Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

adka_m
18. máj 2015

@tinka76 ahoj, na stránke hydrotouru je jedna fotka izby(na ich facebook_ovej) a tiež je tam, že 15.6. je oficiálny otvárací ceremoniál a vraj z toho dajú všetky fotky, tak uvidíme. Inak stále sledujem oficiálne stránky hotela, snáď tam dajú niečo ešte skôr.

brise
18. máj 2015

@tinka76 Ajoj aj my ideme tam sme zvedavi, aky termin mate? My od 23.6 🙂

jankako
19. máj 2015

No krásne,zmena odletu na dovču.tíško som verila že sa to nezmení...☹ letíme zavčasu ráno 6.40.a späť 3.50..vytočená som na 180....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠

adka_m
19. máj 2015

@jankako teda pravdu povediac pre mňa by to bol ideálny odlet, no naspäť je to horšie, zobrali vám celý deň

tinka76
19. máj 2015

@brise my ideme az po vas od 3.7.
Uz vies kedy budete letiet?

jankako
19. máj 2015

@adka_m idem to riešiť....6.40 odlet...o druhej v noci odchod z domu...a späť???kks od polnoci deti hore???zvlášť malý???akože prvá veta asi aj čo padla že je to super že nebudeme letieť v noci/vytešovala som sa jej do telef./ani slovko nepadlo o tom že sa može meniť tie časy...dotyčná ma nechala v tom že to tak bude platiť...ja šťastná prešťastná som dovolenku zajednala..druhá vec,dneska nabehla druhá polovica sumy za dovču na účet a čo to???hned zmena času a v noci?????divné,nie?? 😕
hm,moja intuícia ma nesklamala že sa to poserie...bez pardonu

tinka76
19. máj 2015

@adka_m
Vdaka...idem pozriet ☺.
Tiez vsade hladam a stale nic.

erikajanik
19. máj 2015

@jankako Ja teda netusim cez koho idete, ale nas upozornila pani z ck, ze casy letu su zatial predbezne a iste budu az 5 dni pred odletom.

brise
19. máj 2015

@tinka76 No vraj okolo 11tej doobeda a odtial okolo 15tej, pravdupovediac bola by som radsej za nocny let a uzivas dovcu uz od rana, taktonam 2dni uletia ;(
Uz styri roky lietame a vzdy nam vyslo v noci a neviem si vynachvalit ;)

adinam
19. máj 2015

@jankako,cestovky sa z toho vyvlečú-letové časy nie sú v ich kompetencii,takže asi nič nenarobíš.Ja si trochu myslím,že je to ovplyvnené tým,že ešte nie je sezóna.Nám sa stalo,že pri ceste na Rhodos v júni nám to "spestrili" medzipristátím v Košiciach a nikto nám to neoznámil,až v lietadle...Tak sme leteli ako do Egypta 😕,ukradli nám jeden deň z dovolenky.

adinam
19. máj 2015

skrátka potrebovali naplniť lietadlo...

jankako
19. máj 2015

@adinam no tak to ma ani nestraš s prestupom,lebo to už budem úplne znechutená,nasraná a neviem čo...sú to....ach jáj...super bude ked si budeme musieť ešte aj izbu priplatiť,kedže letíme o polnoci a určite nás vykufruju skor..dobre o tom dotyčná vedela že sa to može zmeniť,ale nechala ma v tom že nič sa nedeje... 😠 ale aj to,odchod 28.6 je asi myslený odlet.lebo máme že do 28.6 ,hlavne že mi už v hotely nebudeme..super sme dopadli...

jankako
19. máj 2015

@brise ja im kašlem na to že by som tam prišla večer,hlavne nech nemám nervy zodraté z dieťaťa,že mi nevyspaté plače....odlet 6.40 a o 2.00.musíme ísť z domu..späť od polnoci na cestách a ešte aj muž potom šoférovať domov...!!!!!!!!!!!

adinam
19. máj 2015

@jankako,asi by som si pokecala s tou paničkou,čo si u nej objednávala,nie je to od nej pekné,určite Ťa mala upozorniť a zvlášť,keď vedela,že máš malé deti.Aká to je CK?

jankako
19. máj 2015

@adinam už s ňou hovorila známa..no čo ti poviem...rozhovor nula bodov...fakt jedine čo ma štve že musela zo skúsenosti vedieť že sa to može zmeniť,tak prečo nás zavádzala a neupozornila na to....vytešená do telef.som bola ked sme kecali že super že neletíme v noci,kvoli tomu sme išli cez tú cestovku...ach jáj... 😔

karinkaeich
19. máj 2015

globtour ešte stále nemá nič na stránke, ani poprad letisko, tak som zvedavá 😝

lauraa
19. máj 2015

@jankako a s kym letite?

jankako
19. máj 2015

@lauraa ani neviem, cez rakusku cestovku slov. sprostredkovatel

katkak512
19. máj 2015

@vivi som rada, ze som ti pomohla. My sme mali ponca a to az minuly rok. Prve tri roky sme mali len hotelove osusky a uplne stacili. Minuly rok sme zobrali ponca ale chalani ich skoro vobec nemali.

januska191
20. máj 2015

@jankako janka, uvidíš, že dovolenku budete mať úplne úžasnú a všetci si ju užijete. Nestresuj sa takými vecami ako sú časy letov, to už nezmeníš, deti to zvládnu na jednotku a ty tiež. Mysli na to ako vám tam bude dobre, na pláž, slniečko.... Idete na dovolenku!!! 😎 🙂 😉 😵 😉 🙂 😎

nefertitka
20. máj 2015

@jankako verim, ze si nahnevana, ale toto je naozaj uplne normalne, ze sa casy odletov menia. A uvidis, ze deti to zvladnu este lepsie ako vy🙂 tak to byva. Mam to odskusane viac krat.

tinka76
20. máj 2015

@jankako
Tiez ti mozem len poradit aby si si casmi odletu nekazila dovolenku...
Moje deti to zvladaju v pohode. Vlani sme mali odlet na dovolenku 00:30. ☺ A deti (vtedy 4 a 6r.)z toho mali dobrodruzstvo. Lietadlo mi prespali... aspom som im nemusela riesit program aby nechceli behat. A pri odlete sme z hotela odchadzali cca o 2:00 v noci... a deti boli v pohode. Jediny problem je ze muz bude musiet po prilete soferovat...

mia265
20. máj 2015

Drvivá väčšina charterových letov je v noci,keďže cez deň sa lietajú pravidelné linky. Na tom nič prekvapujúce nie je,a hotel si určuje koniec dňa väčšinou o dvanástej- druhej poobede. Čiže keď máte ísť preč o polnoci,tak ste vlastne ešte od poobedia do polnoci na hoteli,to sa počíta ako celý deň. S tým cestovka nič nemá.
Môžete byť ešte radi,že napr. neletíte večer a pobyt vám končí ráno. Lebo niektoré (tie lacnejšie) hotely vás o dvanástej vypoklonkujú a budete do večera sedieť s kuframi do odletu na recepcii bez vody a jedla.
Naopak niektoré hotely nechajú kufre pobalené v špeciálnej miestnosti a vy môžete čerpať all inclusive až do odchodu z hotela.
Je to veľmi individuálne

epelino
20. máj 2015

Ahojte, mate niekto skusenosti s rakuskymi cestovkami , isiel niekto z vas takto do Turecka;? Porovnavala som ceny so slovenskymi a neskutocne rozdiely v cene......dakujem

katkak512
20. máj 2015

@epelino ahoj. My sme boli uz 4 krat za sebou s rakuskou cestovkou a uplne super. Mas pravdu, ze ceny su neporovnatelne a aj vyber hotelov je ovela lepsi ako cez slovensku cestovku.

nefertitka
20. máj 2015

@epelino my sme boli minuly rok a ideme aj tento a suhlasim s tym, co napisala
@katkak512

mia265
20. máj 2015

@epelino Ono hlavne rakušáci majú lepšie izby 😀 A z Viedne nie je problém letieť,takže určite z Rakúska

nefertitka
20. máj 2015

a ked letite cez rakusku cestovku, tak v 99 percentach mate istotu, ze odlet, ktory si uz pri vybere dovolenky vyberiete, ten aj budete mat a nic vam nezmenia. My sme mali sice minuly rok smolu, odlozili nam let o nieco vyse ako 6 hodin, ale to bolo preto, ze lietadlo bolo nejake poruchane. Cize sa cakalo na opravu, ale nakoniec nas nastastie aj tak viezlo ine

vika35
20. máj 2015

@nefertitka tak vatsinou to tak byva, ze letia na cas. ale ja som si minule leto zajednala cez rakusanov chartrovy let (len cestu tam) a skoro ma porazilo 😀 kupovala som priamy let, potom asi 5 dni pred odletom to zmenili na let s medzipristatim cez Cologne (Koln) co je na uplne opacnu stranu (uz sa ale letenka nedala stornovat, to bolo moze len do 14dni pred odletom). No ok ale na dovazok odlet bol planovany na 19tu. z Viedne sme odchadzali az o 23.00 😠 do antalye sme dorazili asi o 5 rano 🙄 . Ja som letela k znamym ale bola so mnou aj rodina zo slovenska co mali zajednany celu dovolenku cez nich, cize jednu noc platili vlastne zbytocne. a to dufam, ze aspon cestu domov mali ok.
Ale inak som s letmi z Viedne spokojna len uz nikdy nebudem objednavat cez CK ale ostanem priamo pri zajdnani letenky cez airolinky tak ako predtym.

prajem vsetkym aby stastne a v pohode dorazili kam maju 🙂

mici111
20. máj 2015

@nefertitka konkretne cez ktoru cestovku idete? resp. ako to funguje, ked idete cez rakusku cestovku?