklad :D

lenka03
24. máj 2010

Kika my sme konvicu nemali, ja som si pre istotu vzala z domu ... ale myslim ze nie je problem poziadat na recepcii ... ale aj dole v jedalni je kotol s vriacou vodou a zalejes si co chces ... susedia maju 1,5 rocneho maleho, v= a oni funguju na tej vode z dola ...

kika6
24. máj 2010

tak to si určite zoberem aj ja z domu, lebo neviem si predstaviť deň bez mojej kávy. To s tou teplotou vody si ma moc nepotešila. Síce ideme až 11.6., tak dúfam že sa to ešte prehreje. Lebo ja do studenej vody nevleziem. Tak si to tam užite.

zebricka23
24. máj 2010

ahoj, boli ste niekto v kamelya world??

kaska
24. máj 2010

lenka super napad, mna nenapadlo brat malemu bazenik...tak to berieme, lebo tie sa bojim ze 6.6. bude este chladna voda...a ake mate teraz pocasie?
no kanvicu ja beriem len kvoli malemu mlieku...na kavu som aj strasne citliva, ale to ja by som musela brat cely kavostroj.. 😅

soni78
24. máj 2010

@darina77
takze sa vam muselo moc pacit, ked tam idete uz tretikrat 😝 😀 😎...a kedy odlietate??? Inak aj my odlietame az o 23,40 odtial domov, takze tiez ma tych 40 eur moc nepotesilo....ale co uz... 😅 😒 😎

dasa123
24. máj 2010

lenke03 velmi pekne dakujem za postrehy z Nashiri, my ideme az v septembri , uz teraz sa moc tesime, tak prajeme este peknu dovolenku 😎

blondo
24. máj 2010

Zebricka, my sme boli v kamelyi minuly rok a bolo uzasne.

tin007
24. máj 2010

ahojte, necakane letime v sobotu do turecka, tak sa chcem spytat, ci by ste zobrali kocik (nejaky golfac, budem musiet kupit) alebo iba manducu (nosic) pre 17 mes. dieta, ktore uz chodi.

hencaa
25. máj 2010

@tin007 ,ahoj mozem sa spytat kam idete?aj mi odlietame v sobotu...

hencaa
25. máj 2010

@livia76 ,ahoj aj mi ideme z Karia tour prvy krat a v kde ste boli presne ?No dufam,ze nebudu nejake problemy a ze to v zdravi prezijeme.oni v zajazdoch nemaju ziadne poistenie,vy ste sa davali sami poistit?

tin007
25. máj 2010

@hencaa ideme tiez s karya tour do alanye, hotel san marin

hencaa
25. máj 2010

@tin007 ,mi ideme do SIDE a odlietame v sobotu o 15.50.tak teda prijemnu dovolenku prajem.

livia76
25. máj 2010

@hencaa my sme boli v 4+ Bone club SVS za Alanyou , poistenie sme mali v cene od Karye

livia76
25. máj 2010

@hencaa v SIDE je super boli sme tam 3x pred tým od letiska len 80 km super 😉 od Alanye cca 40km, do side chodím najradšej 😵

tin007
25. máj 2010

@hencaa letime 15.25 do antalye (mali by sme ist busom asi 110 km ☹ , poistenie mame tiez cez ck zdarma, ale iba my dospeli, za syna neplatime nic, tak nam nedali poistenie gratis aj na neho, ale nevadi, vsetci mame este celorocne poistenie. inak je to fajn, ze nam dali to poistenie, kryje to vsetky rizika, aj storno zajazdu, stratu/poskodenie batoziny a pod.

janka5861
25. máj 2010

tin 007 IP.

kaska
25. máj 2010

baby a akou menou sa tam plati? mam si zobrat USD alebo tie ich lyri ci co to tam maju?

jeny
25. máj 2010

tin 007 presne ten hotel som si vcera rezervovala, je supeeeer cena tak som chcela tiez v sobotu vyrazit,ale nakoniec sme sa rozhodli pockat kym bude teplejsie more, ale ta cena uz urcite taka dobra nebude neskor

zuzanah123
25. máj 2010

Baby bol uz niekto v Side hotel Alba Queen napistee nieco....