Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

17anit07
10. júl 2013

@sneba ahoj my sme tam boli v juni ak myslite na Belek

17anit07
10. júl 2013

@tanitta 🙂

sneba
10. júl 2013

@17anit07 Ahoj, boli ste spokojni? My ideme aj s malym, to bude mat skoro 2 roky, tak dufam, ze sa mu tam bude pacit. Bolo tam dost jedla pre deticky? maly je dost vyberavy, tak som zvedava co tam bude jest a plienky sa tam dali kupit?

17anit07
10. júl 2013

Ahoj ano boli sme spokojny plaz pieskova cista aj vstup do mora je dobry tobogany aj lunapark je casovo obmedzany ale to sa vas este asi netyka🙂 strava nebola zla len my chodime kazdy rok tak mozme porovnavat a mali sme aj lepsiu 😉 neviem ako v Beleku ale ked dcera male 11/5r boli sme pri Alanyi a tam som kupila plienky v potravinach a nutrilon v lekarni nebol problem lekaren mate poblizku ak vyjdete z hotela a date sa na lavo hned popri vedlajsieho hotela pridete na take namesticko kde su obchody je to skratka i nac od hotela rovno na hlavnu cestu a potom do lava aby ste nepobludili tym smerom su aj v stredu trhy od hlavnej cesty na pravo su tiez ochody je to blizsie ale je ich menej treba sa pripravit na to ze okolie je vlastne jedna velka vystavba nakolko do 2r tam postavia 21hotelov to vieme od miestnych samotny Belek je velmi pekny ale treba si objednat taxi cez recepciu je to lacnejsie cez aku cestovku idete?

17anit07
10. júl 2013

@sneba komentar vyssie🙂

lenka2512
10. júl 2013

čaute kočky🙂 dnes sme sa vrátili z Turecka. Boli sme v Side, hotel Selin a bolo super. Bála som sa ako to zvládne malá, lebo sme boli prvýkrát, ale všetko zvládla na jednotku🙂 bolo úžasne🙂

jaruska6
11. júl 2013

@anit05 Ďakujem, vyskúšam si to pozrieť. 🙂

jaruska6
11. júl 2013

@lenka2512 Ahoj Lenka, ak sa môžem opýtať hotel mal koľko hviezdičiek, ako to bolo s hygienou a jedlom pre malé deti, koľko trval transfer z letiska, aká bola pláž, mali ste ju priamo pri hoteli, vstup do mora bol rázovitejší, alebo pozvoľný, upratovanie na izbách, čistota izieb aj areálu hotela, ako sa ti pozdávala???Ďakujem za info 🙂 😉

adka_m
11. júl 2013

@danu ahoj, my by sme chceli ist prave do tohto hotela niekedy v septembri, len neviem ci chytime nejaku prijatelnu cenu, takze mam vybranych viacero hotelov, ale tento je pre mna top. Mame 10m. a 6. rocne deti, tak ked sa vratis, propripade ak budes moct odtial, nam daj vediet, ake to tam je. Budem ti moc vdacna. Vdaka

marketma
11. júl 2013

My jedeme 20.8. do Turecka do hotelu Aydinbey Famous, oblast Belek. Nebyla jste některá? Teď jsem četla nejnovější recenze a hotel víceméně všichni doporučují. Adélce bude 14 měsíců a Nikolce 4 roky....

anit05
11. júl 2013

@jaruska6 inak Selin ak je to hotel v komlexe Kamelya, tak ten je v susedstve s Adalyou a oba majú vysoké hodnotenie na holidaycheck.cz, popozeraj a dobre vyber 🙂

yidaky
11. júl 2013

@kvietocek7 ano vycestovali 😉. Vcera sme prileteli naspat. Na druhy den, malej uz nic nebolo. Neviem co za viroza to koluje. V lietadle mala potom aj mladsia horucku. Na druhy den, jej uz tiez nic nebolo. No bolo nieco v skolke, pretoze sa vystriedala choroba na polke triedy. Dovolenku sme si uzili ano domov sa nam nechcelo 😉.

ivkaj
11. júl 2013

@marketma taky odlítáme 20.8. do Turecka, jen do hotelu Iz Flower Side Beach v oblasti Kumkoy

ivkaj
11. júl 2013

@danus.ka loni jste byli v hotelu Iz Flower Side Beach,, nevzpomeneš si náhodou, jestli v jídelně byla mikrovlnka? Díky

lenka2512
11. júl 2013

@jaruska6 hotel má 5 hviezdičiek. Je to komplex troch hotelov Kamelya world. Skladá sa z domčekov Holiday Village a hotelov Fulya a Selin. My sme boli ubytovaní v Seline, ten je najbližšie k pláži, preto sme si ho vybrali. Hneď ako sme vyšli z hotela boli bazény a asi 5min od hotela bola pláž. Bolo to naozaj blízko. Pláž bola obrovská, vhodná aj pre malé deti. Vstup do mora pozvoľný. Množstvo lehátok, ktoré boli stále voľné. Transfer z letiska trval cca 50 - 60min. Areál bol krásne čistý a stále udržiavaný. Izby pekné, upratovali ich každý deň. Čo sa týka stravy, boli sme tiež veľmi spokojní. Moja malá mala 2roky v apríli, aj som sa trošku bála, ale zvládla to na jednotku. Papala úplne všetko a nemala žiadne problémy. Každý deň si dávala dokonca zmrzlinu. Strava bola veľmi pestrá, naozaj bolo z čoho vyberať. Boli sme v Turecku prvýkrát, kým sme boli s manželom sami, chodili sme vždy len do Egypta, ale čo sa týka stravy, Turecko sa určite viac podobá na európsku stravu. Ak si už bola v Turecku, dalo by sa porovnať, ale my sme nemali ani najmenšiu výhradu. Bolo naozaj super.

marketma
11. júl 2013

@ivkaj Tak to budeme kousek od sebe 🙂) My jedeme s Fischerem.... Jenom se obávám počasí resp. vedra, každý mě straší 40 i více stupni.... asi jsme to měli nechat na září ☹

nivi
11. júl 2013

@marketma no ono je to realita v tychto mesiacoch :P ale tak zas na poludnie sa asi na plazi vypekat nebudete

popova
11. júl 2013

aniz
@anit05 No konečne bol niekto v ADALYI rezort my sa tam chystame v auguste ,napiš info. a hlavne či postačí slabšia nemčina ,a či je naizbe velka postel ako prístelka malý ma 5,5 rokov,treba davat bakšiš na recepcii_ ? dakujem

danu
11. júl 2013

@adka_m to ti viem napisat uz teraz, boli sme tam pred dvomi rokmi a zmenilo sa akurat to, ze pribudli velke tobogany pre deti.
More cisty piesok, kamene ani kusok strku tam nenajdes. Plazovy bar s jedlami od vymyslu sveta. Lehatok dostatok pri mori, my sme cely den pri mori, vecer len chvilu pri bazene. Jedla, ovocia, sladkosti, zmrzliny a ineho kopu. Ak ta nieco zaujima, kludne sa pytaj.

slavkicek
11. júl 2013

@danu mozem sa opytat kde konkretne ste ? Dakujem

danu
11. júl 2013

@slavkicek Budeme v Side hotel Alba Resort

sneba
12. júl 2013

@17anit07 dakujem pekne za info

anit05
12. júl 2013

@popova ahoj, takže žiadny bakšiš sme nedali, mali sme izbu na 2. poschodí, bočný výhľad na more,s 2 prístelkami, jedna z nich bola štandardná veľká posteľ a druhý bol rozkladací gauč, ak vie niekto nemecky je to plus lebo animácie bežia iba v nemčine, ja viem anglicky a v pohode som sa dorozumela, a taktiež naše deti /8,6 rokovú/ si v pohode dokázali ojednať drink v bare, takže sa netreba báť 🙂, inak písala som na stránke Invia recenziu na hotel, tak si prečítaj je tam tých info viac, my sme boli zo všetkým spokojní, hlavne strava úžasná, nápoje a zmrzka originál kola, pepsi, algida..., užite si dovolenku, ja by som sa hneď vrátila, minulý rok sme boli v Belek Beach a stále sme porovnávali s Adalyou, že tam bolo lepšie 🙂 🙂

popova
12. júl 2013

@anit05 Dakujem za info, tak som spokojna , dufam, že aj my si to takto užijeme.Prečítala som si tvoju recenziu na INVII ahoj.

jajka78
12. júl 2013

baby na co nezabudnut zobrat-lieky,cestovanie,oblecenie,kozmetika, priapdne este aj letisko co treba. Som tehu v 20tt, letime buduci tyzden last minute. diky

yidaky
12. júl 2013

Baby, my sme sa vratili z Royal Wings v Lara. Tak, ak by mal niekto zaujem o nejake info...kludne piste. Inak super, odporucam. Strava vyborna, more super s pieskovou plazou....ani domov sa nam nehcelo 😉

lauraa
12. júl 2013

@yidaky aka bola animacia pre deti? teda okrem mini diska? my sme sa vratili z Asterie, odporucam vsetkymi desiatimi dalej...... jeden z naj 🙂 🙂 🙂 za prijatelnu cenu.....

yidaky
12. júl 2013

Detske animacie vecer sme velmi nestihali 🙂. Boli sme len na mini disko. Inak pre deti "frcal" cez den aj mini klub /kreslenie triciek, navliekanie koralok, kreslenie, robenie masiek/ a nejake sutaze cez den, hra na piratov...
Cez den aj vecer bol otvoreny aj fun park /kolotoce/ a cez den aj akvapark...

adka_m
12. júl 2013

@danu Ahoj, vdaka za info, dufam, ze za tie dva roky sa nic nezmenilo, keby ano daj vediet. Este som sa chcela spytat, ci su na izbe rychlovarne kanvice a v jedalni strava pre deti plus ci su aj nejake mixery k dispozicii. Vdaka

radkanika
12. júl 2013

My sme boli minule leto v Side v hoteli Prestige, 5 hviezdiciek, super all inclusive ci ako to bolo, maximalna spokojnost. Absolutne nemam co vytknut, pristup do mora pozvolny, ja som lezala na lehatku a vtedy 5r.dcerka sama do mora, nebala som sa, jednak sme ju nespustili z oci a jednak na kazdom kroku plavcik...jedla, pitia, ovocia od vymyslu sveta, cukrovinky a rozne grilovane speciality a plus hned vedla plaze detske ihrisko a "bufet", kde sa dalo sadnut a najest ci napit, aj miesto obeda trebars, ked sa nam nechcelo z plaze (samozrejme v cene). Skvely animacny program pre deti aj dospelych kazdy den, viac bazenov, aj ciste detsky, tobogany, krasna zelena travicka, pav sa prechadzal po zahrade, no vazne najkrajsia dovolenka vobec pre mna i mnazela, a to sme uz boli vselikde. A personal neskutocny, samy usmev, kazdy vecer urobena atmosfera na veceri v style nejakej krajiny, taliansky vecer, francuzsky atd., podla toho aj strava (okrem inej). Je toho vela vela, co sme v tom hoteli zazili. A sam o sebe nadherny a luxusny.