Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

silviaaa21
21. máj 2015

@epelino Aj my ideme do Kamelye a myslím, že to na pláž nie je tak ďaleko. Samozrejme najďalej je to z tých viliek, ale Selin by mal byť hneď pri pláži. A ja som to tu aj písala, ale ja som lepšiu cenu cez rakušanov bohužiaľ nenašla a už vôbec nie cez slovenskú TUI. A ten Gulet neviem, či nemal práve prestupy, ale to som si nie už istá.
@jankako Nám tiež raz menili let, alebo skôr sme čakali o 2 hodiny dlhšie na letisku, keď sme leteli z Viedne. Myslím, že zmeny v odletoch môžu mať hlavne menšie rakuske CK.

erikajanik
21. máj 2015

Zienky co vsetko bravate detom na dovolenku? Mam aj plazovy stan, ale neviem ci ho mam brat, asi nie. Syn ma uz 15 rokov- to je ok, ale dcerka ma 20 mesiacov. Caka ma este nakup v lekarni atd. Mam brat aj hracky do piesku? Tiez neviem ako je to tam s nakupovanim. Ideme do Kamelye, vobec neviem ci je tam v rezorte neaky obchod, lekaren atd. Neviete ako daleko je to do mesta? Plienky si bravate tiez na cely pobyt, alebo dokupujete tam? Aj som myslela, ze si plienky kupim na letisku, kedze letime z viedne a v rakuske plienky nie su parfemovane, ale odlet mame 4,40 a myslim, ze bipa je len v priletovej hale uz som tam VELMI dlho nebola a celkovo letime s detmi prvy krat 😀

jankako
21. máj 2015

@erikajanik stan by som nebrala,sú tam slnečníky.my sme to brali raz do Chorvátska,aj tak sme to nevyužili,aj ked tam neboli slnečníky.takže zbytočnosť.hračky predávali aj v hotelových obchodoch,tiež uvažujem či kupiť tam abo zobrať-uvidíme.obchody bývaju blízko..Mesto Side je cca 45min.neviem kde je však Kamelya umiestnena,my ked sme boli v inom hoteli,tak sme to mali autobusom tuším zo 30-45min.,asi.Plienky aj kupacie si beriem na celý pobyt.

epelino
21. máj 2015

@silviaaa21 .. a ako je to v tej Kamelyi prosim ta< to su tri rozne hotely v jednom resorte? Aco maju spolocne? Jedalen a tak, bazeny alebo ako to funguje? A uz ste tam boli?Ja som si dala vyratat cenu znamemu, co sprostredkuva aj rakuske ck, a vysla nam cena 2142 eur na 10 dni pre 2 dospeli a jedno dieta /4roky. Cez Slovensku ck to vyslo 2800 eur na 11 dni. To je ale 5 tyzdnov pred odletom, lebo chceme ist az 29.-30.06.
Neviem, ci cena na slovenskej pojde este dole, ale rakuska sa skor vypreda.
A este som citala v recenziach, ze dost nadavali ludia na jedlo,ze bolo stale to iste,najma pre deti… ze nemali co vybrat.
Tak neviem.
dakujeeeem

petrina82
21. máj 2015

@zebricka23 nam zatial neposunuli, stale mame odlet o 5,00 ale to je este daleko tak uvidime

silviaaa21
21. máj 2015

@epelino Ideme prvý krát. Je to jeden veľký hotelový komplex a hej sú tam 3 hotely + sú tam aj domčeky priamo pri pláži, ale tie sú asi súčasťou hotela Selin. My sme vybrali Fulyu, je tak v strede, takže snáď budeme mať všade blízko. Ja som čítala dobré recenzie a práve aj na stravu, ale je logické, že ak si tam 11 dní, tak sa niečo určite zopakuje. Hlavne ,keď si niektorí naložia na tanier hneď prvý deň úplne všetko 🙂 Využívať by sa malo dať všetko, len jedáleň má každý hotel svoju. My sme zajednávali začiatkom roka , tiež 2 dospelý+ 1 dieťa za 2300 na 11 dní a ideme 24.6.. Keď som vtedy pozerala, tak cez rakušanov bolo všetko drahšie. Len si pozri, či to neni s tým prestupom. Ak nie tak berte 🙂 Ja dám na recepcii nejaké euráče, tak snáď izba bude OK.

lucka23
21. máj 2015

ahojte zienky bola ste niektora v hotely Magic Life Jacaranda Imperial? ak ano ake mate skusenosti? hotel fungule len od roku 2014 tak moc recenzii nan nie je. Dnes sme si ho vyplatili, ideme cez rakusku cestovku za paradnu cenu podla mna. 🙂

karinkaeich
21. máj 2015

@nikina17 aj my sme z MT a letime z Popradu, hotel Monart city

adka12
21. máj 2015

Baby boli ste niektorá v hoteli eftalia resort alebo gypsophila holiday village? Ďakujem

danulkaja1
21. máj 2015

@lucka23 môžem vedieť cenu,ak to nieje tajné...

katusiatenko
22. máj 2015

@lucka23 Ahoj.Aj mňa by zaujímala cena,cez ktorú rak.cestovku? 🙂

epelino
22. máj 2015

@lucka23 ahoj, aj mna by zaujimala cena ak sa da a hlavne termin.. kedy sa to oplati booknut dakujem

katkak512
22. máj 2015

@epelino @katusiatenko ahojte. My si dovolenku vzdy objednavame pocas vianoc alebo okolo noveho roku. Vtedy su najlepsie ceny. Nas to stalo vzdy okolo 1700-1900€ pre 2 dospely a 2 deti 10 dni ultra allinclusive. Vzdy sme boli velmi spokojni. Strava vyborna (vzdy bolo z coho vyberat) zmrzliny kolko len deti chceli, alko a nealko napoje kolko nam hrdlo racilo. Ked si vyberate hotel, dajte si pozor aby nebol pri hlavnej ceste a nemuseli ste chodit k moru podchodom a za chrbatom budete mat stvorprudovku. Tieto hotely su ovela lacnejsie. A este nieco. Dovolenku si kupujeme cez www.invia.cz a tam si vyberieme rakuske cestovky. Najlepsia cena nam vychadza s FTI.

l81
22. máj 2015

Ahojte dievcata. Vyberam prave hotel a neviem sa rozhodnut. Neviete mi prosim niektora poradit Ktory le lepsi- Ali bey, alebo Kamelya?

l81
22. máj 2015

@tinka76
ahoj, ty si tusim bola aj v Ali bey, aj v Kamelya , vsak?

katkak512
22. máj 2015

@erikajanik stan urcite neber. Zbytocne sa budes s nim otravovat. A ako viem z vlastnej skusenosti, urcite budete chodit z plaze ku bazenom. Moji chalani sa prehraju aj pri mori ale museli sme chodit aj k bazenom. Tam bolo viacej deti a to bola pre nich vacsia zabava. Hracky do piesku a plienky si zober na cely pobyt. V hoteli sice su obchodiky ale na taketo veci maju riadnu prirazku. Aspon moja osobna skusenost.

katinka2010
22. máj 2015

baby už ste sa niekto vratili z Turecka? zaujima ma počasie z vlastnej skusenosti? ako je tam ake je more? ideme 5 juna a bojim sa či bude teplo

aalinka
22. máj 2015

bol niekto v Lara - Titanic hotel? poculi sme nan same chvaly, tak dufam, ze bude dobre 🙂

kosska3003
22. máj 2015

@katinka2010 aj my ideme 5teho uz vies cas odletu ja stale nie jetam teplo 30stupnov a vuac a more 24stupnov

katinka2010
22. máj 2015

ahoj neviem nič pretože mame letiet zo Sliača a tam je pisane let zrušeny ale cestovka mi tvrdi že ideme zo Sliača tak verim že to tak aj bude a vy odkial?

nikina17
22. máj 2015

@karinkaeich mozem sa opytat cez aku cestovku a ktory termin? Idem hned pozriet hotel 😊

kosska3003
22. máj 2015

@katinka2010 my z Ba a ze stale nemaju potvrdene casy ako uz by mohli

katinka2010
22. máj 2015

@kosska3003 mohli nam ešte ani nepišu den a nieto ešte presny čas možno sa stretneme v Ba ale radšej by som išla zo Sliača a aky hotel idete? a cez aku cestovku?

kosska3003
22. máj 2015

@katinka2010 oni maju casy ale nie potvrdene leteckou spolocnostou a aby sa to nemenilo tak cakaju cez tiptravel do Beleku hotel Belconti

epelino
22. máj 2015

...my by sme chceli ist na konci juna, neviem, ci pozerat uz teraz a rakuske, alebo pockat na dobre ceny slovenskych CK tyzden, dva pred odletom? aku mate skusenost? dakujem 😉
inak mne sa paci aj hotel Sea planet and spa resort alebo sea shell planet resort and spa, oni su dva, cez Hydrotour 🙂

katinka2010
22. máj 2015

@kosska3003 ale z Ba sa lieta v noci nie aspon znami vždy leteli v noci ja som z toho nervozna ešte nič neviem a za dva tyždne už letime a idete prvy krat či už ste boli?

lauraa
22. máj 2015

@katkak512 a kam letite? Ktory Hotel odporucas?

kosska3003
22. máj 2015

@katinka2010 ideme 3ti krat minuly rok sme leteli na obed o 11 z Ba malI sme o 5rano ale posunuli to tyzden pred odletom

lauraa
22. máj 2015

@epelino gulet.At uz ma LM na zaciatok jula

nefertitka
22. máj 2015

no ja uz mam cestovnu horucku, ale totalnu a paniku a stres z lietadla. Si predstavte, ze napriek antibiotikam, ktore som brala a este mi ucinkuju v tele dalsich 10 dni vraj, teda uz iba 6 mi dr. vravela, ze si mozem vypit na odburanie stresu 😝 Tak si dam poharik portskeho 😅
vy zvladate lietadlo v pohode?