Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

tibor44
27. jún 2015

@monika.v Môžeš mi dať link pls? nejak to neviem nájsť 😀 Ď...

martuska75
27. jún 2015

@monika.v dík za info. Hned som išla pokukať.

martuska75
27. jún 2015

@tibor44 chod na FB stránku hydrotouru a tam na ľavo je záložka príspevky pre stránku. na to ked klikneš tak tam to už nájdeš. Musíš rozbaliť príspevky pod Zuzanou Pavlíčkovou - tam je to pekne schované 😀

tibor44
27. jún 2015

@martuska75 Dííík moooc...

hlubik
27. jún 2015

Pekny vecer.Leti niekto v utorok z Kosic do Turecka?

martina1305
27. jún 2015

@monika.v @tinka76 @tibor44 @martuska75 pozerala som tie foto. len by ma zaujimalo, ktore slovenske deti su v miniklube (tie deti, co si animatorov tak rychlo oblubili), ked prvy turnus su uz v 3. hoteli (ako pisala @brise) a piatkovy turnus automaticky z letiska viezli do uplne ineho hotela...chapete tomu, hmm?

martuska75
27. jún 2015

@martina1305 Asi im tam tých 6 deti čo je fotke zostalo. To sú fakt ako jedna rodina. 😀
Inak vidím že aj ty si s nimi aktívne cez FB dopisuješ. ved aj ja 😉

martina1305
27. jún 2015

@martuska75 neodpisujeme si. iba ja vzdy pisem, oni kaslu na mna 😒

milka27
27. jún 2015

@epelino ano, čas je fantastický, môj syn keď ho o jednej budem dávať do auta nás asi zožerie.

katemis
27. jún 2015

@mici111 závisí od poisťovne, s ktorou máš cestovné poistenie uzatvorené. Napr. Allianz má tak, že zákazník si platí doktora sám a potom to poisťovňa preplatí, pri európskej cestovnej poisťovni netreba hradiť nič (len lieky, ak dr predpíše). Odporúčam sa o poistení informovať pred dovčou.

luna11
27. jún 2015

@katemis mam osobnu skusenost v AllianzSP- moja mama bola v pocas dovolenky v Grecku hospitalizovana v nemocnici, ked zistili, ze ma Allianz, dali jej nadstandardnu izbu, urobili vsetky mozne aj nemozne vysetrenia (vratane magnetickej rezonancie) a to mala iba upal 😀 vsehovsudy, poistovnu to stalo cca 100.000,- Sk vtedy a mama neplatila ani cent v hotovosti. vsetko nemocnica riesila priamo s ASP. Ide totiz o konkretne zmluvy ako maju uzavrete, ale ano, radsej slubuju iba to, ze preplatia dodatocne, i ked v skutocnosti je to v EU prave tak, ako v nasom pripade.

epelino
27. jún 2015

@milka27 znami co takto isli hovoria,ze deti cestu zvladnu lepsie ako my,tak uvidime
..hlavne aby nas hned ubytovali po prichode.a do akeho hotela idete?

milka27
27. jún 2015

@epelino neviem, či nás hneď ubytujú, keď som sa informovala v CK bolo mi povedané, aby som počítala stým, že až po dvanástej a preto si máme pribaliť plavky do príručnej batožiny. Ideme do club magic life jacaranda imperial. Vy idete kam?

katemis
27. jún 2015

@luna11 ja píšem tiež z osobnej skúsenosti a informácií, čo som si pozisťovala. Poistenie máme vždy uzavreté cez cestovku. Pred dvomi rokmi sme boli s európskou poisťovňou, s malým som bola v 2 nemocniciach, 3 dni hospitalizovaný, týždeň som s ním musela dlhšie ostať v Turecku (už po našej dovolenke), poisťovňu to stálo cca do 3.000€, ja som jedine vopred zaplatila za lieky (cca 35€), ktoré mi potom preplatili. Keď sme boli minulý rok poistení cez Allianz, tak mi bolo povedané, že zákazník si platí vopred a potom si po návrate požiada o preplatenie, ale s tým, ak by bola takáto situácia, tak už by to uhrádzala pravdepodobne hneď poisťovňa. Čiže, závisí to aj od každého prípadu, lebo človek nenosí na dovolenku ďalších 3.000€, aby mal pripadne na doktorov, nemocnice, nato slúži predsa cestovné poistenie.

epelino
27. jún 2015

@milka27 my do Sea shell resort v Side

lenatko69
28. jún 2015

@epelino
O ktorej máte byť v hoteli ? My sme boli asi o 10.00 hod. a čakali sme. Podľa toho ako im upratovačky hlásili z izieb , že už je upratané, tak nás ubytovávali. Niektorých naozaj až o 14.00 hod.

babulka82
28. jún 2015

@katemis fuha a čo sa vam stalo ked ste museli zostat tam v nemocke? 😒

epelino
28. jún 2015

@lenatko69 no ved uvidime...aj my okolo 10 h .kedtak,pojdeme sa najest a okupat 🙂 odletovy cas si clovek nevyberie....:-/

vevka02
28. jún 2015

Prispejem aj ja uz so svojimi skusenostami 🙂 vcera sme sa vratili z Turecka, Avsallar, hotel Lonicera Beach.. Bolo super, jedlo, more, sluzby..tento rok otvorili dalsi blok hotela a bolo to uz cititelne..v celom komplexe 4300 ludi a z toho 3500 Rusov.. a toto mi aj vadilo..vsade sa pchali, predbiehali, naberali tak, ze keby som aj ja Ruska, tak sa za nich hanbim.. Moj manzel tam na noc okusil aj ich zdravotnictvo, ale to bolo stokrat lepsie ako to nase, takze baby zbytocne seba a deti nedopujte liekmi..to co my sme riesili zbytocne liekmi, oni urobili jeden krvny test, nasadili infuzku a po nej antibiotika a na druhy den uz bolo dobre!! Mini poliklinika vybavena wifi, plazmou na izbe a klimou..parada! Ale aj tak mi z toho vsetkeho vyslo, ze do Turecka uz asi nie..Sme milovnici Grecka a dalsia dovolenka bude urcite tam 🙂 Alebo nejaky mensi hotel, lebo toto uz bola uplna masovka a to my nemusime, ale inak spokojnost ;)

qqsk1152347
28. jún 2015

novy hotel Sirius v Side OK, ale plaz mala, velke kamene v mori. neodporucujem !

martuska75
28. jún 2015

Inak baby do toho Izmiru neviete ako sa lieta? Sa mi zdá, že mali na stránke časy a nejako to zmizlo. Tak teraz neviem čo máme čakať , ak by sme predsa len išli 😉

katemis
28. jún 2015

Nepustili nás naspäť kvôli kiahňam a malý do toho dostal 40 horúčky (aj keď bral ATB), tak sme skončili na 3 dni v nemocnici na infúzkach, mal faryngitídu. No a nakoniec sa v tej druhej nemocnici (v SIDE) zistilo, že žiadne kiahne nemá, čiže sme kľudne mohli z dovolenky letieť domov. Takže doteraz som "vďačná" pánovi dr. Mustafovi z nemocnice v Manavgate, že nám zle určil diagnózu 😝

vevka02
28. jún 2015

@mici111 ahoj ja som mala manzela na den v nemocnici a nic sme neplatili..este aj lieky na domov mu priniesli priamo do izby..isli sme normalne cez poistku cez cestovku..maju zmluvu s Union..len sme jeden papier v tej nemocnici vyplnili a ze oni si to uz navzajom pokryju..super pristup!

tibor44
28. jún 2015

@martuska75 jeden odlet je 01:20 z BA prílet 04:30 v Izmir, návrat 11:40 z Izmir prílet 13:05 BA. Druhý neviem.

nefertitka
28. jún 2015

@vevka02 ano, s tymi rusmi mas uplnu pravdu, som doma uz dva tyzdne, ale este stale mam na nic nerv 😝 Fakt by sa za to svoje spravanie mali hanbit. Je to banda arogantnych blbych sebcov nenazratych.

martuska75
28. jún 2015

@tibor44 Vdaka. Inak na FB stránke Sunis Efes pribúdajú stále fotky. Asi aby ukázali čo už je dokončené. Ale mňa zaujal najviac ten žeriav čo tam rieši ten tobogán. Ten by obzvlášť potešil kebyže som ta. A tiež ten bordel čo vidno vedla pláže. Ale inak aspoň vidno že volačo robia ( tuším tam vidím nejakých chlapov pratať pláž) 😉

barcabejby
28. jún 2015

@petronela.ficekova uz ste tu?

majkacoke
28. jún 2015

Viete o niekom komu sa podarilo stornovat slavny Efes hotel za stornopoplatok? Ci sa im podarilo presvedcit vsetkych, ze to bude super?

tibor44
28. jún 2015

Dá sa vôbec v Hydrotoure vymeniť zájazd ešte pred nástupom za iný? Kľudne aj drahší?

martuska75
28. jún 2015

@majkacoke
@tibor44 Zatial vyčkávame 😀 😀 😀 Storno-poplatok je 33 eur na osobu ( na nás 132 eur) plus prepadnú podľa mňa poistky (okolo stovky). Takže prebookovanie by stálo tych cca 250 eur na storne plus rozdiel v cene nového zájazdu - teraz sú predpokladám najdrahšie.