Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
8. máj 2014

@vanduska3 a kde ste boli ubytovani pred tymi troma rokmi? My sme boli v tej zadnej starej casti, na plaz sme chodili traktorom, ale mozem povedat, ze to bol hadam najvacsi zazitok z celej dovolenky pre moju dceru 😀
tam sa mi pacilo, ze aj tam vzadu sme mali bazen aj velky, aj maly a bol tam taky klud, malo ludi, dokonca aj bar...kusok od izby, pri tom velkom hlavnom bazene sme hadam ani neboli, iba posledny den tusim, to more tam bolo dokonale;)

17anit07
8. máj 2014

@karinkaeich ak sa mozem opytat cez aku cestovku idete dakujem

vanduska3
8. máj 2014

@nefertitka My sme tiež bývali tam, volalo sa to Anex a vozenie bolo naozaj perfiš 😀 😀 😀 😀 . Vtedy som dostala na výber, či chcem bývať v hlavných budovách alebo v tom Anexe. Keď som zbadala Anexove bývanie, už som ani nerozmýšľala, mali sme tri izby, každé dieťa malo svoju izbu 😀 😀 😀 😀 , väčší luxus než doma a to ticho no jednoducho super. Do baru pri izbe sme chodili len na večerný drink a po nákupoch lebo v hlavnej časti sme mali kamošov s deťmi, tak sme boli často tam. A more bolo úžasné, rovnako aj obsluha. Krajšiu pláž som nevidela 🙂

karinkaeich
8. máj 2014

@17anit07 cez happytravel

kosska3003
8. máj 2014

@vanduska3
@nefertitka no tesim sa na tu plaz veru 😀 😀 😀 😀 uz by som sa tam vyvalila a to vam dali na vyber ja idem aj s nasimi bola by som rada keby sme mali izby vedla seba

vanduska3
8. máj 2014

@kosska3003 Vtedy veru hej, kamoška Anex odmietla a potom celú dovolenku banovala.Ale myslím si, že ti vyhovejú, sú veľmi ústretoví, hlavne keď vidia deti a úsmev 😀 .Ja dúfam, že sa malá nenaľaká mora- toľkej vody 🙂 ,Niekedy keď som sa prechádzala po pláži a hľahala mušle, som sa spamätala aj po dvoch hodinách ,tak som sa odreagovala. Muž sa divil, že som nekontrolovala decká a nechala ich s ním bez dozoru 😀 . A perfektne sme si zalietali na padáku za člnom, to by som si zopákla hneď, aj keď teraz s malou asi ťažko. Drží ju ťažká závyslosť na mne ☹

kosska3003
8. máj 2014

@vanduska3 no uvidime kedze neviem jazyk asi sa nedohodneme skusim cez delegata alebo mi ty vybavis 😀 😀 😀 😀 no padak to neviem ci by som dala 😀 😀 😀 a to ten Anex to su tie rodinne izby hej co som mapu kukala tak to tam bolo tak nazvate

vanduska3
8. máj 2014

@kosska3003 Vtedy to bolo ako posledné riešenie lebo mali plno, ale myslím si, že pre mňa to bolo perfiš a dlhšie dochádzanie, dokonca nás vozili perfektným traktorom s vlečkou, bol úplne super zážitok, syn dokonca plakal, keď sme ho nestihli 😀 . teraz to budú asi rodinné izby za vyššiu cenu. My sa budeme síce tlačiť v5ti v jednej izbe a malá bude spať so mnou v posteli, ale dať o 500 eur viac len kôli prespávaniu bolo pre mňa zbytočné, až taký luxus nepotrebujem.Dôležitejšie bolo pre mňa more, pláž, strava a predchádzajúca skúsenosť. 😎 a teším sa, že si kúpim perfektné rozpustné čaje. Minule sme vzali len tri kilové balíky a bolo to málo 😀 😀 😀 .

vanduska3
8. máj 2014

@kosska3003 a nejak to stou izbou vybavíme, rozprávám trošku nemecky, aj anglicky a najstaršia zas rusky 😀 😀 😀 😀 😀 hádam sa nejako dohodneme hihihi

ja1980
8. máj 2014

ahojte, cestuje niekto 27.6. do hotel Lonicera World zo Sliača ?
Poznáte tento hotel ? Ako sa dá vybaviť lepšia izba ? Treba niečo "priplatiť" ? 😀

mirkamurko
8. máj 2014

Babuľky,chcem sa spýtať takých skúsenejších,že čo by ste mi tam odporučili kúpiť ako suvenír na jedenie čo je chutné,sladkosti,čaje,kávu,lebo minule som kúpila turecký med a skončilo to v koši,ble.

kosska3003
8. máj 2014

@vanduska3 no moj robi v Belgicku vie nemecko-flamsky tak to mu nik nerozumel moji rodicia nevedia nic ja trochu nemecky a maly japonsky 😀 😀 😀 😀 nik mu nerozumie no ako dobre bude my nie sme na ubytovanie narocny

zanet_ronny
8. máj 2014

ahojte, rozhodujeme sa medzi Sunis kumkoy beach resort, Sunis evren beach resort, Oleander a Asteria belek club.
tie, ktore ste boli v tychto hoteloch, ako ich viete odporucit/ neodporucit pre 2rocne velmi, velmi zive dieta?
dakujem vopred za vase postrehy 🙂

nefertitka
9. máj 2014

@vanduska3
@kosska3003 nam nedali na vyber, nas dali rovno do Anexu. Tie izby boli fakt velke...
aj nasa plakala, ked sme zmeskali traktor a jeden den bolo dokonca pokazeny, to bolo revu 😀
uz tam asi nebude ta prasna cesta, kedze to cele rekonstruovali.
@vanduska3 a ake rozpustne caje? co sa tyka toho padaku, ja sa toho strasne bojim, lebo mam fobiu z vysok, ale rozmyslam, ze by som si dala sokovu terapiu, no uvidim 😝 prinajhorsom im tam hore odkvacnem no 😀
ja aj do lietadla musim ist s nejakym frtanom, inak by ma tam nikto nedostal 😅
@mirkamurko mne chuti ich kava, prava turecka zalievana, predavaju aj s takymi malymi salockami

nefertitka
9. máj 2014

😀

pavlinkaag
9. máj 2014

@ja1980 ja necestujem do tohto hotela, no v r.2012 sme tam boli a bolo super. izbu sme si nepriplácali, tak neviem ako to chodí... izby sú menšie, no čisté a pekne zariadené, strava vynikajúca, more teplučké... čo iné si priať?

dadikaz
9. máj 2014

@nefertitka Tak na toto si pamätám aj ja, tiež sme sa nechali raz previezť, ale my sme bývali v Belinde Club, nie v Anexe. Aj tá minizoo tam bola super - Evrenseki má jednu z najkrajších pláži - myslím, že má aj modrú vlajku, čo sa týka oblasti Side.....keď pôjdete smerom po pláži do Kumkoy, tak tam sú už drobné kamienky s rozdrvenými mušličkami. Aj animácie sú tam pre deti úžasné - od konca júna tam má aj SR animátora 🙂 A naozaj už by mala byť celá rekonštruovaná a myslím, že sa aj inak volá.

medo
9. máj 2014

@macik02 ahoj my ideme 20.6.2014 do toho hotela tak som velmi zvedava lebo min. rok sme boli v Palm Garden a ten bol super tak snad nas ani tento nesklame kedze vypadaju podobne vy idete kedy?

nefertitka
9. máj 2014

@dadikaz rada by som sa tam vratila, chcela by som to vidiet teraz ako to tam vyzera. Ale uz ked nie kvoli inemu, tak kvoli plazi urcite;)

vanduska3
9. máj 2014

@kosska3003 Tak tú japončinu ovláda aj moja 😀 , občas si myslím, že ani sama nevie čo hovorí 😀 😀 😀

vanduska3
9. máj 2014

@mirkamurko Majú tam výbornú kávu a sypané čaje. Je to niečo ako granulovaný nápoj a sú veľmi chutné. Ako darček sa tam dá kúpiť za 1 euro 20ks náramkou z gorálok. Syn to rozdal v škôlke ako darčeky pre deti a mal véééééľky úspech 😀 . Dobre tam nakúpiš aj kožené topánky, len tu platí pravidlo zjednávať, zjednávať, zjednávať. 😀 😀 😀

vanduska3
9. máj 2014

@nefertitka Však ja som tiež bojko, čo sa týka výšok, u tety nevyjdem ani na balkón a to býva len na treťom 😀 . Ale ten padák sa mi veľmi páčil, tak som sa zobrala a z mužom sme sa zviezli. Decká čakali na pláži lebo nechceli ísť ale potom ľutovali, takže tento rok asi pôjdu aj deti 😎. Tie čaje predávali smerom z Anexu do centra v jednom stánku. V obchode ich nemali, teda aspoň som si nevšimla. A doniesli sme si od tiaľ perfektné a lacné osušky Puma, Nike.

sandy5
9. máj 2014

@zanet_ronny ahoj,my sme boli minuly rok v Asterii s 2 rocnou a bolo tam super. Je to velky areal, krasna zahrada, velka plaz. Malej sa velmi pacilo. Detsky bazen je s toboganom. My sme ale boli stale v mori. Je tam kryte ihrisko, mini disko pre deti. Ten hotel je plny deti a zboznuju ich tam. Su tam nanuky, poobede vozik s pukancami... Ak ta nieco zaujima pytaj sa. A velka vyhoda je, ze to neni daleko z letiska

katemis
9. máj 2014

@karinkaeich ak idete priamo do mesta Side, tam sú o dačo ceny vyššie, ale dá sa zjednávať 😉

katemis
9. máj 2014

@cukor jemný piesok je priamo v meste SIDE.

katemis
9. máj 2014

@medo my sme boli minulý rok v calimere a super hotel. Podľa foto je palm garden skoro rovnaký ako calimera a sú vcelku blízko pri sebe. Ak sa nemýlim Palm garden je v kizilagač a calimera je v kizilot, dedinka vedľa. chcem sa opýtať, mali ste na pláži také väčšie kamienky, či ani nie?

katemis
9. máj 2014

@almea nad adalay ocean hotel uvažujeme tento rok🙂 inak tiež mi malý skončil s teplotami, boli sme v nemocnici v manavgate, všetko zabezpečené, aj doktor hrozne zlatý, len škoda, že nám zle určil diagnózu a to kiahne. Takže náš pobyt sa predĺžil o ďalší týždeň zavretý v izbe:( A nakoniec sme skončili hospitalizovaný ešte v nemocnici v Side na infúzkach. Ale na ďalšiu dovču nás to aj tak neodradilo. Verím, že táto nám už vyjde🙂

zanet_ronny
10. máj 2014

@sandy5 tak uz sa rozhodujeme medzi asteriou a evrenom 🙂. vstup do mora bol prijemny, pozvolny? co sa tyka ubytovania, vysoka budova alebo nieco prizemne?

sandy5
10. máj 2014

@zanet_ronny vstup bol v pohode je tam na zaciatku taky jemny strk. Su to take male domceky jednoposchodove a par bolo aj 2 poschodovych. Vsade okolo trava, kvety, stromy. Je tam fakt krasne.

macik02
10. máj 2014

@medo my sme mali ísť od 3.6. do 13.6., odlet zo Sliača, ale keďže nám odchod zmenili z Košíc, tak ešte neviem či pôjdeme v tom termíne a do toho hotela.