Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

yidaky
2. júl 2015

@jankako Držím palce a prajem skoré uzdravenie ☹ . Proste to tam niekto dovliekol a mali ste naozaj veľkú smolu. Ono stať sa to môže aj u nás, či už na kúpalisku a hocikde. Veď to si nemusíme ani hovoriť. Verím, že už bude len lepšie. A želám veľa síl aj Tebe.

yidaky
2. júl 2015

@lucica No ja by som zobrala len balík plienok na začiatok. Veď tam kúpite. My sme mali veľkú vlhkosť v noci, takže ráno sme bežne mali ešte všetko vlhké, ale keď vyšlo slnko do hoďky všetko uschlo. Takže v pohode. Čo sa týka hippiek, tak neviem. Naša už mala 1apol roka. Takže som stravu riešila z diétneho bufetu. Čistá suchá ryža, mäsko neochutené, nejaká varená zelenina...mlieko, jogurtíky... Všade kde sme boli boli aj lekárne, ale konkrétne som si nevšimla či tam mali nejaké výživy pre deti, nehľadala som. Inak ani ja som nikdy nemala žiadne opätkové topánky, ale to je asi aj tým, že ich vôbec nenosím 😅 . no sandále som mala aj 2-3 a žabky...

mirage
3. júl 2015

Ahojte, my sme momentalne v Colakli, Bella Resort. Boli ste na nejakom vylete zo Side? Napr. Piratska lod.Dakujem.

lauraa
3. júl 2015

@mirage vylet na Lodi bol super , len davaj pozor s kym ides, niektore tie lode su plne rusov...

tinka76
3. júl 2015

Ahojte... zdravim z Efesu.
Zatial sa len snazime si objektivne spravit nazor.
Fajn je ze sme hned dostali izbu... a izba je pekna velka... aj ked s mizernym vyhladom na stavenisko.

Uvidime ako to bude vyzerat cez den... zatial tu tomu dost chyba nejaka dovolenkova atmosfera. Aj ked interier je pekny... su aj nedorobky, je aj vo vzduchu citit ze sa to stavalo len nedavno ....

Vela sme toho este nepochodili... zatial mam trosku zmiesane pocity...
Este sa ozvem

mirage
3. júl 2015

@lauraa bolo to na cely den? No nebudem pri nalodovani kontrolovat kto je rus a kto nemec 😉

jankako
3. júl 2015

@yidaky dakujeme

martina1305
3. júl 2015

@tinka76 jeeej Janka, si super, ze hned pises, ozyvas sa. v ramci moznosti Ti prajem nadhernu dovolenku a tesime sa na dalsie poznatky.

vika35
3. júl 2015

@mirage my sme boli asi 2x na piratskej (teda nie pocas jednej ale dva roky po sebe) . bolo to fajn pre deti. v podstate je to akoby na cely den. cca o 10 vyrazali, potom bol obed, kupanie a program pre deti (hladali poklad) na tom bode kde sa rieka Manavgat vlieva do mora. a cesta spat pocas ktorej bola minidisko na lodi a pirati tam tancovali hore na tych brvnach od plachiet. cca o 16 alebo tak nejak bol navrat do pristavu. deticky este pomalovali na zaciatku a dali im aj take satky s lebkami 🙂
pocas plavby fotili s piratskym klobukom a sablou a na jednej mali aj papagaja a na konci si pytali neskutocne ceny za tie fotky, ale da sa aj zjednat trosku cena. z jednej mi chlapik poslal aj fotky na mail,. z druhej nechcel o tom ani pocut len tie tlacene, ze davaju :P
myslim, ze program je podobny na vsetkych lodiach co robia pirat show. mali sme aj rusov na lodi ale nebol absolutne problem s nimi.
kocka na lodi hovorila tromi jazykmi anglina, nemcina a rustina.
pitie na lodi sa plati, v cene je len obed, vatcinou si mozes vybrat bud kura lebo ryba a k tomu bol chlieb a spagety :P

hedka17
3. júl 2015

@jankako je mi luto co sa vam prihodilo,ale znama ani neodcestovala a ma to uz aj 2 dieta cize odcudzovat by som neodcudzovala,zial je to vo vzduchu a nielen v Turecku. ako pisu ine baby kdekolvek mozeme cosi schytat 😒 a pokial nie su deti ockovane proti rotavirusu nemocnici sa nevyhne ☹ Drzim palce aby ste boli cela rodina cim skor fit 🙂

majkacoke
3. júl 2015

@tinka76 skvele, ze ste stastne docestovali a snad rychlo nabehne aj dovolenkova atmosfera😉 Prajem prijemne a nicim nerusene dnicky🙂

matinka
3. júl 2015

@tinka76 ako to vidite, ako sa mate?

mirage
3. júl 2015

@vika35 dakujem 🙂

hvaculkova
3. júl 2015

Ahojte
posielam pár fotiek z hotela Delphin Palace Lara,
užasný hotel. 🙂 😉 😵 😎

silviaaa21
3. júl 2015

Baby, ako je to s nadváhou kufrov pri odlete z Turecka?

danulkaja1
3. júl 2015

@hvaculkova krásne,prosím ťa nieje tam po pár metroch hlboké more?a ak môžeš do ip mi napísať koľko približne vás stála dovolenka?ďakujem😊

karinkaeich
3. júl 2015

@silviaaa21 podľa toho na koho natrafis. svagrovci platili minulý rok 7e/kg, teraz nič

hvaculkova
3. júl 2015

@danulkaja1
Ahoj,more je dost dlho plytké a piesok ,2 dospelých a dieta 7 vyšla 2500eur,ale stojí to tu zato!!!!

danulkaja1
3. júl 2015

@hvaculkova super a prosím ťa ste na 7 alebo na viacej dni?a sú tam aj nejaké tobogány pre váčšie deti?ďakujem

hvaculkova
3. júl 2015

@danulkaja1
Sme len na 7 ☹ áno su pre staršie ako je naša 7r.tak 9 a viac cca......

adka_m
4. júl 2015

@hvaculkova ahoj a cez akú ck ste išli, lebo to vyzerá byť fakt dobrá cena.

beruska113
4. júl 2015

Včera sme prišli z Lonicera World a max.spokojnosť. Dúfam, že sa tam niekedy vrátime. Animácie síce nič moc (čo nám nevadilo, lebo na ne nechodíme), dosť Rusov, ale nemali sme s nimi žiadny problém. Pláž úžasna, more dlho plytke, žiadne vlny, malilinko kamienkov asi meter pri vstupe, takže max.odporúčam pre deti. Veľa bazénov, pláž veľká, kopa lehátok. Okolie hotelu krásne záhrady, všetko čisté. Syn strávil síce 12h.v nemocnici, ale to sme si priniesli ešte asi školkarsku virozu- nemocnica je pešo asi 3min.od hotelu, je tam slovensky hovoriaca sestrička a nič sa neplatí. Do nemocnice nas odviezli autom. Kto sa tam chystá, kľudne sa pýtajte. Šli sme cez rakusky All tours, cestovka Sun express. Delegata sme videli raz, ale nechybal nam.

beruska113
4. júl 2015

Baby šli sme so Sun express z Viedne a teda z Viedne aj prvykrat. Letela som predtým iba 2krát, tak sa tu určite nájdu skúsenejšie cestovateľky. Ako je to s vodou a jedlom na cestu na lietadlo? Ja som žila v tom, že sa jedlo a pitie nemože brať. Keď sme šli raz z BA a syn mal rok, tak sme si museli odpiť z jeho flašky. Samozrejme som nič nebrala ani teraz. V lietadle sme si kupili- všetko je za poplatok. A tam začali vykladať ľudia pitie aj jedlo z tašiek- keksiky, bagety... Po ceste domov som vzala pitie a deťom jablka a kamošky tiež, mala som to v samostatnej taške a v pohode. Tak som z toho jeleň.

danulkaja1
4. júl 2015

@beruska113 no presne toto som videla aj ja,aj keď my sme mali na oalube aj občerstvenie zdarma...tiež som si myslela,že nič nemôžem brať a ľudia mali plné tašky všeličoho,ovocie,keksy..tak som povedala,že nabudúce beriem aj ja😊

beruska113
4. júl 2015

@danulkaja1 a odkiaľ ste leteli? Baby tu písali, že v BA len vodu pre deti tak 2rokov. Tak asi v zahraniči to beru inak. Uvidím, čo kto napíše.

danulkaja1
4. júl 2015

@beruska113 leteli sme z BA,ale hlavne keď sme odlietali z Turecka,tak som si všimla,že ľudia mali ovocie,keksy,koláče ...

zebricka23
4. júl 2015

@beruska113 jedlo sa moze brat, len tekutiny sa nesmu 🙂 teda mozu,ak si ich kupis za kontrolou....

beruska113
4. júl 2015

@zebricka23 ale my sme ich nekupovali za kontrolou. My sme mali malu fľašku a kamošky viac.

zebricka23
4. júl 2015

@beruska113 hej v rakusku sa tak podari,ale na slovensku nie....jedine co povolia tekutinu su detom tak max. do 3 rokov....a pri 3 rocnych musi mat ten clovek naladu...inak povie,ze pustaju len detom co maju 2 roky....nam tak min.rok pri 3 rocnej vyhodili vodu

hvaculkova
4. júl 2015

@hvaculkova
cestovali sme cez Fischer a boli sme spokojný aj delegátka je velmi milá.