Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lucica
16. jún 2015

Prosím ako je to s batožinou? Myslim vahovo aj kusovo. Mame dve deti, syn 2 roky 10 mes. a druhy 10mes., maju obaja narok na batozinu ci len starsi? A ak mladsi nema narok na batozinu na kočík ano? A s priručnou je to ako? Kto a kolko. Dakujem

chiaralea
16. jún 2015

V Saray regency sme boli pred 2 roky a bolo rusov, ale v pohode. Hotel je super.

nefertitka
16. jún 2015

@danulkaja1 ano, prvy bol Primasol Serra Grden a druhy nie Hane Family, ale Hane Garden. To su dva rozlicne hotely. Vies, co, mne oba vyhovovali, aj ked mozno o par percent viac Hane, ale keby mi dal teraz niekto moznost, ze mozem ist tam, alebo tam, taj mi je to uplne jedno

nefertitka
16. jún 2015

@karinkaeich uzite si to🙂

vikinka81
16. jún 2015

Dievčatá chcem sa opýtať ako zvládali vaše detičky cca do 2 rokov cestu lietadlom, transfer do hotela ,presun horúčava verzus klimatizácia a ako si zvykali na nové prostredie mimo domova.A ešte otázočka viem, že celodenný program detí je raňajky , bazén,pláž spánok, obed a večera . ako ste napr. riešili večer v hoteli s deťmi. Boli ste s nimi na izbe ,keď spali alebo ste ich uspali v kočíku a boli ste pri tichšom mieste a mohli ste si pokojne posedieť napr. pri bare.
Balili ste a aj ste používali baby vysielačku ?
Rozhodujeme sa medzi Chorvátsko a Tureckom a každá strana má svoje výhody a nevýhody.Tak tie ,ktoré navštevujete Turecko pravidelne tak mi poraďte čo si správne vybrať.
Ďakujem

nefertitka
16. jún 2015

@evita68 som si ho pozrela na you tube a vyzera fajn, tak ho mam v meritku na dalsi rok, ak sa mi muza podari prehovorit, ten uz chce zmenu, chce ist do Talianska

nefertitka
16. jún 2015

@vikinka81 nasa mala ked nemala este ani dva roky zvladala lietadlo uplne super, co je ona odjakziva neposedna, tak tam sedela ako pat penazi a ani sa nehla;) ale kazde dieta reaguje na lietadlo inak. Zazila som aj take, co zacali plakat uz pri vzlietani a prestali az po pristati.

Jasne, ze ked vam zaspi aj niekde v kociku vonku, ze nebudte na izbe🙂 pekne si posedte niekde....

No a co sa tyka vyberu, ja ti Turecko vrelo odporucam, skvele sluzby v hoteloch, za dany peniaz lepsie ako kdekolvek inde podla mna, skvele pocasie, mne ucarovalo.

polar
16. jún 2015

@vikinka81 my sme boli minulý rok v Turecku s dcérkou (mala vtedy 2r8mes.), cesta v noci 2 hoďky autom, letisko + let + transfer vyše 3 hodín a naše dieťa hore...uff, poviem, že naozaj náročné, ale aklimatizovala sa super 😉 , takže potom celá dovča bola fantastická...no a my sme večer o tej pol desiatej (po večeri) už bývali na izbe, nakoľko naše dieťa nevedelo spávať v kočíku (vlastne nikde inde ako v posteli) a bola úplne narežimovaná (ako doma)..no my sme však taktiež bývali riadne unavení, takže sme to ako negatívum nebrali, sedávali sme na balkóne a pozerali showky a rozprávali sa a malá spala pekne v posteli... (videli sme detičky, ktoré vonku behali ešte o pol noci, no každí sme iní - a tie detičky chodili potom k bazénu resp. na pláž až okolo obeda a my sme šantili už od 7 - 8 hod. ráno)...naozaj koľko ľudí, toľko chutí 😀 a ináč aj teraz sa chystáme do Turecka...takže sa teším 🙂

martinaca
16. jún 2015

Ahojte🙂 ak sa chystáte na dovču do Turecka, mrknite na stránku www.catravelpoint.sk máme super last minuty na najbližšie obdobie.. začiatok júla..po prípade Vam rada pomôžem vybrať.. viac na 0944316686 ponuky@catravelpoint.sk

popova
16. jún 2015

@chiaralea Som rada ,že niekto bol v hotely SARAYA regency ,Prosím Ta napíš mi niečo viac, ako sa sprava personál,či je možné vyžiadat si rodinnú izbu samozrejme za poplatok ,či je nejaký zvoz na pláž ,a čo lehátka pri bazéne? treba skoro ráno obsadit? Máme prílet do hotela cca, okolo 22.oo ako je to s ubytkom , a obchody ? pár som ich videla na nete cestou na pláž . Ocením každé info Vdaka

mes1177
16. jún 2015

Zo Sliaču 28.06 niekto letí ?

anucha27
16. jún 2015

@martinaca ja by som mala zaujem

jejo
16. jún 2015

Ahojte, prosim je tu niekto kto bol/alebo ma referencie na hotel Belconti resort v Beleku?

val2009
17. jún 2015

ake dalsie lieky odporucate este pobalit okrem toho imodia prosim vas?

chiaralea
17. jún 2015

@popova My sme boli teda pred 2 rokmi na 8 dní od nejakého 10.6., personál super, všetko čisté, izby pekné a čisté. Na rodinnú izbu ti neviem odpovedať. My sme 2 dospl. + 1 dieťa, bola prístelka, ktorú sme nevyužívali, lebo dcéra spala s nami. Na pláž sme chodili peši cez pešiu promenádu, bolo toto takých 10min. cesty. Neviem o tom, že by bol nejaký zvoz. Tam tiež pánko, ktorý ti hneď dal lehátko ak nebolo voľné, podušku. Bar na pláži, dalo sa vybrať na jedenie a pitie. My sme nič neobsadzovali všetkého bolo dosť, vždy sa našlo lehátko aj pri bazénoch aj na pláži. My sme prišli niekedy popoludní, už si to presne nepamätám a hneď nám dali izby. Naši chlapi hneď do baru na recepcii a využívali all ....
Obchody boli za hotelom na pešej zone. Niečo som aj tak kúpila, ale jeden večer sme išli do Side. Pri bráne vždy stál autobus, ktorý mal napísané kam ide a za 1€ na osobu sme za 15min. boli v Side a odtiaľ všetci hromadne na trh a potom tak isto späť. Úplne v pohode. Na trhu sa dalo jednať, ale za hotelom nechceli dávať z ceny dole.

kosska3003
17. jún 2015

@jejo dnes sme odtial doleteli co chces vediet 😀 😀 super dovolenka nam sa pacilo aj detom

hasleerka
17. jún 2015

ahojte .... bol niekto v hoteli beach club doganay - alanya ... mám hodinu na premyslenie ... dík ...

yidaky
17. jún 2015

@vikinka81 Naša mala necelých 2. Cesta lietadlom, transfer, klíma...všetko v pohode. A večer sme riešili tým kočíkom. Zaspinkala a my sme ešte boli vonku. No nejako dlho sme to nenaťahovali, strašia mala vtedy 5, tak do nejakej 22,00-23,00. Inak baby vysielačky sme nebrali. Ja by som sa bála ju nechať bez dozoru....

jankako
17. jún 2015

@yidaky k tým vysielackam.známy sa nás pyta, beriete aj babyfon, nie??? No určite, nikdy by som nenechala deti same vo izbe. Človek nikdy nevie. 😳

jejo
17. jún 2015

@kosska3003 wauuu to sa tesim, zaujima ma uplne vsetko na co sa mam pripravit. ja mam jedno dieetatko hendikepovane, ale len ciastocne, pijeme klasicke kravske mlieko, da sa tam kupit niekde v okoli?
mali ste pristelku alebo detskui postielku? su tie izby dost velke? pripadne mne z hotela pisali ze si mam povedat co chcem, ci izbu pre hendikepovaneho, alebo klasicku a kde by mala byt, tak mi tvoje postrehy pomozu.
je voda v bazenoch ok pre deticky? co strava ? my mame odlet z hotela v noci, da sa batozina odlozit niekde v hoteli? kolko trva transfer z letiska? baksis sa dava skor v eurach alebo dolaroch?
pripadne ti mozem aj zavolat, dakujemmmm

kosska3003
17. jún 2015

@jejo kukni ip mas tam na mna cislo lebo je toho dost co chces vediet 🙂

popova
17. jún 2015

@chiaralea Dakujem velmi pekne za informácie , tá pláž sa mi zdá daleko dost mi to asi vadí .

pikola.21
17. jún 2015

@lucica Pokiaľ viem, tak nárok na "veľkú" batožinu majú deti od 2 rokov, váha je 15kg/batožina.
Ak by ste sa balili dvaja do jedného kufra, limit je 32 kg/batožina.
Príručná batožina je do 5kg, ak by malo aj mladšie dieťa nejaký detský ruksačik, nemyslím, že by to bol problém. Kočík pre menšieho samozrejme môžeš mať, dá sa odovzdať pri check-ine alebo až pri lietadle.
Podrobnejšie info určite nájdeš aj na stránke leteckej spoločnosti, ktorou budete letieť. Cestovná kancelária uvádza tieto informácie v pokynoch, ktoré zasiela cca týždeň pred odletom.
Prajem príjemnú dovolenku 🙂

danulkaja1
18. jún 2015

@strihalka ahoj čítala som,že ste boli v Turecku na fakult.výlete,v mešite,pri vodopádoch...vjdím,že to bolo pred 2 rokmi, ale predsa,páčilo sa?oplatí sa ísť na taký výlet?

yidaky
18. jún 2015

@val2009 No ja som brala deťom lieky: na horúčku, črevné problémy, burrow kvapky do učí a niečo do nosa a nejaké náplaste...inak asi už nič.

andys11
18. jún 2015

My uz o týžden letime! Hlavne, nech vydržíme zdraví! Z toho mam najväčší stres.
Neviete náhodou, ake teple je more aktualne a vzduch? Nie z netu, ale ak tam náhodou niekto je, ozvite sa prosim 😉
A ideme do Lary - co by ste určite odporúčali vidieť, na aký vylet ist? Ideme na 8 dni, tak vela toho nestihneme, preto by som nieco overené rada 🙂

strihalka
18. jún 2015

@danulkaja1 vylet se nam
Pacil, bolo to celodenni a super... Kupani pri reke/mori, medita a vodopady... Urcite ano 🙂

danulkaja1
18. jún 2015

@strihalka ďakujem a orosím ťa ako to bolo so stravou počas toho výletu?

strihalka
18. jún 2015

@danulkaja1 my dostali rano na hotelu balicky tusim...plu sme si neco od ranajok zobrali... Napoje boli na lodi, my tusim bolk rano jedte na tech trzich... Kukni mun album dovolenky..

danulkaja1
18. jún 2015

@strihalka ďakujem za odpoveď,vidím,že ste na výlete boli s malou dcérkou,tak keď to ona zvládla,tak musia aj moji pubertiaci.Akurát som si orečítala,že do mešity treba dlhú sukňu,tak musím niečo v skrini vyhrabať...a chalani môžu ísť v kraťasoch?