Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

hanka.knizkova
3. mar 2013

Ahoj my byli loni v Turecku na dovče a jelikož jsme byli max.spokojený tak letos jedeme zase ale jinam,vybrala sem tento hotel http://www.itsbilla.cz/index.php?act=2&code=XA1031 znáte některá? od 31.7- 7.8 už se moooc těšíme 🙂

luucia
3. mar 2013

Ahoj holky,

nebyly jste některá tady?? http://www.firotour.cz/zajezdy/turecko/turecka-...

My byli loni v Ali bey club Manavgat a doporučuju 😵

czyzovae
3. mar 2013

Ahojte devcata.Doporucuji Belek hotel Papillon Belvil.Pro rodiny s detma naprosto dokonale.
Pro male deti ktere zacinaji s prikrmama je spesl jidelnicka s dus.zel.masem atd..
Ja to ocenila velice maly mel v tu dobu 15 mes.
Navic cesta z letiste trvala cca 30 min.coz jsem opet ocenila jelikoz po tak dlouhem letu jeste sedet 3 hod.v buse
Musim i uznat personal uzasny ochotny k detem kamaradsky.
A manzel mel v tu dobu nar.tak nam na pokoj donesli lahev sektu jahody prani v cr jazice,
fakt super.Takze muzu rict fakt jsem si dovcu uzila a to jsrm se strasne bala ale zbytecne 🙂

gretkab
4. mar 2013

@luucia My sme tam boli 4x po sebe a odporucam vsetkymi desiatimi. Vela ale zalezi od toho, kde/aku izbu dostanes. Ak mas konkretne otazky pytaj sa. My sme sa tento rok po dlhom case rozhodli vyskusat nieco ine (hlavne kvoli cene), tak uvidime, ci sa buduci rok opat nevratime radsej do Kamelye 😉.

luucia
4. mar 2013

@gretkab takže jaký pokoj a kde je lepší?? A co jídlo pro děti, jak to tam je?? a ještě jeden dotaz..vstup do moře je písčitý nebo oblázkový??

gretkab
4. mar 2013

Izby - ked mas recepciu za chrbtom a pozeras sa akoby k moru, tak izby po lavej strane su tie dobre/prerobene - pripadne mi posli do IP e-mail a pohladam Ti niekde mapku 😉. Jedlo v pohode, vela a vsetkeho - pre deti je tam cela velka jedalenska cast, kde su nizsie stoly, nie je tam klimatizacia a je tam detsky bufet v detskej vyske. Bola tam mikrovlnka, ohrievacka detskej stravy a 2 mixery - medzi jedlom bolo vzdy jedno akoby len uvarene bud neslane (alebo asi len mierne slane?) maso + zelenina - skratco, z coho si viez zmixovat detsku stravu. Vstup do mora pieskovy (netreba topanky) - len teda samozrejme piesok je horuci, takze na prechod od lehatka k moru treba. Btw, lehatka pri bazenoch treba rano obsadzovat (nam sa najviac pacil bazen pri hoteli Selin, takze sme chodievali tam), ale pri mori na plazi najdes volne miesta vzdy aj cez den.

gretkab
4. mar 2013

@luucia Aha, tak som zistila, ze aj sem sa daju pridat fotky - takze pridavam mapku, oznacila som tie "dobre izby" - tie okolo 1600 su najvacsie a asi najnovsie prerobene - my sme vlani mali 1822 - ta bola fajn aj prerobene, ale bola mensia (ale zas relativne najblizsie k moru, takze sme boli spokojni).

sakura77
4. mar 2013

@gretkab hihi,aka fajn mapka..my sme boli 1532 🙂 maxim spokojnost,dvojizbovy apartmanik,novucky🙂 inak sme mali byt v tej starsej casti povodne...
@luucia je tam fajn,urcite neolutujes..aj ked s ali bey je tazko asi neico porovnavat 😀 my sme sa tam uz dvakrat chystali a dvakrat nam do toho nieco doslo..ale v kamelyii budes urco spokojna tiez 😉 my sme dali do pasu "drobne" a dostali sme krasny rodinny apartmanik 😉
juj,aby som zacala rozmyslat uz aj ja co s dovčou...

ress
4. mar 2013

Neviete náhodou, či trhy v Avsallari,prípadne v Alanyi fungujú celoročne? 🙂

jaaty
4. mar 2013

@luucia tiež odporúčam, boli sme pred dvoma rokmi a bývali sme v beach house- to sú tie fialové domčeky takmer na pláži. Hoci sme si zaplatili Fulyu, dali nás sem a stravovali sme sa v hoteli Selin. Bolo tam skvele a ten domček sme si riadne užili. Každý má svoju predzáhradku s palmami, slnečníkom, lehátkami- takže keď dcérka a manžel cez obed spali, maminka ležala v predzáhradke na lehátku s chladeným nápojom v jednej ruke a knihou v druhej. To boli pre mňa neskutočné dve hodiny 😵

jasikjana
9. mar 2013

@czyzovae ahoj, v akom termine ste boli? kde ste boli ubytovani- hlavna budova alebo bungalovy?

vlasa
9. mar 2013

@jasikjana nase cestovky neponukaju hlavnu budovu,pytala som sa v kartagu,maju len domceky v zahrade,co je super,aspon tam je tichoooo,teda aspon pre mna,ziadne vytahy,ziadne masovky hotelove 😉 my ideme 20.7

karin1234
15. mar 2013

Ahojte, mate skusenosti s nakupovanim last minute zajazdov? prosim vas poradte ci sa oplati cakat na last minute alebo kupit first moment. cestovali ste cez last minute do turecka? dakujem.

sakura77
18. mar 2013

@karin1234 ahoj,first moment sa urco oplatia,ale tie najvacsie zlavy si uz zmeskala...to bolo do 31.1 potom su aj nejake do konca marca ale uz mensie...ale tak aj last minute byvaju fajn,len nie vzdy uz je volne to co chces..v poslednej dobe uz toho nie je tolko ako davnejsie,maju to vyratane aby sa im to minulo,takze moc neostane..

adinam
18. mar 2013

@karin1234,podľa mňa sa tiež oplatí first,my máme odskúšané a ušetrili sme 😉 Len ako píše sakura,tie naj výhody sú už fuč ☹ Ja som dlho váhala,či to tento rok riskneme na LM,ale nemám na to nervy,tak som sa v poslednej chvíli rozhýbala.Vo FM sú deti zdarma,v LM už nie.A minulý rok som sledovala celé leto LM-čo sú v ponuke drahšie hotely,tie neišli nikdy na nejakú super cenu,iba na tie "horšie"boli väčšie zľavy...

nefertitka
18. mar 2013

my sme 3 roky po sebe teraz brali FM a ked sme sa rozpravali s ludmi co boli na dovolenke a brali LM a zrovna aj cez tu istu cestovku, tak ten LM ich vysiel o dost lacnejsie...a hotel bol dobry...takze tento rok sme sa rozhodli, ze skusime LM...

popova
19. mar 2013

ahoj Karin vyskušala som viac krat FM a Iba raz LM a to už určite neurobím,je pravdou ako pisali baby že tie najlepšie zlavy na FM už boli v januari a februar,i niečo ešte celkom dobre do konca marca ale to su už menšie zlavy . jednoznačne podla mojich skusenosti odporučam FM,Všetko ma svoje za a proti. Taktiež na LM nemusíš mat volny hotel ktorý chceš a najviac, čo mne nesedelo pri LM bolo trafit sa do terminu dovol. nakolko pracujem a dovolenku u nas v praci hlasime orientačne už vo februari. Pre tych ktorí sa terminu prisposobia to nebude problém. Tento rok ideme na FM do Turecka dovol. zaplatena v januari ideme 2 dospeli a 1 dieta 5 ročné cca.1880 eur 5 hviez. hotel v SIDE

lauraa
19. mar 2013

@popova do ktoreho hotela idete a kedy?

popova
20. mar 2013

@lauraa Ideme do hotela ADALYA Rezort od.14.8-24.8. velmi sa tešime ,dufam že si to užijeme ,aj to je kladna stranka FM- .tešime sa cely rok. Trošku sa obavam jazykovej komunikacie,ale nejako bude.....

lauraa
20. mar 2013

@popova to som pozerala aj ja , mali celkom dobru cenu FM cez kartago ale uz bol obsadeny nas termin.... aspon daj vediet potom ako bolo....my ideme nakoniec do Asterie v Side ale cez ruefu...

alena12345
24. mar 2013

AHOJTE MY IDEME 10.8 DO PEGASOS RESORT NEJDE NIEKTO 😀

sipomar
28. mar 2013

Ahojte chcela by som sa opytat ci je bezne aby ludia dostali otravu z jedla teda ze by im bolo zle po tom o ziedli.A ako tak citam renzie hotelov v Turecku, dost sa tam tento problem vyskytuje. Mate s tym niektora skusenosti. My planujeme zobrat naaeho rocneho syna tento rok t
ak chcem vediet ci je bezpecne mu davat hotelovu stravu. Dakujem.

sipomar
28. mar 2013

Sorry pisem ako hotentot.... ale pisem z mobilu tak mi to tu tosku preskakuje

nefertitka
29. mar 2013

@sipomar u nas to mal manzel, boli sme s dcerou a este mojou mamou, my vsetci v pohode a on jediny nieco zjedol, z coho vracal a mal den zvysenu teplotu... a este jeden pan zo Slovenska, co sme sa tam spoznali mal to iste po manzelovi...podla mna malemu rocnemu este hotelovu stravu nie. Teda nasa ked mala rok aj nieco, tak sme jej brali na dovolenku kasicku na veceru, plus hotove prikrmy a s rano sme jej ale dali ze zemlicku, syr, paradajku, alebo jablcko osupane, zemiacik, ryzu, spagetky, nejake chude na prirodno spravene masko, taketo veci by nemali ublizit

martuska75
30. mar 2013

@sipomar podľa mňa ak vyberieš slušný hotel tak je tam jedlo OK. Ja som dávala malej normálne stravu z hotela a bolo všetko v poriadku. Ale samozrejme nejedla nejaký majonézový šalát alebo tak ale dietnu stravu, nejakú ryžu, zemiačky, chudé mäsko, zeleninku... Nutrilon som brala z domu, ale nakoniec mali aj tam. Ale flaše som umývala v balenej vode. Pre istotu.

janulka_ko
30. mar 2013

my sme boli s malym v turecku ked mal rok a pol a bolo fajn. treba brat minimalne 4 hviezdicky. cim viac hviezdiciek tym kvalitnejsie sluzby a zaroven aj kvalitnejsia strava. mali sme all inclusive a strava bola super, vzdy sme si nasli nieco co nam chutilo. kazdy den boli v ponuke aj dva druhy polievky takze maly mal co papat a chutilo aj jemu. ale davnejsie sme boli v hotely 3+ a strava bola zial menej kvalitna s detmi by som do takeho hotela nesla 😒

harmi
31. mar 2013

ahojte

bol niekto v Suntopia Pegasos World? minuly rok sme boli v Ali bey club Manavgat a bolo uzasne. 😵

sipomar
31. mar 2013

@martuska75
@nefertitka vdaka za odpoved. Uvidim co tam budu mat na vyber aa vezmem mu aj prikrmy.

tin007
31. mar 2013

Ked mal syn rok a 5 mesiacov, boli sme v Turecku v 4 hv. hoteli. Nebolo zle, aj ked to bol z tych menej kvalitnych hotelov, no uzili sme si to (8 dni AI pre 2 dospelych a dieta stalo 532 eur). Jedlo pre maleho (kedze som este kojila) sme riesili bud nejakym ovocim, zeleninou, zemiakmi, ryzou z hotela, alebo sme kupili prikrmy v miestnych supermarketoch (ceny ako u nas, znacka Nestle a pod.) uplne bez problemov (rovnako aj plienky). Tento rok (uz o necely mesiac) ideme s obomi detmi a uz sa vsetci velmi tesime.

sipomar
1. apr 2013

@tanika ahoj vraj ste boli minuly rok v evren beach hotel v side. Chcela by som sa spytat lebo som niekde citala v recenziach ze sa priamo pri hotely vlieva rieka do mora a vraj preto tam je more studene. Je to pravda? Dakujem.