Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sardinka335
30. apr 2016

@iwet7 bojíme, preto ideme na Cyprus

baumka
30. apr 2016

@iwet7 ,presne ako píše lauraa@ ,keď môžeme,pomôžeme. Podľa mňa sa môžeme báť už všade,asi mnohí zabudli na rok 2012,keď bol atentát priamo v mierumilovnom Bulharsku ,priamo na letisku v Burgase.A prešiel rok a Bulharsko sa stalo pomaly top destináciou a chodia tam najmä rodiny s deťmi. A takto to bude postupne aj inde,prejde určitý čas a turisti sa vrátia aj do Tuniska,aj keď to bude trvať dlhšie. Preto,kto sa bojí,tak vyberie niečo menej rizikové, i keď napr. také Taliansko a Malorka tiež už nebudú také bezpečné,ako boli kedysi. Alebo ostaneme všetci doma,ale ako dlho? 5-10 rokov? Budeme tu ako v klietke zavretí uprostred EUropy. Kto nám zaručí,že u nás to bude aj naďalej bezpečné? Áno,Slovensko je krásne,ale more je more.

popova
30. apr 2016

My taktiež tento rok Turecko vynecháme ,ináč je to naša naj destinácia a boli sme 3x po sebe ,ale tento rok nie ,obdivujem že sa odvážite.....

sardinka335
30. apr 2016

sak len aby sme neboli prekvapený, ze tí pošahanci to odpalia niekde na Franc. riviere...ako bozechrán ze by som to chcela - ale nerobim si iluzie, ze za nejaky čas ,,nebuchnu,, znova....Je to hrozne čo sa deje a viac menej EU s tým nieč nerobi - pod lampou najväčšia tma - Bruel.
Samozrejme ze istu davku rešpektu mam -utečujem sa ze ved budeme len v lietadle v Antalyii a dalej pokračujeme na Cyprus...V Turecku sme boli 2 roky dozadu a v pohode, plagaty Erdogana kade tade vycapene. No uvidime...snad bude dobre.

baumka
30. apr 2016

@sardinka335 bude super,neboj 🙂 ,letisko v Antalyi je určite viac chránené ako to v Burgase,i keď vraj tam tiež už urobili po roku 2012 nejaké úpravy. Ten Cyprus závidím,možno aj my tam raz pôjdeme. Aspoň si oprášim ruštinu,je to tohto roku totiž TOP destinácia Rusov okrem gréckych ostrovov.

sardinka335
30. apr 2016

@baumka jej, zlata si...určite ak budeš mat možnost tak chodte, more je tam ovela čistejšie a krajšie ako v Turecku v Side...Inač rusov si pamätám - rusky ako z katalogu na večernej minidisco, ale nie bez vkusu proste krasne ženy, po anglicky vemi nevedeli...

baumka
30. apr 2016

A inak ešte k tým atentátom,neviem kde som to čítala, alebo videla v tv,ale vraj len v samotnom NY minulý rok tajné služby zabránili 51 pripravovaným atentátom. A neverím,že u nás v EU sme na tom oveľa lepšie ako v USA. My kopec vecí ani nevieme,čo sa deje okolo nás,možno by sme sa čudovali,že sa niečo deje aj v našom okolí a my si žijeme v sladkej nevedomosti,že v akom sme bezpečí.

sardinka335
30. apr 2016

@baumka ved to....a vieš čo ako mozno to spravne nevysvetlím, ale ja osobne niekedy niektore veci, ktore nemozem nijako ovlyvnit ja sama ,,radšej ani nevedieť,,. Ked si predstavim, ze 2 roky dozadu sme sa normalne prechadzali mimo rezortu v TUreckom SIde, isli sme autobusom čo tam bola zastavka pred rezortom, večer sme sa tam prechadzali ale tak nie po tmavých uličkách ale proste tam mali nakupne centrum... tak k nejakym pamiatkam, do ich obchodov kde boli domaci....pritom davno pradavno bola nedaleko vojna v Syrii, s Kurdmi mali problémy...vieš čo ani som netušila a paradoxne ako dobre mi bolo. Veru nenadarmo sa hovorí, ze ,,nevieš dna ani hodiny,,

baumka
30. apr 2016

@sardinka335 to verím,to more vyzerá na fotkách nádherne. A tie Rusky sú fakt unikáty i keď musím uznať,že posledné roky sa aspoň niektoré maľujú decentnejšie,ale šperkov majú stále veľa,asi si tam berú celú rodinnú pokladnicu.Oni si fakt užívajú tú dovču na sto percent. Však nech vidia,že na to máme 😀 A je pravda,že oni sú dosť závislí na svojich delegátoch,tí všetko za nich vybavia,aby nemuseli ani kecnúť po nemecky alebo anglicky. Ale zažila som pred rokmi aj Slovákov,ktorí boli na pláži na Kréte ovešaní zlatom. Pán s tromi dcérami sa nám hneď pochválil,že je podnikateľ a má so sebou na míňanie 50000 Sk 😕 A na rovinu sa nás spýtal,koľko máme my a to sme sa poznali jeden deň 😀 My sme mali v rezerve asi 3000 sk,keby dačo. No boli sme riadni" lúzri" pri nich.Takže aj so Slovákmi môže byť veselo 😀

baumka
30. apr 2016

@sardinka335 no veru ,sladká nevedomosť,ako nám bolo dobre........

A inak Turecko povolalo posily policajtov na riviéru,ale mnohí sú tajní,že sa premávajú po uliciach,trhoch,pomedzi turistov a domácich. Určite to má dva účely - nielen ochrana turistov,ale samozrejme sledovať aj prípadných nepriateľov Erdogana. Jedna pani písala,že v TR raz jej niekto práve v nejakej tlačenici na trhu ukradol peňaženku ( čo je pomerne vzácne v Turecku narozdiel od takého Španielska) . Ale čo chcem povedať,že ako zvolala pomoc,tak zrazu k nej pribehlo pár chlapov normálne oblečených,nie v uniforme ,ktorí sa tam dovtedy tvárili ako normálni nakupujúci a boli to práve títo tajnáši.

karinkaeich
15. máj 2016

baby, letite niekto z viedne?

nelie
15. máj 2016

Mozno my pojdeme z Viedne

lauraa
15. máj 2016

@karinkaeich kedy letite?

katkak512
16. máj 2016

@karinkaeich my letím z Viedne

baumka
17. máj 2016

@karinkaeich my letíme z Viedne

nelie
18. máj 2016

@katkak512 kedy prosim letite? A aky hotelik ste vybrali? Dakujem

nelie
18. máj 2016

@baumka kedy prosim letite? A aky hotelik ste vybrali? Dakujem

katkak512
18. máj 2016

@nelie letime 14.6. A hotel Miracle resort a vy?

nelie
19. máj 2016

@katkak512 aj mi Miracle, ale termin skorsi ... 2.6. ... uz str boli v tomto hoteli? Ja mam inac dost stres z tej Viedne a aj to, ze nebudeme mat skovensky hovoriaceho delegata :/ dufam ze to dame v pohode

nelie
19. máj 2016

@katkak512 a kolko vam to napocita zo vsetkym? My 2 dosp. a dietatko 1,5 roka s poisteniami 1160€

ajkag
19. máj 2016

@nelie ahoj, my sme leteli do Turecka z Viedne minulý rok a úplne v pohode. Auto sme mali na platenom parkovisku, odtiaľ na letisko nás odviezol autobus. Horšie to bolo pri návrate, nemohli sme nájsť tú zastávku, 2 ročná dcéra mala 39 teplotu a vymenili nám kufor ale nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂 Teraz sme chceli ísť opäť z Viedne, ale máme celkom výhodnú ponuku z Bratislavy 🙂

nelie
19. máj 2016

@ajkag ja idem akurat z cestovky 7.-14.6. Turecko Miracle Resort 5* z Viedne za 1020€ ... 🙂 ... paneboze, tak to ste mali strasny navrat :( aku vam dali ponuku? Ak to nie je tajomstvo ;) ... lebo mne sa zda ze tu v Bb mame neschopne tie zenicky v cestovke ... nic nam riadne nevedeli najst - a ze nas Sliac a aj Blava sa lety rusia :/

lauraa
19. máj 2016

@nelie a s ktorou cestovkou letite?

katkak512
19. máj 2016

@nelie My lietame len z Viedne. A delegat? Pokial sa vam nic nestane, nepotrebujete ho. My chodime cez nemecku cestovku a tiez delegatovi nerozumieme lebo hovorime iba po anglicky. Ale hlavne je,ze sa dohovorime na hoteli. Ideme na 11 dni 2 dospeli plus 2 deti 1463€. Cez aku cestovku idete a na kolko dni?

sardinka335
19. máj 2016

@nelie ake lety sa rušia? Z BA do Antalye?

baumka
19. máj 2016

@nelie my letíme až v júli - hotel Terrace Elite Resort. Viedne sa neboj,všade sú milí pracovníci letiska,ukážu ti smer,kade ísť. A stopro stretneš aj Slovákov na letisku,aj v našom lietadle letelo asi 8 Slovákov.

lauraa
19. máj 2016

@katkak512 super cena

nelie
19. máj 2016

@lauraa https://www.bigtravel.sk/ ... oni maju skoro vsetky cestovky

nelie
19. máj 2016

@katkak512 https://www.bigtravel.sk/ - maju viac cestoviek a ideme na 7 dni iba ... ale za taky hotel je to fakt super cena

nelie
19. máj 2016

@sardinka335 ano najprv Sliac zrusili a teraz aj Blavu