Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gabina23
28. aug 2016

@mina152 a vies ze tam sme chceli ísť? 😃 Len tusim pisali ze v bare na plazi majú iba nealko tak chlap odmietol, že on chce aspoň pivo..ale tak verím že jedlá je hojne, prinajhoršom cestoviny , palacinky a tak..ja sa poisťujem kinedrilom, lebo neviem či mi mala zaspi v lietadle I ked čas by mala na spanie, len sa bojím aby sa nedostala do vyvrtky a bude zle.

gabina23
28. aug 2016

@deny3 prosím ťa robia vonku poobede palacinky? Da sa najesť aj v bare na pláži na obed či iba v hlavnej reštaurácii? Na pláži čapujú aj pivo a vinko či iba nealko? Nieje problém nájsť jedlo pre deti kolo 10:00 a 16:00? A čo Ala carte restika bola si?

mina152
28. aug 2016

@gabina23 v pokynoch to bolo tiež tak nejasné napísané, žee plážovom bare podávajú iba nápoje, ale určite alko nápoje podávajú, ale asi tým mysleli že nerobia miešané alkoholické drinky, tie sa tam nerobili 😉
ten môj tam vždy chodieval na panáka, keď nám malá zaspala na pláži 😃

gabina23
28. aug 2016

@mina152 môj sen bol Sueno Beach ale bol nad rozpočet. Možno raz...😃

deny3
28. aug 2016

@gabina23 myslis tie ich placky? Medzi detským báze om a bazénom s toboganmi sedi baba a robí ich od rána,teda stále inokedy začína,my sme si ich davali na sladko,cukor a škorica,mnam, potom ich robia na druhom konci,tam kde je aj kebap. Priamo na pláži je minibar, ani neviem,ci bolo aj pivo,ale nevadí,pretoze cca 15 m máš bar,kde je všetko, tam sú aj obedy,sice stále to isté,hranolky,spagety,nugetky,ryba,grilovane kurca,cestoviny s omáčkou, kečup,omacka na špagety, ovocie,kolace, ale tak týždeň sa dá prestavovať. To je vlastne bar,ktory vidieť aj na fotkách v cestičkách, taký ovál,tam je aj amfik na večerný program, tam sú aj priestory cez deň na detské animácie, zachody,no všetko,co potrebuješ k prežitiu 😃 ak budete mať na kebap a tie ich maska, tak napravo od tohto baru cestičku prídete o ďalšiemu, menšiemu, kde od obeda sú tieto veci,aj s tými plátkami,babe ukazes,co chceš ako náplň. My sme na raňajky chodili okolo deviatej, veľký výber, mne tam veľmi chutili také mini croissanty, veľa ľudí prichádzalo na raňajky ešte po nás, do tej pol jedenástej to bolo isto otvorene, obed bol už pred dvanástou. Neboj,deti na jedlo myslieť isto nebudú, ak ti vôbec vyjdú z bazéna o jednej😃 v hlavnej reštike som na obede nebola, my sme o desiatej vyšli von, o šiestej sme išli dnu, poobede pri detské dávajú zmrzlinu, majú reklamu algida, čokoládová bola výborná😃 v alá carte sme neboli, ale čo bola s nami rodinka,boli v talianskej,vraj výborne cestoviny, aj delegátka ju odporúčala.

gabina23
28. aug 2016

@deny3 tak super ze o jedlo si nemusim robiť starosti 😉 a kocik asi nepoziciavaju však?

gabina23
28. aug 2016

@deny3 inak dakujem za odpovede 😃

deny3
28. aug 2016

@gabina23 to asi nie,ale nepotrebuješ, deti veľmi radi pobehaju,a výhoda toho detského bazéna je,ze keď tam raz zakotvia, nikam neujdu😂a kex ti bude horúco, sadnes si do neho,len hlava bude trvať, a nielen tvoja 😂 a ráno si chodte obsadit lehatka k bazénu, sťaci po ôsmej, aby ste mali aj slnečníky, ráno pojdes do spa pre osusky a hodis na lebatka,potom raňajky,

mina152
28. aug 2016

@gabina23 Sueno Beach vyzerá super 😉 😉 😉 pôvodne sme tiež vyberali Side, ale kvôli malej sme vybrali Belek, ten je iba 45 minút cesty z letiska a Side ešte raz toľko a cestovať s ňou hodinu a pol v autobuse, to by bola riadna fuška...

ingusz
28. aug 2016

@deny3 super dakujem 🙂 konecne som kludna ake ste mali izby ako na obrazku ? Boli aj vane A co minibar ako bol dopnany ?

lauraa
28. aug 2016

@mina152 cez koho ste leteli , neviem ho najst, je to ultra inkl?

ingusz
28. aug 2016

@deny3 kolko ste mali stupnov 🙂 takze bola super dovolenka ?

ingusz
28. aug 2016

@gabina23 mate all inclusive alebo ultra ? Tesis sa asi uz ako ja 🙂 hned mi pis ako ste dosli 🙂 prosim ta ;) nech sa pripravim popripade ma upozorni ak si najdes cas ze naco mam davat pozor daaakujem krasne

ingusz
28. aug 2016

@deny3 este sa chcem opytat klima sa da ovladat alebo je centralne zapnuta ze oni ju spustaju a nastavuju ? Nebolo chladno na izbe alebo teplo ?

mina152
28. aug 2016

@lauraa vyberali sme na invii, CK Happy Travel

mina152
28. aug 2016

@lauraa a áno, je to ultra all inclusive 🙂 🙂 🙂

deny3
28. aug 2016

@ingusz izbu sme mali super,sice vysoko, na deviatom poschodí, na boku v tej vezicke, ale bola to rodinna izba,dole letisko, hore letisko, dve telky, dole bola veľká kúpeľňa,vana so sklenenymi dverami,obrovske balkóny, izba fakt super, ako na foto.Len upratovanie otras,sice chodili každý deň,menili uteráky,ale tak ja som doma pedantnejsia😂 klima je v izbách,nastavujes si sama, neviem koľko bolo stupňov,nevidela som tam teplomer,podla predpovedi 35-38, tým,ze sme mali hore izbu,prijemne pofukoval,dokonca sme mohli byť v noci bez klímy s otvoreným balkonom, chladnička je naplnená na začiatku,behom pobytu ale nedoplnaju, vodu sme si brali z dolného baru.
Dovolenka bola dobrá, ale keďže sme boli v Tureckú piaty krát, nedá sa neporovnavat, zažili sme lepšie, hlavne more, pláž kamienkove sa este dá,ale pri vstupe do mora kamene,dost nepríjemné, more hned hlboké,dost silné vlny, pre deti nie,toto mi veľmi vadilo. Večer mimo hotela nie je kam, len pár obchodíkov,ale pokiaľ nejde o veľkom nakupovať,staci.

gabina23
28. aug 2016

@ingusz all inclusive, dá sa aj ultra? Ani mi nevraveli o inej možnosti aj tak mas jedlo vkuse a po 22:00 už väčšinou nejem 😂
No posnažím sa ozvať ale nezaručujem, vieš ako pri dvoch deťoch 😂

ingusz
28. aug 2016

@deny3 dakujem krasne za podrobne info tak sa tesim 🙂 ja som tam nebola rozmyslam ked tak do mora je taky vstup tak asi zoberieme maly bazen 😂k moru a mali bude sa claptat v nom len aby bol trosku v tej vode ... mohli ste si brat na izbu ? A rychlovarna kanvica tam asi nebola ze ?

deny3
28. aug 2016

@ingusz je kanvica na izbe,aj kávička,cajicek😃

ingusz
28. aug 2016

@deny3 vazne nemusim brat ? Super dakujem

ingusz
30. aug 2016

Boze keby ste vedeli co mne sa deje ako keby niekto velmi nechcel aby sme v sobotu leteli .

gabina23
30. aug 2016

@ingusz čo sa deje

lauraa
30. aug 2016

@ingusz ????Kto ti nedopraje?

gabina23
30. aug 2016

@deny3 posledná otazocka 😃 treba mi brat šampón a sprchový?

deny3
30. aug 2016

@gabina23 sú v kúpelni, ale ja som ich nepoužívala, tak neviem, či ich aj doplňajú, teda to klasické mydielko nedoplnila.

ingusz
30. aug 2016

Najprv zrusili let 18. 9
Potom pomenili mi vsetko letenky nie z Kosic ale z Ba .. a mali sme letiet z Ke .. potom sme mali zrusene vsetko .. neskor sme si vybrali sea planet ... a tam to iste .. presne do bodky to iste .. a teraz sme chorí :(

gabina23
31. aug 2016

@ingusz takže letite z Ba do Sea planet alebo aj to Vam zrušili? A čo je drobcovi ? Rýchle uzdravenie prajem

mk22
31. aug 2016

@gabina23 su tam mini balenia..jedno facko a sampon pre vsetkxch vezmi😋

ingusz
31. aug 2016

Tak letime z Ke vybavila som to naposlednu chvilku ... malickemu len sopli a kasle ale dam dnes 3 dnove atb. Aby bol fit do soboty