Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

jujka7
15. jún 2013

@nivi ahoj vies mi prosim ta povedat ci ta "stoka" pri Royal Atlantis Spa je nejaka katastrofa aci ju ozaj citit.dik

katkafazulka
15. jún 2013

Ahojte
Baby prosim vas, jedna otazocka 🙂 mozu sa z turecka brat domov musle?

liluska78
15. jún 2013

@miska1981 vy sa tam chystate tiez ? my by sme mali ist v septembri tak som zvedava

nivi
15. jún 2013

@kvietocek7 ano potrebujes pas, do pasu ti daju nalepku a peciatku na letisku, viza stoja 15eur. daju sa kupit uz aj elektronicky ale podla mna je to zbytocne.

@haslerka27 ja sa bezne kupem aj s malou v bazenoch ale je pravda, ze vatsinou v mensich ako su tie v rezortoch a nic nam nebolo. ved to iste je i u nas. hlavne nech nepiju vodu z bazena. samo obcas sa stane.
inak chodia vzdy kontrolovat vodu v bazenoch. mozno velke hotely uplacaju kontrolorov to neviem.

@17anit07 to je fakt strasne vela sa tam stavia :( ani neviem ci sa im to tak oplaca. este mi aj Oxyd zrusili (to bola diskoteka 🙂 ) a postavili tam hotel :P

nivi
15. jún 2013

@katkafazulka ak nejake najdes :D to skor v zime byvaju a mi sme ich brali normalne v kufry a nic :P ale neviem ci sa mozu alebo nie.

nivi
15. jún 2013

@jujka7 netusim :D este nemam vsetko zmapovane. skus pokukat recenzie aj na zahranicnych portaloch.

fuj aka hrubka v predoslom prispevku jasne ze "my" :P

erinka123
15. jún 2013

Ahojte,tak hlasim ze maly let zvladol,polovicku prespal...a je tu fajn pocasie okolo 30 st ,a voda ma 24 st pre mna trochu studena...v colakli tam kde je nas hotel Bella resort,su dostat aj pampersky aj hippky,aj nutrilon,len s dojcenskou vodou je problem nemaju,iba neperlivu vodu ktora je treba prevarit.

17anit07
15. jún 2013

@nivi zrejme ano ked do 2rokov sa tam ma dokoncit 21hotelov len by ma zaujimalo skadial su investori ved to su ine kolosy co sa tyka bazenov asi mas pravdu je to idividualne lebo Mia je vodny zivel tak chlipala vodu na striedacku z mora a bazena a poklopem bez problemov 😀

zuuzka
15. jún 2013

Ahojte dievcata 🙂 Tak sme spat. A bolo uzasne 🙂 Teplucko, prvy junovy tyzden vecer na svetrik a potom uz teplo aj vecer. More je uz teplucke a mozem odporucit aj hotel. Naozaj skvely, co sa deti tyka, obrovske centrum pre deti, rozdelene od malych "lezunov" az po "teens". Naozaj som este nikde nevidela vramci hotela take centrum pre deti. Neskutocne vela programov, detska restauracia s malymi stolikmi a nizkym bufetom, male zachodiky a umyvadla 🙂, parkovisko na kociky, vsade tienenie, aby neboli na priamom slnku, proste vsetko pre deti. Krasne zahrady, idealne na prechadzky s kocikom. No neviem to ani opisat, treba zazit. Ak sa este vratime do Turecka, urcite tento hotel. A pozvolny vstup do mora, v pohode bez obuvi 🙂 Inak hotel sa vola, aby som nezabudla, Ela quality resort, Belek.

luciana157
15. jún 2013

Maminky prosím vás co kupujete deťom proti prehananiu ked idete do Turecka?mne dnes v lekárni všade ponúkali len hylak kvapky,smectu a čierne uhlie,je to ok ci poznáte niečo ine co dobre zaberá?v utorok odlietame tak narýchlo ešte zistijem.malinka bude mat v júli 3 roky tak niečo pre malinke deti.dakujem

zuuzka
15. jún 2013

@luciana157 Ahoj, my sme so sebou brali Enterol. Odporucila nam ho pediatricka.

luciana157
15. jún 2013

@zuuzka a je to bez predpisu?aj mate odskusany ci nie?

kvietocek7
15. jún 2013

@zuuzka vdaka za referencie 🙂 cez ktoru cestovku ste boli? mali ste moznost ist aj do delfinaria?ako je to daleko?dik

haslerka27
16. jún 2013

@luciana157 beriem smectu a pripadne ste cierne uhlie

zuuzka
16. jún 2013

@kvietocek7 Ahoj, boli sme cez tui, ale vsimla som si, ze z nasich ck ho ponuka aj satur a hydrotur. No vies my mame 15 mesacneho maleho, tak sme velmi vylety neriesili, ale boli moznosti, nemyslim, ze je to daleko. Ale neviem ti to s urcitostou povedat.

zuuzka
16. jún 2013

@luciana157 je to bez predpisu. Zatial sme neskusali, este sme nehnackovali 🙂 Ale vyhodou je, ze sa da kupit bud v kapsulkach na prehltnutie alebo potom ako prasok na rozpustenie, ako komu vyhovuje. A nam povedala lekarka, zevelmi dobre zabera.

majush
16. jún 2013

@luciana157 ja beriem smectu, hylak a aj rehydratačný roztok Kulišek pre istotu, ideme dve rodiny, takže si to šábneme 🙂

jessica2225
16. jún 2013

no baby včera som pozerala ceny dovoleniek do Turecka, no neskutočne zlavy, až 80% -né, ale s odchodom za 2-4 dni, takže kto si objednal dovolenku v predstihu cez zimu, tak riadne predražil, no mna by šlahlo, kebyže vyhodím 2500€ za to, ja som pozerala na 2 dospelé osoby a jedno dieta all ex. nás by vyšlo na 1000€ zo všetkým, no super, no nekúp to

luciana157
16. jún 2013

@jessica2225 my sme si boli dat ratat dovolenku do turecka ako first minute a kupili sme teraz v piatok ten isty hotel ako last minute o 700 eur lacnejsie nez nam ho vyratali ako first minute.takze dovolenky sa urcite neoplatia kupovat v predstihu,zbytocne.

hori
16. jún 2013

@haslerka27 @nefertitka babenky, takze hlasim, obe deti maju tzv. siestu chorobu, chodia vyhadzane ako jezkovia... nastastie teploty su uz nizsie... dlho sme si mysleli, ze tie vyrazky su len od komarov - prva mala ich nemala vela... ked tak pozorujem, kolko takych vysypanych deti tu beha... ☹ jasne, ze ani nase deti nie su stale zavrete na izbe, to by bolo nemozne...
k tej nemocnici - to kde sme boli my, to bola sukromna pediatricka klinika - poistovna sa plesla po vrecku... mozno v statnych nemockach je to horsie...

jessica2225
16. jún 2013

@luciana157 áno oni v cestovke cez zimu povedia že máte zlavu trebárs 30%, ale teraz tie zlavy no to sa nedá porovnat, ja len zíram, takže teraz sa oplatí kupovat tak na rýchlo, ja som hned pobalenáa to by som balila aj muža aj malú

luciana157
16. jún 2013

@jessica2225 no my mame odlet v utorok takze mame 4 dni a to je super a mne to vyhovuje takto.viem ze sme vsetci ok a mozme cestovat,ale pozerali sme last minuty vyse mesiaca a sledovali ceny.

liluska78
16. jún 2013

@luciana157 Ahoj,my sme enterinu proti prehananiu mali a zabera to,mali sme take ampulky,je ich tam myslim ,ze 6 a ma to aj prijemnu chut,je to taky cucoriedkovy roztok.

eala
16. jún 2013

Určite je to super počkať na last minute, komu sa to dá a dostane dovolenku hneď. No môj manžel ju musí mať nahlásenú vopred a ja mám dovolenku len cez hlavnú sezónu, keďže pracujem v školstve. My sme si zajednávali dovolenku už v januári a myslím, že naozaj super cena. 5 hviezdičkový hotel - all inclusive - 1600 eur - 2 dospelí a 1 dieťa.

luciana157
16. jún 2013

@liluska78 my sme toto mali prave ked malinka nemohla kakavat dlhsie tak toto jej pomahalo proti zapche

liluska78
16. jún 2013

@luciana157 samozrejmne ,ze je to Enterol,ale ja to volam neviem preco Enterina 😀

liluska78
16. jún 2013

@luciana157 nasa pediatricka nam to poradila a + cucoriedkovy caj,vraj cierny caj nie a ani horku cokoladu,my si berieme urcite Enterol so sebou

luciana157
16. jún 2013

@eala tak to ano,ked si to niekto musi nahlasit v praci dopredu tak sa neda.a na kolko idete? nas vyslo este o 30 eur menej a ideme na 11 dni.ale inak daju sa niektore hotely este lacnejsie ked je den odletu hned na druhy den.

luciana157
16. jún 2013

@liluska78 aha no lebo ten enterol idem dnes kupit,ale ten druhy nazov to su take kapsulky a tie sme mali proti zapche.alebo sa mi to uz pletie?🙂 inak napadlo ma ze vlastne aj na zapchu by bolo vhod nieco vziat.inak ved pol kufra tymto sposobom budeme mat lieky🙂snad ich nevyuzijeme

lauraa
16. jún 2013

@eala a kam idete? super cena , my sme dali ovela viac a tiez sme kupovali este v zime...