Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
20. jún 2013

@katuliakb ahoj, pozerala som ten link čo si mi poslala ale našla som tam len popis hotelov, konkrétne dovolenky tam nemá alebo som to teda nenašla. On robí normálne dovolenky? Lebo som to pochopila tak že robí nejaké golfové pobyty na objednávku. Má niekde aj nejaké termíny a ceny?

katuliakb
20. jún 2013

Ahoj,
my chodievame len cez neho na dovolenky. My mu napíšeme termín kedy a na koľko dní by sme chceli a on tam dá ponuku s cenovou kalkuláciou. Ak by si ho oslovila, asi by som skúsila napísať strop do akej výšky by mohla byť ponuka. Ma kvalitný servis, priamo z letiska vždy prišlo auto len po nás a rovno nás viezol len na náš hotel. Takže žiadne zastávky pri iných hoteloch. Môj manžel je profesionálny futbalista, sme z BB a pán je z Trnavy - my sme ho oslovili prvý krát, že
manžel bol s klubom cez neho vo februári na sústredení a tak sme skúsili. Sme s ním spokojní veľmi.

martuska75
20. jún 2013

@katuliakb No to sa mi presne zdalo, že ten pán skôr robí také nejaké sústredenia a tak. Môže to byt pohodlné, ale kedže môj manžel nie je prof. futbalista, tak budem určite pozerať aj na cenu 😀 😀 😀 a myslím že taký servis musí byť o dosť drahší. Okrem toho asi by som ani nevedela určiť cenu za koľko to má byť. takto inde mrknem na konkrétnu dovolenku - posúdim pomer cena výkon a môžem sa rozhodnúť. Prípadne ak by si mi dala tip (kludne aj do IP) kolko ste dali za nejakú konkrétnu dovolenku (hotel, počet dní, či to bolo v sezóne a tak, cena) aby som si posúdila či mu s mojím plánovaný rozpočtom vôbec písať 😀 Ak by som ťa teda mohla poprosiť, pomohla by si mi.

danu
20. jún 2013

@nastasja25 uz ste prisli z Alba resort?

haslerka27
20. jún 2013

tak baby my ideme zajtra do alanye...odchadzame poobede na swechat,tak snad sa nam dovca vydari kedze aj pocassicko nam praje...prave ma sused upozornil ze zobrat si tam lucky vela.ze ich voda nie je dobra pre deti.viete o tom nieco?tak vecer vyslem muza na karton lucky😉pre istotu.veci uz kvazi zbalene,vecer podotahujeme detajly,manzel robi zajtra do 1hod.pride a o 5 smer rakusko.o 8 nam to leti.tak drzte palce nech nam dovca vyjde podla predstav

nivi
20. jún 2013

@haslerka27 to mal asi na mysli vodu z vodovodu nie? ved balena je normalna a maju aj speci pre deti balene vody od firmy Hayat. Pripadne ak sa obavas tak mozes este aj tu balenu prevarit.

nivi
20. jún 2013

@haslerka27 a okrem toho aj tam ziju babatka a male deti :P

haslerka27
20. jún 2013

@nivi ja uz vobec neviem.jedni hovoria tak durhi tak.manzel odmieta trepat rekes vody do turecka kde mame all inclussive,vravi ze neosalel.no ja neviem.

nivi
20. jún 2013

@haslerka27 ale fakt neblazni. Alanya aje dost velke mesto, babetiek ci ich domacich ci turistov na mraky. mas pocit, ze vsetci si nosia vodu tam?
ak ne pri vasom hotely, v Alanyi tu dojcensku vodu zozenies na milion %

zsuzsuka
20. jún 2013

@haslerka..aj mne by manzel za taky napad poklepal po cele 😀 vobec sa nemusis obavat...ved to nie je treti svet..nic drobcekovi nebude z ich balenej vody..skor pozor na bazenovu vodicku...krasnu dovolenku aj mi sa chystame ale az v auguste..tak nech vam to vyjde na 100percent

hori
20. jún 2013

babenky, tak sme vcera stastlivo prieteli... bolo super... len keby sme nemali tie horucky... vcera to na posledny den chytilo aj mna... inak som v rezorte videla spustu chorych deti - to je brutalna nevyhoda takej masovej turistiky, to bola nasa prva dovolenka, kde sme museli riesit chore deti... myslim, ze dovolenka na presny termin a letecky u nas na par rokov odpada...
@haslerka27 brat Lucku??? to su zbytocne kila navyse do lietadla... balena voda tam bola na kazdom kroku... akurat na tu bazenovu vodu treba fakt dat pozor, aby sa jej dieta nenalogalo alebo neoblizovalo mokre koliesko ci rukaviky...

haslerka27
20. jún 2013

@zsuzsuka teraz som volala s kamoskou co prisla z turecka a vravi co siii.ved tam je balenej vody od vidim do nevidim.....netrep nasu tam cosii.tak rozhodnute nebereme.

zsuzsuka
20. jún 2013

@haslerka...presne ako pises..aj tak je co robit pri baleni co zbalit a co nie ...tak este raz uzite si to...

sakura77
20. jún 2013

@haslerka27 nebeeeer,ja som tam bola s 1,5 rocnou dcerkou a nic nam nebolo,vsade je balena voda,v minibaroch a v restikach je pitna voda v bareloch,naozaj sa nemusis bat 😉

haslerka27
20. jún 2013

@zsuzsuka ja v kufri dokopy nic nemam sa mi zda ale hlavne ze rucicka na vahe ukazuje 14kg.a rucicka na vahe kde ma pobalene veci moj muz len 5kg.typicky chlap!😉

haslerka27
20. jún 2013

@sakura77 no len stretnem toho suseda,tak mu poviem co za napad mi vnukol a ja ssom ssa samozrejme chytila😉)

haslerka27
20. jún 2013

@hori to ste tie horucky chytili z coho?upal ci co?

zsuzsuka
20. jún 2013

@haslerka...noooo prilezitost "napchat" manzelov kufor 😉 ale presne, netreba tam vela veci, hlavne nejaku zasoby liekov co mate osvedcene a ostatok sa vsetko da kupit..ak by sa aj zabudlo..netreba sa stresovat...ved sa ide uzivat.. 😉

sakura77
20. jún 2013

@haslerka27 a nechaj si volne na veci co tam nakupis,my sme kupovali este dalsi kufor tam 😀

zsuzsuka
20. jún 2013

@sakura77 a co ste kupovali??? 🙂

haslerka27
20. jún 2013

@sakura77 no tak na to sa roznia nazory tiez.jedni vravia ze je to tam extremne drahe ini zas nakupuju vela..tak minimalne nejake talizmany urcite kupime.manzel je zvedavy na tu ich kozu.-)

nivi
20. jún 2013

@haslerka27 tak ked vies kde nakupit :D
ale vo vseobecnosti uz fakt neviedia obcas co pytat za tie veci. na druhej strane ak vies tak sa da aj pekne zjednat.

sakura77
20. jún 2013

@haslerka27
@zsuzsuka no sak handry no...😀

zsuzsuka
20. jún 2013

@sakura77..jasne..co ine;o) no som aj ja zvedava..

jujka7
20. jún 2013

@erinka123 aha,dik krasne za info,mame nakoniec nieco ine,toto sa nepodarilo,este raz dik,pomoze mi do buduceho roka lebo toto bol horuci favorit

hori
20. jún 2013

@haslerka27 no nechcem strasit ale poda toho, co som v rezorte videla chorych deti, tak to tam bola celkom slusna epidemia... ani lieky nepomahali, ale pomahalo vela vela pit... ak dieta porehovoris samozrejme... 😉 nasa mala take horucky, ze vacsinou len v noci a cez poobedny spanok jej to stuplo, lebo vtedy nepila...

haslerka27
20. jún 2013

@hori ach tak len nam drzte palce.snad si dovcu uzijeme v dobrom zmysle.

katinka71
20. jún 2013

@haslerka27 naozaj tam bolo belenej vody dostna kazdom kroku,ja som prevarala keze este pije UM, a marco vedierkom si naberal vodu z bazena a pil o dusu,islo ma fakt porazit napominala som ho kazdu chvilu ale nezaberalo nastastie mu nic nebolo

nefertitka
20. jún 2013

@hori tak vitajte doma;)mas pravdu, aj my sme tam uz boli nervozni pomaly kazdy den, ze ci uz jej nieco bude, alebo stale nic, co tam bolo tolko chorych deti...no tak ale nastastie ju to laplo az po prichode domov...toto bol fakt velky komplex natlaceny ludmi...aj preto sme sa najviac zdrzovali na plazi...

kvietok23
20. jún 2013

Ahojte platili ste viza v eurach ci lirach? 😉