Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lenka03
12. jún 2010

😀 no tak som to myslela ze zenske nohy nemusia byt zahalene, okrem plaviek a parea ziadne ine obmadzenia pre nas neboli,, chlapom oficialne aj kratasy zakazali ale neoficialne boli povolene, resp nikto nebaziroval ...

No ale zas zenske sa vyfintia, sak vieme co sa slusi a patri a chlapom co nepovies alebo nenapises tak im nedojde :D ked ma chlap pri sebe zenu tak dohliadne, ale ked nema tak si to musi pred restikou prestudovat povacsine :D cest vynimkam .... 😀

petra6
14. jún 2010

zuzujan - tak k deťom boli v Turecku naozaj veľmi milí - aj keď občas som mala dojem, či aj to nemá personál v náplni práce 🙂 rovnako ako obchodníci 🙂 , lebo inak sme ani my pri ubytovaní nemali nejaké špeciálne privilégiá. Posledný deň sme mali izbu opustiť o 12-tej a odchod o 21.00. Mohli sme si akurát tak doplatiť na tieto hodiny za izbu 30 €. Dcérka tam bola toľko bozkávaná, že som jej tvár a ruky pre istotu večne umývala 🙂

Nočník som v našej oblasti v obchodoch nevidela, ja som kúpila u nás v akcii za 1,9 € a tam som ho nechala. Pozerala som cenu "pampersiek" v lekárni - 48 ks stálo 14 €, určite sú ale aj v nich cenové rozdiely. Veľmi mi vadilo, že takmer na žiadnom tovare nebola cena, na všetko sa bolo treba opýtať a po opýtaní boli už obchodníci neodbitní. Prekvapilo ma tiež, že sa takmer vôbec cena nedala zjednávať - neviem, či sme vyzerali ako veľmi majetní 🙂 alebo som si ja vyberala drahé obchody 🙂

Livia - so stravou si mala pravdu, naša dcérka jedla všetko a nebolo jej, ani nikomu z nás nič. Môj dojem bol taký, že turisti majú žalúdočné problémy skôr z tých kombinácií, ktoré si nakladajú na tanier, pretože pri tej ponuke naozaj výbornej stravy je ťažké si vybrať a zvádza to kombinovať aj nekombinovateľné 🙂

tin007
14. jún 2010

@petra6 aj k nasmu malemu boli vsetci (nielen hotelovi zamestnanci) velmi mili, nastastie ziadne bozkavanie, ale stipkali ho po licku, alebo hladkali po hlave, rukach, chrbatiku. jedine, co mm vadilo bolo to, ked na maleho robili shsh, znelo to ako ked odhanas macku 😀 aj to viacerym z nich povedal, ale zjavne nevedeli tak dobre aj, len sa usmievali

lenka03
14. jún 2010

Tin007, tak ja som bola v soku ked si ju predavac v jednom stanku vzal bez opytania z kocika na ruky, to bol vrchol ... sto hromov do mna ale ked ja mam take dieta ze ono pri kazdom sa len usmieva ...
Mne uz aj to cmukanie a bozkanie malej dost vadilo ... rucky jej cmukali a aj tvaricku a tak ... jedna predavacka sa spytala ci sa jej nebude bat ked ju vezme na ruky nie co to nebude vadit mne ...
Inac boli z babatiek paf, pochybujem ze to len hrali ze cez dieta k rodicovi, lebo mala si nazbierala aj suveniry :D

binki
15. jún 2010

Turci jsou milí i bez prodeje, děti jsou pro ně nade všechno, často mi nabídnou čaj, vodu a rádi si povykládají...to smlouvání už je spíše výjimka, tak max na pazaarech, ale normální obchody, to ne, to je spíše urážka...když jste milí, tak obvykle zaokrouhlí cenu dolů nebo dostanete slevu...a ceny jsou tady všude nehorázné, pokud jde o běžné věci jako plínky, atp. kdo si myslí, že se tady žije levně, tak je na omylu...průměrná výplata je dokonce ještě méně, než v čr, ale náklady jsou daleko vyšší...vyplatí se nakupovat jen některé komodity...

a na ruce jsou určitě užitečné antibakteriální gely...jako všude na cestách...

lucka23
16. jún 2010

ahojte tak aj my sme sa stastne vratili v pondelok rano domov. dovolenka v pohode troska nam to pokazili zaludocne problemy. maly grcal uz asi 2. noc a potom o 2 dni som ho nasledovala ja ☹ urcite som to vsak nemala z kombinacie stravy lebo ja som bola väcsinou na ryzi a zelenine. ich zakusky mi teda nechutili tak som ich ani nejedla. podla mna sme to mali z vody. na zaciatku som davala malemu cistu vodu z tých nadrziek co si sami capujete a ktovie cim to dolievaju. aj sebe som tým riedila dzusy. takze potom sme boli uz len na pepsi obaja. tu nechcem vidiet aspon rok 😅 😀 ale prostredie krasne, more teplucka. sice nam jeden vecer prsalo a dalsi den bolo zamracene ale aj nam to padlo vhod koli detom. posledne 2 dni tam uz bolo bez mracika srasny vypek a to uz bolo moc. takze som spokojna aj s tym ako nam vyslo pocasie. 🙂

drobik1
16. jún 2010

ahojte..my cestujeme v utorok do Alanye a chcem sa len spytat ze ako to funguje na letisku s vodou pre male dieta?kolko mu mozem zobrat?vdaka

lucka23
16. jún 2010

drobik na slovensku som mala v prirucnej jednu flasu jupika a musela som ju okostovat pred nimi. a v turecku som mala flasu caju a este krabicu dzusu. colnik ju chcel vyhodit ale colnicka ho presvedcila ze mame dieta ze to je pre neho. aj ked povodne to bolo pre mna a namzela 😀 kostovat sme to nemuseli. takze ked vidia deti tak sa snazia vyjsť v ustrety.

drobik1
16. jún 2010

no tak dakujem pekne za radu aj ked mam z toho vsetkeho obavy..

mauzos
16. jún 2010

@lucka23 to nemyslis vazne. Prave som si myslela, ze oni vobec nerobia problemy s tekutinami.
A co vsetko treba mat v sackoch? Napriklad taky gel zuby, alebo detsku vyzivu? Tie sacky predavaju na letisku, alebo staci hocijaky uzatvaratelny sacok?

lucka23
16. jún 2010

tak o sackoch pocujem prvy krat. ja som v nom nemala nic. 😕 😅

drobik nemaj obavy. v turecku su colnici vyrehotani /teda aspon vtedy boli/ a fakt ked vidia dieta nie je problem. ale ostatnym poctivo vyhadzovali vsetky tekutiny z tasiek. dokonca aj lak na vlasy a tel. mlieko. ale to podla mna aj tak nema co robit v prirucnej vsak pocas letu sa nepotrebujem lakovat alebo kremovat. ja som tam mala len najnutnejsie veci

drobik1
16. jún 2010

lucka dakujem no ale aj tak nikdy nevies co ich napadne.. 🙂 .a este sa bojim aj toho ako maly vydrzi v lietadle sediet 3 hodiny ked on nevie sediet 5 minut...hiihi.letime rano o 6 tak dufam ze aspon zaspi na mne. 🙂

mauzos
16. jún 2010

tekutiny (myslim ze do 200ml si mozes zobrat) musia byt v sackoch, nikdy som nic tekute nabrala na palubu, tak som sa o to nezaujimala v akych. Neviem ci sa to tyka aj detskej stravy, alebo nie.

drobik ja mam tiez najvacsie obavy z toho letu 😒 Ale mozno budeme prekvapene a deti to zvladnu lepsie ako my 😉

lucka23
16. jún 2010

no ja som mala 250 ml jupika a v pohode. kamoska mala 300 ml flasku plnu dzusu a tiez v pohode. a ziadne sacky sme ani jedna ani druha nemali a co som videla ostatných tak tiez.

k tomu sedeniu v lietadle to je uplne v pohode. moje dieta je najhyperaktivnejsie dieta ake som kedy videla a zvladol to uplne s prehladom. po 1. sediet musi len pri starte co je par minut a potom pri pristavani. takze ked je zle mozete sa prechadzat aspon po ulicke. ale mojho to ani nenapadlo. max. sa postavil na sedadlo. a potom zaspal tak ze na mne mal hlavu na muzovi nohy. cestu spät prespal uplne celu dokonca aj ked sme ho museli dat do sedu koli startu a potom pristavaniu.

dasa123
16. jún 2010

Ahojte, prosim Vas isli ste niektora teraz do turecka s kocikom ? Isli ste s nim az k lietadlu ? Po pristati Vam ho hned dali, alebo siel na pas tak ako batozina ? A pri ceste spat to bolo tak isto ? Dakujem velmi pekne, my letime az v septembri, uz sa tesime 😎

lucka23
16. jún 2010

dasa kocik si beries k lietadlu. pred tym ti ho oznackuju ale nezoberu ti ho. dokonca v turecku ked videli ze babo v nom spinka nechali ho a nemuselo ist na ten pas ako prirucna batozina ale preslo len cez tu kontrolu ako ide clovek a na 2. strane ho prezreli. na slovensku si musela dieta vybrat. ale mozno to bolo tym ze tam sme leteli an obed a spat o pol 1 v noci. tak boli turci tolerantni. pred vstupom do lietadla ti ho zobrali. a po vystupe zase vylozili.

dasa123
16. jún 2010

lucka dakujem

mauzos
16. jún 2010

nasla som super link co sa moze a co nie brat so sebou na palubu http://www.airport-bratislava.sk/sk/pasazieri/t...
Je tam ten sacok aj odfoteny 😀

sakura77
17. jún 2010

juj,to som rada za ten kocik,aj ja beriem az k lietadlu,kedze mame "nechodca" este 🙂 a inak,to pitie,v tych obchodoch potom po kontrole sa uz mozu kupovat,a malinkej teda som pochopila ked dam vodu vo flaske nachystanu na mlieko,tak je to asi ok,co 😉 ja zoberiem nejaku vyzivku este na cestu pre istotu,lebo nikedy mi mlieko nechce

sakura77
17. jún 2010

@mauzos a super link ,dik 🙂

lucka23
17. jún 2010

sakura urcite to je ok. ochutnas ich pred nimi a bude to v poriadku. v tých obchodoch v bezcolnej zone si mozes kupit aj pitie ale napr mineralky ludom vyhadzovali ak nemali deti. iba vina, alkohol, take nechavali. 🙂

zebricka23
17. jún 2010

@lucka23 a kde presne ste boli??,boli ste spokojni v hoteli???

my sme kvoli problemom s vodou,ci aj zub y umyvali balenou a nic nebolo...

lucka23
17. jún 2010

@zebricka23 my sme boli v side. prostredie a plaze uplne uzasne a hotell club belinda beach tiez parada. vsade krasne cistucko. ale dobre ze sme boli mimo sezony lebo uz tam zacinala sezona ked sme odchadzali a aj poriadny natresk.lehatka si bolo treba chytat uz skoro rano. nehovorim o stoloch na obed alebo evceru. my sme to mali este uplne v pohode. 🙂
no u nas balenu vodu nedavali. mali sme jednu na týzden v chladnicke. a dietatu tazko clovek vysvetli aby v bazene nemalo otvorene usta ked sa jasi. a mozno to z vody ani nebolo. ja neviem je to len taka moja dedukcia.

gabka07
17. jún 2010

@lucka23 takze s hotelom ste boli spokojny????nevies nahodou ci davaju na poziadanie postielky?zajtra odlietame a ideme tiez do toho hotela........maly inac papal vsetko?s tou vodou si mi teda bala...uz teraz sa bojim co nas caka.....

lucka23
17. jún 2010

gabka s postielkami neviem ako nas maly spal na posteli so mnou a muz na vedlajsej. ak nechces riskovat tak nepite tu cistu vodu z tajek capovacej nadrzky. na poziadanie ti daju mineralku flaskovu alebo pepsi, 7 up a fantu. alebo potom radsej caje. tých mali hadam aj 10 druhov a boli to liptony. hotel inak parada, fakt nic zle nemozem povedat. este k strave. maly prave odmietal uplne vsetko. ani hranolky nezjedol. takze jeho strava bol ledva nejaky suchy chleba alebo buchta. nabuduce by som nabrala aspon ovocne vyzivky. lebo aj ovocie mi tam odmietal. ale ako sme prisli domov nevie sa dojest. mozno to bolo aj tym teplom neviem.

gabka07
17. jún 2010

@lucka23 dakujem ti,tak to idem este dokupit nejake vyzivky.....no nechame sa prekvapit co nas tam caka.....a ako je daleko k moru.......vsade pisu ine cisla......

lucka23
17. jún 2010

gabka nemam odhad ale k moru to nebolo daleko. mozno nejakých 150 m. z plaze som si na izbu odbehla aj niekolko krat za den. 🙂 drzim palce aby sa vam zaludocne problemy vyhybali oblukom a peknu dovolenku. 🙂 teraz je tam vraj poriadny vypek.

certica_3
17. jún 2010

@lenka03
ďakujeme za typ ,nakoniec sme to všetko perorganizovali a dovču posunuli na august -Chorvátsko s priateľmi alebo september do Grécka , Turecko nechám na budúci rok , možno budem lanáriť nejakú kamarátku mamičku.ale typ si zapíšem

zuzanah123
18. jún 2010

Ahojte.Chcela by som sa podelit o vlasnu skusenost z dovolenky v Turecku.Prave dnes sme sa vratili.Cely pobyt bol super strasne som sa bala vody a stravy co dam jest 10 mesacnej dcerke.Chutili jej polievky,ryza,cestoviny,brokolica a mrkva na pare.Dalo sa vzdy nieco vybrat.Turci by ju od samej radosti boli zjedli tiez mi vadilo dotykanie a hladkanie.Morsky vzduch jej prospieval spinkala aj dve hodiny na plazi.Kedze ma atopicky ekzem tak sa kupala pod slnecnikom v bazene velmi sa jej to pacilo.Hotel vrelo odporucam cisto vsade.Som rada ze sme to zvladli a urcite sa do Turecka este vratime.

zebricka23
19. jún 2010

tak nakoniec my sme objednali vcera hotel alba queen v side a ideme 18.7.....tak hadam budeme spokojni, vacsina recenzii co som citala boli pozitivne 🙂
hadam sa nam tam bude pacit ako pred 2rokmi s iberotel serra palace...

nebol niekto v albe,alebo ich pridrzuneych hoteloch alba royal,alebo alba resort??? 🙂
letime z Viedne z nemeckou cestovkou