Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

hori
9. aug 2013

@lucula73 dokonale, 100%-ne si to vystihla! aj my sme isli do Turecka kvoli moru, ale nase male v nom ani raz neboli!!! coze by aj - cele dni sa cvachtali v bazenoch so smyklavkami. ked sa malo ist do mora - samy plac a vyhovorky, ze su velke vlny, ze kamienky pichaju, ze tam dalej je uz hlboko... pritom v Chorvatsku ani v Taliansku sme take problemy nemali, tam okrem mora nebolo nic, taaaak sa kupali... 😉

vanesa73
9. aug 2013

@maruskatt my sme v nom boli pred dvoma rokmi, je dobrý, veľmi kvalitné jedlo, odporúčam ist do tých ala carte reštaurácii, čo sa týka oblečenia hodí sa aby mal dlhé nohavice ale zasa košelu mat nemusí, podla mna. príjemnu dovolenku. určite budete spokojný 🙂

fabula
9. aug 2013

@simsim4 Turtas je perfektný nam je tam straaasne dobre 🙂)

maruskatt
9. aug 2013

@vanesa73 Velmi pekne dakujem 🙂

tanika
9. aug 2013

@maruskatt ahoj mi ideme tiež 14.8-24.8.do Evrenu takže sa isto stretneme letíme 3.00 podľa mňa na hotely budeme cca okolo 7.00 -8.00 hod a ak by to bolo ako minulý rok keď sme tam boli .....ubytovali nás okolo 8.30 a o 10.00 sme sa kúpali a boli sme už aj naraňajkovaný..... a to sme mali odlet z Bratislavy o 3.25 hod....čo sa týka predpísaného oblečenia na večeru tak isto nie spoločenské..ale tričko min. s krát.rukávom a nemalo by byť športové aspoň tam sme to tam videli mi a nohavice po kolená....deti neriešli. takže sa vidíme...mi idemem s 11 ročnám Maťkom a 5,5 roč. Katkou...pá Táňa

johnny16
10. aug 2013

@maruskatt
@tanika aj mne to hydrotour ponukal,cital som na to len dobre recenzie, len jedna vec nech vam nedaju izbu na tu stranu kde je ten kanal ze vraj to tam smrdi...snad to 10 ci 20 euro v pase spravi 😉
prajem prijemnu dovolenku

tanika
10. aug 2013

@johnny16 vôbec ten kanál nesmrdí.....keď sam tam boli minulé leto priateľa dostali na tej strane izbu a vôbec to ani raz nespomenuli že tam niečo smrdí....a nemuseli sme dávať ani 10 či 20 eur a dostali sme super izbu na opačnej strane ako bol ten kanál s krásnym bočným výhľadom....to je naša skúsenosť....dík Táňa

maruskatt
10. aug 2013

@tanika Dakujem, tak vy ste tam už boli? Tak viete do čoho ideme? Máme sa na čo tešit? Podla recenzii sa nedá na 100% vybrat.... Deti nemali problémy? Či tam sú neni také bežné ako v Egypte? Do poslednej chvíle to mal byt E. ale v tejto situácii.... Doteraz sme boli 3x v Egypte, tak dufam, že Turecko nesklame 😉

martuska75
10. aug 2013

@maruskatt minulý rok sme boli v Sunis Kumkoy Beach - to je ich sesterský hotel , takže predpokladám že pravidla majú rovnaké a nebrali to nejak extra vážne. Na večeru stačili u mužov dlhšie kraťasy pod koleno, alebo nejaké letné plátené nohavice a tričko s krátkym rukávom. U žien mohli byť kludne ramienkové šaty a deti asi hocičo 🙂 Len nechceli, aby ludia chodili na obed rovno v mokrých plavkách - na to dávali pozor. Bolo si treba na to aspoň niečo hodiť. Benevolentnejší boli na obed v tej reštike pri pláži ale aj tam bolo treba aspoň takú tú plážovú šatku na plavky.

martuska75
10. aug 2013

@maruskatt a teraz som pozerala že máš obavu zo skorého príchodu na hotel. Tiež sme mali nočný let prišli sme tam ráno a hned po raňajkách nám dali izbu. prednostne ubytovaváli rodiny s malinkými deťmi - bakšiš sme nedávali, robili to automaticky. len sme išli na raňajky a hned ako sme sa vrátili za pár minút sme dostali izbu.

martuska75
10. aug 2013

@johnny16 inak aj ten Kumkoy som videla od 16.8 volný 2+1 - majú tam LM.

johnny16
10. aug 2013

@tanika no to si ma potesila a mozno nad tym porozmyslame... 😉
a co bazen pre mini deti je tam nieco take? kedze mame krpca ktory ma 1.5 roka musime mat bazen hlavne pre nho nech sa tam moze clapkat 😎
a este jedna otazka ako to tam vyzera na plazi kde usti ta rieka do mora???

@martuska75 hej hej videl som aj tam ale nevieme sa stale rozhodnut trosku sme zarazeny ze ta LARA je plna tak este pozerame aj Belek hmm

johnny16
10. aug 2013

@martuska75 16.8. uz nieje volne lietadlo, tak ked to niekto do pondelka nekupi ideme 14 s vami do Evrenu...asi 😉

martuska75
10. aug 2013

To bolo asi pre taniku 🙂 My sme boli minulý rok v Kumkoy Beach, inak tiež s 1,5 ročnou slečnou a bolo super. Pre drobcov majú všetko čo treba. Ak bude volné začiatkom septembra tak pôjdeme asi opäť tam. len ocino musí zahlásiť že už má volno a môžme 😉
@johnny16

martuska75
10. aug 2013

@johnny16 Inak asi som ťa s tým 16. poplietla, len ja som pozerala aj sliač. prepáč.

johnny16
10. aug 2013

@martuska75 hej hej to bol sliac ale aj pojdeme toho 16 cez sliac ... 😉

tanija133
10. aug 2013

@tanika
@maruskatt ja som bola minuly rok v Evrene, absolutne dokonaly hotel..bez jedinej chybicky....netrebalo v spoloc. oblecenie na veceru, uplne normalne tam chodili ludia obleceni...iba cist v plavkach ste nemohli byt na obede, to potom na beach bufet,alebo bufet pri bazenoch....po 14 tam davali aj wafle, a zmrzlinu do kornutka, varenu kukuricu, vsetko all incl. Len bazenik pre deti by mohol mat aj nejaku atrakciu....bol len taky holy...Strava absolutne dokonala, ubytko uzasne , nove ciste, doplnali kazdy den vodu, kanal nesmrdel, mai sme vyhlad na more priamy.....iba odprucame...

tanika
10. aug 2013

@maruskatt uriče vás nesklame tentom hotel , mi sme sa aj preto rozhodli vzadiť na isto a hote Evren podľa nás splňa 5 * určite aspoň tak to bolo minulé leto deti nemali absolútne žiadne problémy....

tanika
10. aug 2013

@johnny16 takže aj vy idete 14teho do Evrenu ?

tanika
10. aug 2013

@martuska75 presne tak to bolo žiadny bakšiš...ráno oklo myslím že 8.30 sme už dostali izbu...

tanika
10. aug 2013

@johnny16 určite je tam bazénik aj pre malinké deti a mám aj slnečnú clonu aby na detičky nepražilo slnko.a čo sa týka more krásne pozvolné aj pre deti určite dlho dlho a potom postupne hlboká a plaž čistá nehovorím že maxim spokojnosť ale na Korfu sme mali katastrofánu. a ten kanál idem okrajom hotela je čistý teda bol minulé leto a olaávajú tam veľkéé korytnačky asi 15 kusov a je to atrakcia deti ich chodili kŕmiť. a isto nesmrdí. Určite odporúčam Evren verím že sa stretneme 🙂 🙂 🙂 🙂 pá Táňa

johnny16
10. aug 2013

@tanika ano ideme tam ale az 16.8. zo sliacu, nam to neva necham auto na letisku ;) a uz sa velmi tesime a vidime sa

maruskatt
10. aug 2013
tanika
10. aug 2013

teším sa 🙂 🙂 🙂

lauraa
10. aug 2013

ako vychadza LM? lepsie ako FM?Da sa este vybrat nieco?

maruskatt
11. aug 2013

Ešte jedna otázka ... Čomu sa treba vyslovene vyhýbat??? Voda- viem ,ovocie- len čo šúpe ? Či sa mýlim?

Egypt máme vychytaný, nikdy nám nie nebolo, chvalabohu 🙂
Dakujem

tanika
11. aug 2013

@maruskatt teda ja neviem mi v Evrene vyhýbať sa ...? nám nič nebolo ani deti neboleli ušká , Katka isto pila vodu aj z bazéna ako to ustriehneš ...a nič jej nebolo žiadne hnačky , vyrážky, ani vracanie nič....pre toto sme mi neboli v Egypte a ani nikdy nepôjdeme ..a šúpanie ovocia ja neviem Katka sama v behala do bufetu zobrala si ovocie a pokým som ja po neprišla už aj papala ...a nič jej nebolo .Tak uvidíme ja už len verím že sa Evren oproti minulému roku nezhoršil lebo pred rokom to všetko bolo maxim. spokojnosť. pá Táňa

maruskatt
11. aug 2013

@tanika Dakujem, Tani 🙂

ksts
11. aug 2013

@maruskatt Muzu se zeptat kde presne v Egypte jste byli hotely a jaky se vam libil nejvice,zvazujeme Egypt ale manzel chce jinam ma strach,tak uvidime.Dekuji vam za radu 🙂

zebricka23
11. aug 2013

Ahojky...v noci sme sa vratili z Papillon Belvil v Turecku, cez Kartago...max. spokojnost......vse uplne uzasne....neskor napisem aj blizsie ,ak bude mat niekto zaujem,aj fotocky pridam......fakt rodinny hotel 🙂