Dovolenka
monrad
17. júl 2008

Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.
martuska2
6. dec 2017
@baumka nie to su 11dnovky 🙂 7icka prejde velmi rychlo..a kedze sme nesli teraz v septembri, lebo mala bola este dost zla 😃 tak si to chceme dopriat buduci rok, a chcem zajednat teraz, nieze budu pred letom vyhovorky...ja som dovolenkovy typ, en pocas tehu sa nedalo a s malou bol doteraz boj, teraz to zacina byt znesitelne 😃 lenze sme bez mojho prijmu, takze uplne inak pozerazm na 100e ako dovtedy 😃
baumka
6. dec 2017
@martuska2 to je super,že nie len týždeň. My tiež chodíme na dlhšie a inak by sme to ani nechceli. Takže po roku pauzy si konečne užijete,tak prečo si nedopriať? Prajem šťastný výber. 🙂
lauraa
6. dec 2017
@martuska2 osobne sa mi v oleandre nepacilo, jedlo nic mic, cistota tiez len tak a izby boli pred rekonstrukciou... skor pre dospelych ako deti.... aj ked ano plaz a piesok super....
oliverceky
6. dec 2017
@martuska2 V čom je IC Green vychýrený? Boli sme tam toto leto, pred tým v Titanic a Baia Lara.
martuska2
6. dec 2017
@oliverceky tak v skupinke len a len dobre ohlasy ze topka, ale jasne aj titanic a baia lara su topka, su aj cenovo take tie dost drahe 🙂 talze musia byt vsetky top. Pre nas taky top tych 1000e na 11 dni na os
summerlili
7. dec 2017
Pekný deň,

všetko som poctivo prečítala, ale mám mierny chaos. Prosím, kto ste boli tento rok v Trendy Aspendos Beach v Side, napíšete mi ? Spokojnosť áno/nie a podobne. Ideme s 2 väčšími deťmi.
ĎAKUJEM 🙂
martuska2
7. dec 2017
@oliverceky a aka bola plaz pri titanicu? Miracl je susedny hotel. Naozaj taky sjaredy piesok drkbne kamiebky ci hrubizrnny oiesok velke vlny a hned hlboke more? Ze dieta na kraji mora sa nevyhra?
ivana11155
7. dec 2017
@summerlili
My sme boli s dvoma vacsimi, dcerka hodila kazdy den na teenage hip hop-nemecka animatorka + dievcata v jej veku, ale nemala ziadny problem, nacvicili si aj pekne cislo do detskeho celovecerneho programu - tam vystupovali vsetky deti aj nemecke aj slovenske spolu, dali im pekne kostymy...robili aj rozne scenky atd. Chodili predtym po dva dni v urcite hodiny nacvicovat. Je tam cisto pieskova plaz, pozvolny vstup do mora, poobede pekne velke vlny, kazdy den sme sa tesili ako ich budeme preskakovat. Strava vyborna. Tobogany obycajne, ziadne extra ako u nas v akvaparkoch. Velmi blizko hotela "nakupne centrum". Klientela nemecka a slovenska. Celkovo hotelovy areal mensi, deti nikde nezabludia. Neviem, co by ta este zaujimalo, my sme boli velmi spokojni.
carrie84
7. dec 2017
@summerlili boli sme v sept, spokojni sme boli urcite, ale mame mensie deti. Uz neboli slovenske animatorky, ale dcera chodila do clubu aj tak - velmi sa snazili, robili s detmi aktivity. Jedlo nam chutilo, napoje fajn. Izby velkoskou akurat, plaz pekna, jedine - kusali ma tam ryby, ked som dlhsie stala v mori bez pohybu. A nam vyhovovalo, ze hotel bol mensi a pokojnejsi.
summerlili
8. dec 2017
@ivana11155
@carrie84
ĎAKUJEM Vám obom. Presne to som potrebovala vedieť. Z katalógu aj z netu nie sú k dispozícii všetky info. Som rada, že hotel nie je kolos, už stačilo keď sme to zažili v Grécku.
Zajímala ma strava - pestrosť a čerstvosť, kedykoľvek balené vody, čistota, upratovanie izby, či je na pláži plážový bar alebo sa musí ísť vždy k bazénu kvôli pitiu.
mina152
8. dec 2017
@summerlili aj ja prispejem svojou troskou, my sme boli na prelome jul/august, co sme povazovali za nevyhodu, "schytali" sme izbu v podkrovi, bola pre nas dost mala a navyse skoseny strop umocnoval pocit stiesnenosti, manzel si parkrat obuchal hlavu, ked vyberal vody z minimabaru, pre malu 2 roky 7 mesiacov sme dostali iba cestovnu postielku, aj ked sme si zaplatili pristelok, manzelska postel bola spojena z dvoch posteli, kde sa matrace uplne rozchadzali, mala mi medzi ne zapadla, hned po ubytovani sme izbu reklamovali, ponukli nam vedlasiu taku istu navyse neskutocne zafajcenu, tu sme tiez reklamovali, ponukli nam dalsiu v inom sektore tiez v podkrovi s tym, ze to su posledne tri izby, ktore maju volne, nehovoriac o tom, ze tu postielku tahali z izby do izby, z jedneho sektora do druheho, ako nejaky nedostatkovy tovar, posobilo to trochu komicky, tato skusenost nas zamrzela, lebo s rezortom sme boli maximalne spokojni😂
summerlili
8. dec 2017
@mina152 Ahoj.
To mi je ľúto ☹ . My budeme platiť za iný typ izieb, zrejme rodinné, keďže už máme väčšie deti.
carrie84
9. dec 2017
Dievcata, zvazujeme Tredy Verbena Beach v Side - ale.... kedy? jun/jul/august? September nepripada do uvahy. Muz tvrdi, ze v juni bude studene more, ja hovorim, ze v juli/auguste umrieme na teplo....
baumka
9. dec 2017
@carrie84 pri Verbene je vstup do mora veľmi pozvoľný,takže voda sa dobre ohreje,skôr ako v iných oblastiach,kde je more hlboké. Ak neplánujete ísť v prvej polke júna,tak by som sa voda nebála. My chodíme uprostred leta,vtedy je voda výborná,dá sa v nej byť aj hodinu. NAjskôr sme boli 8.7. a to už tiež bola voda výborná. A aj teplo sa dalo vydržať. Skúste urobiť kompromis a ísť na prelome júna/júla.
lauraa
10. dec 2017
@carrie84 chodime vzdy koncom juna a zaciatkom jula a to uz je voda velmi tepla a teploty presaju cez 40....
carrie84
11. dec 2017
@baumka
@lauraa
dakujem, dievcata! Tak teda jun/jul prelom bude asi najlepsie pre nas
martuska2
11. dec 2017
@carrie84 aj my 20.6,
5ka25
13. dec 2017
@martuska2 cez aku cestovku si zohnala taku cenu za Oleander na 11 dni?
martuska2
13. dec 2017
@5ka25
@5ka25 Oleander ma len Satur
1marek
13. dec 2017
Prosím vás kto bol v Delphin Imperial v Lare ? Tie recenzie na resort sú dobré 1 na Lare to znie dobre ?
http://www.recenzie-hotelov.sk/recenzie/turecko...
https://www.tripadvisor.sk/Hotel_Review-g297962...
stanka33
14. dec 2017
Kocky...turecko mame odchodene...kumkoy beach,papilon belvil,dradon royal alba resort...tentorok je to horsie lebo krpatu uz budeme musiet brat ....takze 3 deti...pozerame ali bey...je to az take zle ubytko????
martuska2
15. dec 2017
@baumka to su 11 dnovky 🙂 a ano chlap rozhodol, ukazala som mu videa na youtube a rozhodne hned vybral miracle, ze je ovela krajsi, vacsi areal a viacej moznosti ako v Ol. aj Adalyu elite laru sme pozreli a ani ten ho ta nenadchol 🙂 aspon teraz mi pomohol pri rozhodovani..no a ked bude mala vacsia pojde niekde de je krasjsia plaz ako v Lare 🙂
baumka
15. dec 2017
@martuska2 tak to je super,niekedy sú tí chlapi dobrí aj na iné veci 😃 Už sa môžete tešiť,určite si užijete krásnu dovolenku. 🙂
zuzkap221
16. dec 2017
viete mi poradit ktora je lepsia destinacia v turecku alanya alebo mahmutlare.a ci uz niektora z vas nebola v hoteli eftalia resort a grand santana
nikolla88
16. dec 2017
@carrie84 ahoj, neviem či máš aj detičky ale v Turecku sú neznesiteľné horúčavy už v júni. A pretrvávajú do októbra. Kúpať sa už môžeš aj v máji- júni. Záleží aké sú teploty v danom období.
A čo sa týka ubytovania, konkrétne tento hotel nepoznám, ale v side sú kvalitné hotely aj služby. Na mysli mám skôr väčšie hot. Komplexy. A čo sa týka tých teplot, tak to máš na jedno. Či v júni alebo júli sú teploty veľmi vysoké. Takže už je to na Vás,kt. Mesiac si vyberiete 🙂
nikolla88
16. dec 2017
@zuzkap221 ahoj Zuzka, mahmutlar sa nachádza v alanyi. Alanya je letiskova destinácia a oblasť mahmutlar je len jedna z casti,ktorá tvorí túto destináciu. Je to posledná oblasť v alanyi. Potom už nasleduje ďalšie mesto.
Hotel Grand Santana sa nachádza práve tam. Je to celkom pekný hotel. skôr 3-4*. Naše cestovky rady prihadzuju *. Je tam tiež veľa Rusov, kt. Radi všetko vyjedia. Neviem ako sa to tam zmenilo za 6 rokov, čo som tam robila.
No a eftalia resort, nepamätám si presne lebo tých hotelov s podobným názvom je tam strašne veľa, je asi v konakli. Tiež to v podstate patrí pod alanyu. Tak ako aj okulcakar a avsalar. konakli je malé hotelové stredisko,kde veľa toho nenájdeš. Ale zase je tam hamam,kde sa dochádza z Alanya. Ale máš sa kde prechádzať. V alanyi nájdeš skoro všetko. Neviem či plánuješ dovolenku s deťmi, ale ak nie, je to destinácia pre mladých. Teda sama zábava. Bary, puby,karaoke, disco, hrad, kleopatrina pláž, dim cay, trznice a butiky-obchody. Ja nakupujem len tam. Super ceny.. ak niečo, poradim 🙂
zuzkap221
17. dec 2017
@nikolla88 mame jedno 6 dcerku.takze som skor chcela zeby pri hoteli boli niejake smyklavky,tobogany....porovnavala som len co mi u nas z cestovky ponukla a tie dva sa mi zdali byt ok
nikolla88
17. dec 2017
@zuzkap221 tak potom kľudne aj mahmutlar. Ak nevadi, že budete na konci alanye. Ale dolmusmi sa dostanete všade do centra do cca pol hod. Lístok stojí cca 1€. Podľa kurzu. V alanyi sú všade detské parky(kt.v tých horúčavách deti veľmi nevyužijú, max.do 10h ráno a od 5h poobede) pozdĺž pláže sú promenády. Môžte zájsť na kleopatrinu pláž. Tam je najkrajšia pláž v alanyi. Ešte aj pred alanyou, ale tam naši turisti nechodia.
Skús sa spýtať na oblasť Obagol alebo centrum alanye.
Kvalitné hotely sú v Kemeri,Beleku ale aj v samotnej Antalyi. prajem šťastný výber hotela a ešte krajšiu dovolenku.🙂
monikapalo
17. dec 2017
@1marek tiež by ma to zaujímalo. Zvažujem v júni na týždeň s rodinou.
1marek
17. dec 2017
@monikapalo podľa recenzií všetko ok. 22.6 na 12 dní, my chodíme s hydrotour veľká spokojnosť, hotely majú vždy dobré aj sa vieme dohodnúť, pár krát sme boli s malími cestovkami a boli problémy

Začni písať odpoveď...

Odošli