Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

babulka82
30. jún 2015

@jankako my sme takto boli v marci asi rotavirus cela rodina mimo ,decka vrchom spodkom všetko išlo z nich von ,potom nejak po lyžičkach udržali tekutiny ale bolo to hrozne,vezmi ho k lekarke pozriet.Držim palce .

jankako
30. jún 2015

@babulka82 piť pije vkuse. Lenze kde všetko von a ešte ma aj teploty. Dala som mu taký prášok, do 12hod.by to malo zaúčinkovať. Ale asi behnem navečer na pohotovosť.

babulka82
30. jún 2015

@jankako ale davaj mu len mini davky male lyžičky aj naš jak vypil viac tak všetko von ,po lyžičkach kazali každych 10 minut.

mysicka3703
30. jún 2015

@zazova super potom veľmi sa teším, my sme tiež premýšľali nad Marti myra, ale už nemali voľnú izbu na tento termín. ☹

martuska75
30. jún 2015

@zebricka23 Čo sa týka info rmácií ohľadom rezortu Efes royal palace - v prvom rade si turci spravili hanbu sami ked predávali pobyty v nedokončenom hoteli! Že sa im predlžili vykopávky nie je náš problém. Je zrejmé že ked tam ľudia prišli všetko hotové nebolo a tým tempom ako to dokončujú, to tam jednoducho musí byť ako na stavenisku. 😠
Na druhu stranu verím tomu že to riadne "prifarbili"aj ľudia, čo z hotela odišli. Čím väčšie haló narobia tým sa im ľahšie vybaví nejaká kompenzácia, že áno. Zároveň akoby to vyzeralo keby museli priznať že radšej mali ostať, že to tam bolo nakoniec celkom fajn. Vidno to napr. na informáciách ako mimiklub ide len doobeda 2 hod. a poobede tiež - tak podobne to maju predsa všade. Strašná správa že nejdú ešte všetky bary - pri počte ľudí, čo je tam by som sa tomu ledy čudovala, ani v Kumkoy beach nešli v septembri všetky reštiky. Alebo Že nejde teraz vnutorný bazén - no to musí byť v tom teple čo je tam katastrofa.... atd. Ja som raz omylom do haly s vnútorným bazénom vliezla a skoro som odpadla.
V každom aj v hotovom hoteli ked chceš tak kadečo nájdeš 😉 A slováci sú niekdy vo vyšpŕtavaní jednotky.

brise
30. jún 2015

@martuska75
Prepac ale musim reagovat na tvoju vetu ze ludia si "prifarbili". To snad nemyslis vazne, prepac ale my sme dali za dovolenku 2600e a v cenebolo aj vsetko to co si pisala tak preco by sme sa mali uspokojit s tym ze to nefunguje, teba tiez nepustia na zajazd ak zazaplatis celu sumu.
Dopriala by som ti tam prist a ostat v soku a my vsetci v prvom turnuse.

martuska75
30. jún 2015

@brise asi si nečítala pozorne prvú časť môjho príspevku. píšem že sú si v prvom rade sami na vine že predávali pobyty v nedokončenom hoteli. Na druhú stranu som reagovala na príspevok predomnou, že hystéria čo to spustilo na nete nie je možno celkom adekvátna aktuálnej situácií s čím som ochotná suhlasiť. Ale viem si predstaviť, že pri dovolenke mimo iné za nemalé peniaze to vie človeka poriadne rozčuliť, ked to nedopadne ako si predstavuje. A je pravdepodobné že v takej situácií potom už niektorým vadí fakt všetko. Zebricka píše niečo v tom zmysle, že ľudia mohli čakať že nový hotel ešte nebude tiptop, ale človek si pod tým skôr predstavuje, že možno personál ešte nehovorí dobre po anglicky, alebo kde tu su nejaké drobné nedorobky a nie že sa po hoteli prenáva žeriav, alebo že sú tu nezabezpečené výťahy.

tinka76
30. jún 2015

@brise
@martuska75
Kocky.... nepohadajte sa!
Ten nestastny hotel nas tu nakoniec rozhada...😇😈
Je jasne ze pre ten prvy turnus to bol najvacsi sok.
A tiez je jasne ze prace dalej pokracuju a uz to bude len lepsie 😉

majkacoke
30. jún 2015

@jankako urcite s nim chod do nemocnice-daju mu infuzku a bude lepsie. Nenechaj ho trapit sa:-/ My sme s dcerkou tak uz 2x skoncili na infuzkach-bola uplne dehydrovana, tiez som vahala ci ist a nakoniec sme isli na posl.chvilu:-( Minuly rok den pred odchodom na dovolenku:-/

danulkaja1
30. jún 2015

@brise ja som sa ešte na začiatku roka rozprávala s človekom z cestovky a ten mi radil,že najlepšie je ísť do Turecka v júni a v septembri/samozrejme ak sa dá/.V júni do overeného hotela,keďže čašníci a personál ešte nieje unavený tak ako na konci sezóny a ak do nového hotela,tak určite v septembri,dovtedy vychytajú všetky muchy a doladia nedostatky.Ja som sa toho držala a vidím,že mal pravdu.

jankako
30. jún 2015

@majkacoke už sme v nemocke 😢

majkacoke
30. jún 2015

@jankako tak sa drzte, uz bude len dobre uvidis, deti sa z toho tychlo dostanu😉

jankako
30. jún 2015

@majkacoke už teraz sa mi zda lepšie. Od 18.00.už nekaka.

popova
30. jún 2015

Baby neuvažujete nad stornom dovolenky ,čo idete do Turecka_ ? Ja mám ozaj obavy ohladne toho ,čo sa stalo v Tunise... Aj ked pojdeme budem v strehu , obzerat sa celé dni okolo seba ,či nezazriem niekoho _niečo _ podozrivé . Je mi z toho zle .....

brise
30. jún 2015

@martuska75
Jasne, len ma proste hneva ako to ini vnimaju a mNe fakt koli tejto situacii pokazenu dovolenku, a uuuplne zmeneny nazor na hydrotour aj turecko, nemyslela som to osobne na teba ale celkovo ;)

@tinka76
Neboj ziadne hadky, uz mam hadok a nervov az az nad hlavu :(

lucica
30. jún 2015

Ahojte, mam otazku na male deti a lietadlo, resp. by som si to chcela s niekym kto ma presne s podobnými vecami skusenosti overiť. Kočík pri check in oznámim a odovzdám až pred vstupom do lietadla.
CO sa týka jedla a pitia, možem vziať 0,5l vody pre maleho syna, 0,5l vody pre staršieho syna? Možem vziať hipku v skle, banan, piškot, chrumky, keksiky, cukriky pripadne ine sladkosti, krem na zadoček, termosku s teplou vodou, sunar vo forme prášku...je potrebne to pri kontrole vsetko vytiahnut. Aby som vedela ci mam mat taketo veci nejak poruke nech to tam nehladam na dne tašky. Staršiemu beriem knihu, casopis a farbicky a nejaku novu hracku nech sa zabavi, co este radite? Detmi maju 10 mes. a 2roky 10mes. Dakujem

katinka2010
30. jún 2015

nechapem načo si kupujete niečo čo neni dokončene overene a odskušane a bez recenzii? ked som si nie ista niečim tak to nekupujem hadam a teraz tu plačete že vam nechcu vratit peniaze že mate pokazenu dovolenku a nadavate na turkov

katkaeli
30. jún 2015

Ahojte...chcela by som sa opytat ci ste niekto neboli v hotely Sural hotel 5* oblast Side.letime 8.7. Zmenili sme destinaciu mali sme letiet 3.7.do Mahdie v Tunisku.Este sme v Turecku neboli tak by som poprosila aj nejake infosky ideme s 23mesacnou a 7rocnou dcerkou. Napr. Brat so sebou aj dojcenecku vodu?alebo davat malej pit nejake ich flaskove?Mam malej davat aj nejake probiotika ked ona v bazene stale prehlta vodu?atd....vopred dakujem...😉

katinka2010
30. jún 2015

@katkaeli ahoj mi sme boli v 2012 a bolo tam vyborne sice vypada ako internat ale inak služby su na vysokej urovni vodu moje deti pili tu ich flaškovu a probiotika ja nepouživam a ani sme nikdy nič nemali myslim zo stravy a bazenov

babulka82
1. júl 2015

@katkaeli podla mna Sural je super,znamy boli a velmi chvalili,ja mam dvojročneho a davala som probiofix pre istotu ale v bazene sme sa nekupali vobec.
@katinka2010 ja tiež neviem pochopit ako si može niekto kupit dovolenku v nedokončenom hoteli a ešte ked tam je na vyber xy inych krasnych novych hotelov a rezortov ,no asi som divna.

martuska75
1. júl 2015

@katinka2010 Ide o to že hotel Efes royal patri veľmi známej renomovanej tureckej spoločnosti, kde sa ani nerátalo že to nedokončia. Ich hotely majú naozaj veľmi slušnú úroveň a napr. my konkrétne sme už u nich boli 2x a vždy bolo super. Zároveň aj cestovka sa nám javila ako slušná zabezpeka nakoľko sme s nimi chodili posledných cca 10 rokov a vždy 100% spokojnosť. Po tejto oblasti Turecka sme pokukovali už aj minulý rok a nič vhodné sme nenašli, takže ked prišli s týmto hotelo hned sme po tom skočili 😀 Takže asi tak k tvojej kritike, čo lezeme niekam kde to nie je overené. Keby nikto nešiel do nového hotela tak kto napíše tie prvé recenzie 😀 😀 😀

danulkaja1
1. júl 2015

Baby vy by ste si o tom Efese už mohli vytvoriť aj samostatnú skupinu😃

melipa
1. júl 2015

Baby, nehadajte sa tu uz za ten Efes. A tiez je velmi nefer, ako to tu komentuju tie, co s tym nic nemaju. Po vojne kazdy general, ze?! 🙄 Ja som to stornovala, presla ma chut tento rok na cele Turecko, ideme na Costa del Sol. Vsetkym co idete prajem aby to dobre dopadlo!

lubbie
1. júl 2015

@lucica Ahoj ja lietam s malym od 1 roka, teraz v juni sme leteli do Turecka. Isli sme ale z Viedne. V Bratislave je to este menej prisne. Mozes si zobrat do lietadla vsetko co popisujes, tie vody by si mala mat v takych detskych (farebnych flasiach), lahsie prejdete, budes si musiet z nich trochu odpit, aby videli, ze je to naozaj napoj. S jedlom pre deti by nemal byt ziadny problem. Kocik im odovzdas pri nastupe do lietadla zlozeny. Pri prilete ti to pravdepodobne hodia na pas ako batozinu, malokedy sa stava, ze ho vydavaju pri schodoch z lietadla, ale to zbadate. Bolo by dobre dat ten kocik do nejakeho obalu, inak sa priprav na to ze bude zaspineny. Ja som to nejak neriesila...Stastnu cestu 🙂)

adka_m
1. júl 2015

Ahojte, nikto sa tu neháda za ten nešťastný Efes(aspoň dúfam 🙂 ) Len vysvetľujeme prečo sme si to kúpili. Ja som dokonca nikdy doteraz nekupovala first minute iba last. Toto bolo prvýkrát a aj sme rátali s nejakými nedorobkami, inak by nebola tak výborná uvádzacia cena, ale to v akom stave to bolo nečakal nikto. Naozaj renomovaná cestovka, renomovaná sieť hotelov, myslím, že aj sám hydrotour nečakal, že sa toto stane. Ale to, že pustili prvý turnus na stavenisko a pritom videli v akom je to stave je naozaj obrovská chyba aj cestovky aj hotela. Ale vyzerá to, že už je to v poriadku a dovča by mala byť v pohode. Ale už nikdy nebudem kupovať nie že nedostavaný hotel, ale ani first minute. Tiež ma okrem ceny zlákala aj tá lokalita, už som nechcela Turecko vôbec, ale kvôli deťom sme to ešte raz skúsili a tá nová lokalita bol taký dobrý kompromis.

lubbie
1. júl 2015

@jankako drzim palce, nech sa z toho rychlo dostanete. Ja som bola s malym (3,5 roka) a babkou teraz 13.06. na dovolenke v Izmire, hotel Onyria Claros Beach 5*, cez nemecku cestovku JT (MTS). Mozem potvrdit, ze ich delegati su katastrofa. Toto bol nejaky miestny Turek, ziadne informacne stretnutie, oznam o odlete a transfere - jeden papier (nie na nastenke) ale az po opytani na recepcii. Nastastie sme ho nepotrebovali aj ked maly tiez chytil na posledny den hnacku s teplotami. Hned som mu dala cierne uhlie a Hylak kvapky (tusim aj Smectu 2x) a Nurofen a nastastie mu to za den krasne preslo, to bol den ked sme isli domov. Mohlo to byt aj z bazenovej vody, no vsade tam sadali muchy, tolko much pri jedle (a aj v jedle) som zatial na ziadnej dovolenke nezazila.Vsimla som si ze davkovace vody a tych sladkych zbrnd necistili za cely nas pobyt, len ich zakryvali ciernymi igelitmi na noc. Inak stale tam bol personal, co umyval, zametal, akoze snazili sa o cistotu. Samozrejme vela Rusov, ale aj Slovakov a Nemcov. Inal velmi pekne prostredie, obrovsky areal, krasny bazen s piratskou lodou a smyklavkami a toboganmi aj pre male deti, more krasne, teple a aj ciste, piesok, ubytovanie vo vilkach v pohode aj ked Slovaci, co tam boli cez TipTravel a Senecu ubytovani v bungalovoch niekde uplne vzadu sa stazovali na hluk pri vystavbe vedlajsieho hotela. Myslim ze sa volal Efes. Jedlo fajn, velky vyber, len tie muchy. MOje hodnotenie: volakedy, ked bol novy, mohol to byt 5* hotel. Teraz tak 4*.

babulka82
1. júl 2015

@lucica kočik odovzdaš pri leitadle zloženy v antalii ale ti ho pri lietadle nedaju lebo sa vystupuje z lietadla cez taku chodbičku až priamo na letisko.Kočik najdeš pri takych vytahoch ,bude tam vela kočikov nepriehladneš.A vodu normalne sme mali aj nejake chrumky v kabelke ,nič som extra neukazovala ani neochutnavala.

lubbie
1. júl 2015

Teraz citam predchadzajuce prispevky o Efese, tak to je on...Wow, myslela som, ze tam este nie su turisti, lebo to fakt bolo len stavenisko 🙂)

jankako
1. júl 2015

@katkaeli my sme boli v Sural resort?Taky menší komplex je to. Pláž pekna, nie moc cista na moj vkus, piesok, pozvoľný vstup. Dva tobogany male. Dva bazeny, jeden malinky. Strava zodpovedala akoby som to, velkosti rezortu. Nebol až taký výber. Izby štarsie, ale keď sa vraj stazujes, vymenia za krajsiu. Celkove hodnotenie, pre menej narocnych.

jankako
1. júl 2015

@lubbie synovi druhej rodiny potvrdili rotavirus, takže má to aj naš. Zatiaľ mi neprisli povedať výsledky.