Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

strihalka
7. jún 2013

@nivi vcera sme boli v manavagte pri mesite, na trhu, vodopadky a vyletik lodi na soutok reky manavgat do more ;)dnesmje mirne pod mrakom, tak si udelame vylet dolmusi do side

zuzuli83
7. jún 2013

Ahoj holky, chceme jet kolem 28.6. do turecka na nějaký last. Máte tip u které cestovky? Chtěla bych aspoň 10 nocí. Díky za rady 🙂

palomka
7. jún 2013

boli ste niekto alebo idete do hotela Holiday Point v Side ? a kolko trva let z KE do Antalie? dakujeem

vikinka2012
7. jún 2013

Hotel Eftalia Splash Resort (5*) Turecko,odlet 11.6 o 11:40 ide niektora maminka na tento datum? 🙂

nivi
7. jún 2013

@palomka hm su dva Holiday Point City - daleko od plaze, mensi, bol zrekonstruavany myslim, ze celkom v pohode.

a potom Holiday Point Spa - taky priemer
byvala som v apartmane oproti takze nebola som vo vnutry, neviem posudit ako to tam vyzera, ale tento hotel stoji hned na hlavnej ceste, plnej obchodov a barov (oproti bola diskoteka, mam pocit, ze ked som sla v marci okolo bola zrusena a boli tam obchody). Ale i priamo v hoteli je diskoteka (co asi skoro vsade, v tychto vatsich) a amfiteatrik je tiez na tej stane na cestu (potom je asi lepsia volba izba smerom k moru, i ked pred vami budu dalsie dva hotely)
Areal hm mensi, ziadna zahrada, par stromov. detske ihrisko, videla som len hojdacku a smyklavku aj to dost stare.. okolo bazenov (jeden je so smyklavkami) som tiez vela priestoru nepostrehla, kedze je tam aj bar a stoly so stolickami. mal by tam byt aj vnutorny bazen ale ako hovorim vo vnutri som nebola tak neviem ako to tam vyzera.

inak je tak trosku na kopceku a peso k moru musite zist po cesticke (odhad 200m?)

podla toho co ocakavate a za aku cenu 🙂

nivi
7. jún 2013

@palomka let je cca 2,5hod.

zziiizziii
7. jún 2013

@erinka123 aj my letíme 14.6. a tiež nám dnes zmenili odlet na 11.30 🙂

erinka123
7. jún 2013

@zziiizziii inak budeme asi plne lietadlo deti,to budu mať letušky z nas radosť 🙂 a beriete aj kočik k lietadlu ? ak ano mam mat vysačku s menovkou asi aj na kočiku,že?

nivi
7. jún 2013

@zziiizziii inak to vas obrali o jeden den dovolenky :( ktovie ci vam nepomenia aj odlet spat.

bambina78
7. jún 2013

@snezienka12 jul august je v turecku najhorsi...pripravte sa na 50tky a fajny upek..tot nasa skusenost..uz doobeda okolo desiatej byvalo okolo 44stupnov. Vlani sme boli od 22septembra 12dni, mladsi syn mal necele 2roky a bolo idealne pocasie. Stale cez 30st.a vyhriate more 27 myslim..Skuste ist radsej termin kt.ma 2vikendy, tak maly vymeska len tyzden zo skoly to neni nic hrozne 😉

erinka123
7. jún 2013

@nivi no mohli by aj odlet posunut aspon o 18h 😉

zziiizziii
7. jún 2013

@erinka123 áno berieme až k lietadlu lebo bez kočíka by bolo dlho na letisku. ale na check-ine dajú na neho vysačku ako na batožinu. no veru bude dosť detičiek 🙂 aj mám stresy lebo moja má hrozné obdobie, hrozne je nervavá a furt vreští 😀 letušky aj porazí...už sa balíte pomaličky?

zziiizziii
7. jún 2013

@nivi hej obrali, ale takto aspoň nebudeme v Turecku čakať ráno na izbu ale hned nám ju dajú a veru možno zmenia aj odlet domov 🙂

nivi
7. jún 2013

@zziiizziii tak ano ale mohli to dat aj trosku skor, no oni asi cakaju lietadlo co bere predosli turnus, ci?
pretoze takto v budete na oteli az okolo 16,30 ak nie neskor. podla toho kam idete a ako dlho sa zdrzite na letisku po prilete.

zziiizziii
7. jún 2013

@nivi čo už 😒 a možno ani neodletíme lebo dnes mi vraveli že rušia lety do Turecka kvôli tým nepokojom 😒

mirika86
7. jún 2013

@zziiizziii kde si pocula ze rusia lety? mi ideme v utorok

mirika86
7. jún 2013

@jarmillka no ved mne akurat o to ide ze mame zaplatenu izbu s dvoma pristielkami a som myslela ze ked im nieco dam dostanem vacsiu izbu.

erinka123
7. jún 2013

@zziiizziii ano pomaly uz balim...to fakt? to kde hovorili že rušia lety????

zebricka23
7. jún 2013

no co mam ja povedat ked odlet mame 17,40
ale to ludia musia ratat,lebo vsade pisu prvy a posledny den je den na cestovanie.....takze s tym clovek nic nespravi...naspat sice letime o 22hej,ale to nas odubytuju o 12tej max..a budeme si musiet priplatit za izbu,nech nam enchaju...tiez nie vyhra...

erinka123
7. jún 2013

@zebricka23 tak to nemas ružove,mas pravdu vždy hovoria že prvy a posledny den je na cestovanie treba s tým ratat aj ked zmenia let,preto radšej idem na 12 dni lebo 8 dni mi je malo,i ked keby som na to nemala tak som šťastna aj za 8 dnovku aspon že som pri mori.

zebricka23
7. jún 2013

@erinka123 no my ideme na 11 dni.....ale ina verzia toho letu bola rano o 4tej tam a naspat odlet o 7,20 z turecka...takze tak ci tak jeden den vzdy fuc.....takto aspon nemusime vstavat

erinka123
7. jún 2013

@zebricka23 tak to ano,nech sa uz radsej člapkame v mori 😉

nivi
7. jún 2013

@zziiizziii aha.
ale dole je klud.
uvidime co sa bude diat, teraz je tam ta konferencia o EU v Istanbule aj nas Ficik je tam :P

zebricka23
7. jún 2013

@erinka123 ti zavidim,aj ja by som uz isla.....ale my za necele 2 mesiace

zuzanka7834
7. jún 2013

@strihalka a ostatne kocky, co ste boli alebo prave ste v TR, ako ste to riesili s plienkami? Brali ste so sebou na cely pobyt alebo si kupujete plienky priamo tam? 😕 A ako sa Vam slo s drobcami v lietadle? Co ste robili, aby nemali tlaky v uskach? Take male deticky sedia rodicom v lone? Nikdy som si to nevsimala, ked sme lietali ako bezdetni 😉 Dakujem za odpovede 🙂 🙂 🙂

zuzanka7834
7. jún 2013

Letite niekto v utorok 11.6. z Viedne? My ideme o 7:40.

haslerka27
7. jún 2013

@nivi no tak ten nas Ficik ako ho pozname,vela vody v Istanbule nenamuti....
@zuzanka7834 aj mna zaujimalo ako riesia maminy deticky v lietadle.davate vatu do uska alebo nieco podobne.a deti sedia pri starte kde?nasa mala uz chvalabohu nema plienku(ved uz ma skoro 3)tak aspon toto uz neriesime.

haslerka27
7. jún 2013

@zuzanka7834 my letime z viedne 21.6 o 20.40

haslerka27
7. jún 2013

@erinka123 my ideme na 8 dni.tak nie je to dlho ale na 1x staci.ideme totiz s malou 1x moru,predtym vo dvojke sme boli s manzelom.

erinka123
7. jún 2013

@haslerka27 moj muz tie chce chodit len 8 dnovky,no ja zas 12 dnovky,ale ako som pisala keby nebola ina moznost tak som stastna aj za 8 dnovku v turecku 😉