Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

jankaviktorko
3. júl 2013

Zenusky, my sme boli cez Kartago( inak chodime tiezcez Hydro, ale ponukli mi lepsiu cenu) 😉 , boli sme v Papillon Ayscha v Beleku, maly ma 10 mesiacikov a bolo fantasticky. 🙂 odporucam kazdej rodinke. Velky vyber baby stravy a dietnej ( neochutenej) a o tej ostatnej ani nehovorim. V Papilon Belvil boli tiez nejake rodinky a tiez si pochvalovali, ale nebola som tam, ale je to surodenec Ayschi, takze predpokladam, ze aj ten hotel je na spickovej urovni. Inak vsetky hoteli v Beleku su tie NAJ z Turecka. 🙂 vyberajte a chodte. 🙂))

liluska78
3. júl 2013

my sa chystame sem http://www.clubbelinda.com/en/en.html ,zatial celkom fajn recenzie,tak uvidime,tento rok ste tam boli niektora,?zatial som bola v Tunise to uz nikdy,Egypt v pohode,tam som bola viackrat a Turecko neviem 🙂

zebricka23
3. júl 2013

@novan kamoska tam bola min.rok a spokojna......

zebricka23
3. júl 2013

@jankaviktorko jeeej,super tam sme boli min.rok a bolo super....tento ideme do belvilu tak sa opat tesime.....

jankaviktorko
3. júl 2013

Ja rozmyslam a vymyslam, kam ist v septembri... 🙂

jankaviktorko
3. júl 2013

@zebricka23 ja rozmyslam a vymyslam, kam ist v septembri... 🙂 jul august, nechcem ist so syncekom pkrem SK nikam🙂

martuska75
4. júl 2013

@jankaviktorko presne ako píšeš tiež chodievame cez hydrotour, ale tento rok nejako neviem. Tiež ma láka to Kartágo. Len skúmam nakoľko sú spoľahlivý 🙂

jaaty
4. júl 2013

@martuska75 s Kartagom cestujem už roky a ešte sme nemali jeden problém. Bola som s nimi aj v Tunise, v Egypte a 2 x v Turecku. Teraz ideme so zebricka23 do Turecka opäť a tiež s nimi. Na trhu sú veľmi dlho a ak si mám vybrať medzi slovenskými cestovkami, tak vždy zvažujem len 4 - Kartago, Hydrotour (tí však išli s cenami hróóózne hore), Satur a Koala. Nad inými veru nerozmýšľam 🙂

dominka11
4. júl 2013

@martinka1406 my sme nakoniec nesli, lebo starsi syn mal uraz a ma zlomenu stehennu kost. Ale ti znami isli, no neboli spokojni...Sami rus, este dokoncovacky, personal na prd, cakalo sa v radoch na pivo, zmrzku...by ho neodporucili. A ze vraj ho aj niektore cestovky stiahli z ponuky.

libka1
4. júl 2013

ahojte, na egejsku rivieru sa nikto nechystate v blizkej buducnosti? alebo neboli ste tam niekto? ake mate s nou skusenosti?

zoja
4. júl 2013

@luciana157 ahoj takze belek beach nam nevedeli dlhsie drzat rezervaciu , tak sme to museli zrusit - jedine co je volne je prave venosa v termine co nam teraz vyhovuje, prosim ta ako je to s morom co sa tyka vyhladu - je to fakt zatoka? ide ma porazit, kedze som to uz zaplatila a tuto informaciu som sa dozvedela az teraz, v okoli su aj ine hotely s plazami? daju sa vyuzivat aj tie? inak referencie na hotel priamo od ludi co tam boli az na tuto informaciu su fakt super, kazdy si ho chvali co sa tyka ubytovania a cistoty ci uz mora alebo arealu, tak snad aspon toto bude ok

flori
4. júl 2013

@martuska75 tiez chodievame s Kartagom,Tunisko a posledne roky Turecko

kosska3003
4. júl 2013

@libka1 my sme boli v juni v Kusadasi super bolo odporucam boli sme V tusan beach resort plaz trozku uzka ale dlho mala voda tak vhodna pre deti

luciana157
4. júl 2013

@zoja zatoka🙂no nie je to otvorene more ale zase nie su to senecke jazera🙂pozdĺž pláže moze ísť aj mimo tejto pláže ale tie uz nepatria hotelu tak neviem.je tu len tento hotel žiadne ine co nam vyhovovalo lebo sme nechceli sardinkaren typu side.ja som žila v kemeri a ak chce niekto chodit mimo hotela a aj vidiet niečo z krajiny tak je to lepšie.ak si chce niekto oddýchnuť s deťmi pri mori a mat veget a nespekulovat s vyletmi tak venosa je super.my sme chceli ísť najskôr do ali bay manavgat kvoli toboganom divadlam kornetam a rauch dzusom pieskovemu bazenu pre deti no ja som našla recenzie s 350 timi fotkami od hostí nie od cestoviek,no a izby horor,plesen mravce,je to starší hotel.a preto sme sa aj rozhodli pre venosu,je to novy naozaj strašne čistý pekny hotel a moderne izby.nechodi sa na dovolenku kvoli izbam niekto povie,ale my sme chodili cez obed s našou malou spávať ešte a som rada ze sme mali krásnu izbu a nemusela som riešiť to ze mala lezala pri telke aj na zemi.kazdy hotel ma pre aj proti.my sa sem uz určite nevratime,ale len preto ze dva krát na to iste miesto a nevidiet niečo nove za to nechcem platit.inak my sme kúpili venosu 4 dni pred odchodom za super cenu tak aj to zavazilo,sme necakali ze hydrotour da taku zľavu.ak chces pošlem ti nejake fotky co mám v mobile do ip,lebo sem ja fotky nedavam.ale neboj budete spokojní.a neminiete tam ani korunu lebo nie je na co,v hoteli su len 4 obchody.

zoja
4. júl 2013

@luciana157 ved prave aj umna zavazilo, ze je to nove a hlavne ciste. Sme zvyknuti na urcity standard a tomu prisposo ujeme aj vyber dovolenky. Dakujem ti za info tiez nam dali super cenu tak nebolo o com🙂

suzzi
4. júl 2013

Ahojte baby, my chodime taktiez kazdy rok do Turecka ( uz asi 8 rokov ) a ak mate viac deti rozneho veku, mam jeden skvely tip ALibey Club Manavgat http://www.alibey.com/tr/club/aquapark.html
Lepsi aquapark sme nenasli. Izby sice naboli na 5* ako deklarovali, ale ten aquapark stal za to!!! 😎 My na more velmi nie sme ( teda hlavne nas syn ), takze bazeny a tobogany sme si uzili do syta 😉

martuska75
5. júl 2013

@luciana157 prečo by si neodporúčala Venosu ako miesto na výlety? Nedá sa odtial nikam chodiť? Manžel nie je vôbec na "ležacie + plávacie" dovolenky, takže vyberám miesta pri mori pre seba ale tak aby mal kam chodiť.

luciana157
5. júl 2013

@martuska75 su tam len výlety do didimu ktory je blízko,je to male mestečko a výlet na nejaky chrám,plavba lodov a výlet do aquaparku a možnosť večerných trhov.my sme nevyužili nic pretože pre malinku ešte nie je celodenna plavba loďou,vecerny bazar neodporucaju pre male deti a aquapark som nechcela riskovať kvoli vode.ak si niekto toto všetko zaplatí tak sa nudiť určite nebude.ja som skor myslela ze nie je to tak ze vezmem sa peší z hotela na prechádzku do mestečka.napr do didimu sa išlo busom cca 10-15min ale to mesto nestalo za nic,nic v ňom nebolo pre turistov (išli sme cez neho transferom ).na nejake večerne prechádzky je side lepšie.

jja
5. júl 2013

Baby, poznate niektora Suntopia Pegasos World v Side? v stredu tam odlietame...tak len dufam ze bude dobre🙂

erinka123
6. júl 2013

@jja ahoj pred nedavnom tam bola @nefertitka pochvalovala si,ja som tam bola pred 4rokmi bolo super,ale čerstve info ti ona určite dá,napíš jej. 😉

martuska75
6. júl 2013

@luciana157 díky. Chodí do toho Didimu od hotela aj tá ich hromadná doprava (dolmuš)??? Prípadne či sa odtial nechodí do Efezu?

luciana157
6. júl 2013

Efez neviem ale dolmus chodi za 2 Eura.

ve24
6. júl 2013

http://www.kovotour.cz/zajezdy/turecko/turecka-...
letíme tam ve středu, prý je to tam super pro děti

shaga
6. júl 2013

@ve24 ahoj budete spokojni ja uz som v tom hotely bola 3krat s dcerou 🙂

ve24
6. júl 2013

@shaga vypadá to tam opravdu tak, tak to je na fotkách a ty služky taky?

kvietok23
6. júl 2013

ahojte, dnes v noci sme sa vratili z tureckeho side , hotel sunis evren beach, takze ak potrebujete nejake info, pytajte sa 🙂

renushik
6. júl 2013

🙂 ahojte.bol už niekto sám len s detmi na dovolenke v turecku?????

slavka80
6. júl 2013

ahojte včera sme sa vrátili Z Turecka Hotel EftaliVillage trojposchodové budovy v krásnej záhrade, môžem len odporúčiť. 🙂 🙂 🙂

linddaa
7. júl 2013

Teď jsem četla, že do Turecka nebo i Egypta, Tuniska nebo Bulharska je vhodné se očkovat proti žloutence. Je to kvůli vyššímu riziku nákazy z kontaminované vody. I když vodu z vodovodu v těchto zemích asi nikdo nepije, stejně si v ní myjeme ruce, myje se v ní ovoce, dělá se z ní led, takže se jí člověk nevyhne a nákaza stejně hrozí. VZP teď přispívá na očkování proti žloutence typu A pro děti - 750 Kč. A pak taky na očkování proti žloutence typu A+B pro dospělé částkou 1300 Kč.

martuska75
7. júl 2013

@linddaa no neviem ale sedliacky rozum mi hovorí, že ak sa dáš tesne pred dovolenkou zaočkovať tak si na najlepšej ceste rovno niečo chytiť . 😒 Oslabená imunita. Čo sa týka vod,y máš pravdu že s ňou prichádzaš do styku, ale zase vieš obmedziť ľad, piť vodu len balenú, ovocie jedz len šúpané, ved aj zuby si môžu deti umývať v balenej vode ... Ja som mala skôr pocit že boli v Turecku v rezorte čistotou až posadnutí 😀. No a v Egypte a by som sa teraz bála skôr iných vecí ako žltačky 😉