Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

tanija133
13. jan 2011

Dievcatka, ako je to s pasom dietata s ktorym cestujete do Turecka? staci ak je zapisane v cestovnom pase, alebo musi mat vlastny cestovny pas? Koli vizam , alebo tak....? poradte prosim.... 😉

danulik
13. jan 2011

@tanija133 - staci, ked je zapisane v pase rodica 😉

tanija133
13. jan 2011

@danulik Dakujem, aj som si myslela ale pre istotul....

livia76
14. jan 2011

@tanija133 Do Turecka musí mať vlastný pas len dieťa od 5 rokov 😉 ak idete s vašim malým MIŠKOM stačí, keď je zapísaný vo vašom pase, víza sa platia aj za neho, takže do svojho pasu dostaneš 2 vízové nálepky 😵

tanija133
14. jan 2011

@livia76 Ano, s Miskom, dakujeme...)))

nika07
15. jan 2011

Pekný večer,

chcem poprosiť o info o hoteli Kumkoy Beach resort v Side,
ak ste tam niektorá z Vás bola.

Ďakujem

danulik
15. jan 2011

@nika07 - my sme tam boli, aj som o tom pisala par stran dozadu, super hotel, odporucam 😉

nika07
15. jan 2011

@danulik ďakujem, skusim pohľadať

krobi
15. jan 2011

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat, je Turecko vhodné pro 10 -11 měsíční dítě? 😉

livia76
16. jan 2011

@krobi určite áno,aj my sme s malou chodili do Turecka od jej 10 mesiacov,neodporúčam však pre tak malé dieťa v hlavnej turistickej sezóne, keď je tam v tieni 35°C, skôr v máji-júni,alebo septembri-oktobri 😉

krobi
16. jan 2011

@livia76 - díky 🙂 taky si myslím, že květen,červen bude fajn. 😉 Jen se bojím,aby malá něco nechytla,myslím průjem...atd.

katty1
16. jan 2011

Ahojte potrebujem radu. Tento rok sme sa rozhodli..alebo skor by sme radi šli už koonečne prvý krát pri more.
Vyhráva Turecko.....ale z vyberania hotelov už mám hlavu ako balon.
Máte niekto skusenosti s týmto?

http://www.hydrotour.sk/katalog-leto-2011/turec...

povodne som chcela iný..ale tu sa nam páči pláž, ideme so 6 ročnou dcerkou tak jednodznačne piesok a pozvolný vstup do mora.
Poprípade máte tipy na nejaký iný komplex? Na nete je toho hromada..ale určite nechcem ísť cez nejakú Noname cestovku.

dííík

danu
18. jan 2011

Mate prosim skusenosti s tymito hotelmi?
Cesars Hotel,
Evren Beach,
Hemera Side resort& Spa
Kumkoy beach

@katty1 tiez mam vybraty tento rok tento hotel, 10 rokov sme chodili len do Grecka tak by sme chceli zmenu.

tilly
18. jan 2011

ja odporucam kamelya beach vilage a ali bey 😉

danulik
18. jan 2011

@katty1 , @danu - kumkoy odporucam, je to velmi dobry hotel, boli sme tam v 2007 a evren patri v podstate pod manazment kumkoy, tam som nebola, ale ma super recenzie a je novsi a uz aj trosku modernejsi 😉 ale zase mensi..

danu
18. jan 2011

@danulik dakujem 😉

Este mam jeden Oleander

zebricka23
18. jan 2011

@danu z tychto asi oleander.....alebo evren...kumkoy je popularny na slovensku,ale zahranicne cestovky vravia,ze su ovela lepsie hoteli.....ako nevravim ze je zly...
my sme boli v iberotel serra palace a alba queen a v obidvoch bolo uzasne.....
keby osm mala vyberat teraz...tak asi to co odporucala @tilly 🙂

danulik
18. jan 2011

@danu - treba pozriet na www.holidaycheck.com, vyhladat hotel a aj ma hodnotenie nad 5,3, tak je to ok 😉

danu
18. jan 2011

@zebricka23
@danulik
diky moc 😉 😵

danulik
18. jan 2011

este to zavisi aj od oblasti, najblizsie je lara, len nejakych 10 km od letiska, takze za chvilku ste v hoteli, vsetky hotely su tam pekne a aj plaz je dobra pre deti.. potom este belek je blizko, asi 40 km, tam su tiez dobre hotely, zamerane na golf, ale aj pre deti vhodne - tam som nebola, tak neviem potvrdit.. side je fajn, ale uz dost daleko, s detmi sa dalsiu 1,5 hod. trepat autobusom 😝

shira_
18. jan 2011

my sme boli v beleku, hotel vera mare, spústa malých detí a personál má deti rád. ja som bola tehotná, zač. tretieho trimestra, no pre mňa raj ako ma obskakovali. teraz plánujeme laru, v septembri bude mať malý 9 mesiacov tak sa teším. z vody je nadšený už od narodenia, plánujem aj kurz dojč. plávania a v tureckých hoteloch majú krásne bazény. ešte prečítam, ako to riešite s dojč. stravou...

zoja
18. jan 2011

belek- hotel vera mare mozem potvrdit fakt super, boli sme koncom septembra 🙂

adinam
19. jan 2011

ahojte,má niekto skúsenosť s hotelom Club Belinda Beach?Ďakujem za každý príspevok 😉

babatko88
19. jan 2011

ahojte, zase turecko 😀 už sa teším na 23.8., s kým sa tu stretneme: 😉
http://medina.sk/hotel/Sea Sight

tanija133
19. jan 2011

@babatko88 jeeej , tam som bola pred 2 rokmi, ale este ako slobodna a bezdetna.....))) vyborna strava, jeden hotelovy bazen, len more v blizkosti nebolo az take skvele.... ☹

zufalka
19. jan 2011

doporučujem hotel Blue collection v Beleku,max. spokojnost a hlavne tam neubytovávajú rusov,takže skvelá dovolenka ,cez rakuske cestovky,u nas v ponuke nemajú tento hotel 🙂

eximka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
l.e.n.u.s
19. jan 2011

@adinam osobnú skúsenosť s hotelom Belinda club nemám, ale kamoška bola cca 3 roky dozadu a nevedela si vynáchváliť! skús si prečítať recenzie 😉

babatko88
20. jan 2011

@tanija133 no my sme tam boli v 2008 a 2009, minulý rok sa nedalo, narodil sa nám druhý synček, tak tento rok do tretice ideme znova, bolo tam úžasne a druhý rok aj more už bolo viac upravené, takže sa tam dalo v pohode kúpať 😉

tanija133
20. jan 2011

Dievcatka, neviete mi poradit, hladam na tento rok v Turecku, v Beleku, alebo Alanyi nejaky hotel, ktory ma dobry a velky aquapark.... 🙂

@babatko88 tak super ze sa takto este zlepsili s tym morom....Bolo tam inac naozaj uzasne.... 🙂