Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
17. jún 2014

@vanduska3
@kosska3003 baby, tak uz len 4 dni a mame stretko v mori 🙂

lolitka25
17. jún 2014

Letime v piatok s 15mesacnym. Hotel Side Sun

lauraa
17. jún 2014

@lolitka25 tam bola zanet 😉

kosska3003
17. jún 2014

@nefertitka tak tak este 3 dni a letime 😀 😀 😀

karinkaeich
17. jún 2014

Predsa len nás tie kiahne dobehli ☹ tak trošku zmena programu, ale zvlada ok, má toho málo a bez teploty

19796549
17. jún 2014

Ahojte! Potrebujem poradit! naj naj destinácia v Turecku s malými detmi,+najlepší hotel najlepšia strava!!!!

vlasa
18. jún 2014

@19796549 top je belek hotel papillon belvil.naozaj bezkonkurencneeee 😉 😉 😉

dai
18. jún 2014

@19796549 tak ja ti odporucim voyage v beleku - super syrava a nenormalna vybava pre deti😉 aj podla trip advisoru je to naj rodinny hotel v beleku - zo skusenosti mozem potvrdit🙂 my ideme do papillonu tento rok lebo sme chceli setrit - urcite ale nemam take ocakavania ako vo voyagi🙂 oni uz tie ceny trosku napovedia....
fakt je ze dobrych hotelov pre deti je v turecku vela - pozri 5hviezdickove a poradie v tripadvisori, pocet hodnoteni aspon 400-500 (aby to neboli hodnotenia zamestnancov hotela🙂) a vsetko zistis😉

dai
18. jún 2014

teda teraz pozeram ze my ideme do papillon zeugma nie belvil ale na strankach ma ten zeugma este o kus lepsie hodnotenia ako belvil... ako ale pisem - ocakavania su nadstavene nizsie😉

petrina82
18. jún 2014

Baby, ktore ste boli v delfinariu v okoli Alanye, kde je tam delfinarium, lebo my budeme mat blizsie do Avsallaru a na nete som nasla pri fakultativnych vyletoch, ze je aj v Alanyi aj v Avsallare, ale teraz neviem, ci ten Avsallar neukazuje v ramci Alanye, lebo ziadne delfinarium v Avsallare som nenasla. Ked dam do google Avsallar tak mi to vzdy najde Sealanya delfinarium, tak ako to je? Je aj v Avsallari?

lia09
18. jún 2014

@vlasa akurat tam ideme tak dufam ze budeme spokojny.Inak boli ste aj na neakom fakultativnom vylete,alebo len tak samy po meste?Vraj tam je delfinarium,tak mozno by sme kukli.Ale chcela by som ist aj na nakupy len neviem ci aj v beleku sa da dobre nakupit

nivi
18. jún 2014

@petrina82 Sealanya je v Avsallary to je jedine tam v okoli Alanye aspon neviem, zeby bolo nieco nove tam.

vlasa
18. jún 2014

@lia09 na milion percent budete spokojni 😉 my sme nesli mimo hotel,nemali sme cas 😀

vlasa
18. jún 2014

@dai zeugma je lepsia pre dospelych,belvil pre rodinky s detmi.taky program pre deti a detske mestecko nieje nikde 😵

dai
18. jún 2014

@vlasa neviem to posudit... pozerala som ale ten belvil na nete a voyage ponuka pre deti okrem animatorov, celeho detskeho komplexu a bazenov aj kolotoce, detske menu a supet service...
nechcem ta samozrejme presviedcat, ja mam latku velmi vysoko polozenu a voyage ju splnil...
bola si uz v zeugme ked pises ze je pre dospelych? lebo ako pisem pozerala som hodnotenia rodinnych hotelov a je tam lepsie hodnoteny aj pre deti ako ten belvil, tak neviem... ja som este nebola ani v jednom, za 2 tyzdne budem mudrejsia😉

vlasa
18. jún 2014

@dai tak to ti verim,ze mas latku vysoko.pozerala som voyage a vyzera brutalne luxusne 😉 cenu radsej ani nepizriem.my sme boli v bellvile,a personal vravel,ze je zeugma sice luxusnejsia,ale pre deti lepsia vybava je v bellvile.my sme mali napr.detske jedalne s vladtnym jedlom,plazmami na stenach a animatormi.papiland v bellvile je neskutocny.byvali sme v domcekoch co som aj chcela.turecko je podla mna vyborne celkovo pre deticky.ved uvidis.kazdopadne prajem krasnu dofcu 😉 uzite si to a stastny let

petrina82
18. jún 2014

@nivi Dakujem asi to fakt tak bude, ze niekde to pisu ako Avsallar a niekde Alanya a je to ten isty...Chceme ist sami dolmusom bez CK tak snad trafime 🙂

nivi
18. jún 2014

@petrina82 urcite je to ono. Avsallar je vlastne Alanya district (okres) cize preto sa to tak uvadza 😉 a myslim, ze v pohode sa tam da trafit. onoje to hned tak na tej hlavnej ceste.

zebricka23
18. jún 2014

@dai podla mna volakedysi ta zeugma bola lepsia...v tejto som konkretne nebola..iba ayscha a belvil....ale potoom co min.rok zrekonstruovali belvil,a postavili aguapark...tak urcite je nad zeugmou....tento rok zase prerabali ayschu...takze zeugma je na plane dalsi rok....teda myslim.....ale ako spokojni budete......
len pre porovnanie..belvil vysiel min. rok na 11 dni cca 3000 eur pre 2dosp.2deti...tento rok to ani v najvacsej zlave nebolo za tolko....teraz to vychazdalo cca 4 tisic....cize cena na zaklade kvality isla hore

nefertitka
18. jún 2014

@kosska3003 aha co nas tam caka 🙄 sa tam uvarime, upecieme a udusime...no nic, cez obed na izbu hajat🙂

19796549
18. jún 2014

Dakujem dai! musím to prestudovať... a potom písem.. srdečná vdaka.

dai
18. jún 2014

@vlasa dakujem za prianie - my chodime do turecka uz vela rokov - vlastne od kedy sa nam deti zacali rodit🙂 a tento rok uz asi poslednykrat... deti su uz velke - 7 a 3 - a myslim ze uz zvladnu aj iny typ dovolenky a dlhsie lety, takze buduci rok to uz bude urcite zaujimavejsia krajina🙂 ( my sme s muzom cestovatelia a turecko je sice super pre deti, porovnatelne hotely za take ceny sa asi nikde inde na svete nenajdu... ale v nasej zostave uz ceny zacinaju vychadzat v hoteloch ktore volime pomaly ako na seychelach, takze urcite budeme skusat ine veci ) - my sme doteraz boli spokojni so vsetkymi hotelami, samozrejme ze kvalita je rozna - vsetko to boli 5hviezdickove a kludne by som odporucila ktorykolvek z nich - napr. kumkoy beach and spa bol tiez super a nemam mu co vycitat, ale voyage bol top😉 boli sme aj v maxx royali - co je teda uz megaluxus ale pre deti nebol taky fajny ako voyage ( su inak hned vedla seba😉 ) - takze ja sa nebojim ze by sme si neuzili a neoddychli, pozerala som teraz aktualny trip advisor - stale je ten zeugma na 6tom mieste v beleku - nam tie detske atrakcie moc nehovoria - naposledy sme vyuzivali len tie kolotoce, parkrat sme boli na ihrisku, inak sme stale pri mori alebo robime vylety😉 a dobre papame samozrejme😀

@zebricka23 zeugma vychadza tento rok tiez okolo tych 4000 Euro najmenej - neviem, moc sa podla cien nechcem orientovat - pozerame hlavne na sluzby ( my sme sa uz raz na luxus nechali nalakat v tom royali - akurat ho otvarali a pozri fotky , fakt nadhera, ale sluzby zaostavali za inymi hotelami kde sme boli - proste novy hotel a chybicky ktore novost so sebou prinasa:_( ) - mne osobne nejak izby neprekazaju, viem ze standart v turecku okrem spolocnych priestorov ktore su luxusne je omnoho nizsi ako europskych 5 hviezdiciek - myslim izby😉 takze my hlavne pozerame aby boli izby ciste , kupelky vybavene a izby dostatocne velke ( najmenej 35-40 m2 ) co zeugma splna - na obrazkoch mi izby v zeugme prisli krajsie ako v belvile, ale ako som pisala, osobnu skusenost nemam, takze nikoho presviedcat nebudem😉 Zeugma nie je taka stara a je velmi luxusne spravena podla fotiek, tak myslim ze rekonstruovat ju tak skoro nebudu😉

dai
18. jún 2014

@nefertitka tak ale noci su krasne🙂 my sme prvykrat isli posledny julovy tyzden a prvy augustovy - sme sa aj v noci isli uvarit😀 najmenej 30 stupnov... a cez den sme boli stale strceni vo vode alebo v klimatizovanych priestoroch, vonku sa nedalo - normalne 5 hodin rano a 35 stupnov 😀 odvtedy chodime bud na konci juna alebo az na konci augusta radsej🙂

19796549
18. jún 2014

akurát som to pozerala.... cena je troska vysoká...

kosska3003
18. jún 2014

@nefertitka ano viem o tom pocasi ono pri mori je to ine ta teplota ako u nas doma ked je tak vsak uvidime ako bude 😀 😀 aspon nas opali a more bude teple 😀

nefertitka
18. jún 2014

@dai my chodievame zaciatkom juna, teraz ideme az 21.6. a uz take vysoke teploty...asi sa aj my strcime do mora a ostaneme tam strceni az do konca;)

nefertitka
18. jún 2014

@kosska3003 ved to, aspon sa skrati cas za ktory sa opalim🙂 nemusim sa opalovat cely den, ale bude stacit hodka denne 😝

nefertitka
18. jún 2014

@kosska3003 vy uz idete v piatok, ze?

kosska3003
18. jún 2014

@nefertitka ano v piatok letime o 11,40 este som absolvovala aj dr lebo mala mala teploty a afty v ustach ale uz je dobre som bola vcera uz vynervovana inac ze sa rusi dovolenka ale dr nam ju nezakazala tak som rada uz nema teploty od vcera som sa inac zlakla doma preventivne sedime a nikam nejdeme 😀 😀

dai
18. jún 2014

@19796549 no... chcela si to najlepsie☹ ono to aj v Turecku stoji vela... my sme myslim 2 roky dozadu dali okolo 6000 za 2 tyzdne a to s infantom☹ preto sme aj teraz volili tu zeugmu - to je o tie 2k menej🙂 dcere sme slubili este disneyland, tak potrebujeme hospodarit tieto prazdniny😀 skus potom ten kumkoy beach and spa - tam sice nie je tolko a la carte restauracii a tie kolotoce, ale sluzby vynikajuce a jedlo vyborne, plaz dokonca krajsia ako vo voyagi lebo je to blizsie k side, tie plaze pri beleku maju aj trosku kamienkov pri vstupe, aj ked su vaecsinou pieskove... v kumkoyi to je krasna cista pieskova plaz😉 baby pisu aj ten belvil ze je fajn - tiez je to urcite lacnejsie ako voyage... ja ti este zeugmu neodporucim lebo som tam este nebola🙂
@nefertitka my ideme buduci tyzden - mame uz skolacku, tak ju musime pytat od riaditelky, nemohli sme ju brat moc skoro... ale tiez by som uz radsej isla teraz ako na zaciatku jula...