Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mirka1986
25. júl 2014

@zoska zabudla som sa spytat, vraciame sa az v noci na SR... viem, ze izby sa odovzdavaju o 12-tej, treba brat aj osusky, alebo nam zapozicaju aj posledny den ich hotelove? 🙂

jantato
25. júl 2014

ahojte, poradite niejaky dobry hotel vhodny aj pre deti, ale skor ak mate skusenostaj z lacnejšich trošku,nie take 1000eurove na osobu. dakujeeeeeeem

mimaso78
25. júl 2014

@marley7 let zvladol uplne v pohode. Leteli sme v noci takze v podstate zaspal a spinkal. Boli sme okolo 20 augusta. Teraz odlietame 6.8. Nase oblubene hotely su adalya resort & spa a tento rok ideme adalya ocean deluxe. Je to v side. S papanim nebol nikdy problem. Hnacky sme nemali ani raz (chodime kazde leto) jedine na co je treba dat pozor aby nepil vodu pri sprchovani. Davali sme mu vtedy dudel a teraz tomu uz rozumie a mladsieho budem riesit dudlom 😉) nam sa tam velmi pavi a pre deticky raj. Chodili sme s nim aj na mini disko. Lozil tam pri detoch ked tancovali velmi sa mu pacilo a potom unaveny sup do postielky a krasne spinkal. Jedine co som mu brala boli plienky. Jedlo sa vzdy dalo vybrat aj pre neho a ovocia a zeleniny neurekom 😉) keby si este nieco potrebovala kludne napis 😉)

mimaso78
25. júl 2014

@marley7 este ak mozem poradit tak plaz je lepsia ked je prekrita. Slnecniky su o nicom 😉)

nikinka1111
25. júl 2014

@mimaso78 my idem do Adalya ocean deluxe 30.7 do 9.8, takže sa tam možno uvidíme 🙂 . som zvedavá ako bude .

nikinka1111
25. júl 2014

@mimaso78 súhlasím s tebou s tými prekrytiamy - podmienka môjho manžela -žiadne slnečníky 🙂

zoska
25. júl 2014

@mirka1986 osusky biele kupelnove menia chyzne a modre - plazove dostsnete na izbu a menit sa daju kazdy den do 12tej vo wellnes, my sme vlastne uteraky nemali vobec.ak letite az vecer, tsk pokial nemaju naval je mozne sa dohodnut na recepcii aby ste mohli vyuzit izbu do vecera (boli tam slovaci ktori mali nocny let domov a na recepcii si vybavili opustenie izby o 19tej, takze mali pekny den pri vode este, a pisu to aj v uvitacim letaku ze je taka moznost) 🙂

mirka1986
25. júl 2014

@zoska dakujem 🙂 izbu by sme chceli aj my predlzit, ak to bude mozne, len som nevedela ako to bude s tymi osuskami... vyzera to tak, ze si kupime tam, kedze sa daju menit do 12-tej... radi by sme aj ten posledny den stravili pri vode este 🙂

zoska
25. júl 2014

@mirka1986 my sme opustali izbu po 12 tej a osusky sme tam nechali... len ak chcete ciste plazove menia ich denne do 12tej, takze ak nestihnete budete si musiet nechat z predosleho dna... netreba ich nikde vracat ani nic, akurat kupelnove meni housekeeping a plazove si regulujete sami podla znecistenia a posledny den ich nikam nevraciate ale nechavate na izbe... snad som to ok napisala ;) keby cosi, kludne sa pytaj 🙂

janinkad
26. júl 2014

@zoska ahoj,Alba Queen,Alba resort,miesto v podstatae rovnaké,chcem sa spýtat su tam blizko pri hoteli bazáre na nakupi?.pytam sa preto ci mam brat aj kocik pre malu.Ona teda uz nie je skoro vobec v kociari,ale ak by som mala ist niekam daleko od hotela pesi ,tak lepsie zobrat ako ju nosit.dik

mimaso78
27. júl 2014

@nikinka1111 super. Som zvedava velmi. Ale co som citala tak ma super recenzie. My sme chodili vedla do adalya resort & spa a bola to bomba 😉))

zoska
27. júl 2014

@janinkad peso od alba queen asi 3 minutky zacina obchodna ulicka, kde je mnozstvo stankov s handrami, hrackami, suvenirmi... my sme s 2 detmi inde ani neboli, aj tak toho bolo vela, ani sme to nepresli ... 4,5 rocna to zvladala, aj ked ku koncu ju vzal mm na ruky a krpec bude mat dva roky a ten bol v kociku, ten by nevladal... ale kocik sa da prenajat v hoteli za 6eur ;) nam zlomili buginu po prilete do antalye, chceli sme si kupit, ale nakoniec v ramci arealu hotela sme ju nepotrebovali a na dva nakupne vecery sme si prenajali ten hotelovy...

mirka4588
27. júl 2014

Ahojte.rozmyslame nad dovolenkou v Turecku len som citala o nepokojoch a trocha sa toho bojim.tak som sa chcela spytat ake mate skusenosti a ci ste sa zdrziavali len v rezorte alebo ste chodili aj volne po meste.dakujem

popova
27. júl 2014

Baby idete niektora do Turecka 2.8. t,j, v sobotu ? My letime Z Košíc do Side o 17.50

jantato
27. júl 2014

ahojte,bol niekto v tomto hotely? http://www.mtour.sk/Zajazd/?ID=164254
🙂

sakura77
27. júl 2014

@jantato mas to doooost od letiska daleko..a tym ze transfer vykladá cestou ludi po hoteloch, sa to aj zdvojnásobí. ..ja by som to zvazila osobne....

jantato
27. júl 2014

@sakura77 dakujem za radu ,ja ešte len vyberam ,taakže určite ešte pozrem viacej možnosti 😉

jantato
27. júl 2014

@sakura77 ale čo sledujem vačšina je okolo 100km od letiska,tak neviem...

ksts
27. júl 2014

@iffca My letime v stredu,chci sa opytat ci sa plati trezor a osusky na plaz,a ci treba pre deti obuv na plaz a nejaky zlate rady,a ubytovanie ste si mohli vybrat kde chcete byt a kam doporucujete,dakujem vam moc.

danula2
27. júl 2014

@mimaso78 ahojky
aj my ho mame vyhliadnuty
je tato cena realna?
je to vobec mozne?
http://dovolenka.atour.sk/detail-zajazdu/441936...

macka2504
27. júl 2014

Ahojte,my letime zo Sliaca 26.8. do Alba Resort..ide niekto v tomto termine?

deny3
27. júl 2014

@jantato čo sa týka vzdialenosti od letiska, ja som bola priamo v Alanyi, čo je ešte dalej od tohto hotela, cesta trvala dve hodiny, autobus klíma, po hodine zastávka, po dialnici, pokiaľ ti malý ako tak posedí, v pohode.

iffca
27. júl 2014

@ksts Trezor na izbe je zdarma, taktiež aj osušky na pláž a lehátka na pláži. Plážovú obuv radšej doporučujem zobrať. Pláž je pieskovo-štrková, mňa a dcérku tie kamienky tlačili, tak sme chodili do vody s obuvou. Ale boli tam aj ľudia, ktorým to nevadilo a chodili bez. To už je individuálne.... Ale radšej by som pribalila, ako by mi mali chýbať. Taktiež piesok ďalej od vody je veľmi horúci. Pod vodou sú miestami aj veľké kamene, dajte si na ne pozor. My sme si izbu menili, ale vtedy ešte hotel nebol plne obsadený. Pokiaľ chcete mať kľud voľte radšej izbu orientovanú do záhrady. My sme mali síce krásny výhľad na more a bazény, ale občas nás rušili aj po polnoci podgurážení hostia, ktorí sa zabudli v Pool bare a ráno personál pri upratovaní škŕkal stolmi a stoličkami. Doporučujem ešte pribaliť niečo proti komárom. Spať pri klíme celú noc nieje bohviečo, pri zatvorenom okne/balkóne sa uvaríte a pri otvorenom nalietajú komáre. Našetrite si drobné euráče na bakšiš, ten sa tam zvykne dávať a ešte si pribalte otvarák na pivo. V minibare budete mať fľaškové pivo, ale nikde otvarák. Aspoň my sme nemali. Prajem krásnu dovolenku.. 🙂 😉

ksts
28. júl 2014

@iffca Dakujem vam za dolezité informácie,este by som sa chcela opytat ako dloho ste museli cakat na pokoj kym vas ubytovali,a posledny den ste museli do 12h opustit pokoj a mohli ste vyuzivat sluzby,jidlo az do odchodu z hotelu na letiste.A mali ste v koupelni nejaky miniaturky sampon,sprchovy gel atd.Dekuji vám moc za info.

ksts
28. júl 2014

@iffca A jaký léky doporučujete sebov pribalit pro dite treba pre nas.Dakujem zatial moc.

janulabj
28. júl 2014

@popova prosim Ta aky hotel? zhaname nejaky last z KE.

popova
28. júl 2014

@janulabj Hotel VON CLUB GOLDEN BEACH v Side.vedla je jeho sestersky hotel GOLDEN COAST

maca211
28. júl 2014

Mamičky chcela by som ísť do Turecka s malým ktorý bude mat dva roky v októbri... Veľa ľudí má dohovárajú že starým malým do Turecka nie... Kvôli vode myslím pitnej že stačí keď len ovocie je Soňu umyté atd... Napíšte vaše názory skúsenosti prosím. Dakujem

17anit07
29. júl 2014

@maca211 boli sme prvy krat ked mala dcera 16m a uplne bez problemov 😉 ale citala som aj zle skusenosti tazko povedat

sakura77
29. júl 2014

@maca211 aj ja som.bola s malou v takom veku a v pohode.vody su balene, ine jej nedavaj akurat daj pozor na bazenovu vodu aby nehltala...my sme jedli pili vsetko, a nikdy nic..