Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

bejca
26. jún 2016

@baumka jeeeeeeeeeej super 😵 potešujúce správy 🙂 ďakujem veľmi pekne 😎 už sa teším na nové infošky 😀

baumka
26. jún 2016

dievčatá máte sa na čo tešiť 🙂 sú spokojní, v okolitých hoteloch je málo hostí,napríklad ak poznáte nedaleký Sultan of Side,tak ten je celkom zavretý. Je a pomerne málo ľudí pri mori,takže v pohode si našli lehátko aj o 15h poobede a ani skoro ráno si nemuseli pri bazéne obsadzovať miesta,iba jedine žeby chceli nejaké konkrétne obľúbené miesto. Nákupy sú cenovo ako minulý rok,čiže sa dá napr. tričko kúpiť za 5 euro,ale aj drahšie. Na hlavnej ceste v Evrenseki postavili znovu nejaké pekné klimatizované nákupné centrum,od hotela tak 7 min. Boli tam teraz tiež hrozné horúčavy,ale pri vode im bolo ok, more pekne vyhriate,už sa zas vracajú teploty do júnového normálu. Strava im chutí,v lobby bare robia dobré coctaily. Wifi občas blbne,ale to sa stáva aj v iných hoteloch hlavne po večeroch.

zazova
26. jún 2016

Ahojte
Sme teraz v Litore resort.Nadherny hotel, sme tu jediny Slovaci,sami nemci svajciari a rakusani,sme v Turcku 6x a zatial najlepsi hotel.

bejca
26. jún 2016

@baumka prosim ta a wifi je vsade ci len v tom loby bare ? dakujem , pozdravujem známych a na nákupy teda asi hned pri hotely ze 😉

@zazova super uživejte 😵 my ideme tento rok 3x do Turecka a zatial sme spokojní 🙂 dúfam že na tejto dovolenke budeme najspokojnejší 😉 😀 😎

bejca
26. jún 2016

@baumka a ešte prosím ťa mohla by si zistiť koľko trval transfer z letiska , akou cestovkou išli a akým lietadlom leteli - my ideme cez Primatour a letíme cez Travel 😉 ? ďakujem 🙂

monica8882
26. jún 2016

V pohode podla mna,práve Turecko má služby na dosť vysokej úrovni,my sme boli minulý rok ,deti boli vo veku 4 a 9r.no úplne super 🙂

hasleerka
27. jún 2016

@zazova pozerám ten hotel .. len škoda že nie je na pláži priamo ... máte tam aj občerstvenie na pláži???

bejca
27. jún 2016

@zazova a prosím ťa leteli ste z BA či z Viedne ? nádherný hotel aj areál 😵

popova
27. jún 2016

Baby poradte zajtra sa mám rozhodnút v CK Kréta alebo Turecko mám dilemu ....čo robit?

danulkaja1
27. jún 2016

@popova tak túto dilemu som riešila aj ja...dnes som vyplatila Krétu...určite službami sa Grécko nevyrovná Turecku,ale povedali sme si že chceme krajšie more a nejaké výlety...ale Turecko je určite tiež super,boli sme minulý rok...veď napíš medzi akými hotelmi sa rozhoduješ..

popova
27. jún 2016

@danulkaja1 Seamelia a Carolina mare do zajtra do 14 tej.......

babulka82
27. jún 2016

@popova podla mna to je uplny rozdiel Kreta a Turecko či už službami ,more atd. Kreta je vraj dost veterna a hornata,ale každy ma ine chute ,mne sa teda grecko velmi pači ale turecko zase službami je neprekonatelne si myslim že tam sa grecko nehrabe .

popova
27. jún 2016

@babulka82 To určite máš pravdu v Turecku sme boli 3x a v grécku ešte nie ja som za Turecko ale muž má nejaké obavy koli bezpečnosti a trošku aj ja tu sa to akosi nerieši na fore nechcem strašit dnes to nie je nikde bezpečné ale.... predsa len to Turecko neviem m,y sme boli vždy max. spokojní a chcem iba to Turecko no červík pochybností ma trošku spochybnuje ....

babulka82
27. jún 2016

@popova podla mna su grecke ostrovy take utulnejšie a rodinne ,turecko su "mäsovky " preplnene plaže to mi vadilo . Aj moj muž je za turecko ale mne sa aj ostrovy pači je tam väčši klud.

popova
27. jún 2016

@babulka82 Dakujem

babulka82
27. jún 2016

@popova hlavne ale je to že budete ako rodina pokope a užijete si to ,my sme tento rok turecko nakoniec tiež zavrhli mame strach .

mirage
27. jún 2016

My sme boli vlani v Turecku, a tento rok ideme na Kretu. Cenovo je Turecko lacnejsie, plus k tomu tobogany, sluzby atd atd. Ale! Krajina ktora vobec nerespektuje zeny a ich prava a utlaca ich, a kde je ta hrozba terorizmu predsa len vyssia ako v nemoslimskej krajine je mi nesympaticka. Cize radsej budem mat za viac penazi menej toho luxusu, ale pre mna tam hra rolu bezpecnost, milujem grecku kulturu, ludi, krajinu. Pozicat auto na 5 dni a objavit aj skryte plaze aj si vychutnat a oddychnut pri AI.

baumka
27. jún 2016

@bejca oni leteli z Prahy,takže iné odlety ako zo SR. Ale v Antalyii nepristáva toľko lietadiel,takže za pár min. im skontrolovali pas a rýchlo mali aj svoje kufre. A hned išli na autobus,ten stál s nimi po ceste len v 1 hoteli,takže v Adalyi bol iasi za 50 min.
Oni sú na wifi
len v lobby,lebo ak som sa dobre dočítala,tak na izbe sa platí,ale tá cena býva podobná v hoteloch + - na týždeň 15€.

Inak po skončení MS vo futbale sa pravdepodobne zvýši počet hostí aj v iných hoteloch,lebo chlapi si užívajú futbal radšej doma 😀

popova
27. jún 2016

@mirage
@babulka82 Vdaka dievčence

baumka
27. jún 2016

nakupy sú blízko,to najnovšie klimatiz. centrum postavili pár min od Adalye,ak poznáš to okolie,tak je to niekde medzi hotelmi Seher resort a Side Breeze. Dalej sú nákupy asi 10 min pri hlavnej ceste,alebo pri hoteli Royal Dragon to je po promenáde tak 15 min. Potom asi 25 min. je Kumkoy centrum,to je asi najv. centrum v okolí,tam ťa hodí aj dolmuš. Tu je foto toho nového centra pár min. od vás.

cinnamon111
27. jún 2016

Ja hlásim návrat 🙂 🙂 - hotel Porta Nature Luxury Resort 5*. Hotel priemerný, služby v niečom výborne, v niečom sa musia ešte priučiť. More teplé, pláž čistá ale dosť veľa kamienkov - asi najhoršia akú sme v Turecku zažili. Strava fajn - klasická ako a tu podáva. Hotel obsadený na cca 60 _ 70 %. Let prebehol OK, krajina sa zdá byť bezečná ani teroristu a ani utečenca sme nevideli 😉 .Pridávam pár fotiek.

baumka
27. jún 2016

@cinnamon111 pekné fotky, pekná dovča za vami 🙂 Je to ešte nový hotel ,tak kým sa zohrá personál,tak to trvá, my sme zatiaľ zohraný personál hned po otvorení zažili v Lune Blance,tam to fakt šlapalo. A kde leží tento Port? Ja som už dávnejšie o ňom čítala,ale oblasť si neviem vybaviť.

cinnamon111
27. jún 2016

@baumka je to v Beleku -ale na konci, predposledný hotel. Ak si už bola niekedy v Turecku, tak tu nechoď, nebudeš spokojná. Kto ide prvý krát- dá sa. Chýba tu ihrisko pre deti, nič tu nie je hojdačka, šmykľavka a pod. Na pláži je postavený domček a hojda so šmýklavkou, ale kto by tam chodil, však by si zadky pripiekli , mini club pre deti je len vo vnútri hotela. Tieto veci tu chýbajú. Zas je tu výborný bazén pre decká, ten to zachránil, všade nanuky Algida a zmrzlina Carte Dor a neskutočný výber alkoholu. Nie sme alkoholici, ale tu sme si dali....... Personál pomalší , neprofesionálny, dokonca si pýtali cigarety od hostí a pod. ..... Všetko v ruštine, program, animátorky, obsluha. Po ang. vedeli máááálo. Ja viem málo - oni ešte menej. No ešte sa musia posnažiť. Strava dobrá, upratovanie izieb OK, areál hotela čistý. Nákupné možnosti pri hotely, netreba nikde chodiť.

sardinka335
27. jún 2016

@cinnamon111 ja sa rehlím jak kon....ako v dobrom ale ked som si prečítala vetu ,,krajina sa zdá byť bezpečná ani teroristu a ani utečenca sme nevideli,, tak ze rehot....no keby ste videli teroristu tak uz je neskoro...
ale pekne fotečky aj koment potešil, ze je všetko OK...aspon na oko...

cinnamon111
27. jún 2016

@sardinka335 no nič divné ani zvláštne sa tam nedeje......jasné, že sme boli trošku v rozpakoch, že ako to dopadne, ale došli sme domov-tak je dobre. 😅 .

babulka82
27. jún 2016

@sardinka335
@cinnamon111 ved jasne že ten terorista to nema na čele napisane že je "som terorista" klud je všade do chvile pokial tam niekto nezačne strielat nie. Ale to može byt aj nemusi kdekolvek na svete.

sardinka335
27. jún 2016

sak ako v dobrom to myslím len mi to prišlo take vtipne, ale zlaté. Tak pevne verím, ze ani my tam neuvidime nič take...

cinnamon111
27. jún 2016

@babulka82 No ja som očakávala, že budú v uliciach vojaci alebo policajti, nejaké hliadky a pod. , že to budú strážiť a udržiavať v kľude, hlavne tam kde je veľký tok turistov. A tu nič.....presne ako po minulé roky. Išla som s takou predstavou, tak ma to celkom prekvapilo.

babulka82
27. jún 2016

@cinnamon111 teroristickym utokom nikdy nikto nezabrani nikde na svete to sa neda. A keby tam boli vojaci alebo policajti tak podla mna by to bolo ešte horšie lebo by to ludi ešte viac znervoznovalo a tym by dali najavo že je to tam nebezpečne .

popova
28. jún 2016

@cinnamon111 ja sa rozhodujem či Kréta alebo Turecko čo ty na to?