Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

majkastrbova
1. aug 2015

my sme akurat v rezorte Iberotel palm garden a zajtra nam konci 15 dnova dovolenka, som max. spokojna, mozem odporucit, deti mame 6 a 3 rocne a super, nemali sme problemy ziadne, vsetko funguje ako ma. more troska vacsie vlny a kamienky pri vstupe no nam nevadilo ani to 🙂 more cistucke, teple, bazeny a tobogany pre deti, strava velmi rozmanita. mozem odporucit.

lauraa
1. aug 2015

@majkastrbova ste kusok za manavgatom nie? Myslim ze som ho videla na prechadzke po plazi..

lauraa
1. aug 2015

@ksts Hotel je nedaleko sunis Kumkoy ak SA nemyslim, plaz je super, more krasne v tento casti Side, Hotel som pozerala tiez, hlavne tie izby dole priamo pri bazene , len ta cena mi trosku vysoko vyskocila...

mirka.m
1. aug 2015

My sme v Side Sentido turan prince a je tu super 🙂

teskoma
2. aug 2015

Ahojte baby, dnes sme sa vratili z dovolenky a v Turecku absolutny klud, vsetko v pohode aj na letisku,aj v strediskach, kludne cestujte 😉

teskoma
2. aug 2015

@mirka1986 tak pre teba aktualna recenzia zo Sultan of dreams .Boli sme v Turecku prvy krat a v tomto hoteli naposledy.Najprv napisem co bolo OK - hotel a jeho areal krasny, udrziavany,kazdy den vsetko polievane cistene,cistili bazeny,cely den upratovali ,zbierali odpadky. Izba presne ta ako je v katalogu,pre 4roch uplne v pohode - ved sme tam vlastne iba spali 😉 . Jedlo fantasticke, tam sa fakt ani neda vsetko ochutnat,naozaj kto tu povie ze nebol zo stravou spokojny,tak uz neviem co by chcel. Len peciva bolo aspon 15 druhov. Akurat kava otrasna, moja prva cesta na letisku smerom domov bol Starbucks 😀 este v Antalyi .Casnici,recepcia,ubytovanie uplne OK, vôbec sme necakali,transfer cca 2 hodiny az po ubytovanie ,zachadzali sme este do 3 hotelov.
NO a teraz preco sa nevratime : poloha hotela, plaz a more, upratovanie izieb. Tak ako som brala recenzie s rezervou, tak uz budem nabuduce obozretnejsia 🙂 . Prisli sme sice do upratanej izby, ale potom to bolo horsie.Kupelna a balkon neumyta ani raz, v piatok izbu upratali az po urgencii na recepcii, v sobotu pre zmenu vôbec, iba tam nechala ciste uteraky. Podlahu umyli raz,postelne pradlo neprezliekli vôbec. K tomu asi viac netreba... Toto tam malo viac rodin zo Slovenska, ale boli aj taky, co mali krasne upratane kazdy den.Inak, priprav sa na velke mnozstvo Turkov, bolo ich viac ako Rusov - asi tretina hosti bola domaca a aeste len ich deti su vrcholne nevychovane - uvidis ten bordel v jedalni 😉 . Co sa tyka polohy hotela - siroko daleko nic z jednej strany z druhej jeden velky hotel, tusim Sea of planet .Okolo iba domaci cez cestu, ziadna vecerna prechadzka nehrozi .To mi velmi velmi chybalo ....NO a plaz kamienky,v mori kamene, velmi zle sa vychadza z more .MOje deti to zvladli ,ale v topankach do mora by to bolo prijemnejsie. Kazdy den vlny,nikdy nebolo more kludne, deti po 2-3 metroch na dno nedociahnu . Deti si to uzili, mne tu uplne 7 dni stacilo. Buduci rok hladame nieco blizsie a hlavne viac civilizacie a inu plaz a more 😉 .Aj tak Vam zelam krasnu dovolenku a stastie na upratovacku 🙂)

mk22
2. aug 2015

@teskoma aj my sme boli tento rok prvy raz v turecko, sklamala ma izba ktoru nam ponukli a hlavne poloha mora, straasne daleko od hotela, preprava bola traktorikom, deti mali radost ale fakt more od ruky, ako pises par m a nebolo dno hned hlbka, prve dni sme boli sklamani z mora..strasne kalne proste stali sme a pozerali ze to coo..oproti mahdii v tunise kde sme boli minuly rok..jedlo super aj sluzby, my sme nakupili kopec veci mali sme moznost vecernych prechadzok, animatori sa snazili ale strasne slabe oproti tunisu..ja dovolenky neporovnavam kazda je niecim krasna..tu ma moc sklamalo more a ta plaz, neudrziavana vbc proste domaci hadzali bordel na zem, na piesok..

teskoma
2. aug 2015

@mk22 no u nas bolo more ciste,teple,plaz blizko hotela, udrziavana,kazdy den ukladali lehatka,cistili od neporiadku, sklamal ma samotny vstup,kamienky a kamene,hned hlbka ... do Turecka sa ak bude dat vratime, ale urcite aj blizsie letiska 😉

dashenka75
3. aug 2015

ahojte.. Je tu niekto kto sa chystá 30.8 do Beleku, Bel Conti? A este sa opytam, nemáte alebo nemali ste strach z tej situácie ktorá momentálne v Turecku je? Ja sa velmi bojim i ked rezortov sa to netýka ale predsa..
Človek nikdy nevie 😟

mirka1986
3. aug 2015

@teskoma dakujem, ze si nezabudla 😉 no uvidime, ja verim, ze bude dobre 🙂 ide nas viac, tak aj cas nam rychlejsie prejde a dufam, ze tie nedostatky pocitime co najmenej 😉
@dashenka75 Bel Conti je super, my sme boli pred dvomi rokmi 🙂

dashenka75
3. aug 2015

@mirka1986 Dakujem to som potrebovala pocut 👍

mirka1986
3. aug 2015

@dashenka75 ak by ta nieco zaujimalo, kludne sa pytaj 🙂 my sme sa tam akurat nevyspali, jedine preto sme sa tesili domov :D

mk22
3. aug 2015

@dashenka75 my sme sa vratili min tyzden v podvedomi som sa bala hl na letisku cestou domov, sami domaci, zahaleni..prajem prijemnu dovcu.

dashenka75
3. aug 2015

@mirka1986 nevyspali? A preco?

zuzik311
3. aug 2015

@mk22 kde ste presne boli? Názov hotela?

mirka1986
3. aug 2015

@dashenka75 matrace boli veeelmi vylezane, snad uz kupili nove 🙂

maxi22
3. aug 2015

Ahojte, my sme sa včera vrátili po 12 dňoch z Turecka, bolo supeeeer 🙂 Boli sme v Side, hotel Horus Paradise Luxury Resort & Village, boli sme tam už 2x, pobyt pre deti ako stvoreny, vela bazenov, tobogany, mini club, kazdy vecer v hotelovom amfiku detska disco aj vystupenia pre dospelych, restika pri plazi na obedy, sisky, zmrzlinu, kolaciky, cely den k dispozicii napoje, vecer kokteily zadarmo, plaz cista pieskova, dlhy pozvolny vstup, pristup len pre hotelovych hosti, more teplucke, ciste, ziadne velke vlny, kopec zabavy a atrakcii, vodnych sportov.... izby ciste, kazdy den upratovane a vymenene uteraky, aj tie na plaz, kuchyna roznoroda, kazdy si vyberie - najlepsi baby friendly hotel, aky som kedy navstivila! Deti sme mali vekovo - 1 rok, 6 rokov, 10 rokov, 16 rokov - pestra zmes, ale vsetci boli spokojni 🙂 Ziadne zdravotne problemy, pili sme ich balenu vodu, najmensiemu som ju prevarala. Ak mate otazky, pytajte sa... 🙂 Pohlad z nasej izby a postele... (inak, mali sme najlepsiu izbu v celom hotelovom komplexe, ale aj ostatne su fajn 🙂 )

danulkaja1
3. aug 2015

@maxi22 prosím ťa cez akú cestovku ste boli?predpokladám že asi nie cez našu,tento hotel som nikde v ponuke nevidela.A môžeš prezradiť aj cenu do IP

maxi22
3. aug 2015

Isli sme cez Neckermann, kupovalo sa to este ako first minute v novembri 2014, cenu neviem, bol to darcek.

mk22
3. aug 2015

@zuzik311 alanya, hotel eftalia splash resort, jedine minus bolo ze plaz bola hodne daleko ale zase toboganovy svet pre deti nemal chybu, za 12 dni neboli na vsetkom..a este more bolo hned na zaciatku hlboke takze moja 7r dcerka si to moc neuzila..kedze nie je vyborna plavkyna..

kvietok23
3. aug 2015

ahojte,ake mate skusenosti s hotelom Adalya ocean deluxe? 2r dozadu sme boli v Evrene a tento rok chceme vyskusat tento 🙂

mici111
4. aug 2015

@kvietok23 my sme boli v adalyi min.rok..super dovolenks..vsetko bez chyby..kludne sa pytaj co ta zaujima

nellinda
4. aug 2015

@kvietok23 my sme boli v adalyi v juni...celkovo sme boli v Turecku 1x.Hotel bol v pohode,mali sme všetko čo sme potrebovali,čisté izby,dobré jedlo.Len personál bol vraj min.rok omnoho-omnoho milší...Mňa celkovo sklamalo more+pláž...Animácie boli tiež ok,dcére sa páčili najmä minidisco a detský klub...Dokonca sme absolvovali aj lekárske ošetrenie v zdravot.stredisku ( v Manavgate tuším),všetko prebehlo expresne rychlo a efektivne...Talianska a'la carte bola fajn,odporucam vyskusat,prijemna zmena...
Celkovo by som zhodnotila asi tak,že do kolien ma nedostalo nič ale nič sa týmto hotelom ani nedalo pokaziť...Avšak to záleží na pocitoch každého...
Ešte čo sa týka detského bazéna-chladnejšia voda sa mi tam zdala a na šmýkačku si deti museli liať vodu aby im to išlo...
Ako som.niekde čítala prevažuje nemecká klientela 50+,tak to môžem potvrdiť 🙂

pegggy
4. aug 2015

@dashenka75 my sa 30.8. vraciame. 😉 z bel conti. ale sú tu baby čo boli, možno sa ozvú... 🙂

pegggy
4. aug 2015

@kosska3003 prosím ťa na akých výletíkoch ste boli? nejaké akvarko si spomínala? Chodili ste aj na nákupy niekam? Ďakujem 🙂

kosska3003
4. aug 2015

@pegggy ano boli sme v akvarku deti nadsene pre mna moc drahe pidla mna a na nakupy sme boli v beleku

zuzik311
4. aug 2015

@kvietok23 a v eurene si bola spokojná?

oliverceky
4. aug 2015

Nie je v Turecko vysoká vlhkosť a dusno?

luba142
4. aug 2015

@oliverceky dusno neni vobec, vlhkost mozno akurat v noci trocha, neschli mi dobre vlasy ked sme boli vecer vonku 🙂

tanika
4. aug 2015

@zuzik311 no čo sa týka Evrenu My sme tam chodili pravidelne tri roky. prvá dovča maximlálna spokojnosť po všetkých stránkach už v druhom troška sme cítili drobné nedostaky. ale minulý rok august 2014 tak to už nebol Evren aký sme poznali komplet bol vymenený personál nový zaučali sa nič nestíhali jedla pomenej ako posledné roky animácie na bode mrazu no. žiaden galavečer sa nekonal čo bývalo pravidelne po 14 dnoch . raz za týždeň tuniak losos vôbec , persoonál unavený iba k nemcom boli usmevačný . N proste Evren nie aspoň mi čo sme sa tam stretli čo už boli v Evrene tak tý to vedeli posúdiť ide dolu vodou . ja to môj názor možno ten kto tam príde raz sa mu všetko máči a je maxim.spokojný .