Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

egyptanka
6. mar 2015

@karinkaeich zatial nemame nic zajednane, neviem sa rozhodnut, toto ma byt prva dovolenka s detmi pri mori a tak rozmyslam ci ist do Chorvatska (mame tam uz zajednany apartman), kde keby sa nieco vyvrbilo sme do 7 hodin doma alebo radsej kaslat na prachy, priplatit si a ist s lietadlom do Turecka.

karinkaeich
6. mar 2015

@egyptanka treba verit, ze sa nic nestane, neprivolavaj si to a bude dobre 😉 my ideme 2x po sebe, v druhej polovici juna sme tam 😉 za mna je proste turecko top, sluzby fakt super

lauraa
6. mar 2015

@egyptanka do turecka uzavries zdravotne poistenie a je to , nemusis mat strach, kazdy hotel ma nejakeho zazmluvneho, to nie je absolutne problem.... my tento rok dame chorvatsko kvoli polit.situacii v turecku,vlastne viac menej tento rok ignorujeme vsetky moslimske krajiny kvoli vyhrotenej situacii

xen21
9. mar 2015

@egyptanka ahoj, my sme boli minuly rok v susednom a kedze nam rekonstruovali aquapark,tak sme chodili do splashu....je to podla mna super htl a hlavne pre rodiny s detmi....my ideme tento rok do eftalia aqua...

zebricka23
9. mar 2015

@iloveme tak videla som tam len jednu zakotvenu lod.....kamienky mne osobne nevadia,aspon je voda krajsia ....ideme 11.7

nefertitka
10. mar 2015

Prosim vas, tie co ste leteli niekedy cez Fifo do Turecka, kedy ste mali odlet? len tak orientacne ma to zaujima

laki
10. mar 2015

@mirka_ddd my sme boli vlani v Ganite, boli sme veľmi spokojní

tinka76
10. mar 2015

@456456
z tych hoteloch v ktorych som bola... nam sa najviac pozdaval Limak Lara.
Neboli tam zice slovensky animatori... ale detom to nevadilo... programy pre deti super... kuzelnik, vystupenie papagajov, nafukovacie hrady na vode.... kazdy den nejake prekvapenie pre deti 🙂 🙂

martuska75
10. mar 2015

@tinka76 Jéj vidím že niekto tiež ide poskúšať ten nový Efes royal . 😀 Dúfam že ho dostavajú . Aj my sme sa nechali nalákať. 2x sme boli v side v Sunis Kumkoy a manžel tam už vraj môže robiť sprievodcu. Minulý ro sme pre zmenu išli na Krétu ale Turecko nás chytilo. A kedy idete? Ak nájdeš nejaké nové info - napr. čí iž to vôbec stojí tak privítam.

tula63
10. mar 2015

@tinka76 ahoj, aj a som pozerala Limak Lara, ale dost drahy sa mi zda. My ideme s 13-rocnym synom, mozez nieco poradit, aby sa nenudil?myslim, hotel, lebo si tam bola viackrat, nie? my ideme prvykrat.

nefertitka
10. mar 2015

Inak tiez rozmyslame s manzelom nad tym, co sa deje v Syrii, ci bol dobry napad ist do Turecka, ale tak mame zaplatene, ideme, ale trosku v nas hloda cervicek pochybnosti. Zaujimal by ma vas postoj a nazor. Idete do Turecka s kludom?

mirka_ddd
10. mar 2015

@laki Chcela by som sa spytat, ci je tam pozvolny vstup do mora,ake su izby a ci sa tam da dobre nakupit.. Dakujem za odpoved! 🙂

mirka_ddd
10. mar 2015

@karinkaeich My ideme až 2.augusta 😉

laki
11. mar 2015

@mirka_ddd pláž je piesočnatá, pri vstupe do mora sú kamienky, pozvolný vstup no nie je to ako v chorvátsku, ale dá sa v pohode.Nevhupneš hneď do dvojmetrovej hĺbky.Izby boli čisté upravené, v polovici hotela už vraj po rekonštrukcii, naša bola ešte staršia, ale v pohode.No nemôžeš očakávať neviem aký luxus, ale klíma bola, aj chladnička, telka, sušič na vlasy...ja som bola spokojná. Môj muž bol najprv trochu sklamaný z izby, že či toto je 5*, ale potom aj on povedal, že na to že sme sa tam boli len vyspať a osprchovať, tak úplne v pohode.Celý čas sme boli vonku a tie služby čo ponúkajú, tak naozaj klobúk dolu - strava , animácie ...no proste všetko bolo OK. Moja dcéra je na bezlepkovej diéte a v pohode sa prestravovala. Čo sa týka nákupov, je tam asi cca 1 km Alara bazár, obrovský ale mne to tam všetko aj tak pripadalo jak turecké handry, takže my sme nejak extra nenakupovali, a musíš zjednávať ceny.Ja som si tam kúpila 1 šatočky, povodne chceli za ne 25e, nakoniec som ich kúpila za 8. Ak ťa ešte niečo napadne kludne sa pýtaj.

tinka76
11. mar 2015

@martuska75
My ideme od 3.7. a vy?
Tiez som hladala nejake real foto ale zatial nic.

tinka76
11. mar 2015

@tula63
V Turecku je vela dobrych hotelov.... myslim, ze ak si pozriete väčší hotel, isto tam bude cez prázdniny klub aj pre násťročných a potom sa nudiť isto nebude.

tinka76
11. mar 2015

@nefertitka
My to vobec neriesime. Verím že v oblasti letovísk bude klud.

popova
11. mar 2015

@nefertitka Ja tak isto idem, s" malou dušičkou "do Turecka , obavy mám to určite nemôžem povedat, že sa nebojím ,alebo je tam určitá obava . Písala som o tom aj pár strán do zadu na fore, Riešim to v sebe a chcem veriť ,že tam bude klud, Turecko máme radi asi nám učarovalo najviac.....

nefertitka
11. mar 2015

@popova ved aj nam ucarovalo, ideme uz stvrty krat po sebe, ale na buduci rok uz asi inam.

adka_m
11. mar 2015

@martuska75 ahoj, aj my ideme do Efesu cez Hydrotour, ideme od 4.8.

dieteufelin
12. mar 2015

Idete niekto v septembri do Bodrumu?

17crystal
12. mar 2015

NO super, pozerali ste dnes niekto reportáž na Markíze? Hodnota eura klesá voči doláru a preto majú cestovné kancelárie právo pýtať ďalšie doplatky k cene zájazdu. Platí to najmä pre Turecko a severné africké štáty ako Egypt a Tunis ktorých ekonomika je viazaná na dolár. To znamená drahé dovolenky a aj drahšie nákupy v týchto destináciách... Tak som zvedavá čo to bude naozaj znamenať v praxi. 😖

nefertitka
13. mar 2015

@17crystal viem o tom, tiez dufam, ze si nikto nic navyse uz nevypyta:(

nefertitka
13. mar 2015

ale aj ropa zlacnela, tak nam znizia palivovy priplatok?

popova
13. mar 2015

Baby, idete niektorá do hotela SARAYA REGENCY REZORT ?Dufam ,že tam nebudeme jedini slováci....

popova
13. mar 2015

@nefertitka dobrý postreh, take niečo sa asi nestane ,aj ked velmi by to potešilo dovolenkárov. ceny dovoleniek sú stejne velmi drahé ,ak chce človek 4-5 hviezdičkový hotel,no Turecko aj napriek všetkému je pre násTOP...

nefertitka
13. mar 2015

@popova veru drahe, kazdym rokom drahsie...
aj ked v Turecku sa naozaj daju najst aj dobre a cenovo vyhodne hotely...

v takom Grecku ak chcem aspon 4 hviezdy a all inclusive, tak to uz su ine palky. Aspon ja som natrafila na velmi drahe hotely tento rok. Mam dojem, ze s Greckom sa nejak splasili s tymi cenami.

My sme tento rok podla mna velmi dobre vybrali, teda spon financne....2300 eur na 22 dni. Dvaja dospeli a jedno dieta 6 rocne.

popova
13. mar 2015

@nefertitka To mate naozaj super cenu a tých 22 dní to závidim v dobrom ,ja sa nechytam na tolko volna z roboty, nehrozí,aj ked keby že možem tak tam lenoším tých 20 dní. Grécko nas niekedy lákalo ale v poslednom čase vobec je nepomer ceny k vybaveniu hotela, pre deti vybavenie chabé ,mam na mysli nejake aquaparky , tobogány priamo pri hoteli , nenájdete v Grécku,

nefertitka
13. mar 2015

@popova My tak ideme prvy raz, nastastie casovo nam to vychadza, tiez sme si neboli na istom, no a finance si myslim, ze je to dobra cena, aj ked je to samozrejme dost penazi, ale ked si spomeniem, ze sme tolko platili uz aj za 14 dni a aj za 12, tak sme boli az prekvapeni, kolko nam to nakoniec vyratali🙂
No a veru asi aj posledny krat takto na dlhsie pojdeme, neda sa tolko stale z roboty naraz chodit.
Nasa mala ma dost zlu imunitu, tak dr. nam odporucila, nech skusime ak sa da 3 tyzdne pri mori, tak skusime. Vraj to robi velke zazraky, no a ma pred skolou, tak snad jej to naozaj pomoze, aby ked nastupi, hned stale nevynechavala.

Ja viem, v Grecku a ani hadam nikde inde sa tazko hlada vsetko to, co ponukaju v takmer vsetkych hoteloch v Turecku. Teda 4 hviezdy a vyssie. Turecko je v tomto top.

jenn7
13. mar 2015

@nefertitka ahoj, kde presne idete? Inak cena je top...my sme tolko platili minuly rok za 7 dni 😀