Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

pegggy
14. jún 2015

@kosska3003 jééj ďakujem. 😉 Aj chodíte niekam mimo hotela shopping? Je tam aj nejaká ta zoo? A izba na dobrom mieste? Na akom výletiku ste boli? Nasi sa tešia hlavne na tobogany, ale teda ešte si počkáme 😀

jankako
15. jún 2015

@janinkad sk aerolinie maju všetko zadara a henty nedaju nic, chore. 😠

epelino
15. jún 2015

Ahojte, pridam skusenost s oblecenim do lietadla. Aj ked vonku byva teplo, ja chodim vzdy v tenkych dlhych nohaviciach. Pretoze klima je velakrat silno pustena na letisku, v lietadle a aj v autobuse, ktory je urceny na transfer v danej krajine. Sebe aj malemu beriem pre istotu aj dlhy rukav. Ked prideme do hotela, ideme rovno na izbu a tamsa prezlecieme.. v pripade,ze by izbu pridelili az neskor, je dobre si pribalit kratasy do prirucnej batoziny.
Ale to je moja skusenost, lebo ja som citliva na klimu a nechcem, aby sme nachladli este len po ceste na dovolenku. Moj muz chodi v kratasoch, ale on je otuzily 😀

majulienockakk
15. jún 2015

ahojte cestovateľky, 23- teho júna odlietame na našu prvú veľkú spoločnú dovolenku aj s našim drobčekom, má 15 mesiacov, do Kemeru, hotel Sherwood Greenwood Resort. Boli ste tam niekto? A ak sa niekto nájde, bola by som vďačná za každú radu čo zbaliť, čo tam chýba, čo budeme potrebovať a pod., nejaké odporúčania a pod., veľmi sa tešíme ale zároveň máme aj obavy ako to malá zvládne.ĎAKUJEME PEKNE 🙂

babulka82
15. jún 2015

baby a kde vykladaju kočiare na letisku v antalyi? hned pri lietadlle?

espanola89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nefertitka
15. jún 2015

Ahojte, tak sme uz naspat z dovolenky, bolo super, hotel Lonicera World je super, az na to, ze teraz otvorili dalsi blok G a je tam taka tlacenica vsade, ze az. Hrozne nieco. Hlavne v jedalni a na plazi. Samy rus to tam je, to mame ako jedinu vytku. Zazila som ich uz kade tade, ale hentam to je teraz jedna hroza. A to ich spravanie. Vyslovene agresivni su. Samozrejme cest vynimkam, zoznamili sme sa aj s jednou ruskou rodinkou zo Sibiru a ti boli fajn. Nejdem sa vyjadrovat o kvantach jedla, ktore si naberaju a nechavaju tak, to som si uz radsej dala klapky na oci, lebo som sa na to uz nemohla pozerat, ale take situacie, ze si bez problemov sadli na nase lehatka, ked sme sa vzdialili, alebo si na nas stol pri vecernom programe odkladali dopite pohare, alebo ze sa dve ruske matky na plazi mlatili, lebo ich deti si medzi sebou robili zle, alebo ze museli vykazat ruskeho chlapca asi 8 rocneho z vecerneho programu aj s rodicmi, lebo sa nevedel prepchat ku podiu, tak dievcatko, ktore mu bolo v ceste surovo vysotil zo stolicky a este ho v tom rodicia podporovali. Ja uz budem hladat asi hotely bez rusov, Mne sa jezia chlpy normalne, ked si na to spomeniem. Inak vsetko fajn, aj ubytovanie, aj strava ( aj ked na moj vkus sa dost opakovali jedla), je to tam velke, plaz je uzsia, ale dlha, more ma pozvolny vstup...
detsku minidisco by tiez mohli lepsie domysliet, je tam neskutocne vela deti, ani sa nezmestia na podium, padaju odtial ako hnile hrusky pri tancovani. Tym, ze otvorili novy blok G, tak je tam neskutocny natresk a to ja nemusim. Ak si odmyslim toto, tak by som sa tam kludne vratila.

adrianazs
15. jún 2015

@nefertitka ahoj my sme tam boli pred 4 rokmi vsetko bolo super az na tych rusov ako si pisala nevedia sa vôbec ale vôbec spravat a to nehovorim o dospelých aj ja som bola svedkom toho ako otecko hrdo vravi syncekovy ber ber budes mat na nasu nafukovacku maly mal take auticko do bazena ten rus to vzal a potom manzel siel pekne a povedal ze to je nase otecko len kukal ako puk a sa hanbil sedeli od nas asi sedem lehatok inac pohoda pekna dovca len ty rusi uz su vsade a krasne fotky si nafotila nas len caka dovolenka tohto rocna tesim na nu aj ja velmi

nefertitka
15. jún 2015

@adrianazs ano, aj nam brali veci bez opytania, nafukovaci delfin skoncil uplne inde ako sme ho nechali, na chvilu sme odisli a delfin fuc. alebo napriklad posledny vecer na vecernom programe sa moje dieta na chvilu postavilo zo stolicky, lebo sa chcela ponatahovat a ruska mater, ktora si decko natrieskala tesne vedla nas, aj ked tam nebolo takmer ziadne volne miesto do nas zacala hucat, ze nech nase dieta laskavo sedi,z e nic nevidia a to este ani program nezacal. Moj muz bol prve dva tyzdne slusny, ale uz potom ako oni, tak aj on. Ju tak spucoval, ze az.
Aj inych. Sedime vpredu, pol metra medzi mojou stolickou a podiom, radsej, uz sme boli pouceni a mater donese tri decka, natrieska ich do toho pol metra, nech jej deticky lepsie vidia. Tak sa moj muz postavil a zacal na nu uz neprijemne, ze nech okamzite odtial vypadnu, ze ci su neni normalni. Kukala ze ona nepanimaje po slovensky, tak do nej nahucal, nech sa nauci aspon anglictinu. A ze ked ona nanho automaticky po rusky, tak on na nu automaticky po slovensky. No bolo to strasne, kovbojka nejaka kazdy den.
A kam idete teraz?

nefertitka
15. jún 2015

@adrianazs a jeden den dali ceresne prvy krat. Tak my sme si nabrali na maly tanierik styria, tolko kolko asi zjeme a oni rad radom kazdy po 5 tanierov, total prepraskanych, az im to odtial vypadavalo. Aj take dve zeny zo Slovenska sedeli vedla nas a zacali o tom hovorit, nevedeli, ze im rozumieme, tak sme sa potom zhodli spolocne na tom, ze to co sa tam deje je nieco strasne. Moj muz si odfotil na jednom stole, kde sedeli rusi tie prepchate taniere, ze ved nech mame pamiatku 😝 a cela rodinka prisla potom za nim, lebo si to vsimli, ze nech to vymazeme. Mysleli si, ze na fotke su aj oni. Ze preco si to fotil a on reku ze, no lebo to sa neda neodfotit a ze ci tolko zjedia. Hanbili sa normalne potom, co sa cudujem. Vraj ze zjedia, tak to tam do seba potom prd nami dzgali, az im to slo usami von 😀

kosska3003
15. jún 2015

@pegggy shopink mas 800m centrum beleku na vylete sme boli v akvarku za tie prachy sme cakali viac ale deti di uzilizbu sme mali blizko recepcie vyhlad na bazeny anfik a more tak super chodime tam len spat

adrianazs
15. jún 2015

@nefertitka tak to ste mali fakt zabavu niekedy ja by som sa pod zem prepadla ak by som to robila co oni hruza no ideme toho roku na kretu manzel uz strasne chce do grecka jemu grecko ucarovalo pred rokmi mne zase ucarovalo to turecko no stacilo za sebou 5 raz sice stale inde stredisko a hotel ale uz asi ozaj treba zmenu ja stale kazdy rok som slubovala drahemu na rok grecko a stale nie no musim aj ja posluchnut 😀 😀 😀 ale ty rusi su vsade ako som uz pisala z nimy si neporadia nikde aj my mame vela pry hod s nimy hlavne s turecka su nepolepsitelny hlavna vec ze u nas z nich maju radost a vitaju ich solou a chlebom na letisku a mne kto da cerveny koberec na letisku 😵 😵 😵 😵 😵

nefertitka
15. jún 2015

@kosska3003 vy sa ako mate?🙂

luba142
15. jún 2015

@adrianazs a kam idete na Krete na aky hotel?

nefertitka
15. jún 2015

@adrianazs no jasne, treba aj muza sem tam posluchnut 😝 aj mne Turecko ucarovalo, nie je nad ich sluzby, podla mna naj🙂 no a v tomto hoteli sa mi pacil aj ten vitamin bar celodenny. Hlavne ta cerstva stava z pomarancov, co sme si mohli vytlacit, aj ked zas to bol niekedy boj o poradie, lebo ti, ktorych sme uz spominali nevedia, co to je cakat v rade a nacapovat si podla toho ako to tam pisu, ze len pre priame vypitie do poharika, preciarknuta flasa a oni celej familii tam vkuse do flias odstavvovali, my sme tam mohli zatial aj korene do zeme zapustit, ale pacilo sa mi, ze ked to zbadal personal, tak im to zakazovali

vevka02
15. jún 2015

@nefertitka ahooj, my presne zajtra ideme do tohto hotela, vies mi prosim poradit nejake vuchytavky co ste tam zazili, nasli..na co si davat pozor a tak? Dakujem ti velmi pekne zakazfy postreh 🙂

lucica
15. jún 2015

AHojte, ak ste boli niekto v beleku, boli ste v carefoure co tam maju? Maju veci pre deti? Strava, plienky...........

medo
15. jún 2015

@majulienockakk ahoj a key mate let? my letime 23.6. len do ineho hotela...diky

majulienockakk
15. jún 2015

@medo ahoj my ideme z KE o 11:05

nefertitka
15. jún 2015

@vevka02 v prvom rade odporucam rano si obsadzovat lehatka, lebo potom je s nimi dost velky problem, vecer ak chcete vidiet nieco z programu a byt vpredu, tak tiez si to ist uz pocas vecer obsadit. Dat nejake svetre na stolicky. Popripade nejake pitie na stol. Co sa tyka nakupov, ked vyjdete z hotela a idete okolo hotela Magnolia, je tam vela obchodov, da sa tam nakupit, ale lepsie obchody su pri hoteli Rubi, je to asi tak 20 minut peso od Lonicery. Pozrite si na mapke, kade sa tam ide, ale je to vlastne akoby popri plazi, smerom dolava od hotela. Neviem,kam vas ubytuju, ale naj miesto podla nas na plazi je pri vchode od bloku D, ta co je najblizsie k hotelu Sentido. Je tam najmenej ludi, neviem, preco sa ostatni tlacia na tom zvysku plaze. No a pri bare si pytajte drinky od barmanky Esry, najlepsie ich vie namiesat;)

vevka02
15. jún 2015

@nefertitka oo dakujem za rady!! Takze lehatok tam nie je dost pre cely hotel? Vstavaju Rusi skoro?? Ujde sa nam jedlo vzdy? Je tam prosim ta aj nejaky dietny bufet? Mame 1,5 rocnu malu, tak ju nechcem hned krmit presolenym a prekorenenym jedlom.. Jaaa moc masovky nemusim, takze tvojou recenziou si ma dost vyplasila? Davali ste aj nejake peniaze do pasov alebo tak?

medo
15. jún 2015

kocky co letite 23.6. do Efes royal uz mate pokyny? my este nic tak som len chcela vediet ci sa nemenili lety a kolko nas bude letiet z BA...diky

nefertitka
15. jún 2015

@vevka02 mrzi ma to, ze som ta vyplasila, ale je to bohuzial tak, ja neviem, mozno sme len mali smolu na blbu varku rusov, oni tootizto lehatka obsadzovali tak, ze uz vecer a 5 clenna rodina si obsadila 10 lehatok, alebo si obsadili lehatka tak, ze od rana sa tam neukazali az do vecera, potom prisli na pol hodku a odisli. Nas to uz tak nasrdilo, ze posledny vecer moj muz isiel na plaz a vsetky veci, co tam ludia mali pekne pozbieral a dal na jednu kopu.
My sme tam boli tri tyzdne, prva polovica bola ok, potom otvorili ten dalsi blok a zacal tento humbuk. ten G blok je obrovsky. Vela ludi tam vravelo, ze to maju nedomyslene a mali by si nejak rozsirit aj plaz. Nestihaju kapacitne.
Ano je tam aj dietny bufet. pozri si ak chces toto video, to muz natocil rano

https://www.youtube.com/watch?v=wT4QLdpxclI
nefertitka
15. jún 2015

@vevka02 a peniaze sme nedavali ziadne a dostali sme velmi dobru izbu na dobrom mieste, v bloku F. dokonca sme prisli rano o 9tej a hned nas aj ubytovali

nefertitka
15. jún 2015

@vevka02 jedlo sa vam ujde vzdy, ale ked pridete ku koncu vecer, nebude tam uz vsetko, co tam bolo na zaciatku, nestihaju potom ani pribory davat na stol, proste nic, radsej chodievajte skor, veceru davaju od 19tej do 21:00
Hotel ako taky je praveze super, len toto bol zadrhel celej dovolenky.Inak by som tam sla hned naspat.
Je tam aj plaz z opacnej strany G budovy, Lonicera Garden a tam je na plazi svaty klud a pokoj🙂Len tam treba prejst okolo hotela, asi tak 5 - 6 minut peso. Branu medzi Loncerou World a Garden zamkli, aby ti z Garden nevyuzivali sluzby World. Preto to treba obchadzat

melipa
15. jún 2015

@medo - ja som si len vsimla ze zo stranky stiahli casy odletov, ktore tam boli este prednedavnom uvedene, tiez ma teda zaujima, ci sa udiala nejaka zmena...do hydrotouru si neskusala volat?

medo
15. jún 2015

@melipa nie nevolali sme zajtra by mali byt pokyny tak uz pockame ale dost neskoro to posielaju doteraz sme mali vzdycky skorej a tiez letis 23.6.?

popova
15. jún 2015

@nefertitka tie fotky vyzerajú úžasne hned by som šla, no tí rusi to je riadna pliaga,že vraj v hotely do ktorého ideme je ich málo ,alebo vobec nie sú tak uvidíme......

nefertitka
15. jún 2015

@popova kam idete? ja som povedala muzovi, ze uz vyberame iba take, kde nie su rusi. Stacilo. Minulorocny hotel bol v tomto uplne uzasny, Vsetci sa tam spravali na urovni. Sami nemecki hovoriaci ludia a my🙂

popova
15. jún 2015

@nefertitka Ideme do hotela SARAYA REGENCY REZORT 1.8. no dám sa prekvapit ,zatial sme boli 2x v Turecku a obidva hotely boli bez rusov._/ADALYA REZORT a VON CLUB GOLDEN BEACH tak do tretice .... no uvidíme,