Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

monikapalo
18. dec 2017

@1marek my sme chodili do Limak Lara, už to chceme zmeniť, neviem, ako to je v Delphine s detským atrakciami. Máte skúsenosti? Ďakujem

martuska2
18. dec 2017

@1marek porovnala by si mi hydrotour hotely? nejak v skratke aby som vedela do buducna??

1marek
18. dec 2017

Všetky hotely a resorty majú dobré, ak je veľa sťažností klientov, tak na budúcu sezónu ho neponúknu pre deti sú najmä vhodné s označením klub leto a Delphin sieť si zakladá na klientov rodiny s deťmi ... už sa nevieme dočkať dnes to to vyplatili aj sme sa dohodli Imperial 12 dnííí 😀😎

lauraa
18. dec 2017

@1marek kolko to vyslo? Z Ba?

1marek
18. dec 2017

@lauraa 12 dní 2960 sme dlhodobý klienti

monikapalo
18. dec 2017

Prosím o radu , odporúčania: Kamelya, Delphin palace alebo Papillon Ayscha ? Boli ste niekto? Ďakujem vopred.

jana.oravcova
19. dec 2017

Prosim Odporucate hotel Marti myra.dakujem

martuska2
19. dec 2017

@jana.oravcova vlani boli velmi zle recenzie, pokukovala som po nom. Ale pani v CK mi trvdila ze sa to uz vyriesilo, ze to sa vraj zamestnanci burili prti veenu. Kukni nove hodnotenia na tripadvisore

lauraa
19. dec 2017

@martuska2 minuly rok bolo cele turecko nejake ine.... v cisto nemeckych hoteloch boli rusi a turci co urcite ani jednemu hotelu neprospelo...

hasleerka
19. dec 2017

ahojte, dal by niekto info ohladom hotela Primasol sierra garden - side... chceme tam ísť buduci rok...

ivana11155
20. dec 2017

@jana.oravcova
za tu istu cenu najdes aj lepsie hotely...a aj cez Hydrotour, co je lepsia cestovka ako Kartago.

baumka
20. dec 2017

@hasleerka neboli sme,ale akurát nedávno som pozerala najnovšie fotky a vyzerá to,že hotel má najlepšie roky za sebou. Viem,že tam boli žienky z MK a aj boli spokojné,ale mňa tie nové fotky nejako nepresvedčili. Ale ak nie ste nároční,tak by to nemuselo byť zlé. Kvôli pláži a moru sa to tam v každom prípade vyplatí. Hádam ti napíše niekto najnovšiu skúsenosť. 🙂

hasleerka
20. dec 2017

@baumka prosim kde si videla fotky...by som poobzerala...narocny nie sme ved tam ide clovek len prespat...ale zase aby to neboli rozpadnute skrine...biedne postele...zadubene koberce...dopukana sanita..lebo stoji okolo 3000 dovolenka

baumka
20. dec 2017

@hasleerka toto sú tie fotky. zhoršenie môže súvisieť aj s krízou,čo bola posledné dva roky - hotely nemali hostí,tým pádom sa prepúšťalo, personál nestíhal,prepúšťali sa upratovačky, neinvestovali sa peniaze do opráv.....Skoro každý hotel mal problémy prežiť. Budúca sezóna má byť lepšia,ukazujú sa celkom fajn čísla,čo sa týka predaja dovoleniek. Tak snáď sa to vráti do normálu. 🙂
https://www.holidaycheck.de/hm/bilder-videos-pr...

hasleerka
20. dec 2017

No nic moc teda...za take ubytko som dala v BG 1500€...snad sa ozve niekto co tam bol tento rok...

andrea101112
20. dec 2017

Ja na Turecko nemozem povedat nic zle. Tento rok sme boli v Beleku hotel IC Santay a minuly ro Royal Wings v Lare. Este sme boli 2015 Sea shell rezort and spa a ani raz som namala ziadne negativa.. Vzdy ideme cez Rakuske alebo Nemecke cestovky bud cez malyprinc.sk alebo sme.sk Cena minimalne o tretinu mensia ako na slovensku.. IC Santai je vyslovene detsky rezort. Neskutocne aktivity pre deti. ale samozrejme aj neskutocne vela deti 🙂 Royal ma aj vlastne kolotoce. Takze tiez super..

zuzkap221
22. dec 2017

@nikolla88 chcela by som sa este informovat.citala som recenzie o tych hoteloch co sme spolu pisala a dost boli negativa na plaz.ze nieje pozvolni vstup do mora pre deti,kamene ze su velke v mori,spinava plaz...

nikolla88
22. dec 2017

@zuzkap221 áno, je to pravda. To majú aj dospelí problém. Sú tam veľké kamene, šmýka sa..naj pláž je v centre. Okolie kleopatrinej pláže. Pláže sú udrziavane. Záleží od hotela ako sa stara. ALE častokrát sa mladí výberu večer von, sadnu na pláž atď. Ved vieš čo myslím. Urobia bordel a nič neupracu za sebou,a potom to tak vyzerá. Ale myslím, že to nie je nič strašné.

Vieš, ja som žila v centre, takže nemôžem tvrdiť, že tie pláže v okolí tých hotelov,co zvažujes, ze su čisté. Hotely v alanyi nie sú tak kvalitne ako v side,beleku,kemeri,antalyi alebo vo fethiye-ale tam má ponuku len Satur ,tuším.
Alanya ponúka skôr zábavu, vodné športy a nočný život pre mladých. Ako,Alanya je krásna destinácia. To áno, ale ak chces dobrý hotel a pláž,tak skôr ina oblasť.

nikolla88
22. dec 2017

@zuzkap221 ešte ma napadlo, že niektorí naši turisti to riešia tak, že hotel majú kde majú ale na pláž dochádzajú na kleopatrinu pláž. Tam je ten vstup pozvoľný, piesok a len sem tam kameň.v okolí sú pekné detské parky, tenisový kurt,minigolf. neviem, či už je to hotové ale pripravovali takú atrakciu, že vyhliadkové vleky. Tuším na hrad. Neviem. Vo februári som odchádzala ale robila sa ešte len konštrukcia.
A pláž využijes buď skoro ráno do cca 11 a od 16h.

ziarcanka
29. dec 2017

Prosím o radu, do Turecka cestujeme prvýkrát: 4-členná rodina, chlapci 9 a 7, mladší potrebuje bezlepkovú stravu, ktorý z týchto 2 hotelov vybrať?
https://hotel.invia.sk/turecko/alanya/lonicera-...
https://hotel.invia.sk/turecko/turecka-riviera/...
Ďakujem 🙂

baumka
29. dec 2017

@ziarcanka oba hotely majú 5*,takže je tam možnosť bezlepkovej stravy. najlepšie bude,ak to napíše ck ako požiadavku do vašej zmluvy,dobrý hotel vždy vyjde v ústrety. A ešte po príchode do hotela to oznámte na recepcii alebo manažérke pre hostí,ktorá tam zvykne mať svoj stôl. Oni to zariadia. Prípadne to poviete aj priamo v kuchyni a oni budú určite ochotní. V recenziách Sultan of Dreams som našla takú info,že pani mala takúto stravu,oznámila to a piekli špeciálne pre ňu kukuričný chlieb a robili pre ňu aj špeciálne sladkosti. A Lonicera je rodinný hotel,tam je hádam 80% rodín s deťmi,takže stopro aj tam takú stravu ponúkajú a nielen pre deti. Turci veľmi vychádzajú hosťom v ústrety.
Čo sa týka hotelov,tak neviem,či záleží vám na pláži. Piesková s pozvoľným vstupom do vody je v Lonicere. Len je to užšia pláž ako v Sultane a treba si skoro ráno obsadiť lehátka ( veľa RUsov a oni obsadzujú skoro ráno). Ale je to hotel fakt rodinný,aj SLováci tam radi chodia,robí sa tam toho veľa pre deti,sú tam aj bary pre rodičov,areál je určite väčší a zelenší ako v Sultane. Sultan na druhú stranu má širšiu pláž,je tam veľa priestoru,len tam nie je čistý piesok,ale skôr kamienky a aj strmší vstup do vody,takže skôr pre plavcov. V tomto hoteli je určite väčší kľud ako v Lonicere. Známa tam bola a bola spokojná. Ale ako píšem vyššie,tak Lonicera mi pripadá viac ako rodinný hotel.

nikola1212
29. dec 2017

Ahojte..máte niekto skúsenosti s hotelom Susesi luxury resort???

lenkael
29. dec 2017

Ahojte dievcata. Tak my sme si uz vyplatili na first minute Turecko. Je to Side...- hotel Sentido turan Prince. Nebol tam niekto min.rok nahodou? Dakujem

ziarcanka
29. dec 2017

@baumka Ďakujem, si zlatá 🙂

baumka
29. dec 2017

@ziarcanka prajem peknú dovolenku,určite sa vám bude páčiť v Turecku,oni deti milujú,strava je výborná,vybavenosť hotelov a servis tiež. 🙂

demetria
30. dec 2017

@oliverceky
Mohla by si mi, prosim, porovnat hotely Baia Lara a Titanic?
Ideme s detmi, v Baia Lare sme boli 2x a boli sme velmi spokojni, ale chceme zmenu.
Najma ma zaujima ako prudko sa zvazuje more, aka je strava a kapacita jedalne a lehatok pri bazenoch. Predsa len je to vacsi kolos😉.
Vdaka.

petka35
8. jan 2018

dievčatá,boli ste niektorá v Turecku v Side v polovici júna?? je už more teplé??

jamabe
8. jan 2018

@lenkael
my sme tam boli minulý rok. Čo ťa zaujíma? 🙂

martuska2
8. jan 2018

@petka35 no velmi zalezi od pocasia predtym, tazko povedat. my ideme 20.6 a dufam, ze uz bude. raz davnejsie som sla 1,.6 a bolo take vlazne, ale vydrzali sme ale nebolo teple ako v juli

petka35
8. jan 2018

@martuska2 no my sme mali termín 20ho, dokým ho teta rezervovala, tak už boli iba dve letenky, tak sme zmenili na 23ho, poslala zmluvu a potom zistila pri preverovaní letu, že už opäť nie sú letenky, tak dnes rýchle rezervácia na 16.6, pozerala som aj ako bolo vlani a však bolo dosť horúco, tak snáď nám to vyjde... do akého hotela idete??

https://www.accuweather.com/sk/tr/side/1287636/...