Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
14. júl 2014

@stankabal to ste ako nevedeli, do akeho hotela idete?spravne som to pochopila?

lauraa
14. júl 2014

@nefertitka no predsa ruleta, zaplatis si 4 alebo 5 *hotel a letis , tam kde bude miesto tak ta ubytuju nieco ako LM... pausalna cena ....

nefertitka
14. júl 2014

@lauraa tak to pocujem prvy krat, to je ale velky risk, neviem si predstavit, ze idem a neviem kam a ze sa este moze stat, ze sa mi tam ani pacit nebude...tak ale podla tychto fotiek mali velmi dobry hotel;)
No ale ja by som tak asi nemohla ist...neviem

lauraa
14. júl 2014
tigra440
14. júl 2014

@denklo pojdete aj po obchodoch ?

denklo
14. júl 2014

@tigra440 Fuuu, no určite sa pôjdeme niekam pozrieť, plánujem Side, určite nejaké trhy, ale len po promenádach. Cielené nákupy neplánujem 🙂.

iffca
14. júl 2014

@m05102009 Ahoj, máte ešte záujem o informácie z hotela ARCANUS? Vrátili sme sa odtiaľ v sobotu.....

m05102009
15. júl 2014

@iffca ahoj, jasné že áno, budem veľmi rada 🙂 keď napíšeš ako vám bolo, čo hotel, služby, strava, pláž atď 🙂 ďakujem

tigra440
15. júl 2014

a mozem ta o nieco poziadat ak by si tam videla vesticku taku prechodnu na 3 roky značky ralpf lauren mali ju v side mestecku v obchodoch taku tmavomodru a zvnutra bola cervena ....nekupila by si mi ju ??? velmi lutujem ze som ju malej nekupila ked sme tam boli ... ☹

stankabal
15. júl 2014

@nefertitka ano.boli v ponuke fortuna 5 side 4 hotely.všetky ultra all inclusive a na každý boli aj dobré recenzie,lokalita a pozreli sme fotky.takže nám bolo jedno do ktorého nás dajú.napríklad tento istý Sueno na náš termín vychádzal o tisícku viac ak by sme si ho kúpili sami 🙂))

nefertitka
15. júl 2014

@stankabal a ak to nie je tajomstvo, mozem sa opytat, kolko vas to vyslo a na ako dlho?

stankabal
15. júl 2014

dvaja dospelý a dve deti 10 ročné a 1,5 ročné na 8 dní so Sliaču 1770€ so všetkým

denklo
15. júl 2014

@tigra440 Nooo, pokúsim sa, len neviem, či to podľa tohto opisu na 100% nájdem 🙂. A vieš aspoň približnú cenu?

tigra440
15. júl 2014

@denklo no tam sa zjednava hned ti povedia vysoku cenu aj nad 50 e ale podla mna do tych 25 e sa da ist ....

iffca
15. júl 2014

@m05102009 V hotely Arcanus nám bolo super. Určite odporúčam. Ale musím podotknúť, že priveľmi náročný klient spokojný nebude. Sama som bola prvý deň rozčarovaná, pretože zariadenie izieb a interiér hotela podľa mňa nespĺňa požiadavky päť hviezdičkového hotela. Maximálne tak štvor... 😒 . Izby však boli čisté, pravidelne upratané, voči tomu sme výhrady nemali. Ale rekonštrukcia izieb pozostáva len v novej maľovke a nových kobercoch. Nábytok je staršieho dáta, ale zachovalý, nie je zničený. Kúpeľňa je slušná. Viac menej sú izby rovnaké. Ale ako som už písala, pokiaľ nie ste veľmi nároční, na prespatie je to v pohode. Aj tak budete asi celý deň vonku. Pláž hodnotím priemerne. Je štrkovo-piesková, treba si dať pozor na veľké kamene, ktoré sú miestami pod vodou. Na môj vkus má prudší spád, takže neplavci len na kraji. Na móle je postupne označená hĺbka mora. Vo vode plávali pozostatky vodných rastlín. Lehátok bolo dostatok ako na pláži, tak aj na móle. Troška horšie to bolo pri bazéne. Lehátka sú aj v peknej záhrade pod palmami na tráve. Bazén má hĺbku 1,40 m, pri toboganoch 1,20 m a je tam aj bazénik pre najmenších. Príjemná teplota vody v bazéne aj v mori. V bazéne sú aj výrivky. Každý deň okrem nedele animátori zabávali doobeda pri bazéne a večer robili v amfiteátri program na veľmi slušnej úrovni. Taktiež miniklub pre deti vyzeral fajn, ale dcérka bola radšej vo vode. Chodila len na minidisco od 20,30 do 21,00.
Čo nám maximálne vyhovovalo a preto aj hotel môžem odporúčať je, že sme mali všetko "po ruke". Žiadne dlhé šlapanie od hotela na pláž. Vyšli sme z hotela a boli sme pri bazéne, prešli sme kúsok a boli sme na pláži. Pri bazéne je Pool bar, na pláži je plážová reštika a na móle sú chladničky s plechovkami coly, fanty, spritu, balená voda a niečo ako kefír v kelímkoch. Strava je tam výborná, v hlavnej reštaurácii máte dostatok všetkého, my sme nestihli ani všetko ochutnať. Keď porovnám predchádzajúci dovolenku v Grécku, tak čo sa stravy týka v Grécku sme mali tak 1/4 toho, čo sme mali v Arcanuse. Počas celého dňa máte čo jesť a piť. My sme chodili na obed do plážovej reštiky, nechcelo sa nám prezliekať aby sme mohli obedovať v hlavnej. Nebol tam taký výber, ale podľa nás bol postačujúci. Personál milý, usmievavý. Nám sa veľmi páčilo a postupne celý ten "servis" a snaha o maximálne pohodlie klienta vykompenzovalo to počiatočné rozčarovanie. Všimla som si aj menšie nedostatky, ktoré by tam nemuseli byť, ale všade sa niečo nájde a nikde to nebude na 100%.... Treba aj niekedy privrieť oči. Je to veľký hotel s množstvom klientov.
Zoznámili sme sa tam s príjemnými ľudmi a nezávisle od seba sme skonštatovali, že si tam vieme predstaviť dovolenku aj budúci rok. Boli tam dovolenkári, ktorí tam boli už viac krát. Čítala som na nette rôzne recenzie a niektoré boli až príliž prehnane nekritické. Ale ako sa hovorí "koľko ľudí, toľko chutí". My sme boli veľmi spokojní, ale bola to naša prvá dovolenka v Turecku a zatiaľ to nemám s čím v Turecku porovnať. Ešte k orientácii izieb. My sme si vybrali izbu čo najbližšie k výťahu s orientáciou na more. Mali sme krásny výhľad, všetko ako na dlani. Daňou za to bolo, že keď sa občas podgurážení klienti zabudli pri Pool bare a neobmedzili svoju hlučnosť ani vzhľadom na pokročilú nočnú hodinu, bola som hore s nimi. Ráno ma zasa zobudil personál, keď upratovali stoly a stoličky pri Pool bare. Takže pokiaľ by ste chceli mať kľud, radím uprednostniť izby ďalej od výťahu, alebo orientáciu na opačnú stranu. Zhrnutie na záver - pokiaľ nie ste prehnane nároční, myslím že budete spokojní. Ak budete mať ešte otázky, kľudne sa ešte spýtajte. Nedá sa to takto všetko opísať. Tých pozitív a milých drobností, ktoré potešili, tam bolo veľa... 🙂

lauraa
15. júl 2014

@iffca to je byvala asteria sorgun?to je predsa len 4*

iffca
15. júl 2014

Ano, bývalá Asteria. Ale hotel prevzala iná spoločnosť, zrekonštruovala, premenovala a teraz je označovaný ako 5*

popova
16. júl 2014

Baby cez ktoru stranku zistím čas odletu?

denklo
16. júl 2014

Dievčence, má niektorá z Vás skúsenosti s užívaním Norethisteronu počas dovolenky? Aké s tým máte skúsenosti? Zaujímajú ma hlavne nežiadúce účinky. Leták mám naštudovaný, len stále sa neviem rozhodnúť, či si ho mám nasadiť alebo nie. Čo by ste poradili? Ďakujem 🙂!

13mandy
16. júl 2014

@popova Ahoj, najaktuálnejšie lety na stránke letiska: http://www.bts.aero/cestujuci/informacie-o-leto... Prípadne, ak cestuješ cez CK Kartágo, tak majú výborne riešenú zákaznícku sekciu na ich stránke, kde si zadáš len číslo cestovnej zmluvy: http://www.bts.aero/cestujuci/informacie-o-leto...

13mandy
16. júl 2014

@popova Ups, chybička, tu je link na zákaznícku sekciu Kartága: http://www.kartago.sk/online-overenie-letu?do=o...

13mandy
16. júl 2014

@denklo Ahoj, ja som užívala X-krát aj na dovolenke, u mňa bez komplikácií. Ale ak mám možnosť si to naplánovať dopredu, tak si posúvam Norethisteronom tie dni už v cykle mesiac pred dovolenkou.

petrina82
16. júl 2014

@denklo aj mne vychadza tak, ze si budem musiet asi na dovolenke nasadit. Tiez sa obavam najma toho, ci nasledujuce cykly nebudem mat rozhadzane. Ja som ho raz brala asi pred 10 rokmi a to uz si fakt nepamatam. My ideme buduci tyzden a v druhej polovici dovolenky si bud nasadim alebo nie, rozhodnem sa na mieste. Cize bud sa na konci dovolenky uz budem trapit alebo si ho nasadim a uzijem si dovcu do konca.

denklo
16. júl 2014

@13mandy Dať si ho s predstihom má veru nenapadlo ☹. Ja som to mala vyrátané, ale dovolenku sme kupovali zač.januára a dvakrát sa to posunulo a už je to v keli ☹. Ako časté vedľajšie účinky je nevoľnosť, hnačka, zvracanie a toho sa bojím ☹.

13mandy
16. júl 2014

@denklo No škoda. Neviem, ako to zareaguje na Teba, ale ja som problémy nemala ani na slnku. Ja by som to asi riskla, lepšie ako si pokaziť parádnu kúpačku 😉. Držím palce, peknú dovolenku 🙂

iffca
16. júl 2014

@denklo Ja som brala Norethisteron počas celej dovolenky a nemala som žiaden problém. Tiež som mala obavy, ale bolo to úplne v pohode.

popova
16. júl 2014

@13mandy Dakujem pekne za info

denklo
16. júl 2014

@iffca A musí sa to brať v presnú hodinu ako antibiotiká?

iffca
16. júl 2014

Nebrala som to presnú hodinu, myslím, že to netreba, ale snažila som sa dodržať približné časy ráno a večer.
Po vysadení mi to prišlo na tretí deň.

iffca
16. júl 2014

@denklo Ešte k tým tabletkám. Neviem kedy idete na dovču, ale jedna známa mi vravela, že je nejaká injekcia, po ktorej dostaneš do 24 hodín menzes. Teda aj tým by si si to vedela prispôsobiť, ak by ti to vyhovovalo dostať skôr. Bližšie ti ale k tomu neviem viac napísať, treba sa informovať u lekára, či sa naozaj také niečo dá.