Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

haslerka27
16. jún 2013

@hori ja som ani netusila ze 6 chorobu moze chytit aj 3 rocne dieta.som myslela ze len take do roka,teda co poznam tak vsetky mali do roka.tak to teda mate pestru dovcu/kedy sa vraciate spat>

zuuzka
16. jún 2013

@hori Aj nas maly dostal na sovolenke siestu chorobu...dva dni teploty a potom sa cely vysypal. Ale nejako to pri tom mori nebolo take strasne. Najskor sme si mysleli, ze ma teplotu z tepla, nebola nejako vysoka a potom sa na treti den cely vyhadzal 🙂 Takze aj my sme mali mensi adrenalin 🙂

nefertitka
16. jún 2013

@hori no super, ale tiez som si myslela, ze to moze chytit len batola;) my sme to mali tusim ako 9 mesacni...my sme mali ale 40tky 4 dni vkuse...na piaty sa vyhadzala...tak si to uzite este a uz bez chorob🙂

nefertitka
16. jún 2013

@luciana157 my sme mali hylak, na dvoch dovolenkach nam pomohol, hned na druhy den v podstate🙂

nefertitka
16. jún 2013

@erinka123 zavidim🙂

nefertitka
16. jún 2013

@zuuzka som pozerala ten hotel, kolko vas vysiel?nejaky moc drahy sa mi zda 😝

jarmillka
16. jún 2013

Tak už sme doma..od piatku večera... Tak zhrniem : Kemer Greenwood Sherwood Resort-strava skvela, more teplučke akurát nie vhodne pre deti..tie kameniste plaže dali zabrat aj nam..a dost velke vlny,takže s malinkou sa íst do mora nedalo.. Tie čo mate malinke detičky ktoré sú ešte len v začiatkoch prikrmovania, tam sa dajú v pohode kupit príkrmy či už v Migrose(značka Milupa alebo ešte ich nejaka bebelac či ako sa to volalo) alebo v lekarniach majú Hippky.. Sú dve veci čo mi tam vadili..okrem jablk,pomarančov a na každú večeru melony tam nebolo žiadne ovocie..ani banany,ani broskyne alebo marhule..nič... Raz za cely pobyt tam dali marhulky,ale to rozobrali rusi ktorí tam boli samozrejme zvyhodnovaní.. No a druha vec tí rusi... všade sama ruština,každy turek po rusky,dokonca aj muzika sa nikde nehrala turecka,len ruska... Sme si fakt pripadali ako v rusku nie v turecku... Ceny neskutočne..ani jedno triko som si nekupila... Boli sme aj na trhoch a taktiež tam bolo všetko prisposobene rusom..hlavne tie ceny.. penaženka napríklad 55 eur 😀 obyčajne kratasy cez 25..a ked počuli ruštinu tak za tričko čo od nas pytali 30 eur od rusa hned 100 😀 som sa tešila že aspon niečo deckam nakupim na oblečenie ale tak smola no... Inak počasie super, cez den horúco a v noci príjemne chladno tak sa spalo velmi dobre ani klimu sme nemuseli zapínat... Malej som jeden večer nedala na kočiarik sietku proti hmyzu a niečo ju tak doštípalo že vyzerala ako keby mala kiahne..mali sme koli tomu problemy na letisku..na každej kontrole som musela ukazovat jej chrbat a brucho a dokonca už chceli volat aj dr.. Let naspat zvládla malinka úplne super aj ked sme mali dvojhodinove meškanie a bola už dost unavena...vela detičiek tam pri vzlete a pristavaní plakalo,dokonca jeden malinky chlapček pred nami sa až povracial..ale naša mala sa smiala 🙂 Tak aspon že to...

zuuzka
16. jún 2013

@nefertitka No ano, je drahsi. Vysiel nas ako first minute na dva tyzdne cca 4000. No stal za to. U nas, co sa ovocia tyka bolo fakt vsetko...marhule, broskyne, nektarinky, hrusky, vsetky druhy melonov, banany, cersne a tiez jahody. Pre deti boli prichystane aj vyzivky a jogurty okrem tych "capovanych" aj v kelimkoch. A tiez mixery, ohrievacky a sterilizacka.

eala
16. jún 2013

@lauraa Kemer, hotel Greenwood Resort, dúfam, že budeme spokojní. Cítali sme veľa kladný recenzií, tak uvidíme, či to splní naše očakávania. A vy idete kam? A koľko vás vyšla dovolenka?

ratatooy
16. jún 2013

@jarmillka přesně s tema rusama to řikaly i naši loni,že je to katastrofa,jezdily do turecka dlouho a radi ale loni už řekly že tam byli na posled že se to tak zhoršilo,na pokoj nesmely vit žadny koupeny jidlo ani pití pouze koupit u nich na recepi kde nemely ani ceny takže by pak asi na konci koukaly,na pokoj jim normálne chodil personál kontrolovat jestly tam nemaji svoje pití všechno jim vyházely ven,na pláži chtely za všechno bakšiš,no a všude jinde taky,takže turecko už ne

jarmillka
16. jún 2013

@eala prečítaj si vyššie môj príspevok my sme sa odtiaľ vrátili teraz v piatok

jarmillka
16. jún 2013

@ratatooy no fakt to bol des.. Z tohto sme boli riadne sklamaní.. Co uz.. Budeme vedieť nabudúce..

katinka71
16. jún 2013

@jarmillka ti rusi su vsade v kazdom hotely natrieskani ,mne az tak nevadili spravali sa v norme,my sme zaplatili za dovolenku al 5* 600 e kupila som to este v decembri,ale boli sme nadmieru spokojni aj ked tento nas hotel nemal bohvieake recenzie ,cudovali sme sa s mm ze tie zle hodnotenia odkial zobrali ,jedlo bolo super,kopu ovocia vsade cisto ked si spomeniem ze marco pil vodu z bazena az mi je zle este teraz a nic mu nebolo,a ani ziadne probiotika som nedavala

haslerka27
16. jún 2013

@jarmillka jeminky,coraz viac sa zacinam bat tej dovci.my ideme teraz v piatok na 8 dni do alanyie.mne suseda vravela ze je tam samy rus,ale ze az takto ich je,som netusila.tak turecko obchoduje s ruskom aj ohladne ropy a Turecko vyvaza dost svojich tovarov(kozusiny a pod) do krajin byvaleho SNS.my mame navye plaz az 200 m- 300m od hotela,cize bus pesky 15m-20m alebo mikrobusom hotelovym.jaj,uvidime.aj satesim aj bojim pravdupovediac.dness som vybrala s manzelom kufre,vecer zacnem triedit vecipomaly to davat.

haslerka27
16. jún 2013

@jarmillka vratila by si sa este do turecka?vraj su tam krasne plaze

nivi
16. jún 2013

tak rusov je tam jak hadov v lete to je fakt. treba si vybrat hotel, ktory je oriendovany na nemcov, holandanov, svajciarov a tieto narody. tam tych rusov moc nenajdete. lebo tieto hotely nemaju zmluvu s ruskymi cestovkami.

ratatooy
16. jún 2013

@jarmillka ale zase třeba zaleži od letovika,jednou byli naši na ty kleopatřině pláži,hotel myslim taky kleopatra,a tam si teda chválily klik mely jidla že se nedalo za ten týden ani stihnout všechno ochutnat,a byli spokojení akorát že moc nejsou na to být tam kde je hodne nával lidí tak pak jely jinam tam se jim zalibilo a jak řikam ted na posled hruza,a to tam s nima byli i brácha s 4letym ditetem takže taky hruza,určitě třeba ja ted aspon vím že když s malym ditetem k moři tak jedině all inclusive

haslerka27
16. jún 2013

@nivi presne preto sme si vybrali nemecku cestovku.ale delegat je Rus napriklad.co mame v cestovnych pokynoch.

maamiinkaa
16. jún 2013

@zebricka23 je to len Hotel Grand Side v Side-Kumkoy a myslím že je to hotel ktorý poskytuje ck z PL a preto tu o ňom nik nič nepíše, lebo čo tu čítam, tak väčšinou cestujete cez ck rak., alebo nemecké poprípade slovenské... aleveľmi pekme ďakujem za odpoveď 🙂

maamiinkaa
16. jún 2013

@kvietocek7 my ideme cez ck TUI z PL a upozornili nás na to , že v pase mesí byť aspoň jedne celá strana čistá na tie ich pečiatky,,, že si to oni tak vyžadujú...

jujka7
16. jún 2013

@erinka123 ahoj,mame vyhliadnuty tento hotel,aka je plaž a ako ste celkovo zatial spojni.dik

rybecka
16. jún 2013

Ahojte zienky,
idem prispiet aj ja
My sme boli minuly rok a aj predminuly rok v Turecku a bolo uzasne
Rusov si netreba vsimať mne nevadili oni su vsade ale ked sme zacali rozpravat nemecky alebo anglicky tak sa dalo a boli na nas aj milši
boli sme v prvom hoteli Aydinbay dreems hotel v Alanyi ten odporucam uplne uzasny a ten druhy
Life Green Hill Bay Hotel Alanya tak to uz nie 😝 vsetko je nakopci vsade treba chodit ako nebolo zle ale radsej nie
Deti neboli chore a ani nic jeden mal 2 roky druhy 4 roky a v pohodicke bez liekov
Animacie uzasne jedlo super voda tepla si myslim ze Turecko a deti idu dokopy 😎
Tento rok nam uz to finacne nevychadza ale keby som mohla idem opat 😎

rybecka
16. jún 2013

@jarmillka cudujem sa ze ste nenakupili lebo ja som detom tricka za 3 eur nakupila kabelky za 15 eur akoze fejky ale pekne manzel si tiez kupil tricka a ja mam penazenku za 5 eur . 😉 drzi doteraz vsetko co sme kupili.
celkom fajn sa tam nakupovalo a maju velmi dobre vino ktore som si tiez kupila 😎

haslerka27
16. jún 2013

baby,otazka.kocik ste balili pred odletom do nejakej folie ci nie?ideme zo swechatu tak ak je tu nejaka z vas co letela z Rakuska dajte vediet co s kocikom.

lauraa
16. jún 2013

@eala do 3000 2dos. a dieta, letime do Side , Sunshine Kids Asteria cez Ruefu......uz sa to blizi, 28. vysvedcenie a 29. sme na letisku......

kosska3003
16. jún 2013

@haslerka27 ja som letela minuly tyzden a nebalila som ho nikde pri lietadle som ho odovzdala az by som prisla o ruky keby ho mam tahat na rukach cez cele letisko

tanitta
16. jún 2013

my sme kupovali zajazd vo februari a keby ho kupujem teraz tak by sme preplatili viac o 500e..... keby sa dalo ze mm ma dovolenku tak ze behom 5dni letime urcite beriem nieco ultra last....

lauraa
16. jún 2013

@tanitta ved to ,a my mame este uz aj skolacku...

lara75
16. jún 2013

@lauraa ahoj, letíte teda v sobotu do Antalye? neoznámili Vám z CK náhodou presný čas odletu (ktorá CK), zaujíma ma to, pretože my tiež letíme v sobotu ale až v júli, pátram po časoch odletu, ďakujem 😉

zebricka23
16. jún 2013

@lara75 aku cestovku potrebujes**???HECHTER, Kartago sa da zistit na nete