Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuzca80
1. máj 2011

@ozi jaj jasne. to je blbe. inak, ja na turecko fakt odporucam nemecke a rakuske cestovky, ak ti nevadi cestovat z viedne. na slovensku ich ponukaju ck ecomm, setttour, tui a centrum cestovania. inak ja som bola nadsena z pristupu pani v centre cestovania (v poluse). konecne sa niekto spraval tak, ako sa ma spravat v cestovke. je to taka okuliarnata pani okolo 30 a venovala sa mi asi 3 hodiny, pozerali sme kazdy hotel co jej odporucaju klienti (pozerala hned recenzie aj na holidaycheck a tripadvisor), vedela mi povedat aka je ktora oblast, ake su tie hotely a hladali sme prave rodinne izby s dvomi kupelnami, tak pozerala popisy hotelov roznych cestoviek, aby sme nieco nasli. ja som bola fakt nadsena. ked som bola v tui v avione, tak ma chlapik odbil tak, ze mi vytlacil zoznam asi 100 hotelov, ktore maju v last minute a ze si mam nieco vybrat. fakt ma to nastvalo. hrozny pristup. cez settour sme boli minuly rok v septembri. tiez boli mili, ale tam som prisla uz s tym, ze som presne vedela ktory hotel chcem. ale napr. neponukli mi proaktivne ine casy letov a tak. pristup v ck ecomm nepoznam.

ozi
2. máj 2011

@zuzca80 , nazdar, našla som niečo, aj keď nie veľa, málo hotelov ráta s tromi deťmi, no a čo nám vyšlo, tak by to stálo od 5000€ hore 😠 , to je veľa, no uvidíme, hľadáme ďalej 🙂 🙂 🙂

gretkab
2. máj 2011

@ozi Vam by bolo idealne stihnut tu dovolenku skor, ako bude mat mala 2 roky, tym padom by ti stacila izba s 2 pristelkami a mala by dostala detsku postielku gratis (ako infant) a stala by celkovo "par korun" - u nas tusim to bola len hodnota letiskovych poplatkov, cosi okolo 50 €, ked sme s nou boli prvy krat.

zuzca80
2. máj 2011

@ozi a kedy chcete ist? a kam? ja ti mozem tak narychlo pozriet ceny cez nemecke / rakuske cestovky. a hotely, ktore su dobre.

trixi
2. máj 2011

@ozi musim suhlasit so @zuzca80, odporucam pozriet na rakuskych, nemeckych strankach cestoviek. Moja tohtorocna skusenost: objednali sme si 8 dnovu dovolenku v Turecku, 4* rezort, AI, odlet z Viedne cez rakusku TUI, odlety cez den. Pre zaujimavost som sa pozrela na stranky slovenskej TUI (teda ta ista cestovka) na ten isty zajazd, s tymi istymi podmienkami, v tom istom hoteli, teda vsetko to iste a slovenska TUI ten zajazd predavala o 400 € drahsie ako rakuska cestovka a este odlety boli v noci. Je to velmi neprijemne zistenie, ale radsej zaplatim Rakusanom.

ozi
2. máj 2011

@gretkab , no len ona bude mať 2 roky 6.7 a keďže máme školáka, tak skôr asi nepôjdeme 😒

@zuzca80 , to by bolo super, si zlatá, chceme ísť v júli, dcérka má 2 roky 6.7 a všimla som si, že niektoré CK zaujíma vek v deň príchodu a iné v deň odchodu 😉

@trixi , to fakt? To som netušila, 😕

mody
2. máj 2011

Jezdíme každý rok do Turecka, také doporučuju něm. nebo rak. CK, je to levnější. Kupujeme to na německém neckermannu. 😉

gabrielkabj
2. máj 2011

@mody Ahojky akurát som našla tému ktorá ma zaujíma aj mi ideme do Turecka do Alanye dúfam, že tam je pekne a že bude dobre máš nejaké rady alebo tip na nákup v Turecku?

gabrielkabj
2. máj 2011

@syll. aj mi tam ideme tak som sa potešila že píšeš že je tam pekne dúfam že budem spokojná. 😉

question
3. máj 2011

baby a viete mi odporucit nejake cestovky v rakusku alebo v nemecku??

syll.
3. máj 2011

@gabrielkabj určitě se ti tam bude líbit, já jsem si to tam prostě zamilovaláááá 😀 Posílám malou ochutnávku 😀

syll.
3. máj 2011

@gabrielkabj jestli máš nějaké otázky, či chceš nějaké fota řekni, byli jsme i na výletě v pohoří Taurus, odtud je krásný výhled na celou Alanyi 🙂

marketa1304
3. máj 2011

ahojte..aj mňa veľmi zaujala vaša diskusia..my letíme do turecka 17.6 z KE do hotela... http://seneca.sk/dovolenka/turecko/kervansaray-... niekto???alebo tam bol už niekto????my ideme s ročným bábom...

marketa1304
3. máj 2011

@gabrielkabj si z Bardejova???...priamo z bj???..ja som tiež bardejovčanka...xi

gabrielkabj
3. máj 2011

@syll. ahoj si zlatá len ma zaujíma čistita pláže na čo si dať možno pozor a čo sa oplatí si pozrieť letíme 16.6. hotel eftalia resort. Alanya . Vraj pri vstupe do mora sú na určitých miestach nejaké panely či čo... 😕
A bola si aj na masáž v Turecku? Aj nejaké vápencove mestečko či čo tam je ešte si to musím poriadne naštudovať a ako pochodím tam s nemčinou? 😉

gabrielkabj
3. máj 2011

@marketa1304 áááááááááááááááááááááno priamo z Bj no napíš mi IP tvoje meno ak chceš alebo aspoň z ktorého sídliska si ja som ročník 81 a ty?

syll.
4. máj 2011

@gabrielkabj tak Kleopatřina Pláž je naprosto čistá, my jsme měli soukromou hotelovou a tam chodil chlap co měl na starost plážový servis, a uklízel tam vyloženě sbíral ze zemi vajgly od cigaret, čistil popelníky, takže bordel na pláži fakt nebyl. Je krásná udržovaná. Ani nikde dál jsem neviděla nic. JInak panely jsme tam neměli fakt jen štěrkopísek, a mega vlny teda! To tam budem stejný termín my od 14-21.6. 😀 ale my jedem teď na druhou stranu na keykubatovu pláž. Masáže jsou tam prej boží, já nebyla :o) ale holky co byly tak doporučovaly.Oni umí si myslim i německy i anglicky, my se vždy nějak dorozumíme :o) JInak se mi tam líbí ty jejich zelené parčíky a všude mají fontánky ! Já už se nemůžu dočkat. 😀 a výlety jsme kupovali jen od turků, mají to fakt o hodně levnější, ty naše Ck na nás pěkně rýžují 😖

ozi
4. máj 2011

@zuzca80 , ahojky, tak vyzerá, že sme niečo našli, dokonca si môžeme vyberať zo šiestich zájazdov, ceny od 3000 do 3700, je to cez nemeckú cestovku, vyhráva tento: http://www.sezergroup.com/en/index.asp , čo som našla referencie, tak super, boli ste tam niekto??? 🙂 🙂 🙂

zuzca80
4. máj 2011

@ozi to ste dobre vybrali. to sme mali tiez ako kandidata 😉

zuzca80
4. máj 2011

@ozi a cez ktoru cestovku to je?

ozi
4. máj 2011

@zuzca80 , fú, to Ti neviem povedať, je to cez švagrinú manželovho kamaráta, zajtra Ti to napíšem. 😉

zuzca80
4. máj 2011

@ozi club grand side je urcite velmi dobra volba 😉 kupujte 😉

ozi
4. máj 2011

@zuzca80 , dík, tiež si myslím, čítala som na českej stránke vyše tisíc pozitívnych referencií 😉 , http://www.holidaycheck.cz/hotel-recenze-hotelu... takže verím, že bude super. 😵 Deťom sa to páči, teda hlavne najstaršiemu, takže nemáme, čo váhať. Dnes jej to má manžel potvrdiť. Jediné trochu horšie bol transfer z letiska 55 km, našli sme aj bližšie 35 km, ale neboli tam tobogány, no a bližšie je už všetko rozpredané, na rok sa musíme zobudiť skorej 😉 .

ozi
5. máj 2011

@zuzca80 , ahoj, tak sme to včera odklepli, ideme 26.6 cez Gulet at. , na 9 dní, cena so všetkým 3690, myslím, že oproti cene 5500, ktorú nám vyrátali za niečo podobné, ak nie horšie, a iba o deň dlhšie, v slovenskej Ruefa, je to super, nie? 😉

zuzca80
5. máj 2011

@ozi no parada. tak predsa to stihate do tych 2 narodenin 😉

zuzca80
5. máj 2011

ja som uplne nestastna z predpovedi pocasia. v sobotu letime a teraz sa vsetky predpovede dost zhorsili. hlasia tak 20 stupnov (co je podla mna dost zima - u mna aj na sveter) a 3 dni dazd. ide ma porazit ☹. az mi je do placu.

vanduska3
5. máj 2011

ahojky13.6 odchádzame do club belinda beach a deti sa už nevedia dočkať.nejdete tam niekto v tomto čase?my sme zo žiliny.

l.e.n.u.s
5. máj 2011

@gabrielkabj hotel Eftalia Resort nie je priamo v Alanyi, ale v mestečku Konakli vdialenom 11km od A. 😉 ale je to super hotel, minulý rok sme v ňom mali bývať, ale kedže mali plno ubytovali nás v hotely oproti a mohli sme využívať služby oboch hotelov. a pláž Eftalie je super, pitie a jedlo priamo na plázi zadarmo, taktiež lehátka. pri vstupe je panel, ale nie hneď pri vstupe, troška ďalej, ale nebol to podľa mňa problém

janka5861
5. máj 2011

@l.e.n.u.s prosim ta a to co su za panely ? ako upraveny pristup do mora ,alebo ako to je ... chodime do konkali a tento rok tam chcem ist znov a pozeral som ten hotel preto sa pytam ... isli by sme v juni.. teraz nabehuju LM tak urcite nieco najdeme....dakujem

gabrielkabj
5. máj 2011

http://www.globtour.sk/dovolenka/turecko/alanya...[0]=5&vekDeti[1]=1

jasné jasné je je to priamo v Alanyi zle som sa vyjadrila 😀 😝 😀