Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

stanislavao
4. jún 2013

sa cudujem vsetkym, kto idete teraz do turecka. tie nepokoje, denne vo spravach vidime,ze sa tam strielaju, demonstruju, protestuju. samozrejme, ze v hotelovom komlexe sa snad nic zle diat nebude, ale clovek nikdy nevie na ake lietadlo tam zautocia, aby uputali pozornost. naco tam chodite a vedome riskujete zivot svojej rodiny?

sakura77
4. jún 2013

no ja uz zvazujem veru...nastastie este nemame zaplatenu....ach jaj....

tanitta
4. jún 2013

@stanislavao clovek nie je jasnovidec ...

stanislavao
4. jún 2013

@sakura77 jasne, clovek nieje jasnovidec, ale ked uz ministerstvo zahranicnych veci vydalo upozornenie, ze do ktorych krajin aby sa radsej necestovalo, tak ja stale nepochopim tych ludi, co sa tam trepu s detmi. turecko, egypt, cyprus a pod. no naco zvybocne riskovat. ja si myslim, ze clovek nikdy nevie, co arabovi "prdne" v hlave a co vyhodi do luftu. su aj ine krasne destinacie - sardinia, korzika, elba, chorvatsko, a pod.

erinka123
4. jún 2013

@nastasja25 tak v to dufam aj ja,my letime tak isto

erinka123
4. jún 2013

@stanislavao kde je ten članok ,ale bo kde si to čitala že upozornuju ludi aby tam necestovali a že ministerstvo dalo upozornenie?,nemožes dat sem link rada by som si to prečitala.dakujem

stanislavao
4. jún 2013

@erinka123 bohuzial, ja som to len pocula v spravach
ale skusim pohladat na webe a ak najdem
pridam to sem

erinka123
4. jún 2013

@stanislavao a v ktorých spravach aspon,pozriem si ich archiv

stanislavao
4. jún 2013

@erinka123 bud markiza, alebo joj, bolo to asi mnuly tyzden, ale ani netusim, ze kedy presne.

erinka123
4. jún 2013

@nefertitka AHOJ prosimťa ty si teraz v Turecku,napiš nam všetkym čo mame obavy aka je tam situacia ??? su tam demonštracie ,je to tam važne aj v letoviskach a na letisku???

adinam
4. jún 2013

@stanislavao,ani u nás už nie je bezpečne.Kde máš záruku,že keď vyjdeš do mesta ťa niekto omylom "neodbachne",neuškrtí aj za 20€?Alebo nejaký psychopatický sused nevyhodí činžiak do vzduchu?Keby sme takto všetci rozmýšľali...

nastasja25
4. jún 2013

@adinam presne tak aj ja vravím..:(to by sme už na dovolenku nemohli ísť nikde 🙂

nivi
4. jún 2013

@stanislavao ja len, ze Turci nie su arabi. a okrem toho neviem preco by neprotestovali (ti ludia nie su zli, len sa chcu mat lepsie), robia to ludia aj v tej nasej vyspelej europe, len slovaci cusia a dru ako kone a prd maju.

nivi
4. jún 2013

no a snad ste nikto nemali zajazd od GTI alebo cez skyairlines nemecke, rakuske ck lebo sli ku dnu :(

erinka123
4. jún 2013

@nivi moja reč...inak som si to zistovala cez CK lebo som sa zlakla čo napisala stanislavao, a v CK ma uistili že nič nam nehorozi že by nas informovali,že nepokoje su pri Sýrii a demonštracie iba v mestach ktore si aj ty napisala istanbul,ankara... a vraj demonštracia by mala zajtra skončit.

erinka123
4. jún 2013

baby chcem sa opytat mlieko musim mat zarobene,alebo možem mat um v avent pohariku a vodu v termoske a zarobim ho az ked budem potrebovat.,nevyhodia mi to um ked ho mam nadavkovane a nezarobene vodou v pohariku?

stanislavao
4. jún 2013

@erinka123 jasne, lebo v CK vam povedia pravdu, ze? ja som dlhe roky robila v ck a klientom sa take veci nehovoria. ale ved tam chodte vsetci. ved adrenalin musi byt. niektori ludia su priserne zadubeni.

zuzla2
4. jún 2013

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/m... ak by to uz bolo take zle,tak ministerstvo vyda,ze neodporuca cestovat

katkafazulka
4. jún 2013

no kočky my letíme zajtra 😎 ja pevne verím že sa to ukľudní a neprídu nepokoje aj do letovísk 😉 volali sme aj na ministerstvo, vraj je tam situácia kľudná (myslím letoviská) a ak chceme akuálne info, máme zavolať priamo konzulovi do istanbulu,lebo sa to mení z hodiny na hodinu... tak možno ráno zavoláme 🙂

ale k veci, kupovala ste niektorá online víza?

nivi
4. jún 2013

@stanislavao pozri je na kazdom z nas ako sa rozhodne, ci pojde alebo nie. co pisu v linku od @zuzla2 je pravda. v letoviskach je klud a to nemam z ck ale od ludi co tam ziju.

stanislavao
4. jún 2013

@nivi ano. v letoviskach, v komplexoch. ale leticko, cesta z letiska do rezortu. jasne je to na kazdom, ci tam pojde. len ked sa nieco stane, tak z nasich dani ich pojde stat zachranovat.

palomka
4. jún 2013

jemine, ved Istanbul je cca 1000km vzdialeny od letovisk. aj v grecku boli strajky a nemali sme ziadne meskanie. minuly rok vybuchla bomba v bulharsku, v tunisku a egypte strajkuje kedy ako a ludia tam chodia stale z celeho sveta. v spanielsku uraduje ETA. V taliansku, chorvatsku je chladno a na ceste autom sa nam moze tiez nieco stat 😀
myslim, ze obavat sa niecoho v letoviskach je prehnane zbytocne. takze kam k moru, hmmm??

palomka
4. jún 2013

a co sa tyka jedal pre deti. tak my sme brali normalne sklenenu vyzivu, kopec piskot a kukur.chrumiek, 2 detske flase s vodou a zvlast mlieko nadavkovane. a jednu flasu s cajom. presli sme v pohode. a s TERMOSKOU netusim ci prejdete.

nastasja25
4. jún 2013

baby,idete niekto 14.6 Alba resort?

erinka123
4. jún 2013

@palomka a včom si mala teplu vodu na mlieko? iba v kojeneckej flaške? dik

nastasja25
4. jún 2013

@erinka123 vy idet 14.6?nejdete do alba resort?

erinka123
4. jún 2013

@nastasja25 ano ideme 14.6. ale do Bella Side Beach ,ten tvoj je ale 5 hotel od nas... pozri si tuto mapku 😉
http://www.side-manavgat.de/hotellageplan.php?p...

benikate
4. jún 2013

@erinka123 jeej, tak to letime rovnakym lietadlom 🙂 a vy idete kam? dakujem za tipy pri baleni, urcite aj ja nakupim hipky a kasicky. este som sa chcela opytat, ako to budete riesit s mixovanim jedla? beriete mixer, alebo bude moznost najst ho v jedalni? a kolko plienok cca. si balis, alebo budes kupovat tam? no inak mozeme potom v odletovej hale pokecat 😀

palomka
4. jún 2013

@erinka123 vodu som mala vo flasi uz nadavkovanu. v pripade potreby by mi ju hadam niekde na letisku ohriali 😀 aspon som sa na to spoliehala. a nepamatam si teraz ci sme mali termoobal, taky od aventu, taka taska. ale to je tiez len na par hodin, na udrzanie teploty. no a v lietadle, neviem, asi pod teplou vodou by som flasu ohrievala. nepila mi mlieko ani v hale a ani v lietadle. a naspat ako sme isli asi vypila aj take studene. mali sme aj chlebik tak ten si zmolila a plus v lietadle co sme dostali jedlo.