Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nicky04
7. jún 2014

@tinka76 ahoj. My ideme 2.7. Ani neviem čo by tá konkrétne zaujimalo. Wifi je za poplatok a a la carte reštaurácie tiež . Lehatka na plazí boli voľne ( ale boli sme 20 august) pri bazéne si obsadzovali a na móle tiež ..programy boli dobre ale určite si nenechaj ujsť večerný white párty . Obedovat sa dá aj v plážovom bare. Ak pôjdeš na nákupy je tam jeden blok obchodov ale chod ďalej napravo ( po hlavnej) a tam ich je moc a aj obchodný dom . Jeden večer bol aj nákupný večer v areali pri bazénoch stánky. Jedlo bolo super. Transfer z letiska trval 15 minút . Ja už ani neviem .

moonaa
7. jún 2014

Baby prosím Vás tie, čo odchádzate do Turecka najbližšie dni, môžete napísať bližšie info ohľadne počasia, teploty mora atď .... odchádzame 18.júna a či mám aj teplé ponožky pribaliť😀 veď ako to tak sledujem kurnik, u nás je teplejšie momentálne ako v Turecku 😀

lavyrle
7. jún 2014

@ciko85 odkial letite? My tiez letime 17.6 Limak Lara zo Sliaca 🙂

lavyrle
7. jún 2014

@nicky04 aj my ideme do oblasti Lara. Obzrela si aj hotel Limak Lara? Ake su tam plaze? Nie je pocut hukot z letiska?

marley7
7. jún 2014

@lavyrle Pozerám, že idete s 9 mes. dieťatkom....nebojíte sa??? Aj my máme tak malé dieťa a tiež ma láka Turecko ale bojím sa....ako let, strava, aby nemal žalúdočné problémy a pod.

tinka76
7. jún 2014

@nicky04 vdaka za odpoved... to sa tam mozno aj uvidime 🙂
Neviem ci ta white party bude aj pre nas s detmi (4a6).... ale v kazdom pripade sa uz nevieme dockat. 🙂

marley7
7. jún 2014

@vika9792 Tak ako ste sa rozhodli??? Idete či nejdete? My tiež zvažujeme, tiež sa nevieme rozhodnúť ☹ ☹ ☹ bojím sa o malého ako by to prežil....

zuzujan
7. jún 2014

@karinkaeich sme na tom podobne, tiez cakame kiahne a odlet mame v sobotu...........porazi ma 😝

barcabejby
7. jún 2014

Ahojte, zatiaľ máme v užšom výbere Turecko SEA PLANET RESORT & SPA, Side, alebo SUNIS ELITA BEACH RESORT Side.. Bol niekto? Ďakujem..

nefertitka
8. jún 2014

@karinkaeich no nam este nevratili peniaze z poistovne, ale mali by do 30 dni podla zakona. Museli sme si pozicat od mojej mamy, aby sme niekam mohli ist, s tym, ze ked nam to vratia, tak jej to hned vratime. Esteze bola ochotna. No a v strate budeme asi tak 100 eur. To je to poistne storna dovolenky.
Chces to rusit?Predsalen, nemusia ich chytit aj napriek tomu, no ale ak ich chytia tam, tak mas pravdu, ze by si dovolenku vobec neuzili, museli by byt izolovani na izbe. ...je to tazke s tymito chorobami.

karinkaeich
8. jún 2014

@nefertitka rušiť to zatial nejdem, len keby sa kiahne potvrdili, co dufam, ze nie. a vôbec neviem, kde pozriet, kolko by vrátili nám, keby nieco, v ktorých papieroch? a navyše ideme aj so svagrovcami, tak to by bolo celé zle. no ozaj sa modlim, nech sme ok a imunita to zvladne. kiahne uz isli v skolke 3x a zatial nic. vam peknu dovolenku prajem
@zuzujan takze vy máte rovnaku situáciu ☹ ach hrozne. dufam, ze vsetko bude ok, tu aj tam. kde idete? budem na vas myslieť. najhoršie ze teraz ani neviem, ci ho este dať vôbec na tento tyzden do skolky. zas moze to chytiť aj na ihrisku, v autobuse, v obchode, hocikde ☹ vlastne kiahne sa šíria vzduchom, ci dotykom, ci ako? no debil uz som ☹

vika9792
8. jún 2014

@marley7 ideme 🙂 vydrzime a verim, ze si to aj uzijeme 🙂 ja sa najviac bojim jedla, nemozem predsa malemu nabalit jedlo na 8 dni (viac si netrufam). takze bude musiet ochutnat aj hotelovu stravu ...

nefertitka
8. jún 2014

@karinkaeich musis sa opytat v cestovke, vsade to je inak, my sme to riesili cez rakusku CK a tam maju vraj ine podmienky ako u nas. V prvom momente nam nechceli vratit nic. Tak to TUI nejak poriesil, chvalabohu.
Nestresuj sa, mozno naozaj nic nechytia a aj keby, myslim, ze to ma dost dlhu inkubacnu dobu, takze je malo pravdepodobne,ze to chytia zrovna na dovolenke.
Toto pisu na nete: Inkubačná doba (doba, ktorá uplynie od kontaktu s chorým do prvých príznakov ochorenia) je v priemere 14 dní (rozmedzie 9-23 dní). Nákazlivosť u zdravých osôb začína deň pred výsypom vyrážky a končí 7. deň po vzniku vyrážky.Takze drzim palce🙂 a uzite si to🙂

nefertitka
8. jún 2014

@karinkaeich nasa mala ma zas hnacky po angine, asi po antibiotikach a to brala aj probiotika celu dobu, takze nechapem, plus v utorok ideme na krv, mame doniest moc a vezmu jej vyter z krku, snad uz jej tam ziaden bacil nikde neostal, lebo ma uz vyslvoene porazi...o dva tyzdne by sme uz mali ist, tak nam to uz snad nic neprekazi

nicky04
8. jún 2014

@lavyrle Do Limak Lara tam chodí kamoška a toto leto tam idu 3 krát po sebe. Hovorí že je tam všetko TOP takze máš sa na čo tešiť . Lietadla nie že len počujes ale letia rovno nad nami ale je to v poho :D .plaze su krásne

yidaky
8. jún 2014

@lavyrle My sme boli min. rok v Royal Wings, Lara. Je to kusok od Limak Lara. Plaze su super. Oblast tiez. A lietadla, sme teda vobec nepoculi. 😉

flori
8. jún 2014

@moonaa my odlietame tiez 18.juna a pocasia sa vobec nebojim,minuly rok sme boli od 15.juna a neskutocne horuco uz bolo,niektore dni az 34st.,aj ked kazdy rok to pocasie moze byt ine,obcas teraz sledujem pocasie.sk,konkretne Side a ma byt cca 30-31st

vanduska3
8. jún 2014

@jurinka1 My tiež s troma len škoda, že trošku skôr 😀

vanduska3
8. jún 2014

@nefertitka To dúfam inak to bude veľmi zaujímavé, dosť, že bude malá v novom dopravnom prostriedku 😀 😀 😀 😀 a ešte nebude mať svoju obedňajšiu dávku mäsa 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzujan
8. jún 2014

@karinkaeich ideme do Beleku, dcera kiahnuje uz od stredy, takze do soboty bude fit, ale mladsi syn to moze dostat, ak to dostane par dni pred dovolenkou tak pravdepodobne storno, ak to nedostane tak odletime a budeme cakat..............ach jaj 😝 😝 bola by asi blbost stornovat dovolenku a nakoniec by to tam ani nedostal.....fakt neviem co budeme robit
Urcite zajtra volame do poistovne a zistime si ake su moznosti storna a co sa bude diat ked to dostane maly tam, tiez ideme so svagrinou, svokrovcami, je to zaplatene od januara, komplet rodina, vsetci vybavene dovolenky, hrozne sa tesime.............vrrr 🙄 🙄

karinkaeich
8. jún 2014

@zuzujan ja tiež chcem volať do cestovky, nech sa nejako pripravim. prípadne storno ani neviem ako sa riesi a kolko by nám vrátili. nad tým radsej ani nerozmýšľam. ale je pravda, ze syna viac kontrolujem. no des toto. a musím zistiť aj ja, ze keby sa to nahodou prejavilo az tam, ako potom cesta naspat sa riesi. tento tyzden ho teda asi uz nedám do skolky, ak su tam este nejake pozostatky. vy teda letite 14-teho? držím palce, nech sa dcéra rychlo uzdraví a maly to ani nechyti, az potom niekedy. máte tam wifi, budeš online? este di určite napiseme, dajmimi prosim zajtra vediet, co povedali, aj ja dam. dik, drzte sa

zuzujan
8. jún 2014

@karinkaeich ok dam vediet do toho 14.6. budem urcite na internete, potom uz si budem uzivat len dovolenku 😀 a vy idete kde konkretne???

karinkaeich
8. jún 2014

@zuzujan my ideme v piatok do Side. som chcela, ci potom cez tel. nenapíses, ze ako. no verim, ze my aj vy bude vsetko ok

zuzujan
8. jún 2014

@karinkaeich jasne budeme v kontakte cez aku poiszovnu ste poisteny??? my cez generali aj storno dovolenky keby cosi

ellen13
8. jún 2014

ahojte, budúci týžden máme ist do Turecka aj s 2ročným drobcom. Trochu sa bojím, aby nechytil nejaké črevné problémy z jedla. Na čo si máme dat pozor? Máte nejaké skusenosti? Dakujem

moonaa
8. jún 2014

@flori ahoj, prosím Ťa aj veš už presný čas odletu? Lebo my ideme cez Hydrotour a zatiaľ ešte nevieme☹

flori
8. jún 2014

@moonaa ideme cez Kartago z BA zatial cas o 12tej

moonaa
8. jún 2014

@flori aha dik, teraz ani sama neviem, čo by bol lepšie či cez deň, či v noci kvôli nášmu krpcovi...možno pôjdeme aj tým letom s Vami, neviem, či ich v jeden deň odlieta viac 🙂

flori
8. jún 2014

@moonaa ja len dufam,ze sa ten cas uz nezmeni,nakolko minuly rok sme mali odlet v noci a bolo dokonca aj meskanie 2 hodiny a tak to cakanie bolo nekonecne,rano sme do hotela prisli totalne unaveni,ale tento cas mame len predbezny na stranke ck,pokyny dostaneme v stredu

marley7
8. jún 2014

Išli by ste s 10 mesačným dieťaťom na dovolenku do Turecka???