Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

flori
5. máj 2013

my s Kartagom 3x let cca v rozmedzi 12-14 hod.z BA,v popoludnajsich az vecernych hodinach na mieste,vyhoda je v tom,ze nas hned ubytovali.....teraz predbezne let o 3tej

strihalka
5. máj 2013

@nefertitka jee aj ym jedem cez koalu, tak to me velmi tesi, ze maji takyto odlety 🙂

nefertitka
6. máj 2013

@strihalka 😉

danula2
6. máj 2013

ahojte dovolenkarky 😎 neviem ako poriesit "umiestnenie" izieb
mali ste rodinnu izbu, ci len dve izby niekte blizko pri sebe, dat to do zmluvy, ci len "uplatit" priamo na recepcii .... 😒
dakujem za kazdu radu

lauraa
6. máj 2013

@danula2 ak ides s detmi tak uz pri rezervacii zajazdu ti musia povedat, ci vas ubytuju na jednej izbe(kolko pristelok je moznych) alebo na rodinnej...takze to ries hned v cestovke.....

nefertitka
6. máj 2013

vo mne uz graduje strach z lietadla, ako sa to blizi 😝

jarmillka
6. máj 2013

@vikinka2012 ahooj...akurat hladam niečo ohladom turecka kedže o mesiac letíme aj s dcerkou...vy ste boli minuleho roku v greenwood sherwood resort pri kemeri? Tam presne ideme..a chcem sa ta opytat ako ste to riešili s plienkami..brali ste so sebou či kupovali tam? je tam poblízku nejaky velky obchodak? Moja mala ešte nepapa všetko,ako je to tam so stravou? všetko korenené? ked ano, nevieš či sa tam dajú kupit nejaké príkrmy? joooj vela otazok 😅 vopred velmi pekne dakujem

nvidia
7. máj 2013

Maminky,prosím vás,tie čo už boli v Turecku,ako zvládli vaše detičky teploty v auguste?My ideme s 1,5 bábom.Ďakujem pekne

nefertitka
7. máj 2013

@nvidia nesla by som vtedy...ja som tam nevedela vydrzat v polke juna, nechcem vediet, ako tam bude v auguste

nvidia
7. máj 2013

@nefertitka už je neskoro,dovolenku už máme zaplatenú.Hlavne kvôli staršiemu školákovi sme vyberali dátum cez prázdniny.Som zvedavá,ako to malý zvládne.Ďakujem ......

nefertitka
8. máj 2013

@nvidia jaj no tak to kvoli skolakovi sa inak neda....tak budete strceni vo vode nonstop🙂

bubu84
8. máj 2013

@nvidia my sme boli minuly rok koncom septembra, maly mal vtedy rok a 3 mesiace a bolo prijemne, ziadne extremne horucavy, ze by sa nedalo vydrzat, v auguste bude urcite teplejsie, ale tak ked budete hlavne v tieni, pod slnecnikom a vo vode, tak to uricte zvladnete, rok a pol uz nie je uplne malicke babatko, chodia aj s mensimi babatkami 🙂

nvidia
8. máj 2013

@bubu84 Ďakujem 🙂 ,si ma potešila,budeme sa čo najviac vyhýbat slniečku,,vela piť,krémikovat,na obed pospinká v hoteli,tak to hádam dobre zvládne....a my tiež 🙂

alena12345
8. máj 2013

MY SME BOLI V AUGUSTE A DA SA TO V POHODE ZVLADNUT 🙂

aja123
9. máj 2013

@jarmillka také za měsíc letíme do greenwood resortu, tak jsem zvědavá. Recenze má dobré 😉

jarmillka
9. máj 2013

@aja123 a aky mate termín? sa tam možno stretneme 😀

flori
9. máj 2013

@nvidia my sme boli tiez min. aj predmin. rok v auguste kvoli skolacke, obavala som sa,ale mladsia zvladla aj s nami v pohode a bolo tam vela malinkych deti 😉

nvidia
9. máj 2013

@flori Ďakujem krásne,tak toto sa mi fajnovo číta,to som potrebovala počut 🙂 Tak ,už len čakat na august a tešit sa 🙂

flori
9. máj 2013

@nvidia treba mysliet pozitivne 🙂 a tesit sa 🙂 ,teploty v auguste sme mali cca od 32-37st.v tieni,ale cez obed sme zvacsa oddychovali v tieni alebo na izbe,tak nam to vzdy vyhovuje,a aj slnka sme si uzili az az,nemali sme ziaden problem

vikinka2012
9. máj 2013

@jarmillka Jarmilka najprv ti chcem povedat, ze si si zvolila uzasny hotel,my sme boli minuli rok, ked mala malicka 10 mesiacov a tento rok pojdeme opat 🙂 do toho hotela.,Plienky sme si zobrali,no minuli sme velmi malo nakolko sme jej davali aj na kupkanie plienocku.Strava bola uzasna, tiez malicka nepapala este vsetko ale masko,polievocky,jogurty a zemiacky,cestovinu jej velmi chutili a hlavne ich chlebik 🙂 bol uzasny 🙂je tam kvantum jedla budete urcite velmi spokojny, urcite sa nicoho nemusis bat strava uzasna , ten hotel je rodinny a na 90% tam chodia rodinky s detickami tak vobec sa nemusis bat strava je vhodna ja pre deticky,dokonca mala chodila na mini disco ..potom vypila cajik a my sme ostali na programe a spinkala v kociku,potom sme ju prehodili.Daj pozor prosim na klimu co maju v izbach moja mala dostala zapal priedusiek s nej,som tiez nevedela ze tam nesmie byt velky teplotny rozdiel ku koncu asi tak 2 dni pred odchodom.Ak budete mat moznost daj si izbu mimo hotela,teda do zahradnich domcekov nakolko je tam tichsie animator tim je dost hlucny kazdy vecer su tam aj do pol noci aby ti babo nebudili 🙂 su tam aj disco do 4 rana 😉 Este sa vratim k tim plienkam tak na den asi minula 3 plienky normal a 2 kupacie.Ak by si daco potrebovala kludne napis ale vobec sa nemusis bat ohladom stravy nic nekupuj je tam vsetko.Zober si taky varny hrncek ak jej davas este mliecko,ja som jej davala nutrilon a prevarala som jej vodicku aby mala od smedu lebo tu vodicku nesmie pit.zatim pa a daj vediet ako sa vam pacilo 🙂 Peknu dovolenku prajem 🙂

aliza
9. máj 2013

@nvidia my sme 1x boli tiez v auguste, maly mal 11 mesiacov a v pohode. Cely den sme boli vo vode, akurat na obed maly spal v kociku v tieni pri restauracii a my sme sa dalej kupali v bazene 😎. Deti to zvladli uplne bez problemov, podla mna sa nemate coho bat. My vzdy chodime jul-august a vzdy bolo znesitelne a hlavne super 😉

aja123
10. máj 2013

@jarmillka letíme od 21.6. 😉

happyfrog80
10. máj 2013

bol niekto v Icmelery v July? Baby boli ste niekto niekedy na zaciatku jula v Turecku? Boli tam sami dochodci?Bo v Icmelery som bola v Septembri a citila som sa jak na dochodcovskom zajazde ,a dochodci su horsi nez mladý ,lehatka na plazi ci u bazenu v hoteli si obsadzovali uz jak sa rozodnelo ajked slnit sa tam isli az po 12:00 bo tam bol cely cas chladok 😀 sprostí to ludia

gretkab
10. máj 2013

@nvidia Nase zvladaju jul aj august, my sme ale plosne neplomilni 🙂. Prvy krat mala Ela cosi cez rok a v hodode.

gretkab
10. máj 2013

... a "v pohode" som chcela napisat, samozrejme.

nvidia
10. máj 2013

@aliza
@gretkab ďakujem babulky 🙂

tanitta
10. máj 2013

@vikinka2012 a tie zahradne domceky su v takej istej kategorii ako izby na hotely? resp. to iste vybavenie?... letime tiez do sherwood dream resortu...

nefertitka
11. máj 2013

baby, ake protichorobne opatrenia praktizujete pred dovolenkami?okrem teda probiotik?my kde sa pohneme, tam chore deti, teda to mi nevadi, ale na ihriskach mi to uz prekaza, lebo my zdravi musime opustat ihriska kvoli tym chorym!asi tam tyzden pred odletom uz ani nebudeme chodit

a probiotika tie co davate, budete ich davat detom aj na dovolenke?a ake?lebo Bio gaia sa nemoze tak dlho drzat mimo chladnicky

gretkab
11. máj 2013

@nefertitka Ziadne 😉. Ani pred dovolenkou ani mimo toho.

nefertitka
11. máj 2013

@gretkab no ja tiez nejako nezvyknem riesit, az kym som necitala nejake prispevky, co vsetko mozme chytit v lietadle a pod....my sme veru chytili minuly rok, ale chvalabohu az po ceste naspat....
bio gaiu budem ale davat kvoli moznym hnackam...tie sme mali tiez aj minuly rok, ale dali sa zvladnut (hylak forte), teda mala ich mala...