Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

denklo
16. júl 2014

@iffca Ja som volala svojej lekárke, ale injekcia má nástup od 1 - 10 dní. A vraj keď budem v strese, just to dostanem na 10.deň ☹. Odporučila mi práve Norethisteron. Ja mám termín 19. a letíme 22.7., ale ešte nikdy mi to neprišlo načas ☹. O čo to majú tí chlapi jednoduchšie... 🙂!!!!

lauraa
16. júl 2014

@denklo ja som brala orgametril asi nieco podobne, bola som nafuknuta ako melon ale inak nic , ziadne nevolnosti a pod, skoda ze si ho nezacala brat skor ...

iffca
16. júl 2014

@denklo Chlapi majú všetko jednoduchšie a ešte sa sťažujú..... 😒 Odstup 1 - 10 dní, tak to je dosť ☹ Dík za info 🙂 Ak by ti to prišlo načas, tak to by si nemusela riešiť.... Ja som tiež mala obavy a zvažovala niekoľkokrát, mňa totiž vystrašila zmienka v popise o cystách. Ale nakoniec to bolo úplne v pohode a nebola som ani nafúknutá ako melón, ako písala lauraa. Akurát keď som to potom dostala, tak som mala silnejšie kŕče, ale neviem, či to bolo následkom Norethisteronu. ☹

iffca
16. júl 2014

@denklo Info zo Sealanye 🙂 😉 Plávanie s delfínmi stojí 110 Eur na osobu (predstavenie s delfínmi a tuleňmi sa platí zvlášť) a deti nesmú byť menšie než 120 cm. Nám to ale vysvetlili tak, že nie že ich nerešpektujú, keď sú detičky menšie, ale že odmieta delfín plávať, aby im neublížil. Predsa je to len veľký a inteligentný tvor 🙂 . Foto v cene nie je. Všetko si musíš zacvakať zvlášť. Počas plávania to tam fotia aj točia, kým sa prezlečieš, už majú fotky aj video hotové. Sú tam riadne fofry. Je to dosť drahé, ale dá sa zjednať cena, podľa toho koľko toho zoberieš. Majú tam niekoľko bazénov, rozdelia vás do skupiniek cca po 7 osôb a pláva sa 30 minút. Počas toho sa prestriedajú s delfínom všetci plávajúcu. Zvyšok rodiny, ktorý nepláva, k bazénu nepustia. Musia zostať za plotom. Upozorňujem, že voda v bazéne je dosť studená. 😝 Dcérka sa riadne klepala. Ale bol to mimoriadny zážitok nielen pre ňu, ale aj pre manžela. 🙂

cukor
17. júl 2014

....čo ste dávali deťom (3,5) v prípade ,ze tam dostali hnačku?....

denklo
17. júl 2014

@iffca Ďakujem za info 😉!

jaaty
17. júl 2014

@iffca ahoj, to plávanie s delfínmi - tvoja dcérka už bola sama? Naša Hanka plávala minulý rok v Beleku sama -bez rodiča a tiež to bolo super. Čítala som však, že v Sealanyi môže ísť dieťa samé až od 8 rokov. Ako to teda je? A ak ide aj dospelý, platí sa 2x 110 eur? ďakujem

nefertitka
17. júl 2014

@cukor preventivne celu dobu tam probiotika a ked uz bola hnacka, tak hylak forte

petrina82
17. júl 2014

Baby kedy vam prisli z Kartaga pokyny a letenky, voucher mailom? Kolko dni pred odletom?

iffca
17. júl 2014

@denklo Niet za čo 😉

cukor
17. júl 2014

@nefertitka ....dakujem a aké probiotiká?

iffca
17. júl 2014

@jaaty Na plávanie s delfínom sa treba objednať vopred u delegátky, ktorá to má na starosti. A aj to zaplatiť. Aspoň u nás to tak bolo. Objednali sme len dcérku na plávanie. Tá nás ale neupozornila na to, že nemôžeme byť s dcérkou pri bazéne. Taktiež ani na minimálnu výšku dieťaťa. Keď sme sa to dozvedeli, manžel si tam na mieste doplatil plávanie, aby mohol byť s ňou, keby sa náhodou bála. Ale nie vždy sa to vraj dá mimo objednávky. Ale niečo na tom veku asi bude, pretože ešte predtým, ako si zakúpil lístok na plávanie, personál zisťoval, kto s dcérkou bude. Bola tam jedna ochotná pani od nás s deťmi, ktorá nám povedala, že si ju zoberie na starosť. Ale keďže nakoniec mohol ísť aj manžel, tak to bolo vyriešené... Platí sa vždy za každú osobu.

jaruska6
17. júl 2014

@iffca Ahoj chcem sa opýtať Norethisteron je len na lekársky predpis?Ďakujem.

iffca
17. júl 2014

@jaruska6 Tak to netuším, mne to predpisoval lekár.

jaaty
17. júl 2014

@iffca dakujem za info

denklo
17. júl 2014

@jaruska6 Mne tiež poslala lekárka recept domov, na voľno to asi nedostať. Ja už mám po starosti, príroda to vyriešila za mňa a po prvýkrát sa poponáhľala 😀. Takže dovolenku si užijem v absolútnej pohodeeeeeee 😉!!!

iffca
17. júl 2014

@denklo Tak to ti teda vyšlo 😀 To asi z toho stresu z Norethisteronu.... 🙂 😉 Tak si užite krásnu dovolenku... 🙂

iffca
17. júl 2014

@jaaty Rado sa stalo... 🙂 😉

denklo
17. júl 2014

@iffca Ďakujeeeeem :-*!

nefertitka
17. júl 2014

@cukor hocijake pre deti, my sme davali Biogaiu, uz je aj taka, ktora nemusi byt v chladnicke, cize sa da vklude prenasat...alebo probiofix je tiez fajn.

petrina82
17. júl 2014

Nikto nebol s Kartagom?

denklo
17. júl 2014

Dievčence, ešte jedna otázka pre tie, ktoré leteli do Antalye s leteckou spoločnosťou Travel Service. Čítala som nepríjemne recenzie o niekoľkohodinovom meškaní letov. Aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem 🙂!

nikinka1111
17. júl 2014

@denklo my sme s travel service leteli 3x a ešte sme nemeškali.

kosska3003
17. júl 2014

@denklo tam sme leteli presne spat hodku meskalo lietadlo ale ze preto ze nieke ine lietadlo malo z kosic meskanie to nam povedali v lietadle

monstos
17. júl 2014

@denklo my sme mali meskanie dve hodiny na ceste tam, ale bolo to cez den, tak v pohode a na ceste naspat sme nemeskali 🙂

tanitta
17. júl 2014

@denklo my sme leteli ale este minul rok.. cesta tam bez meskania cesta naspet meskanie cca3h

davita
17. júl 2014

@petrina82 my zajtra 🙂 .... inak jednu dovcu s kartago rocne ideme, turecko ale este nie, teraz 1x

denklo
17. júl 2014

@tanitta Fuuuu, tri hodiny, to už je dosť ☹! Dúfam, že to u nás bude OK, lebo si neviem predstaviť, ako zabavím deti.

iffca
17. júl 2014

@denklo My sme ani raz s Travel Serviceom nemeškali. Vždy na čas... Ale známi leteli na Krétu a in odložili štart o hodinu.

flori
17. júl 2014

@petrina82 chodime len s Kartagom,pokyny vzdy tyzden pred odletom