Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nivi
24. jún 2013

@berinka1 treba brat mnozstva vody a jedla tak aby usudili, ze to staci na cestu. cize pol litra vody, cajiku + nejka vyziva alebo varene jedlo ale nie pre celu armadu. daju ti to ochutnat. inak voda sa da kupit aj na letisku za kontrolou.

plienky v Avssalari zozenies, tak netreba brat cele balenie.

zebricka23
24. jún 2013

Baby, neviem co mate vsetky strach z tych plienok....ja som vzdy brala a to ej to najmenej..a vzdy cele balenie.....len som to vybrala z obalu a rozlozila navrch do dvoch kufrov....a uplne v pohode...

pri synovi v 1,5 roku som brala vsetko, konvicu, vyzivy ovocne aj masove na kazdy den...10dni...aj plienky, aj plavacie plienky...nemal narok na batozinu a v phode sme sa zbalili.....
min. rok sme boli 4ja....dcera nemala narok na batozinu...tie som brala plienky na kazdy den, masove prikrmy tiez, aj cele balenie 800g mleika......mali sme 2 kufee....kazdy oblecko na 10dni......strasne vela handier...a mali sme 30kg...cize este 15kg k dobru....
teraz mame uz narok na 60kg.....tak neviem co by som nabalila...teaz mozno len plienky na spanok..a dfua,ze tych sa zbavime....
takze netreba sa bat...a kludne nabalit...zmestite vsetko......lebo ako da sa tam vstk kupit...ale samozrejme ovela drahsie

berinka1
24. jún 2013

@sakura77 ochutnat? No nastesti presnidavky jim:D sklenickove obedy me stejne neji, takze to bude fakt jen na cestu tam, odlitame nejspis v poledne, pak jeste 2 a pul hod transfer,takze na hotelu budeme tak na veceri. Na obed si bude muset vystacit s presnidavkou nejakoou:/ Jedeme do Aska Just in beach v Avsallaru (cca 20 km od Alanye)..
@nivi diky za info🙂 a maji tam i nejake zname znacky?
@zebricka23 ja s sebou potahnu dost opalovaci a poopalovacich kremu a bazmeku, skoro kazdy rok mam alergii,takze toho tahnu docela dost a ve 2 jsme vzdycky meli tak 35kg,tak se desim co s malou:D

A co s sebou do letadla na zabaveni? Mala bude mit 19m, je hrozne akcni, chvilku neposedi, tak mam z toho docela hruzu.. chci vzit maly nb, kde stahnu Mrnousky (to jedine ji bavi nekdy), asi nejakou knizku, nevim:/

nivi
24. jún 2013

@berinka1 tak pampersky mavaju. hellen harper ci ako sa to pise a kadejake ich.

nivi
24. jún 2013

@berinka1 inak v lietadle davaju obcerstvenie, tak si myslim, ze trosku toho rozteka jej mozes dat. teda nieviem cim letite. lebo ja nelietam cez ck a tak neviem presne co dostanete v tej danej spolocnosti. naposledy co bolo davno si pamatam, ze sme cestou na Kretu dostali nejaky rozok so salamou 🙂

ja co lietam do turecka tak bud sa da priplatit alebo minimalne bagetku s masielkom, zeleninkou a sunkou (nie bravcovou), vodu, a sladke
v niektorych aj nornalny obed (bolonske spagety, lazane, rezen :D to som sla laudou) tento rok idem tiez let tam tak som zvedava co daju.

berinka1
24. jún 2013

@nivi jj,to vim,ze neco dostaneme, spis mam obavu, ze budeme vsichni nahozeni🙂 zas si rikam,ze to je jeste mesic a pul, ze bude starsi a rozumnejsi nez je ted:D
No dovolenkove jsou urcite charterovky, takze tam priplatit za jidlo nepujde.(

lenitta007
24. jún 2013

prosíííííím, boli ste niekto v Side v hotely v REGENCY ROYAL GARDEN???? 🙂 😉

kris557
25. jún 2013

Baby, idete niekto 29.7. do Turecka (IZMIR) do hotela BABAYLON?

yidaky
25. jún 2013

Baby, kde je nejaky dobry turecky bazar v Antalyi? Poradite?

katka008
25. jún 2013

@martuska75 myslim ze to bolo 2 hodky

katka008
25. jún 2013

@zebricka23 ahoj, mozno pred 3 rokmi to bolo ine. hotel mal len centralnu klimu, ktoru pustali v urcitych casoch, personal bol neschopny, strasne stare postelne pradlo a uteraky pozasivane, cele stare a dost pouzite vsetko...
strasne malo miesta okolo bazena, ledva sme presli s kocikom okolo. a to este ani nebol full hotel, ked sme tam boli zaciatkom juna..5 hviezd. hotel ma splnat vyssie kriteria. jeden pan tam dostal infarkt a zdravotna sestra mu nevedela poskytnut okamzitu prvu pomoc, az lekar ktory prisiel po 15 minutach, zial uz bolo neskoro.. Jedine co bolo super bola plaz. Boli sme vo vela hoteloch v Turecku, aj vo svete, ale toto nic moc... moj nazor 😉

ivkaj
25. jún 2013

@nivi ahoj, mám ještě jeden dotaz - nevzpomeneš si jestli v hotelové jídelně (iz flower side beach) byla někde mikrovlnka? Potřebovala bych v něčem malé ohřívat jídlo.

haslerka27
25. jún 2013

cute baby tak SME uz 4 den v alanyi.je tu krasnee.hotel fajn.strava suuuuper jeme pijeme vsetko.plaz vlny obrovske.vyslovene nas to vyhadzuje z Mora.vela rusov nemcov a cechov.Mame all inc ale net a drinky name plazi cvakame to jedine sa Nam nepaci.Malej sa paci bazen a toboggan hotelovy.atrakcie pre deti a hosti OK.pristup na plaz cez podchod tiez nic moc ale tak je tu inac pekne.strava fakt ze suuuuper

nivi
26. jún 2013

@haslerka27 🙂 tak si to uzite.
no inak ten pristup k plazi je pre Alanyu dost typycky. bud cez cestu alebo podchodom

nivi
26. jún 2013

@ivkaj ahoj, my sme mikrovlnku nepotrebovali ale mari sa mi, ze v tom detskom bufete, bola aj mikrovlnka. Ak by nahodou, ze nemali tak podla mna nieje problem poziadat personal, fakt boli vsetci ochotni a mili 🙂

nivi
26. jún 2013

@ivkaj este jednu vec. poproste ich o izbu na poschodi. na tie co su na prizemi sa ludia stazovali.

erinka123
26. jún 2013

@nefertitka ahoj povedala že mam dat smctu ale uz je to ok,asi to bolo zo zubov.

erinka123
26. jún 2013

Ahojte,tak uz sme doma...malý let zvladol skvele ani raz neplakal ani tam ani späť 😉 počasie je tam užastne ,more teplučke.Boli sme v hotely Bella resort & spa,najprv bola strava o ničom nedoplnali ani vodu na izbach tak sme sa stažovali prostrednictvom emailu generalnemu a priebehu 2 dni bolo všetko tip-top,bolo nas vela rodin čo sa sťažovalo medzi nimi aj rusi...bola som omrknut novy hotel Alhambra royal palace je uzastny a vela ludi čo boli snami chvalili hotele Belek beach,Miracle,Delphin diva, maju pre deti špecialne pultiky.

nefertitka
26. jún 2013

@erinka123 tak vitajte;) oddychnuti?

stelinau
26. jún 2013

Baby este sa nenajde niekto, kto leti 18.8 z Kosic do Turecka? Ideme do hotela Eftalia Aqua Resort . Ideme prvykrat do Turecka a prvykrat letime, tak potrebujeme niekoho kto nam bude vediet poradit ak budeme potrebovat.

erinka123
26. jún 2013

@nefertitka ja moc nie,malemu sa tam prerezali zuby,takže bol umrncaný

ivkaj
26. jún 2013

@nivi díky za info. Psala jsem totiž do cestovky, ti údajně rovnou do hotelu, ale stejně ví víc od tebe ;o) Ubytování už jsme zvyklí strčit něco do pasu za lepší pokoj 😎

lenka2512
26. jún 2013

baby, boli ste niektorá tento rok v hoteli Kamelya World - Selin? Odlietame o týždeň, a hoci som prečítala kopec recenzií, mala by som rada aktuálne info🙂 vopreď ďakujem 🙂

danu
26. jún 2013

@zebricka23 fotky som nove uz videla, ale toto video este nie, uz sa neviem dockat, cakam kedy napise nastasja25

nastasja25
26. jún 2013

@danu ahoj,včera sme sa vrátili,pridám aj foto..

danu
26. jún 2013

@nastasja25 super tesim sa, my sme tam boli pred dvomi rokmi, takze verim, z ste boli spokojni

popova
26. jún 2013

ahojte! to važne nejdete nikto do hotela ADALYA rezort? Tak to som zvedava, keby šli aspon nejakí Česi. Bude tam dufam aspon, Slovenský delegat ......

georgia333
27. jún 2013

@popova určite tam bude slovenský alebo český delegát, buď bez obáv my sme sa včera vrátili, je tam veľa malých detí mali si našiel hneď kamarátov , dohovoril sa aj s rusom

danielle77
27. jún 2013

pridala som fotky z našej dovolenky v hoteli Ali Bey Club Manavgat ... https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielle77/a...
Nádhera, bola som s dvomi deťmi 6 rokov a 1,5 roka - zvládli to v pohode, úplne bez akýchkoľvek zdravotných problémov. Batožinu sme takisto zvládli, mali sme cca 34 kg - všetci 4 a to som brala aj kýblik, plienky, výživy, mliečne dezerty, plutvy a kopec ďaľších blbostí ...