Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

decuso
8. jún 2014

@barcabejby my sme boli minula rok v sea planet, hotel bol sice novy ale nic moc, sluzby slabe. more o nicom strasne velke balvany. pre deti uplne nevhodna. areal strasne maly a malo zelene. pokukajte si recenzie niesom sama komu sa nepacilo.

barcabejby
8. jún 2014

@decuso ďakujem za info 🙂 zatiaľ to vyzerá na hotel Sunis Elita. Aj mňa odrádzalo z fotiek málo zelene a už som si čítala recenzie na rôznych sk, cz, de aj angl. stránkach.. Je mi ľúto, že to nebolo úplne podľa vašich predstáv... Ešte raz ďakujem...

fiorela
8. jún 2014

@marley7 Ahoj, ja by som určite išla. My sme boli prvýkrát v Turecku, keď mal mladší syn 5 mesiacov a starší 1,5 roka. Tiež som mala pred dovolenkou obavy, ale zistila som, že boli zbytočné. Deti dobre znášali aj more, aj let. Chodievame každý rok, ale v septembri - vtedy nie sú také vysoké teploty, počasie je ustálené, príjemné teploty a aj more je teplé. Určite ale nechoď do menej ako 5-hviezdového hotela.

delonko
8. jún 2014

Žienky aké počasie je v Lare? More nie je studené, keď tam furt hlásia búrky?

nefertitka
8. jún 2014

@vanduska3 ved keby ste aj leteli o tej 12tej, tak hned ako budete vo vzduchu, tak jej mozes dat napapat....

nefertitka
8. jún 2014

@ellen13 nedavajte mu papat melony, ovocie len take, co sa da osupat, alebo ho umyte v balenej vode a nasadte aspon tyzden pred odletom probiotika

decuso
8. jún 2014

@barcabejby boli sme v turecku prvy krat ale aj napriek tomu nas krajina ako taka neodradila a tento rok pocestujeme asi znova do turecka ale do ineho hotela, takze hladam a citam recenzie.

ellen13
8. jún 2014

@nefertitka dakujem. Probiotika som už nasadila, s tým melonom to bude tažké, má ho velmi rád. Prečo nie melon?

marosh75
8. jún 2014

Ahojte. Zvazujeme dovolenku v Turecku. vedel by mi niekto poradit? Mame dve deti 4r a 9r. Planujeme to niekedy na koniec augusta resp.zaciatok septembra. Potreboval by som vediet:
-nejaku vhodnu destinaciu s pozvolnym vstupom do mora, najlepsie piesocnata,
-s ktorou cestoukou mate dobre skusenosti,
-mozno aj nejaky konkretny zajazd s dobrym pomerom "vykon/cena"

Dakujem za vsetky rady

barcabejby
8. jún 2014

@decuso Tak šťastný výber prajem 🙂

barcabejby
8. jún 2014

Ahojte, dávate sa poistiť cez cestovku? Komplexné cestovné poistenie? Alebo to riešite zvlášť, mimo cestovky...Ďakujem.

lavyrle
8. jún 2014

@nicky04
@yidaky dievcata tak sa dohodnite 😀 pocut ci nepocut tie lietadla 😅 dakujem za info

lavyrle
8. jún 2014

@marley7 kto sa boji, nech nejde do hory 😀 stravu jej budem davat z domu -beriem v poharikoch a este kojim. Letu sa nebojim, ona je velmi phoodove dieta

nefertitka
9. jún 2014

@ellen13 to presne neviem, iba viem, ze nam to bolo povedane, ked mala dcerka hnacky na dovolenke, ze uplne vypustit z jedalnicka melon

nefertitka
9. jún 2014

@marosh75 Oblast Side, ale nie vsade, pozri si napr. cez TUI.sk hotely Primasol Serra Garden, alebo Primasol Hane Garden...tieto dva momentalne cez nich vychadzaju velmi dobre cenovo, alebo hotely niekde v okoli, tam je super siroka, piesocnata plaz, pozvolny vstup, male vlny
Co sa tychto dvoch hotelov tyka, v tom pvom som bola, skvely - odporucam, no a do toho druheho ideme teraz a ma velmi dobre recenzie

yidaky
9. jún 2014

@lavyrle 😉 No, my sme boli min. rok v Royal Wings, v Lare. Je to kusok od toho Vasho spomínaného hotela. A od letiska nejakých 10 ci 15 km. Takze dostatocna vzdialenost na to, ze nebolo nic pocut. Videli sme, ked sme boli na plazi, ako zacinaju lietadla klesat k pristatiu, ale to bolo daleko daleko daleko 😀. A bolo zaujimave, kolko lietadiel prilietalo, kazde 3-5 min. Mna to velmi prekvapilo, aj ked by nemalo, vsak ? 😉 Inak ja oblast urcite odporucam. Plaz je krasna, cisto pieskova. Nejake extra vlny neboli. Klesanie mora ok, aj pre deti. Su tam rozne bazare, obchody a tak. My sme sice neboli nakupovat, ale zo 2x sme sa poprechadzali vecer. Nechcelo sa nam byt stale vecer na hoteli. Mame male deti a s tymi nejake vylety absolvovat nemusime, v takých teplach. Predtým sme boli v Beleku, co tiez nie je daleko od letiska, ale pri vode bol taky 3 metrovy pas kamienkov a nebolo prijemne po nich stupat. Okrem toho tam boli dost velke vlny, takze deti nechceli velmi chodit do mora. Stale ich ohadzalo o tie kamienky. A vonku z hotela skoro nic nebolo. Takze ja odporucam. Aj hotel ma vyborne recenzie, tiez sme zvazovali min. rok 😉.

nicky04
9. jún 2014

@lavyrle tak my sme boli v Titanicu a to je pravda že asi každých 5 minút som videla lietadlo buď klesajúce k pristatiu alebo stúpajúce k odletu. Asi sme sa zle pochopili z letiska nepocujes vôbec nič . A to čo letí hore to je úplne minimum je to v poho :D

lavyrle
9. jún 2014

@yidaky
@nicky04 dakujem dievcata - uz sa nevieme dockat 😵

monstos
9. jún 2014

@barcabejby my ideme v sobotu do senise elita 🙂

ciko85
9. jún 2014

@lavyrle my letime zo Svajciarska a konecne mame super cas 9.50 uz len ci hotel bude ok lebo do teraz sa nikto neozval kto by tam bol ale v oblasti Lara je super hlavne ten kratky presun z letiska. Pred rokom sme boli v Melas Lara to je hotel hned vedla Titanicu a bolo skvelo ani lietadla nas nerusili 😉

ciko85
9. jún 2014

@lavyrle ja uz som z tych hotelov blazon som zle napisala pred rokom sme boli v Miraclet vedla Titanicu...do Melasu ideme teraz juuuj 🙂

lindos
9. jún 2014

my sme boil dva roky dozadu v Kamelya World v Side a pre decka je to bomba,odporucam

nivi
9. jún 2014

@marosh75 urcite zapadna plaz v Side a kumkoy, colakli, .....
aj v Avsallary su niektore casti fajn, akurat tam je skoro vsetko cez cestu ale par hotelov je aj na plazi (napr. yalihan hotel a okolie). Aj v Alanyii su fajn plaze.
cestovku netusim ale ak ste z Ba a okolia skusila by som kuknut aj rakuske.

dai
9. jún 2014

@marosh75 ahoj. my sme boli viackrat v beleku a side - obe destinacie su fajn, plaz krajsia pre deti v side ale nam viac vyhovuje belek - side je sice kasne mestecko ale strasne preplnene , belek je vaecsi , vzdusnejsi... nase deti maju 3 a 7 a sme viac menej len pri mori - kamienky im nevadia su drobucke a len pri vstupe, inak je tam krasny piesocek. chodime cez ruefu - rakuske cestovky, odlety z viedne - uplna pohoda - casy odletov a priletov vieme niekolko mesiacov dopredu, starostlivost super a obycajne aj lepsie ceny...
odporucam hotely voyage - genialny pre rodiny, super jedlo a sluzby, v kumkoy beach and spa bolo tiez super😉

barcabejby
9. jún 2014

@monstos Ahoj, idete teraz 14.6. ? Sunis Elita? Už máte aj čas odletu? A cez koho idete? My sme si práve rezervovali dovolenku tiež. Cez Satur, Sunis Elita a letíme z BA o 11:05 v sobotu 🙂

monstos
9. jún 2014

@barcabejby tak sa asi vidime 😉 ideme tiez cez satur z BA o jedenastej v sobotu. A na kolko dni idete? my na 12 🙂

barcabejby
9. jún 2014

@monstos 😉 super, myslela som si, že idete z Košíc, keď máš v profile okres Kežmarok. My len na týždeň do 21.6. už to je aj tak na tesno pre mňa... Manžel nemohol skôr z práce, tak ideme teraz. Ja by som už išla aj o nejaké tie dva týždne skôr. Určite ma spoznáš 😀 pretože sa už gúľam. Som v 7.-mom mesiaci tehotenstva. Koľkí idete?

barcabejby
9. jún 2014

Kočky, keďže do Turecka a letecky s dieťaťom ideme prvýkrát, tak sa budem tak hlúpo pýtať 🙂
Balíte detičkám na dovolenku aj nejaké to vedierko a lopatku na pláž? či kupujete tam? A čo si balíte do príručnej batožiny? Hlavne pre detičky...

lauraa
9. jún 2014

@barcabejby tak predsa len sunis? ak si dobre pamatam v detskom klube boli hracky do piesku a aj pri detskom bazeniku su nejake hracky do vody....ale inak to tam nic nestoji takze mozes kupit aj tam , hlavne si pamätaj ze vsade kde nie su napisane ceny musis sa pytat a dohadovat cenu , nikdy nezaplatit to co ti povie na prvy krat.... bazar mas cez cestu, ak ybs te isli na vylet piratskou lodou pozrej vzdy komu lod patri lebo s avam velmi rychlo moze stat ze skoncite na lodi plnej rusov.... do prirucnej vzdy nieco na zabavenie, ci uz novu knizku,dvd a pod.... a do lietadla ponozky a svetrik kvoli klime pre malu urcite .... za spomenutie stoji aj turecky kupel haman.... uplna rozpravka, len pre teba uz asi nie...

lauraa
9. jún 2014

@monstos dobry vyber.... idete na 12 ?