Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

erinka123
29. júl 2014

@maca211 treba davat pozor na vodu preto je dobre umyvat v balenwj vode ,ja do bazenov nechodim ale so starsou som chodila od mala do turecka a ona uplne v pohode s malym som bola minuly rok prvi krat mal 8mesiacov a pred odchodom dostal salmonelu ale nie zo stravy ani z vody bolo to z piesku trochu si dal do ust a problem bol na svete nastastie mal lachku formu v nemocke sme neboli ale uz viem naco si davat pozor keby som teraz nebola tehotna idem opät a maly bude mat tiez 2 roky takze to je na tebe ale problemy mozes mat hoci kde aj na SR ci v zahranici. Ja by som isla uz zajtra by som bola zbalena a tentokrat by som uz vedela co a ako.

zebricka23
29. júl 2014

@maca211 my sme boli s malou 1,5 roka..a uplne v pohode....ziadne problemy...treba umyvat v balenej vode,aj zuby,ovocie......nasa sa aj vody v bazene nalogola...
urcite nie je taky maly,aby si nemohla ist s nim do turecka......nepoviem egypt....

kosska3003
29. júl 2014

@maca211 ja som bola s 10 mesacnym synom stvorkoval tak vsade jedol tam aj v bazene bol aj do piesku spadol a nic mu nebolo boli sme aj tento rok a nikomu nic nebolo ani som nepocula ze by niekomu nieco bolo co sa hnacky alebo vracania bolo
pokial jes stravu len v rezorte a nie mimo na ulici tak by sa nemalo nic stat

marley7
29. júl 2014

@kosska3003 A v ktorom mesiaci ste boli?! Nebolo moc horúco?!

maca211
29. júl 2014

@erinka123 dakujem. Len ako zabranim aby si nelogol z vody a proste to sa neda ustrazit pri jaseni preto sa pytam. On je strasne zivi pri kupani je voda vsade. Ved tou vodou unyvaju ovicie aj vsetko. Porad ))) teda si pisala ze teraz uz by si vedela co a ako tak porad

erinka123
29. júl 2014

@maca211 ovocie mu daj take co sa osupe pred tym ho umy v balenej vode ,slivky a melony mu nedavaj svokru prehanolo z toho ale zas mna nie...jedlo som davala to iste co som aj ja jedla okrem jogurtov a mlieka ....v kvalitnych hoteloch je voda upravena a vraj varia z velkych galonoch nie z ich vody... ked budes v bazene ono je to tazke mojej dcere nic neni ona si xxx krat logla dokonca si umyvam zuby s ich vodu a nic ale malemu iba z balenu ,ked ho budes sprchovat tak narychlo zaklonis hlavu bude ti musiet niekto pomoct mne pomahala svokra ona malemu zaklonila hlavu a rychlo som ho umyla tvar som mu umyla s balenu vodu...ja detsky bazen nevyuzivam nerobi malemu dobre lebo ma ekzem sme len v mori a teraz uz nedava nic do pusy a uz je taky ze si da povedat. Vyber si dobry hotel je tu vela bab co su spokojne a nic im detickam nebolo,ja do turecka pojdem az o dva roky skor sa mi dat nebude.

kosska3003
29. júl 2014

@marley7 minule leto sme boli v kusadasi 31 maj az 10jun mali sme 30tky b mori sa dalo kupat ale mala vrestala ze je studene s tento rok Side 20 jun az 1 jul a teploty 35 cca more teple aj bazen ako caj bol

yidaky
29. júl 2014

@maca211 My ked sme boli prvykrat v Turecku pred 2 rokmi. Dcerka tiez nemala este 2r. Je novembrova 😉. Chodime kazdy rok. Voda balena je vsade. Deti si v nej umyvali aj zuby. Inak, stravu v pohode, jedia to co mi. Ani ovocie im neumyvam. Ved je umyte. Aj lad v pohode, ci zmrzlinu. A ani nechcem vediet kolko vody z bazenov popili 😀. Aj ked na to som sa snazila davat velky pozor. A v piesku tiez stale zahrabani. No tento rok sa stale potapali, tak to uz neustriehnem. No nastastie vsetko ok. Takze ja urcite odporucam, zvladnete to v pohode. Inak bezne je v hoteloch aj detsky ci dietny bufet. A rodiny aj s malymi detickami su vysoko zastupene medzi dovolenkarmi. Tak kludne chodte. Ja az taky rozdiel ci idete do Turecka ci Grecka ci kamkolvek nevidim. Tak ci tak, by sme nepili vodu s vodovodu, ale balenu atd...

nikinka1111
29. júl 2014

@maca211 my sme boli vlani s 13 mesačným a zajtra ráno letíme znova. všetko bolo v pohode, žiadne problémy. snažte sa len nepiť vodu z vodovodu aj keď sa to asi úplne nedá 🙂

nikinka1111
29. júl 2014

majte sa tu krásne, smer Turecko 😝 hurá...

flori
30. júl 2014

@gretkab boli sme v PSB pred 2 rokmi

flori
30. júl 2014

@monnaa v Nashire ste boli tento rok?my sme v tomto resorte boli v roku 2011 a bola to nasa prva dovolenka v Turecku a mali sme sa fantasticky,len tych Rusov tam bolo pomenej,more sice prudsie a vstup dost strkovy,na ten skvely bazenovy komplex spominame dodnes,som rada,ze sa aj vam pacilo 🙂

maca211
30. júl 2014

dakujem vam za odpovede a prosim poradtge mi nejaky kontretny super hotel vhodny pre nasho skoro 2 rocneho synceka, hlavne aby nebol 2 h od letiska

13mandy
31. júl 2014

@maca211 Ahoj. My ideme Von Resort Golden Coast - Side, časť Colakli, predáva ho Kartágo. Cca 30 min. od letiska, piesková pláž, postupne zvažujúca do mora. V podstate v tomto Colakli je pláž vhodná hlavne pre detičky, takže keď si vyhľadávaš hotely podľa polohy, zadávaj si Colakli - všetky tie hotely čo sú tam, sú na výbornej úrovni. Nech sa Ti podarí 🙂

janinkad
1. aug 2014

@macka2504 ahoj my budeme v Alba resort od 20.8. do 30.8 takze sa tam este par dni uvidime🙂aj ked to je velký komplex.ake staré mas deti?

adala
1. aug 2014

Kto z Vás letí do Antalye 05.08.2014?

tanika
1. aug 2014

Letí niekto 18.8-28.8 do evren Beach resort s deťmi ? kedy vám dali let ? dík Táňa

siska25
1. aug 2014

Ahojte,urcite to tu uz niekde bolo, ale viete mi poradit nejake hotely vhodne pre male deti, nasa mala bude mat v case dovolenky necele dva roky. Chcem kvalitny hotel, ktory bude mat bazen pre malicke deti so smyklavkami a bolo by super keby bol aj prekryty, nejake to detske ihrisko, pieskova plaz s pozvolnym vstupom a este potrebujeme kanvicu na izbe, lebo mala je este na umelom mlieku. Stale sa neviem rozhodnut, ktory hotel vybrat.

piip
1. aug 2014

@mimaboba26 ahoj, cez aku cestovku si bola?

piip
1. aug 2014

@siska25 ahoj, ja som na tom podobne, hladame hotel pre rocne dieta, kryty detsky bazen a podobne... mas uz nejake tipy? vdaka

siska25
1. aug 2014

@piip Ahoj, mala som vybraty hotel Kumkoy, ale nema prave ten maly kryty bazen zo smyklavkami....Tak hladam este dalej....

mimaboba26
1. aug 2014

@piip ahoj boli sme cez hechter

siska151
2. aug 2014

@janinkad My sme boli v 2012 v Albe s 5 rocnym synom a bolo super.

jantato
2. aug 2014

@tanika v tom termine sa strojime aj my do turecka ale nechavam to na last minute, tak uvidim v ktorom hotely sa ocitnem 😀

tanika
2. aug 2014

ja mám rezerváciu na 2 + 2 lebo tých izieb je málo tak som nechcela riskovať a v pondelok sa na to idem spýtať či nebude nádej na last minut ale že v raj nie.... mám tam kámošku .....my h tel poznáme ale kedže v hydrotoure nebolo to čo sme chceli Titanic, Adalya Ocean ...a už ani Kumkoy ....tak pôjde pravdepodobne tam kde nám bolo dobre a to bol Evren .....dajte vedieť teda možno sa stretneme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 pá Táňa

maca211
2. aug 2014

@siska25 potom napis pre aky hotel ste sa rozhodli lebo aj ja hladam nejaky vhodny. Este ked som bola sama boli sme side sun bolo super yak zvazujem aj ten.

macka2504
2. aug 2014

@janinkad ahoj,nas maly tam bude oslavovat rok 🙂 budem tam s muzom,mojou a jeho mamou,tak sa snad vidime.

erinka123
3. aug 2014

@maca211 skus si pozriet kumkoy beach,evren beach,royal alhambra palace,delphin palace,delphin diva,bella resort,susesi deluxe &spa,pegasos world,asteria sorgun, tieto sa mi pacia niektore su drahsie a z troch s tych co som pisala som bola...urcite si nieco dobre najdes.

monnaa
3. aug 2014

@flori - áno, v Nashire sme boli tento rok- v júli , mne osobne tá pláž až tak nevadila, deti sa mi tam super vyhrali aj s kamienkami, ani obuv do vody sme nepotrebovali, utekali pred vlnami ... a inak väčšinu dovolenky bola tá pláž akoby čisto piesková , lebo bol odliv, tak kamienky odplavilo 🙂 Pridávam aj zopár fotiek z pláže .A ten bazénový komplex nemal chybu !

hanicka45
4. aug 2014

je travek sk ,spolahliva cestovka?