Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nyusika
15. júl 2016

@sardinka335 SATUR je OK. Nenechajú vás odletieť, keď to bude rizikové.
Úprimne, ja by som však nešla a chcela naspäť peniaze. Ale píšem o sebe.

kosicanka1
15. júl 2016

Na ta3 vysielaju k tomu zivu diskusiu

simca06022011
15. júl 2016

@sardinka335 moj znamy z antalye sa prave vyparil z fb aj so vsetkymi prispevkami... A do tej 11 sa im ani hodnu chvilu nedalo vobec komunikovat...

tajka1986
15. júl 2016

@gurags mne tych dovolenkarov teda luto neni vobec. Su dospeli a rozhoduju sami za seba...skoda ze povacsinou teda aj za deti. Vedia ze je riskantne ist prave tam a aj napriek tomu sa tam trepu :-/

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
15. júl 2016

ked si to zhrnieme kto vlastne s kym bojuje

- Kurdi vs Turci v obcianskej vojne
- Cast Tureckej armady vs Turecka vlada co je dalsia obcianska vojna nezavisla od tej prvej
- ISIS vs ktokolvek, koho mozu zabit (oblubeny ciel - turisti)

prevenar
16. júl 2016

tanky v istambule .

https://www.youtube.com/watch?v=NQSpZY02Mqo

su hlasene prestrelky medzi armadou a policiou .

gabika53
16. júl 2016

Ja nepochopim stale, preco sa niekto silou mocou drzi dovce v Turecku..ved uz je vojnovou zonou...a nechcete ist do Syrie na vylet nabuduce???? Kaslite na to, mate deti, neriskujte..👐

nyusika
16. júl 2016

@gabika53 pretože je to tam lacné a susedia budú závidieť fotky na FB.

katkabg
16. júl 2016

Ja zijem v Bulharsku,a teda neni mi vsetko jedno po tom cosa stale deje v Turecku....nesla bych tam ani za milion.Dnes sa do stanete cez hranice do Turecka avsak z tede vas naspat nepusia.Urcite sa hranicny priechod opat obnovy,ale predstavte si ze tam idete na dovolenku s detmi a taketo nieco sa opat udeje....ako sa potom vratite....no neviem

nikalentilka
16. júl 2016

@gabika53 napriklad pre to ze uz mame pobyt davno kupeny!!!

nyusika
16. júl 2016

@nikalentilka kupovali ste ho pred pár rokmi ? Veď toto, čo sa tam deje, nie je čerstvá záležitosť.

katkabg
16. júl 2016

@nikalentilka by som ten pobyt ozelila predsa len zivot mi je prednejsi....dnes v bulharskych televiziach nam bolo vyhlasene pokual sa da vobec necestovat do Turecka!

katkabg
16. júl 2016

A veru to co sa tam deje sa nedeje od dnes!Ako neviem fakt ja som dost blyzsie od vas vsetkych k Turecku,a neni mi vsetko jedno ale tak vyslovene hrnut sa tam....

kosicanka1
16. júl 2016

@nyusika presne, tiez sme zboznovali turecko, resorty su tam pre rodiny s detmi idealne, super more a plaze.... ale bohuzial, po piatich rokoch kazdorocnych dovoleniek sme uz minuly rok menili destinaciu...

nikalentilka
16. júl 2016
kosicanka1
16. júl 2016

@nikalentilka Ved to je super sprava, sup-sup pobalit sa a letime... bude tam bombasticky... nevadi ze je to v regione s najväcsou vojenskou aktivitou na planete ... ja vedla na plazi vylozim sunky a hajde do mora

nikalentilka
16. júl 2016

@kosicanka1 ved ty nemusis letiet 🙂

kosicanka1
16. júl 2016

@nikalentilka Neletim 🙂

kosicanka1
16. júl 2016

@nikalentilka Inac dakujem za nakopirovane a vlozene vysvetlenie celej situacie - konkretne ze ide o "fingovanu akciu prezidenta" - hned je clovek kludnejsi. Asi aj tych 60 mrtvych sa "fingovane" polialo pred fotenim kecupom.

katkabg
16. júl 2016

@kosicanka1 tak tak....to boli ken figuriny...a aj toto urcite je len nahrate....asi len film sa nataca

https://www.youtube.com/watch?v=NJBCVTyqAGo
matulikm
16. júl 2016

Baby, aj my sme mali letieť zajtra do Turecka ☹ hej pustite sa do mňa, že prečo sme si vôbec zájazd do takej krajiny kupovali, mali sme rozmýšľať a nie teraz smútiť...Prečo? pretože túto krásnu krajinu navštevujem už niekoľko rokov, a je to pre mňa raj na zemi. Práve preto sme sa aj teraz rozhodli. Teraz to už samozrejme ľutujem, ale to čo sa deje tam, sa môže stať hoci kde. Pripomeňme si aj také obľúbené Bulharsko - júl 2012 kde v letovisku Burgas vybuchol autobus, Tunisko masaker v hoteli...Proste človek si už nemôže byť ničím istý. Netreba len odsudzovať, už aj tak si myslím, že ľudia čo majú cestovať po tomto do Turecka, sú zdrvení...nehovorím o tých čo sú tam ☹
a aby som nezabudla, je tu niekto, kto ma naplánovaný odlet zajtra?

nyusika
16. júl 2016

@nikalentilka tak toto nám všetkým odľahlo...fiškusi, takto si z nás VYSTRELIŤ.

Aby bolo jasné - ja si nemyslím, že do rezortov teraz bezpodmienečne vtrhne nejaké komando a postrieľa blbých turistov. To vážne nie.
Ale !!
Na riešia sa tu na koňovi pipinovina typu "môžem si farbiť vlasy v tehotenstve" a toto sa vám zdá bezpečné ? Veď tu nejde len o relatívne (zatiaľ) bezpečné letoviská, transfer je mimo bezpečných zón.
A škoda reči. Veď je to len fingovane. Snáď postavia do rezortu aspoň fiktívnych vojakov. Len pre istotu.

nyusika
16. júl 2016

@matulikm Lenže to, čo spomínaš, nikto nepredpokladal.

A takých rajov je veľa...akurát nie sú také lacné.
V Grécku je takých oveľa viac. Jasné. Drahšie a do Grécka ani ľudia nechcú ísť, veď tam sa predsa uuuuuplne všade zlí zlí utečenci.
Kks. Ale do krajiny vo vojne sa drbete.

gabika53
16. júl 2016

Aj keby som tam vrazila 2500€, nejdem!!! Jednoducho situacia je vazna, stihacka zhodila bombu, nepokoje, poulicne boje, toto zle dopadne..idu cestou Libye, Egypta, Tuniska..destabilizovanie krajiny, bezpecnost ziadna...a hlavne tam nikdy uz nebude bezpecno🌍

nikalentilka
16. júl 2016

@gabika53 asi mas vela penazi na vyhadzovanie 😀

meluela
16. júl 2016

@nikalentilka kto tam v dnesnej stale neprehladnej situacii dnes odleti aj s malymi detmi, nech si plati potom listok na vladny special sam ... ja by som sa napr. na slovensko do tatier netrepala kebyze sa v ba a kosiciach premavaju tanky a za noc je 60 mrtvych 😒

matulikm
16. júl 2016

@nyusika Ver či never, nepredpokladali sme, že v Turecku sa to vyostrí do takých extrémov. V každej krajine sa niečo deje, niečo čo ťa odradí tam ísť. Spomínané Grécko, Áno, vyzerá to tam ozaj krásne, no keď deň čo deň človek počúva buď o finančnej kríze v Grécku, či o tých nešťastných utečencoch...No nemá tam chuť ísť. Človek sa bojí rabovania, bojí sa že ho niekde napadnú utečenci...no ako píšem, v Turecku som bola 6 rokov po sebe, nikdy sme nič necítili, žiadne nebezpečenstvo...potúlovali sme sa sami nočnými uličkami tureckých miest, cítili sme pokoj, harmóniu, cítili sme, že ako turistov si nás vážia..preto tá voľba..
A môj príspevok bol postavený na tom, že SME MALI ísť zajtra...nie že ideme. Len som sa pýtala, kto má ešte naplánovaný let na zajtra do Turecka, či sa tu ešte niekto nájde.

mk22
16. júl 2016

@matulikm ahoj vyrazili ste?